Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#509607 Η ξαδελφη του Πολακη τιμωρηθηκε για το κοριτσακι που πεθανε:
Εφαγε 6 μηνες στερηση μισθου και 2 χρονια δεν θα παρει προαγωγη.
Ασυλληπτα βαρια τιμωρια.
Πρεπει να εχει βαλαντωσει στο κλαμα τωρα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#509614 Πειθαρχικό είναι. Τι ήθελες να βάλει; φυλάκιση; Πρόστιμο; Ξέρεις τι ποινές προβλέπει το Πειθαρχικό για παρόμοιες περιπτώσεις και κρίνεις; Ή απλά ακολουθείς τη γραμμή; Ρητορική ερώτηση, γιατί δε θα χρησιμοποιούσες την άχρηστη πληροφορία της ημέρας (ποιανού ξαδέρφη είναι η κατηγορουμένη)
Άβαταρ μέλους
By corsair
#509624
trident1971 έγραψε:Η ξαδελφη του Πολακη τιμωρηθηκε για το κοριτσακι που πεθανε:
Εφαγε 6 μηνες στερηση μισθου και 2 χρονια δεν θα παρει προαγωγη.
Ασυλληπτα βαρια τιμωρια.
Πρεπει να εχει βαλαντωσει στο κλαμα τωρα.



Δεν ξέρω για την συγκεκριμενη υποθεση, αλλα στις ιατρικες πράξεις τα πράγματα δεν ειναι παντα ασπρο-μαυρο και υπάρχουν και απιθανες περιπτωσεις-αντιδράσεις ασθενων που εχουν ατυχη καταληξη... γιατι απλά δεν ηταν δυνατον να προβλεφθουν. Εξου και οι ποινές "χαδι" που θα μπορουσαν καλλιστα να μην υπαρξουν καν... αθωοι λογω αμφιβολιών κοινως.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#509657 Ακόμη μία φορά αποδεικνύεται πόσο άχρηστος είναι ο Πολάκης: αν είχε κάνει την δουλειά του σωστά ( :shifty: ), θα έπρεπε να μην συμβεί το παραμικρό στην ξαδέρφη του.
:s_wink

Εγώ στην θέση της, θα έκανε έφεση (αν προβλέπεται, δεν ξέρω). :rtfm:

:s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By elteo
#509658
Anonymous Founder έγραψε:Ακόμη μία φορά αποδεικνύεται πόσο άχρηστος είναι ο Πολάκης: αν είχε κάνει την δουλειά του σωστά ( :shifty: ), θα έπρεπε να μην συμβεί το παραμικρό στην ξαδέρφη του.
:s_wink

Εγώ στην θέση της, θα έκανε έφεση (αν προβλέπεται, δεν ξέρω). :rtfm:

:s_sarcastic


ο θάνατος εξαιτίας ανικανότητας ενός μικρού παιδιού δεν θα έπρεπε να είναι για γέλια, ούτε καν ειρωνικά. :slap:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#509662 Ελτέε δεν πας να κάνεις καμιά βόλτα με το Leon σου;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#509664 Υποδείξεις στο παιδί σου. Αν έχεις.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#509670 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πήγαινε τώρα που στο λέω εγώ για να μην το ακούσεις από άλλα πληκτρολόγια.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#509671 Eddie σε βλέπω λίγο συφιλιασμένο να το πώ, ζορισμένο να το πώ?
Γιατί τόσο χαζή συμπεριφορά τις τελευταίες μέρες? :hmmm:
Ξεκίνησες (πάλι) ανένδοτο?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#509672 @elteo
Για γέλια είναι η προσπάθεια σύνδεσης ενός τραγικού θανάτου, με την πολιτική για μικροπολιτικούς λόγους. Εγώ λοιπόν σχολιάζω το δεύτερο και όχι το πρώτο.
Η ευθύνη ανήκει σε αυτόν/ους που το χρησιμοποιούν γι' αυτούς τους λόγους, όχι σε όσους το σχολιάζουν κατόπιν.
Κοινώς, θα περίμενα μια οργίλη αντίδραση στην δημοσίευση της είδησης (που παρεμπιπτόντως, δεν αναφέρει και πηγή), παρά στον σχολιασμό.
Η είδηση θεωρεί δεδομένη την πολιτική παρέμβαση, και ασχολείται επί αυτού και όχι επί του γεγονότος. Το πρόβλημα λοιπόν είναι στην είδηση, και όχι στο δικό μου σχόλιο. Είμαι βέβαιος πως το τραγικό γεγονός είναι απολύτως αδιάφορο σε όσους κοινοποιούν την είδηση, το θέμα είναι να κάνουν μικροπολιτική, πάνω στον θάνατο ενός παιδιού.

