Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#31315 Νέο φρούτο

Εικόνα
Ο πιο τυχερός νικητής διαγωνισμών στον πλανήτη
zougla.gr έγραψε:Τον γύρο του διαδικτύου κάνει τις τελευταίες ημέρες η είδηση που αφορά στον -ίσως- πιο τυχερό χρήστη του διαδικτύου…
Όπως γράφουν διάφορα blogs, ο Χρήστος Στοΐλος, που συμμετείχε σε διαγωνισμούς του enikos, κατάφερε να κερδίσει σε τρεις από αυτούς…
Κέρδισε το νέο iPhone, απόλαυσε ταξίδι στη Σκόπελο, ενώ απέκτησε δωρεάν και ένα tablet μέσα σε διάστημα τεσσάρων μηνών.


more on Twitter
Άβαταρ μέλους
By DAP
#32851
Deleted User 1 έγραψε:Ποιοι αριθμοί βγήκανε γιατί έχει τεζάρει το site του Τίγρη.


Αν ακομα δεν τα βρηκες....

5/9/16/39/42 - Τζικερ 12.
Άβαταρ μέλους
By vice246
#32854 γερο βδομαδιατικο για το νέο αφεντικό του οπαπ. ...
στις δυο τελευταίες κληρώσεις παιχτηκαν 55+ εκ. στήλες....που σημαίνει 28 μύρια τζίρος.....μόνο στο τζοκερ
και απο αυτά δίνει τα 3+3 στους επόμενους τυχερούς....
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#32886 Καταρχάς, όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα, τα περισσότερα από τα "τυχερά" παιχνίδια δεν είναι καθόλου τυχερά, ούτε φυσικά τυχαία, και 99% δεν είναι και νόμιμα (δηλαδή καθαρά). Τα πιο πολλά, ειδικά από εποχής Κόκκαλη -και συνεχίζεται και σήμερα- είναι κατά βάση "πλυντήρια", είτε για να μπαίνουν μαύρα και να βγαίνουν άσπρα, είτε για να "καθαρίζονται" μαύρα με δηλώσεις κερδών. Όπως έχουμε πει, δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι που να έχουν κερδίσει 5 και 6 φορές jackpots, να εμφανίζουν κέρδη μερικών εκατομμυρίων και "κατά σύμπτωση" να είναι όλοι γνωστοί, φίλοι, συγγενείς και "συνεργάτες" :shifty:

Η ιστορία με τα jackpots είναι επίσης στημένη, είτε ως κράχτης είτε ως ακόμα πιο δυνατό "πλυντήριο". Απλά γιατί με 30 και 40 και 50 εκ. στήλες, η πιθανότητα να έχεις συνεχόμενες "αποτυχίες" για το 5+1 (θυμίζω ότι η πιθανότητα για 5+1 είναι 1/24.435.180, δηλαδή 1 στα 25εκ) είναι στο 2ο ή 3ο δεκαδικό....

Τεςπα, εγώ προσωπικά αγοράζω που και που ένα Λαϊκό, και πάντα το πρωτοχρονιάτικο, έτσι και μόνο "για το καλό" που λέμε. Δεν έχω κερδίσει ποτέ, μόνο κάτι σκόρπιους λήγοντες, αλλά όπως είπα είναι πιο πολύ για να έχω να ασχοληθώ με κάτι ευχάριστο (τη προσμονή, και όχι τη πιθανότητα κέρδους :s_dunno )....
Άβαταρ μέλους
By soch
#32989 Και γω θεωρώ πως το τζόκερ στήνεται, άσχετα αν έπαιξα μετά από πολλά χρόνια την Κυριακή και έριξα στον κουβά 31,5€
Άβαταρ μέλους
By vice246
#32995 Ίσως παλαιότερα να υπήρχε μεθόδευση....αλλά απο την εποχή της ζωντανής μεταδοσης με τη διάφανη κατασκευή της κλήρωσης παρουσία τόσων ατόμων....(αν και δεν πιστεύω στο αδύνατον) ειναι επικίνδυνα ασύμφορο να μαγειρέψεις τα αποτελέσματα....
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#32997
vice246 έγραψε:Ίσως παλαιότερα να υπήρχε μεθόδευση....αλλά απο την εποχή της ζωντανής μεταδοσης με τη διάφανη κατασκευή της κλήρωσης παρουσία τόσων ατόμων....(αν και δεν πιστεύω στο αδύνατον) ειναι επικίνδυνα ασύμφορο να μαγειρέψεις τα αποτελέσματα....


Όπως θα σου πει και ο πιο αρχάριος "μάγος", τα καλύτερα μαγικά tricks απαιτούν/προϋποθέτουν μεγάλη παρουσία κοινού και όσο πιο "προφανή" διαδικασία γίνεται :innocent:

Και στο κάτω-κάτω, μπορείς να στήσεις μια οποιαδήποτε "δημόσια" διαδικασία με δεκάδες τρόπους, από τους πιο απλούς ("πιασμένος" συμμετέχοντας) μέχρι τους πιο επιστημονικούς (με μαγνήτες, διαφορετικές θερμοκρασίες, διαφορετικά υλικά και βάρη κλπ κλπ)

Δεν είμαι fan της συνομωσιολογίας, αλλά μετά από τόσα χρόνια που έχω δει πως πάει το πράγμα, ε όσο να'ναι όλο και κάποιοι ψύλλοι φτάνουν μέχρι τα αυτάκια μας... :shifty: