Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#370296
Mark έγραψε:Σε άλλο απλό Nokia κατάφερα να μεταφέρω πανεύκολα τις επαφές από το Gmail. Πας στον υπολογιστή σου και μπαίνεις στο google.com/contacts, συνδέεσαι με τον λογαριασμό σου αν δεν είναι ήδη μέσα, και παίρνεις backup σε αρχείο .vcf . Το κάνεις rename σε backup.dat αν θυμάμαι καλά, το ρίχνεις σε μία κάρτα μνήμης και μετά τη βάζεις στο τηλέφωνο από όπου μπορείς να κάνεις restore από τις ρυθμίσεις επαφών.

<



Εχω επιφυλάξεις σχετικά με το ποσο καλα θα καταφερνε να αντιστοιχησει τα πεδία, τις πολλαπλες διευθυνσεις κλπ. Δεν ξέρω αν μπορεις να κανεις export μονο ονοματα-τηλέφωνα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#370337 Κι όπως και να έχει, δεν λύνεται το θέμα του συγχρονισμού.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#370490
elteo έγραψε:το Nokia 3310 επιστρέφει σε τέσσερα χρώματα, με ενδεικτική λιανική τιμή παγκοσμίως τα 49 ευρώ

Εικόνα

< Note >

Ό,τι πρέπει για τη μάνα μου! Έχει μείνει με ένα αρχαίο nokia και αρνείται να περάσει στην οθόνη αφής. Κάτι τέτοιο λοιπόν θα είναι κομπλέ για την περίπτωσή της.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#370507
Kon5 έγραψε:
elteo έγραψε:το Nokia 3310 επιστρέφει σε τέσσερα χρώματα, με ενδεικτική λιανική τιμή παγκοσμίως τα 49 ευρώ

Εικόνα

< Note >

Ό,τι πρέπει για τη μάνα μου! Έχει μείνει με ένα αρχαίο nokia και αρνείται να περάσει στην οθόνη αφής. Κάτι τέτοιο λοιπόν θα είναι κομπλέ για την περίπτωσή της.


πολυ μαλακός εισαι... :thumbsdown: Εγώ την ειχα αφήσει πρώτα να βράσει στο ζουμί της χωρίς κινητό μέχρι να αποδεχθει τις οθονες αφής. Τώρα δυστηχως εχω προβλημα να την ξεκολλησω απο το κινητο. Μέχρι και την εφαρμογη του ΟΑΣΘ κανει χρηση.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#370866 Ερώτηση..... Δεν είναι για κινητό, αλλά για να μην ανοίγω θέμα.

Ψάχνω ασύρματο τηλέφωνο μεγάλης εμβέλειας, αλλά ΧΩΡΙΣ repeater. Στο νετ έχω δει μερικά, αλλά αν κάποιος έχει ιδία άποψη, θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη του.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#370914
kyr80 έγραψε:Ερώτηση..... Δεν είναι για κινητό, αλλά για να μην ανοίγω θέμα.

Ψάχνω ασύρματο τηλέφωνο μεγάλης εμβέλειας, αλλά ΧΩΡΙΣ repeater. Στο νετ έχω δει μερικά, αλλά αν κάποιος έχει ιδία άποψη, θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη του.

http://www.skroutz.gr/s/7865522/Motorola-O201.html

Υπο ιδανικές συνθηκες μέχρι και χιλιομετρο...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#372256 http://www.phonearena.com/news/Yes-there-is-a-1700-gold-and-titanium-version-of-the-Nokia-3310_id91664

Για σωστούς αριστερούληδες:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#372271 εσπασε η οθόνη απο το note3 μου
#%#@$#}%$&@ αστα δίπλα , και δεν έφταιγα κιόλας

Λοιπόν πριν πάρω κανα xiomi note παίζει τίποτα καλύτερο σε αυτό το range?

Το κινητό μπουταρει αλλά δε βλέπω τίποτα, πως μπορώ να πάρω backup τα πάντα ;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#372298
Anonymous Founder έγραψε:Μπες στο gmail σου και δες αν υπάρχουν όλα. Αν το έχεις στήσει σωστά, όλα θα θα βρεις εκεί.


Απο οτι βλέπω στο google account μου εχει παρά πολλα photos, ελπίζω να μη χάνω κάτι
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#372335 Στο μαμα Samsung software στο pc θα έχει επιλογή για sms backup. Απλά ελπίζεις να δει το κινητό χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάποιο πάτημα στο κινητό αφού δεν μπορείς.

< >