Εξ αυτού, τα σχόλια θα είναι αντίστοιχα. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#509697 Θα ξαναπώ μία προσωπική εμπειρία (νομίζω την έχω ξαναναφέρει) για να δούμε πόσος ακριβώς καημός έχει πιάσει τα ειδησεογραφικά κανάλια για το "δίκιο" και πόσος για το επίθετο της αναισθησιολόγου και την εντελώς ανήθικη προσπάθεια άσκησης μικροπολιτικής πάνω στο πτώμα ενός 4χρονου.

Η μάνα μιας συμμαθήτριάς μας, γνωστή μας (δε θα την έλεγα φίλη - 2-3 καφέδες με τη γυναίκα μου να είχαν πιεί με τις μαμάδες του σχολείου), ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ από γιατρό μέσα στο νοσοκομείο, σκόπιμα και στη συνέχεια το αρχίδι αυτό πήγε και έθαψε το πτώμα στην Καψόχωρα και μέχρι να τη βρούνε τα παιδιά ψάχνανε 10 μέρες τη μαμά τους. Βρέθηκε ποιος είναι, έδειξε ελάχιστη μεταμέλεια, σε όλες τις φάσεις πετάει τη μπάλα στην κερκίδα και εν τέλει καταδικάστηκε σε ισόβια. Ε λοιπόν το όνομα αυτού του |λογοκρισία| δεν έχει γίνει ακόμα γνωστό, αναφέρεται παντού ως 39χρονος αγγειοχειρούργος και η φάτσα του είναι παντού με πίξελ. Η φάτσα της Ντιάνας βέβαια παίζει παντού για να μας δείξουν ότι το θύμα ήταν όμορφη, ψηλή, ξανθιά και Γεωργιανή, άρα ενδεχομένως πήγαινε γυρεύοντας.

Στην περίπτωση τώρα της Μελίνας Παρασκάκη, υπήρξε ΝΟΜΙΜΗ αναισθησία σε κανονικό χειρουργείο, που τελείωσε κανονικά και είχαμε αντίδραση του οργανισμού στην ανάνηψη την οποία προσπάθησε όλο το νοσοκομείο να αποτρέψει, χωρίς βέβαια αποτέλεσμα. Προφανώς κάτι έγινε λάθος χειρισμός είτε υπολογισμός, σίγουρα όμως μπορεί να αποκλειστεί πλήρως είτε ο δόλος είτε η σκόπιμη αμέλεια. Και το λέω έχοντας παρακολουθήσει πλήρως την υπόθεση εξ αρχής γιατί η μικρή είχε την ηλικία του γιου μου και εκείνον τον καιρό ο μικρός είχε να κάνει χειρουργείο με ολική αναισθησία και προφανώς ήμασταν πάρα πολύ θορυβημένοι, το λιγότερο που μπορώ να πω. Εδώ λοιπόν δεν έχουμε 40χρονη ή 45χρονη ή καιγωδεξερωποσοχρονη αναισθησιολόγο, αλλά έχουμε Νεκταρία Πολάκη. Όνομα, επίθετο, ιδιότητα και πλήρη διαπόμπευση. Από τα ίδια κανάλια και τα ίδια μέσα.

Και η ερώτηση είναι απλή: τι κάνει τον εκ προμελέτης καταδικασμένο δολοφόνο άξιο προστασίας και την αναισθησιολόγο άξια διαπόμπευσης; Και με τι ακριβώς θα αισθανθούν δικαιοσύνη άρρωστες ψυχές όπως πχ του τριντέντ; Σημειοτέον ότι ακολουθεί και 2ο πειθαρχικό, ποινικό και αστικό.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#509703 Είναι η ίδια και στις 3 ειδήσεις; Στην μια δεν αναφέρεται αν είναι ξαδέλφη του υπουργού. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#509707
rx8_drifter έγραψε:Eddie σε βλέπω λίγο συφιλιασμένο να το πώ, ζορισμένο να το πώ?
Γιατί τόσο χαζή συμπεριφορά τις τελευταίες μέρες? :hmmm:
Ξεκίνησες (πάλι) ανένδοτο?


Πολλή πίεση, πολλά briefs.

Έρχεται ο άλλος τελευταία στιγμή και σου λέει 'παίζουμε paretithite' γιατί ο BucksBunnys έπιασε πάλι στο στόμα του την Κυρία Μάρεβα'.
Γίνεται έτσι δουλειά ντρίφτη μου;
Χωρίς ένα άριστο τάιμπλαν;

Κι έχω και τον άλλο το |λογοκρισία| το Ντομπρόσκη να παίρνει και να με ρωτάει τι έφαγα χτες.

#astadiala
:x