Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#503372 Οι άλλες όντως αλωνίζουν, αλλά σιγά τα δυσθεώρατα ύψη ακαδημαϊκου κύρους που απώλεσε η Πιτζον λόγω του παρταλιου. 300 περιστερες σου φέρνω σε μισή ώρα που δουλεύουν ρεσεψιονιστ στα ρουμς του λετ.
ΑΣΕ ΜΑΣ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#503376 Εμ να πεις ότι δεν είχε χρόνο να παίξει μπαλίτσα τόσα χρόνια στην αντιπολίτευση, μέχρι και καθηγήτρια στα ματσατσουτσετς θα γενοτανε, τώρα που ανέβηκε στην Α η ομάδα θυμήθηκε την καριέρα?

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#503396 Αυτό που μου έμεινε από την όλη φάση είναι η ορολογία "διδάσκουσα". Πραγματικά δημιουργικότατη η ΕΛ δημοσιογραφία. Επίσης να ενημερώσω τους δεκάδες ΕΔΙΠ που ξέρω, ότι είναι κάτι λιγότερο από Πρύτανης (ή και περισσότερο - εξαρτάται από τον αρθρογράφο) να χαρούν λιγάκι.

Δε με ενοχλεί ότι και να διαβάσω, γιατί πραγματικά το αξίζουν ότι και να τους σούρουν, αλλά ορισμένοι σχολιαστές που βλέπω έχουν πλήρη επαφή με τον χώρο των ΑΕΙ και είναι λυπηρό να βλέπεις τέτοια τεράστια διαστρέβλωση της πραγματικότητας. Έχω διαβάσει μέχρι και ΕΔΙΠ που έγιναν με τον ίδιο νόμο να κράζουν...

Τέλος μία διευκρίνιση νομίζω σημαντική: Δεν υπάρχει σύγκριση ετοιμοθάνατης (8 χρόνια τώρα και της εύχομαι για άλλα 50) Νατάσας με Μπαζιάνα. Η μία έκανε ότι έκανε ως σύζυγος μπούλη, η άλλη πήρε το διδακτορικό της σε ανύποπτο χρόνο, πέτυχε στον ΑΣΕΠ επίσης σε ανύποπτο χρόνο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#503399
JasonLouk έγραψε:Δεν υπάρχουν λέκτορες πια. Οσοι ήταν τουλάχιστον εδώ "μετατράπηκαν" σε εδιπ νομίζω. Επίσης εδιπ ανάλογα τον καθηγητή σημαίνει απο εργαστήριο έως όλες τις διαλέξεις ολων των μαθημάτων και άλλα τέτοια

< >

σε ΕΔΙΠ μετατραπηκαν οι ΙΔΑΧ με διδακτορικο και σωστα. πλεον οι υπολοιποι βαθμοι είναι ακομα 4 Λέκτορες κ.λ.π. Οι ΕΔΙΠ είναι κατώτεροι των λεκτόρων αρα δεν μπορει να γυρισαν προς τα πισω. Μετα από ΕΔΙΠ όταν αποφασισουν να τους κανουν ΔΕΠ θα δουμε τι θα λεει το υπουργειο
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#503407
Corto Maltese έγραψε:Αυτό που μου έμεινε από την όλη φάση είναι η ορολογία "διδάσκουσα". Πραγματικά δημιουργικότατη η ΕΛ δημοσιογραφία. Επίσης να ενημερώσω τους δεκάδες ΕΔΙΠ που ξέρω, ότι είναι κάτι λιγότερο από Πρύτανης (ή και περισσότερο - εξαρτάται από τον αρθρογράφο) να χαρούν λιγάκι.

Δε με ενοχλεί ότι και να διαβάσω, γιατί πραγματικά το αξίζουν ότι και να τους σούρουν, αλλά ορισμένοι σχολιαστές που βλέπω έχουν πλήρη επαφή με τον χώρο των ΑΕΙ και είναι λυπηρό να βλέπεις τέτοια τεράστια διαστρέβλωση της πραγματικότητας. Έχω διαβάσει μέχρι και ΕΔΙΠ που έγιναν με τον ίδιο νόμο να κράζουν...

Τέλος μία διευκρίνιση νομίζω σημαντική: Δεν υπάρχει σύγκριση ετοιμοθάνατης (8 χρόνια τώρα και της εύχομαι για άλλα 50) Νατάσας με Μπαζιάνα. Η μία έκανε ότι έκανε ως σύζυγος μπούλη, η άλλη πήρε το διδακτορικό της σε ανύποπτο χρόνο, πέτυχε στον ΑΣΕΠ επίσης σε ανύποπτο χρόνο.
Δεν έχει σημασία η πραγματικότητα : αρκεί η Μπετυ να εμφανιστεί το ίδιο σάπια με τη Νατάσα, τη Μαρεβα, την Έλενα κ.ο.κ.
Και ποια είναι η άπλυτη η Μπετυ δηλαδή, να την έχουμε και πρώτη κυρία :shifty:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#503411 Εν τω μεταξυ, αξιοσημειωτο ειναι οτι κανείς απο τους συνηθεις υποπτους δεν εκανε σχολιο για το θεμα... :hmmm:

