Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dstou
#486016 Έχουμε άλλη μία πρωτιά για τη χώρα μας, είμαστε 4 φορές κάτω από τον ευρωπαικό μ.ο., εντυπωσιακό το νούμερο. Για τους αυτόχειρες δε γίνεται λειτουργία στην εκκλησία, αλλά θάβονται κανονικά στο νεκροταφείο.
Δε νομίζω πάντως ότι με ένα 20άρικο μπορείς να πάρεις πεθαμενόχαρτο που να γράφει ότι θέλεις εσύ και όχι την αλήθεια. Ίσως πολλές δεκάδες ή εκατοντάδες 20άρικα να βοηθήσουν λίγο το πόρισμα, και πάλι δύσκολο.
Τώρα που το σκέφτομαι, στη π.χ. Ρωσσία που είναι μερικές φορές επάνω από εμάς, μπορείς να βγάλεις και εκεί ένα τέτοιο χαρτί με π.χ. 100 ρούβλια για να αποφύγεις τον κοινωνικό στιγματισμό? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#486036
junior gt έγραψε:Ανηθικο ειναι να αμφισβητει κανεις τα στοιχεια αυτα της αυξησης και να αρνειται να ερμηνευει τις αιτιες.
Οπως ανηθικο εις τη νιοστη ειναι να αρνειται να παραδεχτει οτι καποιοα νεα παιδια δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να βαλουν το clima της πορσε για νσ ζεσταθουν αλλα προσπαθουν λογ της οικονομικης κρισης να ζεσταθουν με μαγκαλια και δυστυχως πεθαινουν...


Θα ήθελα να με συγχωρέσουν οι υπόλοιποι χρήστες του φόρουμ αλλα κ οι μοντερεητορς ας πράξουν όπως νομίζουν .

Νομίζω η συγκεκριμένη τοποθέτηση ειναι προσωπική του juniorgt , κ το λιγότερο που μπορώ να τη χαρακτηρίσω ειναι ανήθικη .
Ντροπή !

Καταρχήν δεν αρνήθηκα να παραδεχτώ οτι κάποιοι άνθρωποι έχουν ταλανιστει απο πολλά προβλήματα κ ειδικά οικονομικά τα τελευταία χρονια της κρίσης .
Πολλοί έχουν χάσει τη ζωή τους στην προσπάθεια να ζεσταθούν ή να έχουν ρεύμα , ή τα βασικά για τη διαβίωση . Αυτο που σχολίασα ως ανήθικο ήταν η πολιτική εκμετάλλευση αυτών για να κυβερνήσουν κάποιοι . Εννοείτε οτι δεν υπήρχε μαγικό ραβδί κ δυστυχώς αυτά τα προβλήματα συνεχίζονται .
Η διαστρέβλωση της αλήθειας μάλλον ειναι ταλέντο ορισμένων κ έχουν κ πολλούς οπαδούς κ μιμητές όπως ο juniorgt .

Να με συγχωρείτε αν έχω αυτοκινητο με κλίμα , κ δη πορσε .
Εννοείτε οτι σε αριστερόστροφο φορούμ δε θα επρεπε να γράφω ή να εκφέρω γνώμη .
Εμείς άλλωστε μεγαλώσαμε στα πούπουλα ... που να ξέρουμε απο αυτά ... ας μη μιλάμε καλύτερα .

Κ παλι ντροπή γιατι κάποιοι άνθρωποι σκέφτονται έτσι , κ θεωρούν κ εαυτούς σωστούς , προοδευτικούς , αριστερούς κλπ ... κ φέρονται απέναντι σε άλλους χρήστες έτσι . Συγχαρητήρια για το ήθος .

Δεν ξέρω , αλλα απο την αρχή που μπήκα στο φόρουμ , μπερδεύτηκα , κ αναρωτήθηκα πολλές φορές για το αν επρεπε να αναφέρω για το αυτοκινητο μου , γιατι έβλεπα οτι δεν ήταν στο φόρουμ αποδεκτό , απο πολλούς .
Πιθανόν άλλους χρήστες να μην τους ενοχλεί , αλλα η νοοτροπία αυτή φαίνεται κ εκφράζεται δυνατά .
Λίγο αναθάρρησα όταν κάποιοι πήραν καινούργιο αυτοκινητο , σπιτι, έβαλαν παραγγελία σε πιο καλα αυτοκίνητα κλπ ...
μάλλον λάθος , κακώς έπραξα ...

