Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#536203
markvag έγραψε:edit: Προφανώς η τελευταία πρόταση δεν αφορά εσένα, απλά τώρα που το ξαναδιάβασα, είδα πως μπορεί κάποιος να πει πως αναφέρομαι σε εσένα. :)

Εκτος του οτι γενικα ειμαι χαλαρος σαν ανθρωπος και δεν αρπαζομαι με το παραμικρο, δεν εχω και παιδια οποτε no worries!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#536207 Και μια άλλη |λογοκρισία| που έχει να κάνει και αυτό με την ημιμάθεια στη ιατρική είναι η λέξη παρενέργειες. Είμαι σίγουρος ότι άμα ρωτήσω τον Belgarion ποιες είναι οι παρενέργειες ενός εμβολίου θα μου πει πολύ περισσότερες από αυτές που μπορεί να γνωρίζει κάποιος που αποφασίζει να μην κάνει εμβόλια στο παιδί του.
Όμως ο Belgarion έμαθε έξι χρόνια στα πανεπιστήμια να ιεραρχεί πόσο καλό θα κάνει στον ασθενή ένα φάρμακο και πόσο κακό οι παρενέργειές του. Τα βάζει σε μια ζυγαριά και σου λέει το παίρνεις ή όχι. Το ίδιο και με τα εμβόλια.
Και αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορείς να το κάνεις από το internet. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#536222
junior gt έγραψε:Και μια άλλη |λογοκρισία| που έχει να κάνει και αυτό με την ημιμάθεια στη ιατρική είναι η λέξη παρενέργειες. Είμαι σίγουρος ότι άμα ρωτήσω τον Belgarion ποιες είναι οι παρενέργειες ενός εμβολίου θα μου πει πολύ περισσότερες από αυτές που μπορεί να γνωρίζει κάποιος που αποφασίζει να μην κάνει εμβόλια στο παιδί του.
Όμως ο Belgarion έμαθε έξι χρόνια στα πανεπιστήμια να ιεραρχεί πόσο καλό θα κάνει στον ασθενή ένα φάρμακο και πόσο κακό οι παρενέργειές του. Τα βάζει σε μια ζυγαριά και σου λέει το παίρνεις ή όχι. Το ίδιο και με τα εμβόλια.
Και αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορείς να το κάνεις από το internet. :whistlink:

Aυτο που λενε πολλοι, δυστυχως εχω την ατυχια να εχω συγγενεις με ζαβλαμα στο μυαλο :( που δεν εμβολιαζουν τα παιδια τους , ειναι οτι προκαλουν αυτισμο. :dizzy:
Αυτο φτανει. Βαλτο μαζι με θεωριες συνομωσιας ελεγχου πλυθησμου και κανεις καλη σουπα.

Δυστυχως ξανα, ειναι πολλοι αυτοι που δεν σκεφτονται, ρωτανε, διαβαζουν.

Βεβαια οταν κυκλοφορουν τετοια:

ΣΥΝΕΛΛΗΝΙΔΕΣ, ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ

ΟΙ ΟΜΟΡΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗΣ, ΣΤΟΥΤΤΓΑΡΔΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΧΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΔΡΩΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΜΙΝΩΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ
23-09-2018 ΚΑΙ ΩΡΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ 10:30 ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΕΣ ΤΟΥ BAD URACH; LANDKREIS REUTLINGEN (ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΟΥΤΤΓΑΡΔΗΣ).
ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ
ΤΟ ΔΡΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ Ε.ΣΥ. ΜΟΝΑΧΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΣΥΝΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΡΩΜΕΝΟ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΣΥΜΠΟΣΙΟ.

ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ,

ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΜΑΣ


δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#536269 καταρχας πως ξερουμε οτι οντως το υπουργειο ειπε το οκ και δεν ειναι αλλη μια βλακεια του μαρινακη?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#536276 Τι είναι αυτή η γείωση του Μίνωα;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#536286
bill33 έγραψε:Τι είναι αυτή η γείωση του Μίνωα;

Δυο μερες το ψαχνω.

Λοιπον κατεληξα στα εξης: α) Ο Μινωας ηταν ρομποτ και του ελλειπε η γειωση :lol:
β) Ο Μινωας ηταν εξωγηινος και 'γειωση' σημαινει οτι ηρθε στην Γη :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#536397
junior gt έγραψε:Και μια άλλη |λογοκρισία| που έχει να κάνει και αυτό με την ημιμάθεια στη ιατρική είναι η λέξη παρενέργειες. Είμαι σίγουρος ότι άμα ρωτήσω τον Belgarion ποιες είναι οι παρενέργειες ενός εμβολίου θα μου πει πολύ περισσότερες από αυτές που μπορεί να γνωρίζει κάποιος που αποφασίζει να μην κάνει εμβόλια στο παιδί του.
Όμως ο Belgarion έμαθε έξι χρόνια στα πανεπιστήμια να ιεραρχεί πόσο καλό θα κάνει στον ασθενή ένα φάρμακο και πόσο κακό οι παρενέργειές του. Τα βάζει σε μια ζυγαριά και σου λέει το παίρνεις ή όχι. Το ίδιο και με τα εμβόλια.
Και αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορείς να το κάνεις από το internet. :whistlink:



ξέρεις ποια είναι η πλάκα τζουνιορα? ότι όλες αυτές οι μαλακισμένες, είναι ικανές να κρεμάσουν την παιδίατρο απ τη μύτη επειδή δεν έδωσε στο παιδι τους αντιβιωτικό για το κλάσιμο.

Αν έβαζες όοοολους αυτούς που ξαφνικά συγκαήκανε με τις παρενέργιες των εμβολίων να διαβάσουν παρενέργιες και ποσοστά θανάτων απο κοινά φάρμακα θα πηδάγανε απ το παράθυρο.

Πουτσα και ξύλο, η μόνη λύση
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#536407
Νίκος Παππάς έγραψε:
bill33 έγραψε:Τι είναι αυτή η γείωση του Μίνωα;

Δυο μερες το ψαχνω.

Λοιπον κατεληξα στα εξης: α) Ο Μινωας ηταν ρομποτ και του ελλειπε η γειωση :lol:
β) Ο Μινωας ηταν εξωγηινος και 'γειωση' σημαινει οτι ηρθε στην Γη :lol: :lol:


Ο Τάλως ήταν ρομπότ του Μίνωα, του έλειπε η γείωση γι αυτό και τον κατέστρεψαν οι Αργοναύτες. :rtfm:

.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#536521 Μόνο εβραίους θα καίνε; Μλκία. :x
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#536525
cabala10 έγραψε:Πάτρα: Κάτοικοι Δεμενίκων για αποτεφρωτήριο "Προσπαθούν να φτιάξουν το νέο Άουσβιτς"
https://tempo24.news/eidisi/195524/patr ... o-aoysvits



Μακάριοι όσοι βγάζουν λεφτά από τους ηλίθιους σε αυτή τη χώρα :)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#536536
cabala10 έγραψε:Πάτρα: Κάτοικοι Δεμενίκων για αποτεφρωτήριο "Προσπαθούν να φτιάξουν το νέο Άουσβιτς"
https://tempo24.news/eidisi/195524/patr ... o-aoysvits


Εικόνα


Έκανα το λάθος και το διάβασα όλο... :help: Πρέπει να περάσει λίγη ώρα για να επανέλθει ο εγκέφαλος από το κάψιμο... :(