Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#541357 Να δεις που ΑΥΤΟ θα πει και ο Κουγιας για τον "καθηγητη"....

Να γιατι τοσες και τοσες κοπελες δεν πανε να καταγγειλουν κακαποιησεις,βιασμους και αλλες ποινικες πραξεις....
Υπαρχουν παμπολλοι σαν και τον ιταλακια που χωρις δειγματα χαρακτηρος βγαζουν στμπερασματα......
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#541359
italakias έγραψε:Εγω δεν πιστευω οτι μια κοπελα με αξιοπρεπεια θα πεσει σε αυτο το επιπεδο.
Ο καθηγητης εβρισκε και τα εκανε.


Το οτι μια κοπελα δεν ειναι αξιοπρεπης ωστε να το κανει ειναι γεγονος. Αλλα αυτο δε σημαινει οτι την ετρωγε ο κωλος της για να παει με ενα χοντρο μεσηλικα.

Την παρανομια την εκανε ο καθηγητης. Μπορει να εκβιασε 20 φοιτητριες λεγοντας τους "αν δε μου κατσεις δε θα περασεις ποτε" και να του κατσανε οι 3 στις 20. Σιγουρα αυτες με τη χαλαροτερη ηθικη, οι πιο χαζες ή οι πιο απελπισμενες να περασουν το μαθημα.

Μη φτασουμε στο αλλο ακρο που λεει "το ζητουσε ο οργανισμος της το βιασμο ετσι οπως ηταν ντυμενη" ή "το ηθελε ενα χερι ξυλο με τη συμπεριφορα της"... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#541365
George_Prix έγραψε:Το οτι μια κοπελα δεν ειναι αξιοπρεπης ωστε να το κανει ειναι γεγονος. Αλλα αυτο δε σημαινει οτι την ετρωγε ο κωλος της για να παει με ενα χοντρο μεσηλικα.


Μπορούμε να μην συνεχίσουμε τη |λογοκρισία| που πέταξε ο ιταλάκιας;;; :roll: Προφανώς και δεν έχει να κάνει με την αξιοπρέπεια της κάθε κοπέλας αν ο άλλος είναι εγκληματίας. :rtfm: Υπάρχουν άπειροι λόγοι που μία κοπέλα θα μπορούσε να υποκύψει, το αν είναι "αξιοπρεπής" ή όχι δεν έχει καμία σχέση. :rtfm:

Και φυσικά δεν μπαίνω ΚΑΝ στο τι θεωρεί ο καθένας με τη λέξη "αξιοπρεπής".

DAP έγραψε:Να δεις που ΑΥΤΟ θα πει και ο Κουγιας για τον "καθηγητη"....


Ο Κούγιας είναι γνωστός εμετός σε σχήμα ανθρώπου.

DAP έγραψε:Να γιατι τοσες και τοσες κοπελες δεν πανε να καταγγειλουν κακαποιησεις,βιασμους και αλλες ποινικες πραξεις....


Ακριβώς... ΟΚ, υπάρχει μία προφανής δυσκολία στο να αποδειχθεί μία τέτοια πράξη, αλλά βασικός λόγος που πολλές γυναίκες υπομένουν τέτοια καθίκια είναι ότι μετά θα βγει ο κάθε |λογοκρισία| και θα πει "τα ήθελε ο κώλος της", "μία καλή κοπέλα δεν θα το έκανε" και λοιπές παπαριές.


DAP έγραψε:Υπαρχουν παμπολλοι σαν και τον ιταλακια που χωρις δειγματα χαρακτηρος βγαζουν στμπερασματα......


Και όχι μόνο... Το victim blaming είναι πολύ δημοφιλές σπορ...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#541369
George_Prix έγραψε:
italakias έγραψε:Εγω δεν πιστευω οτι μια κοπελα με αξιοπρεπεια θα πεσει σε αυτο το επιπεδο.
Ο καθηγητης εβρισκε και τα εκανε.


Το οτι μια κοπελα δεν ειναι αξιοπρεπης ωστε να το κανει ειναι γεγονος. Αλλα αυτο δε σημαινει οτι την ετρωγε ο κωλος της για να παει με ενα χοντρο μεσηλικα.

Την παρανομια την εκανε ο καθηγητης. Μπορει να εκβιασε 20 φοιτητριες λεγοντας τους "αν δε μου κατσεις δε θα περασεις ποτε" και να του κατσανε οι 3 στις 20. Σιγουρα αυτες με τη χαλαροτερη ηθικη, οι πιο χαζες ή οι πιο απελπισμενες να περασουν το μαθημα.