Ξαφνικα ομως, επιασε τσιρλιό τους παντες, να προφτασουν να εξηγησουν οτι δεν τρεχει τιποτα.... :shifty:
Και δωστου "δεν ειναι μονο αυτη", "πουτανακια καθηγητων", "δεν εχει περισσοτερα φραγκα", "αδικειται απο την επιλογη αναπαραγωγης"... και φυσικα παντα "καλυτερη απο τις αλλες"

Ενταξει ρε παιδια σιγα σιγα, ολοι θα προλαβετε :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#503428
224v έγραψε:
JasonLouk έγραψε:Δεν υπάρχουν λέκτορες πια. Οσοι ήταν τουλάχιστον εδώ "μετατράπηκαν" σε εδιπ νομίζω. Επίσης εδιπ ανάλογα τον καθηγητή σημαίνει απο εργαστήριο έως όλες τις διαλέξεις ολων των μαθημάτων και άλλα τέτοια

σε ΕΔΙΠ μετατραπηκαν οι ΙΔΑΧ με διδακτορικο και σωστα. πλεον οι υπολοιποι βαθμοι είναι ακομα 4 Λέκτορες κ.λ.π. Οι ΕΔΙΠ είναι κατώτεροι των λεκτόρων αρα δεν μπορει να γυρισαν προς τα πισω. Μετα από ΕΔΙΠ όταν αποφασισουν να τους κανουν ΔΕΠ θα δουμε τι θα λεει το υπουργειο

Όχι. Όλοι οι Διοικητικοί Υπάλληλοι με διδακτορικό. Και αν θες τη γνώμη μου, ΟΧΙ σωστά (το συζητάμε αν θέλετε, αν και νομίζω ότι κανένας από αυτούς που ρητορεύουν απασχολείται με την ουσία του πράγματος). Αλλά αυτός είναι ο νόμος και επ'αυτού έχουν νομοθετήσει θετικά κατά σειρά το ΠΑΣΟΚ με τη Διαμαντοπούλου, η ΝΔ με τον Αρβανιτόπουλο και τώρα ο ΣΥΡΙΖΑ.

Όσο για το άλλο, πολύ φοβάμαι ότι για τους νυν ΕΔΙΠ αυτή η εξέλιξη είναι πολύ δυσμενής, πρακτικά ταφόπλακα στα όποια όνειρά τους. Ούτε ο ΣΥΡΙΖΑ πρόκειται να τους βολέψει ούτε η ΝΔ προφανώς. Το φαντασμα της Μπαζιάνα τους έχει πλακώσει για τα καλά
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#503432
trident1971 έγραψε:Εν τω μεταξυ, αξιοσημειωτο ειναι οτι κανείς απο τους συνηθεις υποπτους δεν εκανε σχολιο για το θεμα... :hmmm:

Ξαφνικα ομως, επιασε τσιρλιό τους παντες, να προφτασουν να εξηγησουν οτι δεν τρεχει τιποτα.... :shifty:
Και δωστου "δεν ειναι μονο αυτη", "πουτανακια καθηγητων", "δεν εχει περισσοτερα φραγκα", "αδικειται απο την επιλογη αναπαραγωγης"... και φυσικα παντα "καλυτερη απο τις αλλες"

Ενταξει ρε παιδια σιγα σιγα, ολοι θα προλαβετε :lol: :lol: :lol:


Ο μονος που δικαιουται να γραψει σ αυτο το θεμα ειναι ο μανοσκυ, αλλα απ το πολυ φατουρο το χει ρίξει απλα στην αναγνωση του φορουμς :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#503457 O trident1971 είναι πάντως αξιοθαύμαστος για την σταθερότητά του. Δεν έχει κουνήσει ρούπι από την άποψή του, παρόλο που δεν προκύπτει από πουθενά πως έχει δίκιο και πως ακόμη και όλα τα δημοσιεύματα που έχουν ποσταριστεί κατά καιρούς, λένε καταφανή ψέμματα.
Τόσα χρόνια, πρέπει με το ζόρι να γίνει η Μπαζιάνα καθηγήτρια πανεπιστημίου με το ζόρι. Η αλήθεια είναι πως πες πες, πολύς κόσμος έχει πιστέψει πως όντως "την έκανε καθηγήτρια πανεπιστημίου ο Τσίπρας την γυναίκα του", οπότε δεν έχει πάει χαμένος ο κόπος.
Ο trident1971 και κάμποσοι άλλοι εκεί έξω, πιστεύει ακράδαντα πως ο αντρούλης της της έκανε χάρη και την έκανε ΔΥ και μετά και καθηγήτρια πανεπιστημίου, ενώ η αλήθεια είναι πως η εν λόγω πέρασε με ΑΣΕΠ πολύ πριν ο ΣΥΡΙΖΑ φύγει από το 3%, και αυτή τη στιγμή έφτασε να είναι βοηθητικό προσωπικό σε ένα ΑΕΙ.
Κολλητός είναι ακριβώς το ίδιο, και την τελευταία φορά που κοίταξα, δεν είναι σύζυγος πρωθυπουργού... :s_tongue

