Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#511234
21 quadra έγραψε:Ναί, ο Σύριζα έκαψε την Αθήνα 3 φορές, εγώ έχω στοιχεία, εσύ έχεις ότι δεν ήταν τάγματα εφόδου του Σύριζα ?


Αν έχεις στοιχεία στον Εισαγγελέα και άμεσα.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#511246
theo13 έγραψε:
21 quadra έγραψε:Ναί, ο Σύριζα έκαψε την Αθήνα 3 φορές, εγώ έχω στοιχεία, εσύ έχεις ότι δεν ήταν τάγματα εφόδου του Σύριζα ?


Αν έχεις στοιχεία στον Εισαγγελέα και άμεσα.


:yahoo: :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#511249
Geo f1 έγραψε:Ο συριζα το ψεμμα όμως το πηγε σε άλλο επιπεδο!!!

:iconcool:


Δηλαδή, για να καταλάβω, στο ψέμμα υπάρχουν επίπεδα αλλά στη βία όχι; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#511257 Υπάρχουν πολλά είδη ψέματος Σάξονα.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#511261
saxon_747 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Ο συριζα το ψεμμα όμως το πηγε σε άλλο επιπεδο!!!

:iconcool:


Δηλαδή, για να καταλάβω, στο ψέμμα υπάρχουν επίπεδα αλλά στη βία όχι; :hmmm:


Το πολιτικό ψέμα και η βία είναι κατακριτέα και πρέπει να τα περιορίσουμε. Ο βαθμός τιμωρίας τους οφείλει να φανεί όταν τελεσιδικήσει η υπόθεση για τη βια, όταν ολοκληρωθούν οι εκλογές για την άλλη
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511270 η τιμωρία των εκλογών δεν είναι τιμωρία

θεωρητικά αν ήταν πιο ιδανική η δημοκρατία θα έπρεπε να υπάρχουν και έννομες συνέπειες για όποιον πετάει |λογοκρισία| προεκλογικά


τουλάχιστον έτσι θα βλέπαμε περισσότερο έργο (όποιο και όσο αν ήταν αυτό), από λόγια

ή έστω να άκουγες φράσεις όπως "θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό" όχι θα κάνουμε αυτό και μετά να δίνουν ξανά λόγο σε 4 χρόνια :dizzy: πού αλλού γίνεται αυτό;

αν κάποιος σου διαφημίσει κάτι και δεν είναι αυτό που διαφημίζει μπορείς να τον τρεξεις δικαστικά, τους πολιτικούς όχι; δεχόμαστε έτσι απλά πώς λένε ο,τι θέλουν;
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 23 Μάιος 2018, 16:07, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511271
21 quadra έγραψε:
theo13 έγραψε:
21 quadra έγραψε:Ναί, ο Σύριζα έκαψε την Αθήνα 3 φορές, εγώ έχω στοιχεία, εσύ έχεις ότι δεν ήταν τάγματα εφόδου του Σύριζα ?


Αν έχεις στοιχεία στον Εισαγγελέα και άμεσα.


:yahoo: :yahoo: :yahoo:


Νομιζω οτι τα επιχειρηματα σου σε αυτο που σε προτρεπει ο συμφουρουμιτης μας στερουνται σοβαροτητος.....Περιμενα κατι πιο μεστο και αναλογο των στοιχειων που λες οτι εχεις......
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#511278 Ρωτάω και τους τρείς σας, αν εσείς είχατε στοιχεία από μέσα από τα ΜΑΤ από συγγενή σας, θα τρέχατε στον εισαγγελέα ? Περιμένω απάντηση παντελονάτη, εγώ σας λέω ότι θα κάνατε τις κότες όπως την κάνω και εγώ γιατί δεν γουστάρω να μπλέξω και ούτε και εσείς θα θέλατε να μπλέξετε, σοβαρευτείται και δείτε την κατάσταση πως είναι και πόσο πονηροί είναι οι καιροί.