Μη φτασουμε στο αλλο ακρο που λεει "το ζητουσε ο οργανισμος της το βιασμο ετσι οπως ηταν ντυμενη" ή "το ηθελε ενα χερι ξυλο με τη συμπεριφορα της"... :thumbsdown:

Εγω φιλε μου να σου πω τι πιστευω;
Αυτος ο ανθρωπος ηταν γνωστος εκει για τα εργα του και οποιος ηθελε λαδωνε οποια ηθελε εκανε αλλα.
Να παει φυλακη ο καθηγητης και να δει το υπουργειο τι θα κανει με τα "πλαστα" πτυχια.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#541377 Όταν ο βαθμολογων καθηγητης είναι ανεξέλεγκτος στον τροπο που βαθμολογει καποιοι το εκμεταλευονται και εκβιαστικα πλεον το παίζουν αυστηροί και εισπράττουν αυτό που τους λειπει. Μια διαδικασια αξιολόγησης του τροπου βαθμολογησης στα ιδρυματα θα ηταν καλοδεχουμενη. εχω ακουσει καθηγητη να διαμαρτύρεται με βαση την μεση βαθμολογια της ταξης, και να λεει ότι άλλος καθηγητης είναι πολύ μαλακος και τους περναει ευκολα… ενώ αυτος βεβαια θεωρει ότι βαθμολογει σωστα… Προσωπικα δεν μπορω να κρινω βεβαια αλλα σιγουρα ο καθενας εχει την δικη του αξιακη ζυγαρια στη βαθμολογια. Στα χρονια μου θυμαμαι να εχουμε έναν "δυσκολο" καθηγητη που όμως ηταν και το μαθημα δυσκολο, αδικος δεν ηταν αλλα τα θεματα που εβαζε ηταν δυσκολα. Τοτε παντως τα κοριτσια ηταν λιγα στη χρονια και δεν επαιζε κατι σεξουαλικο!!!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541433 ήταν τόσο δραστήριος ο πολάκης στα νιάτα του; :hmmm: (υπάρχει βέβαια ήδη μια διαφορά στο όνομα στο άρθρο, ίσως συνωνυμία; τυπογραφικό; )

https://www.himara.gr/prosopa/5278-otan ... 0.facebook
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#541445
QsisVTS έγραψε:ήταν τόσο δραστήριος ο πολάκης στα νιάτα του; :hmmm: (υπάρχει βέβαια ήδη μια διαφορά στο όνομα στο άρθρο, ίσως συνωνυμία; τυπογραφικό; )

https://www.himara.gr/prosopa/5278-otan ... 0.facebook
Μου έχει πει συμφοιτητής του ότι ήταν από τους πιο δραστήριους της Πανσπουδαστικης εκείνα τα χρόνια , τώρα κατά πόσο ισχύουν αυτά που λέει το άρθρο δεν ξέρω.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#541467
QsisVTS έγραψε:ήταν τόσο δραστήριος ο πολάκης στα νιάτα του; :hmmm: (υπάρχει βέβαια ήδη μια διαφορά στο όνομα στο άρθρο, ίσως συνωνυμία; τυπογραφικό; )

https://www.himara.gr/prosopa/5278-otan ... 0.facebook

Tην συγκεκριμένη πηγή την θεωρείς αξιόπιστη;
(Αγνοώ τι έκανε ο Πολάκης στα νιάτα του και δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αλλά γενικώς οι βλαμμένοι που θέλουν να εισβάλλουν στην Αλβανία για να "πάρουν την Β. Ήπειρο" έχουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον...)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541473 να σου πω την αλήθεια όχι δεν τη θεωρώ ιδιαίτερα αξιόπιστη, καθόλου μάλλον, αλλά το ότι έπεσε ξύλο τότε από τους πκσιτες και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις στους φασίστες που τόλμησαν να θίξουν ένα έως εκείνη τη στιγμή κομμουνιστικό καθεστώς (στα πλαίσια πάντα της ελεύθερης διακίνησης ιδεών στα πανεπιστήμια) είναι μάλλον γεγονός και απόλυτα λογικό, άσχετα αν τα θύματα αυτού του καθεστώτος ήταν συμπατριώτες τους και άσχετα αν οι υποστηρικτές τους είναι καβαλημένοι που νομίζουν ότι θα πάρουν και την Πόλη (αυτό βέβαια δίνει ηθικό πλεονέκτημα στο να ρίξει κάποιος ξύλο)

