Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#343383 τα κινητά turboX λένε κάτι?
βλέπω κάτι προσφορές δελεαστικές. Βασικά το θέλω για την ελληνική κάρτα όταν ερχομαι Ελλάδα. βαριέμαι να βγάζω τη γερμανική από το μηλόφωνο, μιας κ έχω data κ στην Ελλάδα τζάμπα. οπότε για καμιά κλήση προορίζεται το turboX. θέλω να αντικαταστήσω ένα nokia lumia τρελό fail που έπεσε στα χέρια μου.

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-s ... %CE%92.htm

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-s ... -6-0-B.htm

και τα 80€ πολλά τα θεωρώ βασικά. αλλά έχει μεγαλύτερη οθόνη...
Άβαταρ μέλους
By pro
#343386
PeterPan έγραψε:τα κινητά turboX λένε κάτι?

και τα 80€ πολλά τα θεωρώ βασικά. αλλά έχει μεγαλύτερη οθόνη...


Αν είναι να πάρεις κινέζικο, πάρτο από την πηγή, όχι από το πλαίσιο. Θα διαλέξεις μια αξιόπιστη εταιρεία, και θα πάρεις και καλυτερο τηλέφωνο με τα ίδια λεφτά.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#343408
PeterPan έγραψε:τα κινητά turboX λένε κάτι?



Μια χαρά ειναι, την δουλειά τους την κάνουν, θα έχεις και εγγυησαρα απο το Πλαισιο. Aπο μένα πρασσινο φως.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#343411 Κανένα mls γιατί δεν πρότεινες;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#343412
drdino έγραψε:Κανένα mls γιατί δεν πρότεινες;


overpriced θεωρω αν και φιλος εχει μεινει ευχαριστημενος. Τα turboX εχουν value for money.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#343431 Ναι μιλουσα με τον φιλο χτες. Αν και δεν εχει υψηλες απαιτησεις δηλωνει υπερευχαριστημενος.

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#369219 το Nokia 3310 επιστρέφει σε τέσσερα χρώματα, με ενδεικτική λιανική τιμή παγκοσμίως τα 49 ευρώ

Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By alexm
#369250
elteo έγραψε:το Nokia 3310 επιστρέφει σε τέσσερα χρώματα, με ενδεικτική λιανική τιμή παγκοσμίως τα 49 ευρώ

Εικόνα

< Note >

Προβλέπεται τρελό κραξιμο.
Δεν έχει καμία σχέση με το 3310 και ειναι ένα απλό νοκια τυλιγμένο σε ένα πακέτο που ούτε καν μοιάζει με το παλιό.
Ακόμη και το φιδάκι του είναι GTP.
Μακριά

.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#369309
elteo έγραψε:το Nokia 3310 επιστρέφει σε τέσσερα χρώματα, με ενδεικτική λιανική τιμή παγκοσμίως τα 49 ευρώ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201702 ... c176f6.jpg

< Note >


looks cute, αλλά θα μπορούσαν να πανε τα specs του dumbphone ενα κλικ παραπέρα. VGA οθονη γυρω στις 2.8 ιντσες, 3G πομποδεκτη, δυνατοτητα sync επαφών με gmail, και ισως κανα built in whatsapp-viber για υποτυπωδη functions. Ειπαμε οκ, να μην έχει full featured OS, αλλα τεσπα καποια πραγματάκια θα επρεπε να ναι ποιο κοντά στο 2017.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#369354 Πιστεύω θα πουλήσει ΠΟΛΥ. Εμένα μου αρέσει και άνετα το έπαιρνα ως δεύτερο. :inlove: Αλλά είμαι και kwloγερος γιατί έχω την χαρά να έχω χρησιμοποιήσει και το αυθεντικό 3310 όπως και το 3210. :oops:


Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#370266
corsair έγραψε:looks cute, αλλά θα μπορούσαν να πανε τα specs του dumbphone ενα κλικ παραπέρα. VGA οθονη γυρω στις 2.8 ιντσες, 3G πομποδεκτη, δυνατοτητα sync επαφών με gmail, και ισως κανα built in whatsapp-viber για υποτυπωδη functions. Ειπαμε οκ, να μην έχει full featured OS, αλλα τεσπα καποια πραγματάκια θα επρεπε να ναι ποιο κοντά στο 2017.



δυνατοτητα sync επαφών με gmail .... +1

Θα ήθελα να γίνει το βασικό μου τηλέφωνο αλλά "με καμιά" δεν θα μπορούσα να βάλω τις επαφές μου μια-μια στο νέο Nokia.
Άβαταρ μέλους
By Mark
#370279 Σε άλλο απλό Nokia κατάφερα να μεταφέρω πανεύκολα τις επαφές από το Gmail. Πας στον υπολογιστή σου και μπαίνεις στο google.com/contacts, συνδέεσαι με τον λογαριασμό σου αν δεν είναι ήδη μέσα, και παίρνεις backup σε αρχείο .vcf . Το κάνεις rename σε backup.dat αν θυμάμαι καλά, το ρίχνεις σε μία κάρτα μνήμης και μετά τη βάζεις στο τηλέφωνο από όπου μπορείς να κάνεις restore από τις ρυθμίσεις επαφών.

<