Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511189 Δεν νομιζω οτι ειναι ανευ σημασιας.....Αν μπορω να τον πλακωσω φωναζοντας και ζητωντας βοηθεια θα κανω ντου...Αν δω οτι δεν θα τα βγαλω περα κανω την κλωσσα και φωναζω μετα την αστυνομια......
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511190
saxon_747 έγραψε:
Σύμφωνα με απολύτως έγκυρες πληροφορίες της Voria.gr ένας εκ των δραστών της επίθεσης σε βάρος του κ. Μπουτάρη (είναι αυτός που φορά την κουκούλα), είναι μέλος της νεολαίας τηςΧρυσής Αυγής. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες ο υπόδικος βουλευτής της Χρυσής Αυγής Ηλίας Κασιδιάρης επικοινώνησε τηλεφωνικά με τον κατηγορούμενο και του δήλωσε την απόλυτη στήριξή του τονίζοντας παράλληλα πως θα είναι στο πλευρό του για ό,τι χρειαστεί.


http://www.voria.gr/article/o-17chronos ... n-mpoutari

να ορίστε με τον ένα έγινε η σύνδεση, κράξτε τώρα

diplomat έγραψε:Γιατί; Eπειδή μου σπάει κάποιος το γραφείο; :hmmm:

καλά μπορεί να γίνει πανεύκολα αυτοάμυνα αν θες απλά πας να τους εμποδίσεις, το θέμα είναι ποιος μπλέκει με όλα αυτά και ποιος πάει να αντισταθεί σε άτομο που πρακτικά οπλοφορεί (άτομα όχι ένας, αν σε περικυκλώσουν και αρχίσουν τις σφυριές την έκατσες, και χωρίς όπλα δηλαδή άμα πέσεις κάτω και αρχίσουν τις κλωτσιές μπορεί να σε στείλουν στον άλλο κόσμο)

αν και τώρα που το σκέφτομαι ξέρω ένα δικηγόρο που θα τους έστελνε 5-5 στο νοσκομείο :hmmm:

αλλά και πάλι κανείς δεν θα κάτσει να εμπλακεί σε τέτοιο καβγά, η μόνη λύση για κάτι τέτοιους είναι ή αστυνομία ή υποκοσμιακοί τύποι που βαράνε κανονικά ή ακόμα καλύτερα δυνατότητα να οπλοφορείς (νόμιμα)
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 23 Μάιος 2018, 11:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#511193 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511194 η παραπάνω εικόνα είτε μας αρέσει είτε όχι ισχύει για αρκετές ομάδες ανθρώπων στη χώρα μας
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#511198 Και κάθε μια έχει διαφορετικό ιδεολογικό παραμύθι/ταληράκι για να δικαιολογεί τον τραμπουκισμό της.

- πατριωτισμός
- επανάσταση
- αγάπη για ομαδάρα
- you name it

#kalh_fash
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#511207
QsisVTS έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
Σύμφωνα με απολύτως έγκυρες πληροφορίες της Voria.gr ένας εκ των δραστών της επίθεσης σε βάρος του κ. Μπουτάρη (είναι αυτός που φορά την κουκούλα), είναι μέλος της νεολαίας τηςΧρυσής Αυγής. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες ο υπόδικος βουλευτής της Χρυσής Αυγής Ηλίας Κασιδιάρης επικοινώνησε τηλεφωνικά με τον κατηγορούμενο και του δήλωσε την απόλυτη στήριξή του τονίζοντας παράλληλα πως θα είναι στο πλευρό του για ό,τι χρειαστεί.


http://www.voria.gr/article/o-17chronos ... n-mpoutari

να ορίστε με τον ένα έγινε η σύνδεση, κράξτε τώρα

Τελικά το τεράστιο γκρι ζώο με χαυλιόδοντες, προβοσκίδα και μεγάλα αφτιά δεν ήταν σκίουρος.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#511210
Geo f1 έγραψε:Ο συριζα το ψεμμα όμως το πηγε σε άλλο επιπεδο!!!

:iconcool:


Συμφωνώ!

Εικόνα

Εικόνα

Δεν θέλω να πάω πιο πίσω. :lol: :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511211 ας πάμε σε κάτι πιο ενδιαφέρον.. καρανίκας :iconcool:

http://www.eglimatikotita.gr/2018/05/bl ... l?spref=fb

αν είναι να εγκληματίσουν μόνο ως ρωμανοί είναι approved :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#511213
markvag έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Ο συριζα το ψεμμα όμως το πηγε σε άλλο επιπεδο!!!