Το ξαναλέω, γνωρίζω αλλά κάνω την κότα, περιμένω απαντήσεις επί του θέματος, αλλιώς μούγκα και θα καταλάβω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#511282 Πες μας -παντελονάτα πάντα- τι στοιχεία έχεις, για να απαντήσει κι ο κόσμος -παντελονάτα- τι θα έκανε.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#511285
21 quadra έγραψε:
markvag έγραψε:
21 quadra έγραψε:
Ο Σύριζα μου την δίνει γιατί άλλα έκανε και έλεγε πρίν την υφαρπαγή της εξουσίας,


Ο Σύριζα άρπαξε την εξουσία;;; :dizzy: Αυτό υποννοεί μη νόμιμες διαδικασίες. Ο σύριζα έγινε κυβέρνηση με τον τρόπο που προβλέπει το πολίτευμα. Προσωπικά διαφωνώ με την ενισχυμένη αναλογική, όπου με 17-18% πήρε 130 (πάνω κάτω) βουλευτές, αλλά αυτοί είναι οι κανόνες. Και οι επόμενες εκλογές θα γίνουν στο ίδιο πλαίσιο.

Δεν νομίζω ο σύριζα να οργάνωσε εκφοβισμό των ψηφοφόρων, νοθεία, κτλ.

Σε ότι αφορά τα ψέμματα, όλοι λένε και (για εμένα) από τη στιγμή που ο σύριζα συμπεριφέρθηκε με τον ίδιο τρόπο, το ψηφοδέλτιό του είναι ίδιο και των υπολοίπων (ανύπαρκτο).

21 quadra έγραψε: έκαψε 3 φορές την Αθήνα για να το καταφέρει,


Ο σύριζα έκαψε την Αθήνα;;; :dizzy: Και μάλιστα 3 φορές;;; :dizzy: ΟΚ...


Υφαρπαγή = καταφέρνω να αποσπάσω κάτι από κάποιον με επιτήδειο τρόπο.
Εγώ είπα ότι υφάρπαξε την εξουσία και όχι την άρπαξε ή ότι οργάνωσε αυτά που λες εσύ. Ε'ίσαι περισσότερο μορφωμένος από εμένα και δεν επιτρέπεται να κάνεις διαστρέβλωση των λόγων μου, αδικείς μόνος σου τον εαυτό σου.

Ναί, ο Σύριζα έκαψε την Αθήνα 3 φορές, εγώ έχω στοιχεία, εσύ έχεις ότι δεν ήταν τάγματα εφόδου του Σύριζα ?


Άλλο υφαρπσγή πχ της ψήφου, άλλο υφαρπαγή της εξουσίας. Γιατί υφαρπαγή της εξουσίας σημαίνει ότι παίρνεις κάτι από κάποιον με επιτήδειο ή βιαίο τρόπο. Λες δηλαδή οτι οι προηγούμενοι (από αυτούς δηλαδή που πήρες την εξουσία) την είχαν με ορθό τρόπο και ο Συριζα της υφάρπαξε.
Επομένως προφανώς και το 'υφαρπαγή της εξουσίας' είναι τελείως άκυρο και προβοκατόρικο εκτός και αν πιστεύει κάποιος αυτό που έγραψα παραπάνω. Ότι δηλαδή κάποιοι είχαν την εξουσία με απόλυτα ορθό τρόπο και ήρθε ο κακός λύκος και την υφάρπαξε από τα πρόβατα. Για να καταλαβαινόμαστε δηλαδής εμείς οι αντικειμενικοί :s_biggrin :whistlink: :s_sarcastic
Φιλάκια...

υγ.:
Ρωτάω και τους τρείς σας, αν εσείς είχατε στοιχεία από μέσα από τα ΜΑΤ από συγγενή σας, θα τρέχατε στον εισαγγελέα ?

Καφενείον 'η συνάντησις'. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511287
21 quadra έγραψε:Ρωτάω και τους τρείς σας, αν εσείς είχατε στοιχεία από μέσα από τα ΜΑΤ από συγγενή σας, θα τρέχατε στον εισαγγελέα ? Περιμένω απάντηση παντελονάτη, εγώ σας λέω ότι θα κάνατε τις κότες όπως την κάνω και εγώ γιατί δεν γουστάρω να μπλέξω και ούτε και εσείς θα θέλατε να μπλέξετε, σοβαρευτείται και δείτε την κατάσταση πως είναι και πόσο πονηροί είναι οι καιροί.

