Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g47
#19312 Νομιζω δεν υπαρχει ως θεμα.
Να συζητησουμε για ο.τιδηποτε εχει να κανει με το τζογο και οχι μονο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#19780 Είχα παίξει μια φορά στο γυμνάσιο... ποτέ δεν κατάλαβα το νόημα... οι πιθανότητες να κερδίσεις κάτι είναι αστείες
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#19783 Προφανώς πρόκειται για ανθρώπινη αδυναμία (ίσως έχει να κάνει και με τα γονίδια;;) , αλλιώς δε θα είχε τόση απήχηση κάτι που είναι τόσο παράλογο. Όντως οι πιθανότητες είναι αστείες και το γεγονός ότι πολλοί το παίζουν και ειδήμονες από πάνω μου φαίνεται πάρα πολύ παράξενο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#19787
bill33 έγραψε:Για αυτό τα λένε τυχερά παιχνίδια,αν υπήρχε σιγουριά θα το έλεγαν εφορία :lol:

Δεν είναι καθόλου τυχερά bill, το κέρδος αυτού που στήνει το όποιο παιχνίδι είναι υπολογισμένο με απόλυτη ακρίβεια όπως και το πόσα θα χάσουν οι παίκτες.

Τυχερό θα ήταν αν τα παιχνίδια ήταν "δίκαια" , αλλά αυτό δεν υφίσταται γιατί διαφορετικά ΟΠΑΠ, καζίνα κτλ δε θα είχαν κέρδος
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#19803 Όσον αφορά το στοίχημα αν ξέρεις να παίζεις, με την έννοια ότι έχεις μια καλή γνώση πάνω στο άθλημα που θα ποντάρεις δεν είναι και τόσο δύσκολο, σε συνδυασμό φυσικά με την αυτοσυγκράτηση, το σωστό ζύγισμα του κεφαλαίου και όχι με το σκεπτικό ότι θα ρεφάρεις. Εγώ πχ από τον Αύγουστο μέχρι σήμερα είμαι 30€ μπροστά από τους μπουκς. Μικροποσά παίζω για το χαβαλέ, αλλά έχω όριο. 10€ max την εβδομάδα, αν χάσω έχασα, δε ρίχνω κι άλλα. 7 σερί κουβάδες είχα από 5€ άρα 35€ χασούρα. Με 2 σερί ταμεία όμως πήρα περίπου 80€ άρα κερδισμένος βγήκα.
Τζόκερ και τέτοια είναι πάρα πολύ δύσκολο να κερδίσεις, αν και σήμερα έπαιξα πάλι για την πλάκα. Λαχείο αραιά και που μπορεί να πάρω, εκεί είναι καθαρά τύχη. Με ΚΙΝΟ δεν έχω ασχοληθεί αλλά κάποιοι κερδίζουν συστηματικά.
Το παν σε όλα αυτά είναι να μην εθιστείς. Είναι τελείως αξιολύπητοι αυτοί που ξεπουλάν τα πάντα για το τζόγο.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#20141
vasilis έγραψε:Πριν κάνα χρόνο είδα τα νούμερα του τζόκερ στον ύπνο μου. Τα έπαιξα και τελικά πήρα τα @@ μου.


Να δοκιμασεις τοτε το αναποδο, μηπως πιασει? :hmmm: :lol:


Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#20148 Για μιά 5ετία, στα 20 με 25, είχα μεγάλο θέμα με το τζόγο. Ξεκίνησα με στοίχημα ΟΠΑΠ αλλά ήταν η εποχή που ξεκίναγαν οι ADSL και μαζί με την ADSL έβαλα σπίτι μου και κάτι Bet&Win, Vistabet, SportingBet κτλ. Πάντα έπαιζα ποδόσφαιρο και μπάσκετ στα οποία είμαι σχετικός, ενώ ποτέ δεν ακούμπησα τυχερά παιχνίδια με τη μορφή κουλοχέρη, καρτών κτλ. Το θέμα είναι ότι είχα φτάσει να κόβω βδομαδιάτικο κάνα 300αρι σε όλους αυτούς, παίρνοντας βέβαια πίσω τουλάχιστον το 80% αυτών, αλλά συνολικά ήμουν χαμένος. Όχι πολύ αλλά χαμένος. To κακό ήταν ότι είχα φτάσει στο σημείο να γυρνάω πρωί από ξενύχτι, να ανοίγω υπολογιστή και να παίζω live bet 2η κατηγορία Βραζιλίας "τι θα γίνει πρώτο" (άουτ, φάουλ, πλάγιο, κόρνερ κτλ). :slap: Πάντως θυμάμαι ότι κάτι home cinema και PS2 και λοιπά γκατζετάκια που είχα, προέρχονταν από "κέρδη" στοιχήματος.

Το κόλλημα με το blackjack και το πόκερ δεν το αναφέρω καν γιατί μπορεί να παρακολουθεί και κάνας μπατσινίλας! :shifty: Ευτυχώς πλέον όλα αυτά τα χω κόψει μαχαίρι. Μόνο Τσουλού παίζω πια κι αυτό όχι συστηματικά.
Άβαταρ μέλους
By vice246
#20162 δεν είχα ποτέ αδυναμία στον τζόγο ....κάποια εποχή έπαιρνα μόνο περιστασιακά, λαχεία....από τότε που ξεκίνησε το τζοκερ παίζω ταρίφα ένα ταληρακι τη φορά. ....μέχρι εκεί....
για άλλους είναι ψίχουλα. ..για άλλους υπολογίσιμα....
με 500 € το χρόνο διατηρώ τη "σχέση" μου με την τύχη....η οποία το παίζει δύσκολη μέχρι σήμερα και δεν κάθισε ποτέ να την γ@μησω.....κανα χαδάκι που και που....και τις υπόλοιπες μ@λ@κια....
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#20240 Μιας που ανοίξαμε το θέμα είπα να παίξω ένα δελτιάκι...3 ματσακια:

Παρμα - Τζένοα OVER (το 1-2 έγινε στο 93 και η Τζένοα με 10 από το 65'!! :s_tongue )
Μαντσεστερ - Έβερτον OVER
Τσέλσι - Άρσεναλ 1 ημίχρονο

64€ με 8€ ποντάρισμα. Βγάλαμε τις μισές βενζίνες τις βδομάδος. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#20310 Άλλα 42€ που έπαιξα τη Juve ότι θα σκοράρει στο 83'! :metalo: Βγάλαμε και την κλήση της προηγούμενης βδομάδας!

Btw στον Κωστάκη δεν είπε κανείς ότι οι αρκουδομαγκιές του δεν περνάνε χωρίς την αμνηστία του χοντρού?
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#20399 Ο τζόγος είναι στις έμφυτες αδυναμίες του ανθρώπου.

Καλός, διασκεδαστικός και ψυχαγωγικός μέχρι ενός σημείου, μόνο που πολλοί ξεπερνάνε αυτό το σημείο, δεν μπορούν να θέσουν όρια και να πατήσουν φρένο και για το λόγο αυτό είτε φτάνουν στο χείλος της καταστροφής είτε καταστρέφονται.

Μπορούμε να βρούμε κάτι άλλο να κάνουμε.