Αλλά ΟΚ, όπως έχουμε ξαναπεί, όλοι χρειάζονται τα παραμύθια τους. Το περίεργο είναι πως οι ίδιοι άνθρωποι που θεωρούν την Μπαζιάνα ύποπτη, δεν έχουν κανένα κακό λόγο να πούνε ποτέ για άλλες συζύγους, εκεί είναι προπαγάνδα του ΣΥΡΙΖΑ προφανώς!
:lol:

Και θα το ξαναπώ: 1000 στραβά έχει ο Τσίπρας, από όπου κι αν τον πιάσεις, έχει τόσα να του καταλογίσεις. Τι διάβολο χρειάζεσαι την γυναίκα του, και πρέπει να της ρίχνεις λάσπη; Αφού έχεις τόσα πράγματα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΛΗΘΙΝΑ να καταλογίσεις στους ΣΥΡΙΖΑιους, για ποιο λόγο να μπεις στον κόπο;
Η μόνη απάντηση που μπορώ να δώσω, είναι πως τέτοιες "ειδήσεις" ικανοποιούν τα κατώτερα ένστικτα κάποιων που εν τέλει πιστεύουν ακράδαντα στο "πήγαινε να πλύνεις κάνα πιάτο μωρή". Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#503461 Όπως έχω ξαναγράψει (τα ποστίδια υπάρχουν όλα και να ναι καλά ο HF μπορώ να τα βρω πανευκολούμπα), είναι υπέρτατο fail η οποιαδήποτε ανάλυση περί Μπαζιάνας.
Το 'φτιάξιμο' της είναι τόσο light που θα μπορούσε να το κάνει ένας υπουργός για τη γκόμενα του γιου του.

Σε κάποια άλλη χώρα ίσως να είχε νόημα μια τέτοια συζήτηση.
Στο Κατσαπλιαδιστάν είναι fail.

Από την άλλη είναι πάντα ενδιαφέρον το ξεβράκωμα της ομάδας περιφρούρησης που σπεύδει να γράψει και κάποιες απύθμενες πιπούλες πάνω στη φούρια της.
Αντικειμενικά πάντα γιατί 'τα χώνουμε στο ΣΥΡΙΖΑ'.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#503462 Δηλαδή, η "ομάδα περιφρούσης" έγραψε πιο πολλές πιπούλες από την απέναντι "ομάδα" (αυτούς πώς τους λες;).

Άλλο ένα αντικειμενικό (ΝΟΤ) ποστίδιο από τον EDDIE_147.
:s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#503468 Το ότι οι φουρτουνάκηδες ασχολούνται με το θέμα είναι fail.
Δεν σου αρέσει η λέξη fail;
Να βρω άλλη, αλλά το νόημα νομίζω ότι είναι σαφές.

Το ότι η Περιστέρα αν δεν είχε άντρα πρωθυπουργό θα τα κατάφερνε καλύτερα (στο Κατσαπλιαδιστάν :s_crazy ) είναι πιπούλες απύθμενες.
Δεν σου αρέσει η λέξη απύθμενες;
Να βρω άλλη, αλλά είναι πιπούλες.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#503475 Μα με άντρα πρωθυπουργό, δεν έκανε ούτε βήμα στην καριέρα της. Το από καθηγήτρια μέσης εκπαίδευσης έγινε βοηθητικό εκπαιδευτικό προσωπικό στο ΕΜΠ με τα ίδια λεφτά, δεν το λες και άλμα.
Γιατί αποκλείεις να είχε καλύτερη εξέλιξη αν δεν έπρεπε να κάνει την "χαρούμενη μαμά" για να μην ενοχλούνται οι trident1971 και οι manoskyδες αυτού του κόσμου;
:dizzy:

Μπορεί να είναι όντως άκυρη η υπόθεση, πάντως το σκεπτικό πως η συγκεκριμένη, σαν καριέρα, μάλλον χαμένη βγήκε από την "επιτυχία" του Τσίπρα, μάλλον σωστό είναι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#503489 Σε μια χώρα όπως το Κατσαπλιαδιστάν που το ακαδημαϊκό κύκλωμα είναι τόσο αξιοκρατικό που τόσοι και τόσοι άξιοι επιστήμονες έχουν ξενιτευτεί στη Σουαζιλάνδη και το Tim_Booked_Two για να κάνουν καριέρα επειδή εδώ οι θέσεις είναι kavadjuar από τους ανιψιούς των θείων, η Περιστέρα θα τα κατάφερνε στην Ελλάδα καλύτερα απ' ότι αν δεν ήταν σύζυγος του πρωθυπουργού της χώρας;

Λίγο νιώσιμο παρακαλώ.