Η ελευθερία του λόγου εδώ , ειναι τροφή για κατηγορίες απο κάποιους .
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#486043 Το φόρουμ δεν είναι αριστερό ή δεξιό, είχες ποτέ πρόβλημα να πεις την άποψή σου;
Ο junior gt, έχει ένα Impreza STi για την καύλα του, λες να έχει πρόβλημα με την Porsche σου;
Μην ταράζεσαι τόσο , τα πράγματα είναι πιο απλά.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#486056
Anonymous Founder έγραψε:Το φόρουμ δεν είναι αριστερό ή δεξιό, είχες ποτέ πρόβλημα να πεις την άποψή σου;
Ο junior gt, έχει ένα Impreza STi για την καύλα του, λες να έχει πρόβλημα με την Porsche σου;
Μην ταράζεσαι τόσο , τα πράγματα είναι πιο απλά.


Καταρχήν δεν είπα οτι έχει πρόβλημα με το αυτοκινητο .

Σου άρεσε εσενα τοποθέτηση του ;

Οσο για το φόρουμ , εξέφρασα αυτο που ένιωσα μπαίνοντας διαβάζοντας κ γράφοντας. Αυτή ήταν η εντύπωση πιυ δημιουργήθηκε . Ειναι κακό που την αναφέρω ;

Δεν μου απαγόρεψε κανένας να γράφω . Κ ευχαριστώ για τη φιλοξενία .
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#486077 vagmag είσαι νέος στο forum και δικαιολογείσαι. :)

Δεν ήσουν στα πέριξ πριν και μετά το δημοψήφισμα να δεις ποστίδια ομοψυχίας και από το χρήστη που αναφέρεις και από άλλους.
Εικόνα

Το θέμα των αυτοκτονιών και τα μαγκάλια ήταν ένα ακόμα σκαλοπάτι πιο χαμηλά προς τον πάτο του βόθρου για τη χώρα.
Γενικά όλα εκείνα για τα οποία 'αγανάκτησε' ο κυρίαρχος λαγός την περίοδο 2010-2014.
Μετά όπως έχει διευκρινίσει ο HF 'κουράστηκε' και σταμάτησε να ασχολείται και με αυτοκτονίες και με μαγκάλια και με παιδάκια που λιποθυμάνε και με μετανάστες στο στρατόπεδο συγκέντρωσης της Αμυγδαλέζας και άλλα τέτοια ευτυχισμένα.

Για το θέμα της προσωπικής επίθεσης και της ξεκάρφωτης αναφοράς στο αμάξι σου θα σου έλεγα ότι είναι κάτι που θα συνηθίσεις.
Ξέρεις πόσες φορές μου είπε ο drifter να πάω για βόλτα με τη BMW όταν μιλάγαμε για το Βαρουφάκη;
:lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#486098 Το φόρουμ είναι ανοιχτό ακόμη και σε ποστάκια σαν το παραπάνω. Παρόλο που δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω από το να δυναμιτίζουν την κουβέντα...
Η όλη ιδέα είναι να περνάμε καλά και να μπορούμε να συζητάμε για τα πάντα, χωρίς να χαλάμε την ζαχαρένια μας. Κοινώς, να προσπαθούμε να περνάμε όμορφα.
Η δική μου γνώμη για το τι μου άρεσε ή δεν μου άρεσε, δεν έχει κάποια αξία. Αν δεν προσβάλλει κάποιον (και δεν νομίζω πως κάποιο εξ αυτών να ήταν προσβλητικό ή εκτός των κανονισμών) τελειώνει και η κουβέντα.
Ας προσπαθήσουμε να μην παίρνουμε τοις μετρητοίς τα πάντα και να έχουμε καλή διάθεση. Οι περισσότεροι, ακόμη και οι πιο ακραίοι, είμαι βέβαιος πως είναι ωραίοι τύποι, ειδικά από κοντά.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#486100
ακόμη και οι πιο ακραίοι, είμαι βέβαιος πως είναι ωραίοι τύποι, ειδικά από κοντά.


