Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#533577
QsisVTS έγραψε:εγώ έτρωγα κεφτεδάκια εκείνη την ώρα, οι υπόλοιποι έμπαιναν κάτω από το τραπέζι αλλά εγώ συνέχιζα να τρώω κεφτεδάκια

είχα από πολύ μικρός την αίσθηση του τι είναι μάταιο....


Αν είναι να πας, να πας χορτάτος! :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533633
belgarion έγραψε:Το Smokey and the bandit ήταν από τις αγαπημένες ταινίες της παιδικής μου ηλικίας, και το canonball μου άρεσε έστω και αν δεν ήταν τόσο καλή ταινία.


Το Canonball είχε σαφώς μεγαλύτερο petrolheadiko ενδιαφέρον όμως. Προσωπικά με στεναχώρησε η εικόνα του στα 80+ του. Ένας καχεκτικός παππούλης, καμία σχέση με τον άντρακλα που θυμόμασταν στις ταινίες... Εκεί θα καταλήξουμε όλοι μας... :(


QsisVTS έγραψε:εγώ έτρωγα κεφτεδάκια εκείνη την ώρα, οι υπόλοιποι έμπαιναν κάτω από το τραπέζι αλλά εγώ συνέχιζα να τρώω κεφτεδάκια


Ήμουν στην Πράγα. Ανοίγω τηλεόραση στο ξενοδοχείο, CNN, και βλέπω "Breaking News - Huge Quake in Greece". :help:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533690 Ημουν Θεσσαλονικη στα γραφεια της Εγνατιας ΑΕ σε συκεψη για τα εργα που επεβλεπα τοτε, κτυπάει το κινητο με την γυναικα μου από το ΕΜΠ να μου λεει για το μέγεθος του σεισμου. δεν καταλαβα αμεσως, και τελειωνοντας λεω και παω στην εκθεση που ηταν ανοιχτη, στα κινητα δεν εβγαζαν Αθηνα αλλα ακομα δεν είχαμε καταλαβει το μέγεθος. Μεσα στην Εκθεση με εικονες στις τηλεοράσεις ειδαμε το μέγεθος της καταστροφης…. Στο σπιτι επεσαν πραγματα από ραφια και μπιμπελο στο σαλονι…. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#533703 Εγω ετρωγα αυγο τηγανιτο και ηθελα να παω να παιξω μικρομηχανες.

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533749 https://www.bbc.co.uk/news/world-us-can ... nel=social

Μπατσινα μπηκε σε λαθος διαμερισμα, που νομιζε για δικο της και σκοτωσε τον ενοικο. Να εισαι μεσα στο σπιτι σου και να σε σκοτωσουν!!! :rant:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#533752 Το διαβασα και απορησα, αφου δεν ηταν δικο της πως μπηκε; Ηταν ανοικτη η πορτα; την παραβιασε;
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#533764 Εγω την ωρα του σεισμου ημουνα πανω στο καταστρωμα νεοαναγειρομενης γεφυρας στο εργοταξιο του αεροδρομιου των Σπατων μαζι με κατι γερμαναραδες. Εκει να εβλεπες τον τρομο στα προσωπα τους παρ'ολο που ηταν αρκετα μακρια απο το επικεντρο σε σχεση με αλλες περιοχες. Βεβαια κουνησε πολυ. Παρα πολυ.
Μετα παω σπιτι, Κυψελη εμενα τοτε και καταλαβα οτι αυτο που λεμε 'χεστηκε απο τον φοβο' του τελικα ειναι αληθεια:
Εργενης τοτες ειχα ενα ροτβαϊλερ στο σπιτι και τα πρωινα που ημουνα δουλεια εμενε μονο του. Μολις μπηκα μεσα ειδα κατι βιβλια πεσμενα, κατι ποτηρια πεσμενα και σπασμενα και ολο το σπιτι χεσμενο και να βρωμοκοπαει παρ'ολο που ποτε δεν τα ειχε ξανακανει μεσα στο σπιτι. Και ο σκυλος να μου ερχεται στα ποδια σουρνωντας και γρυλιζοντας.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533805
junior gt έγραψε:Εγω την ωρα του σεισμου ημουνα πανω στο καταστρωμα νεοαναγειρομενης γεφυρας στο εργοταξιο του αεροδρομιου των Σπατων μαζι με κατι γερμαναραδες. Εκει να εβλεπες τον τρομο στα προσωπα τους παρ'ολο που ηταν αρκετα μακρια απο το επικεντρο σε σχεση με αλλες περιοχες. Βεβαια κουνησε πολυ. Παρα πολυ.
Μετα παω σπιτι, Κυψελη εμενα τοτε και καταλαβα οτι αυτο που λεμε 'χεστηκε απο τον φοβο' του τελικα ειναι αληθεια:
Εργενης τοτες ειχα ενα ροτβαϊλερ στο σπιτι και τα πρωινα που ημουνα δουλεια εμενε μονο του. Μολις μπηκα μεσα ειδα κατι βιβλια πεσμενα, κατι ποτηρια πεσμενα και σπασμενα και ολο το σπιτι χεσμενο και να βρωμοκοπαει παρ'ολο που ποτε δεν τα ειχε ξανακανει μεσα στο σπιτι. Και ο σκυλος να μου ερχεται στα ποδια σουρνωντας και γρυλιζοντας.


Τα ζωα εχουν ένα ενστικτο με τους σεισμούς και αντιλαμβάνονται... ισως και να χ...κε πριν γινει ο σεισμος!!!
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#533819 Απο προσωπικη εμπειρια νομιζω πως δεν ισχυει αυτο. Εκτος και αν τα δικα μου τα σκυλια ητανε λιγο αναισθητα. :lol:
Δεν θυμαμαι να καταλαβα καποια ανησυχια σε σκυλια που ειχα μεσα στο σπιτι πριν απο σεισμους.
Εξ'αλλου ο συγκεκριμενος τα ειχε κανει σε ολο το σπιτι. Πρεπει με το που ξεκινησε ο σεισμος και αρχισαν οι βοες, τα τριξιματα και τα σπασιματα να αρχισε να τρεχει οπου να ναι μεσα στο διαμερισμα ο μαυρος και του φευγανε καθ'οδον :lol:
Θα εφαγε τεραστιο πακετο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#533921 Απο τη μια λες που μας εχουν καταντησει.
Απο την αλλη, βλεπεις κατι εικονες σαν την παρακατω και λες οτι μας αξιζουν χειροτερα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#533922 Ντροπή μπροστά στην Παναγιά. :(
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533923
kubiak έγραψε:Το διαβασα και απορησα, αφου δεν ηταν δικο της πως μπηκε; Ηταν ανοικτη η πορτα; την παραβιασε;


Της κάνανε tox screen. Σίγουρα θα είχε κατεβάσει κάτι...


junior gt έγραψε:Απο προσωπικη εμπειρια νομιζω πως δεν ισχυει αυτο. Εκτος και αν τα δικα μου τα σκυλια ητανε λιγο αναισθητα.


Απλά ακούνε το επερχόμενο πριν το ακούσουμε εμείς. Το βλέπω και στην δικιά μου, όταν είναι να περάσει κανένα μαχητικό πάνω από το σπίτι ή να ρίξει κανένα μπουμπουνητό. Τρέχει να κρυφτεί, πριν το ακούσω εγώ.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#533926
xenos έγραψε:Απο τη μια λες που μας εχουν καταντησει.
Απο την αλλη, βλεπεις κατι εικονες σαν την παρακατω και λες οτι μας αξιζουν χειροτερα...
Εικόνα