Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#680414
Chris έγραψε:Οσο παιζεις σταθερος στο πλανο σου και χωρις απελπισμενες κινησεις, δεν υπαρχει προβλημα να στραβωσει και ενα και δυο και τρια σ/κ. Ή θα βγαλεις σε βαθος χρονου, ή θα μεινεις στα λεφτα σου, ή θα χανεις λιγα, σε καθε περιπτωση ομως θα το διασκεδαζεις. Αν αρχισουν οι απελπισιες, καλυτερα σταματα το σπορ οσο προλαβαινεις
Εγώ προσωπικά έχω θέσει ένα όριο των 30€ την εβδομαδα με ευρωπαϊκούς αγώνες και 20€ χωρίς ευρωπαϊκούς.Αυτα τα λεφτά τα έχω καθαρά για διασκέδαση και τα θεωρώ χαμένα.Απο εκεί και πέρα κάθε δελτίο κερδισμένο (είτε 20 είτε 100€) γίνεται απευθείας ανάληψη σε λογαριασμό που έχω μόνο για αυτό το "χόμπυ".Μπορει να μη πηγαίνω ταμειαρες μεγαλες αλλά με την τακτική που χρησιμοποιώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και παίζω εδώ και 2 χρόνια με σχετικά μικρό αρχικό κεφάλαιο και βάση των κινήσεων στην στοιχηματικη που παίζω είμαι και κερδισμένος κατά ένα μικρό ποσό.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#680616 Και στη στρατηγική πρέπει να μένεις σταθερός. Εγώ έκανα μια μικρή παρέκκλιση και πλέον είδα ότι χάνω. Κι εγώ μικροποσά παίζω και μάλιστα τα τελευταία χρόνια δεν έχω βάλει από την τσέπη γιατί είχα μαζέψει ένα καλό ποσό από το arb..... :lipsealed: :shifty: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#680656
panos2171 έγραψε:Και στη στρατηγική πρέπει να μένεις σταθερός. Εγώ έκανα μια μικρή παρέκκλιση και πλέον είδα ότι χάνω. Κι εγώ μικροποσά παίζω και μάλιστα τα τελευταία χρόνια δεν έχω βάλει από την τσέπη γιατί είχα μαζέψει ένα καλό ποσό από το arb..... :lipsealed: :shifty: :whistlink:
Βασικά αν χαθεί η στρατηγική πιστεύω πως μετά θα χαθεί και η μπάλα και θα ξεφύγεις.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#683414
italakias έγραψε:Θελω να ευχαριστησω το παικτη της Γουλβς που εβαλε το αυτογκολ και κερδισα τα 300 περιπου ευρω. :thumbsup: :s_drinks :yahoo:

:s_biggrin ωραια ειναι αυτα
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#683431
italakias έγραψε:Θελω να ευχαριστησω το παικτη της Γουλβς που εβαλε το αυτογκολ και κερδισα τα 300 περιπου ευρω. :thumbsup: :s_drinks :yahoo:
Και από μένα τα ίδια.εγώ βέβαια κέρδισα 80€ με 10€ ποντάρισμα (1 Σεβίλλη, 2 Άρσεναλ , 1 γιουναιτεντ)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#683434 Παιδια ετσι απο περιεργεια, γραφει κανενας αναλυτικα τις επιδοσεις του? Ποσα επαιξε/κερδισε/εχασε?

Θυμαμαι κυριως να διαβαζω για κερδισμενα στοιχηματα και σπανια για χαμενα. Επισης εχουν γραφτει βιβλια ολοκληρα για την αρρωστια του τζογου. Χανεις 20+30+20+10+30+15=125 απο Δευτερα μεχρι Σαββατο, πιανεις ενα 60αρι την Κυριακη και το μυαλο κανει με τη μια reset. Ξεχναει ολες τις χασουρες και θυμαται μονο το τελευταιο κερδισμενο 60αρι. Πραγματικα ο τζογαδορος το πιστευει οτι ειναι με θετικο προσημο!
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#683481
George_Prix έγραψε:Παιδια ετσι απο περιεργεια, γραφει κανενας αναλυτικα τις επιδοσεις του? Ποσα επαιξε/κερδισε/εχασε?

Θυμαμαι κυριως να διαβαζω για κερδισμενα στοιχηματα και σπανια για χαμενα. Επισης εχουν γραφτει βιβλια ολοκληρα για την αρρωστια του τζογου. Χανεις 20+30+20+10+30+15=125 απο Δευτερα μεχρι Σαββατο, πιανεις ενα 60αρι την Κυριακη και το μυαλο κανει με τη μια reset. Ξεχναει ολες τις χασουρες και θυμαται μονο το τελευταιο κερδισμενο 60αρι. Πραγματικα ο τζογαδορος το πιστευει οτι ειναι με θετικο προσημο!
Δεν θεωρώ τον εαυτό μου τζογαδόρο με όλη την σημασία της λέξης αλλά για να παίζω στοίχημα προφανώς και μ αρέσει να τζογαρω.Εγώ έκανα ανάλυση του δικού μου συστήματος που παίζω αν δεις λίγα σχόλια πιο πάνω και έτσι ενδεικτικά βάζω και και φωτό τον καταθέσεων κι αναλήψεων που έχω κάνει στην στοιχηματική που παίζω για να σου λυθεί η απορία αν κρατάμε στοιχεία και επίδοσεις..

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#683482 Ωραιος! Οσο υπαρχει ελεγχος και πλανο, κανεις το γουστο σου χωρις να καταστρεφεσαι. Οταν χανεται ο ελεγχος, πολλοι τζογαδοροι μπορει να καταστρεφονται νομιζοντας οτι ειναι "στα ισια¨ ή ακομα και "κερδισμενοι"...

Ο πεθερος μου για παραδειγμα παιζει για να περναει η ωρα κι οχι για να βγαλει. Παιζει 1 ευρω τη μερα με κατι ψιλοτρελες αποδοσεις. Χανει... χανει... χανει... μια στο τοσο το κανει και x20 και x50 το ευρωπουλο. Ακομα και την επομενη μερα, παλι 1 ευρω θα παιξει ομως!
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#683499
George_Prix έγραψε:Ωραιος! Οσο υπαρχει ελεγχος και πλανο, κανεις το γουστο σου χωρις να καταστρεφεσαι. Οταν χανεται ο ελεγχος, πολλοι τζογαδοροι μπορει να καταστρεφονται νομιζοντας οτι ειναι "στα ισια¨ ή ακομα και "κερδισμενοι"...

Ο πεθερος μου για παραδειγμα παιζει για να περναει η ωρα κι οχι για να βγαλει. Παιζει 1 ευρω τη μερα με κατι ψιλοτρελες αποδοσεις. Χανει... χανει... χανει... μια στο τοσο το κανει και x20 και x50 το ευρωπουλο. Ακομα και την επομενη μερα, παλι 1 ευρω θα παιξει ομως!
Εννοείται θέλει έλεγχο.Κι εγώ ξεκίνησα και είπα θα πάω χαλαρά αλλά στις αρχές έπιασα τον εαυτό μου να ξεφεύγω και λέω ώπα!χαλαρωσε..Κι έτσι έμεινα στο αρχικό πλάνο και ακόμα κι όταν χάνω δεν χαλιέμαι!Σαν το γκάζι στο αυτοκίνητο είναι ο τζόγος ..γλυκός...