Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#372373
Anonymous Founder έγραψε:Μπορείς να δοκιμάσεις με OTG βύσμα, οπότε θα βλέπεις σε άλλη οθόνη.


Καλή ιδέα !
εσκασα χθες, νιώθεις την εξάρτηση απο το κινητo οταν το χάσεις
Σκέφτηκα τι πραγματικά χρειάζομαι .
Δε με ενδιαφέρει το design καθόλου και θα του φορέσω πιθανά μια θήκη παντόφλα
Χρώμα και fancy features αδιάφορα, λειτουργικό εκτός windows όλα καλά.
Πλέον εχει αλλάξει πολυ η χρήση που κάνω, δουλειά και σπιτι μόνο το ipad παίζω .
Χωρητικότητα αδιάφορη και 32 go φτάνουν δε φορτώνω πολλές εφαρμογές, παιχνίδια δεν παίζω. 3gb ram σίγουρα η παραπάνω . Μπαταρία οκ, όσο πιο πολυ τόσοι πιόνια καλά αλλά δεν ειναι mission critical.
οταν είμαι έξω στον δρόμο κτλ πρέπει να ειναι γρήγορο και οθόνη μεγαλούτσικη και να παίζει το gps καλά.

Θα πάρω ενα να κάνω τη δουλεια μου και θα εχω κατα νου eBay για καμία ανταλλακτική οθόνη να φτιάξω και το Σάμυ.
Εχεις τόσα πολλα να διαλέξεις , ενα που μου φαίνεται κατάλληλο ειναι το
Xiomi redmi note 4X
Άβαταρ μέλους
By dimik
#372894
KiloMeater έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Μπορείς να δοκιμάσεις με OTG βύσμα, οπότε θα βλέπεις σε άλλη οθόνη.


Καλή ιδέα !
εσκασα χθες, νιώθεις την εξάρτηση απο το κινητo οταν το χάσεις
Σκέφτηκα τι πραγματικά χρειάζομαι .
Δε με ενδιαφέρει το design καθόλου και θα του φορέσω πιθανά μια θήκη παντόφλα
Χρώμα και fancy features αδιάφορα, λειτουργικό εκτός windows όλα καλά.
Πλέον εχει αλλάξει πολυ η χρήση που κάνω, δουλειά και σπιτι μόνο το ipad παίζω .
Χωρητικότητα αδιάφορη και 32 go φτάνουν δε φορτώνω πολλές εφαρμογές, παιχνίδια δεν παίζω. 3gb ram σίγουρα η παραπάνω . Μπαταρία οκ, όσο πιο πολυ τόσοι πιόνια καλά αλλά δεν ειναι mission critical.
οταν είμαι έξω στον δρόμο κτλ πρέπει να ειναι γρήγορο και οθόνη μεγαλούτσικη και να παίζει το gps καλά.

Θα πάρω ενα να κάνω τη δουλεια μου και θα εχω κατα νου eBay για καμία ανταλλακτική οθόνη να φτιάξω και το Σάμυ.
Εχεις τόσα πολλα να διαλέξεις , ενα που μου φαίνεται κατάλληλο ειναι το
Xiomi redmi note 4X



Στην θέση σου θα έπαιρνα κάτι πιο επώνυμο γιατί με κινέζικες λύσεις υπάρχει περίπτωση να έχεις θέμα αν το χρησιμοποιείς και για την δουλειά (email κλπ) εφόσον έχετε Mobile device management για λόγους ασφαλείας. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κλωτσήσει και να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις λόγω κινεζολειτουργικού.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#372974
Anonymous Founder έγραψε:Δεν κατάλαβα, απαγορεύονται τα κινητά Android στην δουλειά σου; :dizzy:



Καλά κι εμείς κοντά είμαστε σε τέτοια απαγόρευση, αυτή την στιγμή δεν τα απαγορεύουμε αλλά δεν τα προτείνουμε τα Android, γιατί με το MDM της Microsoft και τις τόσες διαφορετικές εκδόσεις ROM δεν μπορείς να εγγυηθείς στον άλλο ότι θα δουλεύει το email της δουλειάς. Γι αυτό είτε Microsoft Phone είτε iPhone, με Android παίρνεις τα ρίσκα σου, όπως εγώ που έχω 1+1 με Cyanogenmod και δεν μπορώ να έχω emails.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#372975 Εμεις εχουμε 2 επιλογες. S7 και S7edge και καποια πραγματα λειπουν απο το εταιρικο app store οποτε πας σε iOS. Αλλωστε οι ταμπλετες ειναι αποκλειστικα iPad

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#372978
mirage έγραψε:Εμεις εχουμε 2 επιλογες. S7 και S7edge και καποια πραγματα λειπουν απο το εταιρικο app store οποτε πας σε iOS. Αλλωστε οι ταμπλετες ειναι αποκλειστικα iPad

< >


Η αλήθεια είναι ότι με την Samy δεν είχαμε ποτέ θέμα, αντίθετα 3 LG Gsomething σταμάτησαν να δουλεύουν μόλις χάλασαν και έγινε αντικατάσταση πλακέτας από την αντιπροσωπεία :dizzy: προσπαθούν αλλά δεν καταφέρνουν ποτέ να γίνουν enroll στον MDM server.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#453189 Αρχίζει από C και τελειώνει σε IIIIIIIIIIIIIIR.


:s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#453207 Τέλειο είναι.
Το κοιτούσα για τον πατέρα μου αλλά τελικά διάλεξε ένα Αλκατέλ με πιο μεγάλα κουμπιά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#453278 Και γω ψάχνω για τον πατέρα μου με 3 βασικές προϋποθέσεις: φυσικό πληκτρολόγιο, ελληνική γλώσσα (ο κατάλογος δηλαδή) και φακός.

Κοιτούσα κάτι σε Cat, αλλά μου είπαν και κάτι κινέζικα που φέρνουν αλλά δε ξέρω αν έχουν ελληνικά.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#453298
elteo έγραψε:Ωραίο τηλεφωνακι. Το πήρα για 2ο.
59 ευραιοι. Εικόνα


Πες την αληθεια ρε μλκ... γουσταρεις να σε κράζω... ετσι δεν ειναι? :shifty: