Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#508191 Σωστά τα λες, αλλά υπό άλλες συνθήκες. Με αυτούς τους μισθούς, χωρίς βοήθεια, δεν αγοράζεις ούτε αντίσκηνο. Η συντήρηση από την άλλη δεν κοστίζει τόσο. Μπορείς με ελάχιστα να την κάνεις. Έξοδα έχει το σπίτι μετά τα 20-30 χρόνια, αν το προσέξεις.

Για την Νίκαια σου εξήγησα. 2 όροφοι, άρα ξεχωριστά διαμερίσματα όποτε θες + 1 γκαρσονιέρα δεν παίρνεις πουθενά με 300.000€ προ κρίσης. Σήμερα βρίσκεις, αλλά με τόσο χαμηλό ΕΝΦΙΑ όχι.

Αν θες τώρα και BMW και Rolex και διακοπές 15 μέρες σε νησί σε 5αστερο και μεγαλειώδη γάμο, ναι, τότε δεν γίνεται.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#508361 Αυτα ειναι πεθερικα μλκα μου. Θα την παω πισω την δικη μου!!!
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#508403
xenos έγραψε:Αυτα ειναι πεθερικα μλκα μου. Θα την παω πισω την δικη μου!!!


Τα ίδια της λέω κι εγώ... Τα πεθερικά μου για δώρο γάμου μας πλήρωσαν ένα ποσόν από την γέννα. Και έχω έναν φίλο να αγοράζει ένα Kuga τώρα και στην ερώτηση πού βρήκε τόσα μετρητά, αφού καθηγητής είναι κι αυτός και, μάλιστα, με 3 παιδιά, μου λέει: το σπίτι δώρο της πεθεράς, η ανακαίνιση δώρο του πεθερού, το προηγούμενο αμάξι δώρο το πατέρα μου, πούλησα το αμάξι 8.000* στον πατέρα μου, πήρα και 15.000€ δώρα από τον γάμο, η δουλειά μου, η δουλειά της γυναίκας, κάτι ενοίκια από ένα σπίτι της γυναίκας, να και κάτι ιδιαίτερα, μαζεύτηκαν τα χρήματα...!!!

* Και ο απατεώνας στην αρχή μου έλεγε ότι το πούλησε 2.000€. Μετά μου λέει 3.000€. Μετά μου λέει έβαλα δόσεις 350€ τον μήνα για 3 χρόνια για να δώσω μόνον 5.000€ μετρητά και μερικές από τις δόσεις θα τις πληρώσει ο πατέρας μου. Τελικά, μου λέει: θα πληρώσει ο πατέρας μου 2 χρόνια δόσεις = 24*350 = 8.400€ και ακόμη δεν έχουμε ξεκαθαρίσει γιατί 3*12*350 + 5.000 = 17.600€ και το αμάξι κοστίζει 23.000€ (χωρίς τέλη ταξινόμησης ως τρίτεκνος). Κάπου λείπουν τα ενδιάμεσα. Μάλλον αυτά θα είναι κανένα δώρο από πεθερό ή πεθερά και δεν το λέει.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#508495 Να υπερθεματίσω στον απο πάνω ..
Και τι τα ήθελε τα εξωτερικά; Γιατι να φύγει έξω; Στην Ελλάδα δεν έχουμε σκοποβολή;
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#508502
KiloMeater έγραψε:Να υπερθεματίσω στον απο πάνω ..
Και τι τα ήθελε τα εξωτερικά; Γιατι να φύγει έξω; Στην Ελλάδα δεν έχουμε σκοποβολή;


Στην Ελλάδα μένει, στην Ελλάδα προπονείται, στην Ελλάδα είναι πρωταθλήτρια, με τα χρώματα της Ελλάδας αγωνίζεται, είναι 2 φορές Ολυμπιονίκης και τώρα παγκόσμια πρωταθλήτρια, το παγκόσμιο αυτή τη φορά έγινε στον Αμερική, το επόμενο μπορεί να γίνει σε άλλη Ήπειρο τα ίδια θα λέμε και τότε ? αν δεν παρακολουθείτε μην ασχολείστε και μη σχολιάζεται.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#508507 Μαστορα και τοι δυο οι απο παν' ειρωνικα τα λενε μιας και εδω μονο το τοπι εχουμε αγιοποιησει και καποιες τεραστιες επιτυχιες τις σνομπαρουμε.....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#508509 O kilo έχω την υποψία ότι τρολάρει την κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα για τους έλληνες που φεύγουν εξωτερικό για δουλειά και οι εδώ ντόπιοι τους ειρωνεύονται.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#508520
DAP έγραψε:Μαστορα και τοι δυο οι απο παν' ειρωνικα τα λενε μιας και εδω μονο το τοπι εχουμε αγιοποιησει και καποιες τεραστιες επιτυχιες τις σνομπαρουμε.....

Επειδη η ολυμπιακη επιτροπη εχει βαλει μεσα οτι τις κατεβει εγω πρεπει να το υποστηριξω;
Η μηπως πρεπει να ααισθανομαι περηφανος σαν ελληνας και καλα, καθε φορα που καποιος παιρνει ενα μεταλιο;
Άβαταρ μέλους
By italakias
#508521
elteo έγραψε:O kilo έχω την υποψία ότι τρολάρει την κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα για τους έλληνες που φεύγουν εξωτερικό για δουλειά και οι εδώ ντόπιοι τους ειρωνεύονται.

Κανεις δεν ειρωνευεται οσους πανε εξωτερικο αλλα περισσοτερο αυτοι που πηγαινουν εξω ειρωνευονται ολοκληρη την χωρα.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#508544
elteo έγραψε:O kilo έχω την υποψία ότι τρολάρει την κουβέντα που γίνεται εδώ μέσα για τους έλληνες που φεύγουν εξωτερικό για δουλειά και οι εδώ ντόπιοι τους ειρωνεύονται.


Ναι αλλα παιρνει και εμενα η μπαλα που δεν ειμαι τετοιος και τα παιρνω. :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#508578 Έλα ένα αστείο κάναμε
Εις υγείαν, να χαιρόμαστε τις μανούλεςΕικόνα
Τελευταία επεξεργασία από KiloMeater και 13 Μάιος 2018, 13:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#508581
KiloMeater έγραψε:Ένα ένα αστείο κάναμε
Εις υγείαν, να χαιρόμαστε τις μανούλεςΕικόνα

Δεν τρεχει τιποτα
Αυλη με γρασιδι και δεντρακια κολλητα στην ακρη για ιδιωτικοτητα,, το ονειρο μου.