δε νομίζω πάντως να θεωρεί κανείς ότι περνούσαν καλά οι έλληνες της αλβανίας

τώρα αν ο πολάκης ήταν εκεί η όχι δεν μπορώ να το ξέρω βεβαίως, δεν θα μου έκανε πάντως εντύπωση αν ήταν για να είμαι ειλικρινής
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#541488 QsisVTS γνωρίζεις πως στην Ελλάδα τότε και για πολλά χρόνια υπήρχαν ομάδες που ετοίμαζαν αντάρτικο για να πάρουμε την "Β. Ήπειρο";
Δεν είχε να κάνει η αντίδραση μόνον σε αυτό που λες, είχε να κάνει με αντίδραση απέναντι σε οποιονδήποτε ανεγκέφαλο ονειρευόταν να εισβάλλει στους γείτονες. Γιατί περί αυτού ακριβώς μιλάμε.
Αν ψάξεις λίγο, θα βρεις ΑΠΕΙΡΟ υλικό σχετικό.
http://www.iospress.gr/mikro1999/mikro19991211.htm
http://www.iospress.gr/ios2004/ios20040627b.htm
Σου λένε κάτι τα αρχικά ΜΑΒΗ;
:help:

Φυσικά, μπορείς να μου πεις πως γράφω αρλούμπες και να εμπιστευτείς αυτά που λέει η πηγή σου, κανένα πρόβλημα. Νομίζω πάντως πως έχεις τις ικανότητες να το ψάξεις λίγο παραπάνω και να μην κολλήσεις με το πρώτο βολικό συμπέρασμα.
Bonus: http://www.sfeva.gr/3A5F7D7D.el.aspx
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541493 όχι δεν το ήξερα και μου φαίνεται ενδιαφέρον που το έμαθα, θα ψάξω για αυτό

thanks για τα λινκς
Άβαταρ μέλους
By italakias
#541513 https://www.protothema.gr/politics/arti ... akedonias/

Και αυτην την " κυρια" την εχει διορισει το ελληνικο κρατος να λεει αυτα. :dizzy:

Ο αλλος ο Πολακης που διαβασα σε αλλο τοπικ ελεγε η αλβανια να φτασει μεχρι την λαμια.

Αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι ανθελληνες;
Ερωτηση κανω.
Εγω πιστευω πως ειναι.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#541517 Για μενα εχει σημασια αν τα γεγονότα τοτε στην ιατρικη σχολη εγιναν ετσι όπως τα περιγραφουν τα κειμενα, δλδ επεσε ξυλο από Κιντες?? για να μην γινει η ομηλια?? δλδ φασισμος στην απολυτη μορφη του?? Εάν ναι τοτε οσοι συμμετειχαν σε αυτές τις ενεργειες είναι φασιστες Φοιτητες η όχι είναι κατι που δεν ενδιαφερει, συμπεριφορες που απαγορευουν την εκφραση της οποιας δηποτε γνωμης αποψης είναι φασιμος.
Δεν ξεπλένονται τέτοιες συμπεριφορες γιατι μετα οριμασαν οι νεολαίοι... Για αυτό και βαζω κειμενα από παλια ξυνα σταφυλια γιατι δεν πρεπει να ξεχνιονται φασιστικες συμπεριφορες.απο οπου και αν προερχονται...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#541523 Αν είχαμε μια ομιλία που υμνούσε τους θαλάμους αερίων και τον Χίτλερ, θα έπρεπε να την αφήσουμε;
Αν είχαμε μια ομιλία που έλεγε πως η Χούντα ήταν ό,τι καλύτερο και πως όσοι πήγαν εξορία καλά να πάθουν και πως έπρεπε να τους βασανίσουν κι άλλο;
Αυτή η έρμη η ελευθερία γνώμης και άποψης, πού σταματάει; Πουθενά;

Ομιλία για το πόσο γαμάτη είναι η παιδοφιλία πχ; Ομιλία για το πόσο γαμάτα είναι τα σκληρά ναρκωτικά; Ομιλία για το πόσο γαμάτο είναι να σκοτώνεις αδέσποτα με φόλες;

Πόση ελευθερία λόγου αντέχετε; :s_dunno