Φαντάζομαι αν πλακώσει στο φόρουμ καμία γαμάτη τυπάρα (χιούμορ, καλαμπούρια κλπ) και αρχίζει να ποστάρει τίποτα φούρνους Άουσβιτς, έμα-τοιμεί κλπ θα είσαι το ίδιο cool.

Αν δεν προσβάλλει κάποιον


Τι σχέση έχει το αμάξι που οδηγεί ο vagmag με το γεγονός ότι οι αυτοκτονίες ήταν μια φουσκωμένη παπαρίτσα πολιτικάντικης έμπνευσης;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#486104 Δεν είπα ποτέ πως είμαι cool με τα πάντα, πάντα υπάρχει κάποιο όριο.
Γι' αυτό υπάρχουν οι συντονιστές για να κρατάνε την κουβέντα εντός ορίων.
Προφανώς ένας θαυμαστής του Hayek δεν είναι πρόβλημα, ένας θαυμαστής του Χίτλερ ή του χουντο-παπαδόπουλου είναι πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#486108 Ειναι μια μορφη ρατσισμου, να μην μπορει καποιος να δηλωνει θαυμαστης του παπαδοπουλου. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#486114 Ειναι μια μορφη ρατσισμου, να μην μπορει καποιος να δηλωνει παιδόφιλος;
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#486123 Αναλογα το που εχει τον κάλο ή τους κάλους του ο καθενας...

(σε ποια θεματα ειναι πιο ευαισθητος δηλαδη)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#486140
italakias έγραψε:Ειναι μια μορφη ρατσισμου, να μην μπορει καποιος να δηλωνει θαυμαστης του παπαδοπουλου. :iconcool:


Εικόνα

Έχει και παραδείγματα για τη σωστή χρήση των λέξεων, το συστήνω ανεπιφύλακτα. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By italakias
#486232
markvag έγραψε:
italakias έγραψε:Ειναι μια μορφη ρατσισμου, να μην μπορει καποιος να δηλωνει θαυμαστης του παπαδοπουλου. :iconcool:


Εικόνα

Έχει και παραδείγματα για τη σωστή χρήση των λέξεων, το συστήνω ανεπιφύλακτα. :s_yes

Μαρκο τα ξερω καλυτερα τα γραμματα απο σενα.
Ο ρατσισμος εχει διαφορες μορφες.
Μια μορφη του ειναι και ο κοινωνικοπολιτικος.
Η επταετια ειχε ρατσιστικα στοιχεια αφου οι κομμουνιστες πολεμηθηκαν για να μην καταντησει η χωρα ανατολικο μπλοκ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#486246
italakias έγραψε:Μαρκο τα ξερω καλυτερα τα γραμματα απο σενα.
Ο ρατσισμος εχει διαφορες μορφες.
Μια μορφη του ειναι και ο κοινωνικοπολιτικος.
Η επταετια ειχε ρατσιστικα στοιχεια αφου οι κομμουνιστες πολεμηθηκαν για να μην καταντησει η χωρα ανατολικο μπλοκ.


Χαίρομαι.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#486277
italakias έγραψε:
markvag έγραψε:
italakias έγραψε:Ειναι μια μορφη ρατσισμου, να μην μπορει καποιος να δηλωνει θαυμαστης του παπαδοπουλου. :iconcool:


Εικόνα

Έχει και παραδείγματα για τη σωστή χρήση των λέξεων, το συστήνω ανεπιφύλακτα. :s_yes

Μαρκο τα ξερω καλυτερα τα γραμματα απο σενα.
Ο ρατσισμος εχει διαφορες μορφες.
Μια μορφη του ειναι και ο κοινωνικοπολιτικος.
Η επταετια ειχε ρατσιστικα στοιχεια αφου οι κομμουνιστες πολεμηθηκαν για να μην καταντησει η χωρα ανατολικο μπλοκ.



The power of Christ compels you.
Τι μαλακιες γραφεις?