:iconcool:


Συμφωνώ!

Εικόνα



Βεβαια πριν πει αυτην την παπαρια ο ΓΑΠ , πιο πριν ο Καραμανλης ειχε πει (δεν το θυμαμαι ακριβως) ότι θα πρεπει να παγωσουν οι μισθοι και οι συνταξεις για καποιο διάστημα, και ο ΓΑΠ του απαντησε την παπαρια...

Να τα λεμε αυτα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511215 είναι αστείο να λέμε ότι ο καραμανλής ήταν ειλικρινής.. πότε στα τελειώματα; :dizzy: που το είχε βέβαιο (και βασικά το επιθυμούσε) ότι θα φύγει;

ο τύπος έκανε προσπάθεια ώστε να βεβαιωθεί ότι θα χάσει τις εκλογές, αυτή η στιγμή ειλικρίνειας δεν έχει καμιά σημασία, σημασία έχουν οι 2 4ετιες του που και οι συνέπειες αυτών
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511220 Τωρα δα μου ηρθε στο μυαλο ενα παλιο τραγουδι του συχωρεμενου Χαρρυ Κλιν που ελεγε ¨φευγουν οι βασεις που μενουν" κλπκλπ.Ποιος το'πε ; ποιος το'πε; :hmmm: :lol:
Απο οτι ξερω υπαρχει ακομα Αμερικανικη βαση,μια στη Σουδα....
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511223 ναι αλλά δεν υπάρχει η αμερικανολετσαρία στη Γλυφάδα που φοβόταν ο κόσμος να κυκλοφορήσει (εγώ ήμουν μωρό δε ξέρω, αναπαράγω ό,τι μου λένε)

αν και τότε που είχαν ανατινάξει τον αμερικανό λοχία και είχε γίνει σχετικά κοντά στο σπίτι μου θυμάμαι με διάβαζε ο πατέρας μου (1η δημοτικού) και ακούστηκε η έκρηξη, κομμάτια τον έκαναν
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#511225
DAP έγραψε:Τωρα δα μου ηρθε στο μυαλο ενα παλιο τραγουδι του συχωρεμενου Χαρρυ Κλιν που ελεγε ¨φευγουν οι βασεις που μενουν" κλπκλπ.Ποιος το'πε ; ποιος το'πε; :hmmm: :lol:
Απο οτι ξερω υπαρχει ακομα Αμερικανικη βαση,μια στη Σουδα....


:metalo: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#511232
markvag έγραψε:
21 quadra έγραψε:
Ο Σύριζα μου την δίνει γιατί άλλα έκανε και έλεγε πρίν την υφαρπαγή της εξουσίας,


Ο Σύριζα άρπαξε την εξουσία;;; :dizzy: Αυτό υποννοεί μη νόμιμες διαδικασίες. Ο σύριζα έγινε κυβέρνηση με τον τρόπο που προβλέπει το πολίτευμα. Προσωπικά διαφωνώ με την ενισχυμένη αναλογική, όπου με 17-18% πήρε 130 (πάνω κάτω) βουλευτές, αλλά αυτοί είναι οι κανόνες. Και οι επόμενες εκλογές θα γίνουν στο ίδιο πλαίσιο.

Δεν νομίζω ο σύριζα να οργάνωσε εκφοβισμό των ψηφοφόρων, νοθεία, κτλ.

Σε ότι αφορά τα ψέμματα, όλοι λένε και (για εμένα) από τη στιγμή που ο σύριζα συμπεριφέρθηκε με τον ίδιο τρόπο, το ψηφοδέλτιό του είναι ίδιο και των υπολοίπων (ανύπαρκτο).

21 quadra έγραψε: έκαψε 3 φορές την Αθήνα για να το καταφέρει,


Ο σύριζα έκαψε την Αθήνα;;; :dizzy: Και μάλιστα 3 φορές;;; :dizzy: ΟΚ...


Υφαρπαγή = καταφέρνω να αποσπάσω κάτι από κάποιον με επιτήδειο τρόπο.
Εγώ είπα ότι υφάρπαξε την εξουσία και όχι την άρπαξε ή ότι οργάνωσε αυτά που λες εσύ. Ε'ίσαι περισσότερο μορφωμένος από εμένα και δεν επιτρέπεται να κάνεις διαστρέβλωση των λόγων μου, αδικείς μόνος σου τον εαυτό σου.

Ναί, ο Σύριζα έκαψε την Αθήνα 3 φορές, εγώ έχω στοιχεία, εσύ έχεις ότι δεν ήταν τάγματα εφόδου του Σύριζα ?