Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#440437 Έστω ότι
Παίζεις 4 αγώνες. Και ζητάς να πληρωθείς όταν πιάσεις και τους 4. Αυτό είναι το λεγόμενο παρολί. Πληρώνεσαι την απόδοση του γινομένου των αποδόσεων του κάθε αγώνα. Τέλος.

Μπορείς να ζητήσεις να πληρωθείς και 3άδες και την 4άδα.
Αν χάσεις έναν αγώνα, πληρώνεσαι το γινόμενο των τριών που κέρδισες.
Αν πιάσεις και τους 4. Πληρώνεσαι την τετράδα προφανώς, αλλά πληρώνεσαι και όλες τις τριάδες που βγαίνουν αφήνοντας κάθε φορά έναν αγώνα έξω. Για 4 αγώνες βγαίνουν 4 τριάδες. Οπότε ουσιαστικά είναι σα να πληρώνεσαι 5 παρολι. Μια τετράδα και 4 τριάδες.

Βέβαια αυτό το πληρώνεις σε στήλες. Δλδ έστω ότι έπαιζες 5 ευρώ σε σκέτο παρολί 4άδα, αν βάλεις και τριάδες θα πληρώσεις 5 φορές τα 5 ευρώ (1 για την 4άδα συν άλλες 4 για τις τριάδες).

Κατάλαβες; Ή να το κάνω με παράδειγμα;

Και αντίστοιχα φυσικά αν ζητήσεις και δυάδες.

edit: αυτό συμφέρει μόνο σε πιο μεγάλες αποδόσεις για να πάρεις τουλάχιστον τα λεφτά σου πίσω.
Υπάρχει και το άλλο. Μπορείς από τους 4 αγώνες που έπαιξες να ορίσεις κάποιους σαν "στάνταρ". Τα σίγουρα δλδ (σίγουρα και καλα :P ).
Aν χάσεις αυτό το στάνταρ χάνεις όλο το δελτίο. Και μπαίνει υποχρεωτικά σε κάθε συνδυασμό δυάδας/τριάδας. Οπότε μειώνονται και οι στήλες όπως και τα λεφτά που πληρώνεις.
Άβαταρ μέλους
By g47
#440444 :thumbsup:
Kατανοητο ευχαριστω. Γιαυτο και το διαφορετικο κοστος λοιπον, γιατι πληρωνω στηλες.
Οντως σε μεγαλυτερες αποδοσεις αξιζει, σε 1.30 δεν εχει νοημα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#503430 Μαγκες αυτο δεν εχει ξαναγινει.
Εχω παιξει δυο ισπανικους αγωνες ασο και τους δυο.
Στο 90 της κανονικης διαρκειας ειναι και οι δυο στο μηδεν και φυσιολογικα θεωρειται χαμενο το κουπονι.
Στο 93 και στο 94 κερδισαν και οι δυο ομαδες. :lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#673286 Λοιπον παμε.
Ρομα- Κλουζ 1
Χαποελ-Λεβερκουζεν 2
Λουντογκορετς- Τοτεναμ 2.

Χαμηλες οι αποδοσεις γιαυτο και η τριαδα.
2.35 αποδοση.
Ουτε μεροκαματο δεν βγαινει.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#673299 Ε μου τα χαλας τωρα. Πως ακουμπας τοτεναμ; Σε λιγο θα μου πεις πως παιζεις και αρσεναλ, ή καμια σαλκε ξερωγω. Καποιες ομαδες ειναι καταραμενες, τελεια.