Το ξαναλέω, γνωρίζω αλλά κάνω την κότα, περιμένω απαντήσεις επί του θέματος, αλλιώς μούγκα και θα καταλάβω.


Αφου φοβαμαι να τα διαδωσω το πιο σωστο ειναι να λεω οτι δεν εχω στοιχεια....Τελεια και παυλα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#511294 Μιλάμε για τα ΜΑΤ, αυτόν τον σφόδρα δημοκρατικό θεσμό που ψηφίζει ΧΑ σε ποσοστό κοντά στο 50% (μονοκούκι δηλαδή...);
:lol:

Δεν με εκπλήσσει καθόλου η άποψη που έχουν για τον ΣΥΡΙΖΑ, ακόμη και ο Μητροπολίτης Άνθιμος μάλλον έχει θετικότερη από αυτούς!
:s_wink

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=599952
Πάλι οι αστυνομικοί ψήφισαν μαζικά τη Χρυσή Αυγή, σε ποσοστό που ίσως υπερβαίνει το 50%. Παρ' ότι οι ένστολοι «διασκορπίσιηκαν» σε περισσότερα αλλά και διαφορετικά εκλογικά τμήματα από τις βουλευτικές εκλογές του 2012, πάλι εμφανίζονται να «γιγαντώνουν» το ποσοστό του ακροδεξιού κόμματος.

Παρ' ότι μεσολάβησε η δολοφονία του Παύλου Φύσσα όπου η ΕΛ.ΑΣ. ανέλαβε τον ρόλο του ερευνητή της υπόθεσης και παρά τις εσωτερικές έρευνες για «θυλάκους» της οργάνωσης μέσα στην Αστυνομία, οι ένστολοι φαίνεται να ψήφισαν ακόμη πιο δυναμικά τη Χρυσή Αυγή από τις εκλογές του καλοκαιριού του 2012. Δημιουργώντας για άλλη μια φορά, πλήθος ερωτηματικών για όσα συμβαίνει στο εσωτερικό της Αστυνομίας.


Οπότε, φαντάζομαι πως ο μέσος αστυνομικός των ΜΑΤ, θα βλέπει κόκκινο (ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ) και θα παθαίνει χειρότερη παράκρουση από ταύρο... :lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#511296
Anonymous Founder έγραψε:Μιλάμε για τα ΜΑΤ, αυτόν τον σφόδρα δημοκρατικό θεσμό που ψηφίζει ΧΑ σε ποσοστό κοντά στο 50% (μονοκούκι δηλαδή...);
:lol:

Δεν με εκπλήσσει καθόλου η άποψη που έχουν για τον ΣΥΡΙΖΑ, ακόμη και ο Μητροπολίτης Άνθιμος μάλλον έχει θετικότερη από αυτούς!
:s_wink

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=599952
Πάλι οι αστυνομικοί ψήφισαν μαζικά τη Χρυσή Αυγή, σε ποσοστό που ίσως υπερβαίνει το 50%. Παρ' ότι οι ένστολοι «διασκορπίσιηκαν» σε περισσότερα αλλά και διαφορετικά εκλογικά τμήματα από τις βουλευτικές εκλογές του 2012, πάλι εμφανίζονται να «γιγαντώνουν» το ποσοστό του ακροδεξιού κόμματος.

Παρ' ότι μεσολάβησε η δολοφονία του Παύλου Φύσσα όπου η ΕΛ.ΑΣ. ανέλαβε τον ρόλο του ερευνητή της υπόθεσης και παρά τις εσωτερικές έρευνες για «θυλάκους» της οργάνωσης μέσα στην Αστυνομία, οι ένστολοι φαίνεται να ψήφισαν ακόμη πιο δυναμικά τη Χρυσή Αυγή από τις εκλογές του καλοκαιριού του 2012. Δημιουργώντας για άλλη μια φορά, πλήθος ερωτηματικών για όσα συμβαίνει στο εσωτερικό της Αστυνομίας.


Οπότε, φαντάζομαι πως ο μέσος αστυνομικός των ΜΑΤ, θα βλέπει κόκκινο (ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ) και θα παθαίνει χειρότερη παράκρουση από ταύρο... :lol:


Άσε ρε φίλε. Άμα δεν έχεις insiders μη μιλάς... :iconcool: