Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#687082
ArrowsFA1 έγραψε:Παρατηρώ ότι όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος ίσως θέλει μεγαλύτερη θερμοκρασία άνεσης.
Πριν μια 10ετία ήμουν εντάξει στους 21.


Γεγονός. Πριν μια δεκαετία ήμουν εντάξει με πολλά πράγματα...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#687095 Παλι καλα που σε μας τα χρονια αφησαν κουσουρι μονο στο κρυουλιασμα και τη χοληστερινη :thumbsup:

Σε κατι αλλους (εκτος πετρολχεντζ), το γηρας επηρεαζει μεχρι και τη στυση :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#687097
ArrowsFA1 έγραψε:στη χοληστερίνη για παράδειγμα


Και στο αλκοόλ, στο ξενύχτι, στην κουραση, στην υπομονή
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#687100
saxon_747 έγραψε:
ArrowsFA1 έγραψε:στη χοληστερίνη για παράδειγμα


Και στο αλκοόλ, στο ξενύχτι, στην κουραση, στην υπομονή


:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#687184
George_Prix έγραψε:Να φανταστω οτι εσυ το εχεις αυτοματοποιησει καπως το ανεβοκατεβασμα της θερμοκρασιας?


για την περίπτωση που ενδιαφέρει: το σπίτι είχε αυτόν και έχει προγραμματισμό με βάση τις μέρες και τις ώρες της βδομάδας.
απ' ο,τι βλέπω είναι λίγο κάτω απ' το 100ευρο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#687186
egobrain έγραψε:
George_Prix έγραψε:Να φανταστω οτι εσυ το εχεις αυτοματοποιησει καπως το ανεβοκατεβασμα της θερμοκρασιας?


για την περίπτωση που ενδιαφέρει: το σπίτι είχε αυτόν και έχει προγραμματισμό με βάση τις μέρες και τις ώρες της βδομάδας.
απ' ο,τι βλέπω είναι λίγο κάτω απ' το 100ευρο.


Ευχαριστω κι εσενα και τον HF για τις προτασεις!

Φιλε με ενδιαφερει, οπως επισης με ενδιαφερουν κι αλλοι αυτοματισμοι που διαβαζω στο αλλο τοπικο. Αυτο που φοβαμαι ειναι να ξεκινησω τον εκσυγχρονισμο, για να μην κολλησω ασχημα. Θυμαμαι τον HF να λεει "ολοι απο μια λαμπα ξεκινησαμε" και ειδαμε που κατεληξε η φαση του μετα τη λαμπα :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#687200
saxon_747 έγραψε:
ΕικόναΕικόνα


Μπορείς να μας πεις τί μαστορεύεις πίσω από το θερμοστάτη;;; :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#687207 Συκνωμη (θα το δούμε και έτσι σε λίγο) , μόνο εγώ θέλω το βράδυ υψηλότερα τον θερμοστάτη; Μόνιμη πηγή γκρίνιας, πάει κρυφά Η ΆΛΛΗ και το κατεβάζει στους 11 Κελσίου. :s_omg

ΓΤΧΚΤΠΜΟΥ ξυπνάμε σαν τον Τσακ Νικόλσο κάθε πρωί :rant: :rant:

Είναι και ο θερμοστάτης ντιπ τούβλο, αυτοί οι παλιοί με την ροδέλα :( , δεν υπάρχει συμπονοια. :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687210 Μπορείς να πάρεις έναν έξυπνο θερμοστάτη και να τον ανεβάζεις κρυφά από το κινητό όταν κρυώνεις. :s_blush :ninja:
Εγώ αυτό κάνω, αν και με τα τελευταία κρύα υπήρχε σύμπνοια! :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#687213
g8777 έγραψε:Συκνωμη (θα το δούμε και έτσι σε λίγο) , μόνο εγώ θέλω το βράδυ υψηλότερα τον θερμοστάτη; Μόνιμη πηγή γκρίνιας, πάει κρυφά Η ΆΛΛΗ και το κατεβάζει στους 11 Κελσίου. :s_omg

ΓΤΧΚΤΠΜΟΥ ξυπνάμε σαν τον Τσακ Νικόλσο κάθε πρωί :rant: :rant:

Είναι και ο θερμοστάτης ντιπ τούβλο, αυτοί οι παλιοί με την ροδέλα :( , δεν υπάρχει συμπονοια. :sorry:


Το βράδυ είσαι κάτω από το πάπλωμα ρε. Νταξ, όχι στους 11 αλλά όχι και στους 23.

Χωρίς να σε βάλω σε έξοδα, πείραξε την ροδέλα του θερμοσρατη ώστε όταν δείχνει 11 να αντιστοιχεί σε 22
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#687215
g8777 έγραψε:Συκνωμη (θα το δούμε και έτσι σε λίγο) , μόνο εγώ θέλω το βράδυ υψηλότερα τον θερμοστάτη; Μόνιμη πηγή γκρίνιας, πάει κρυφά Η ΆΛΛΗ και το κατεβάζει στους 11 Κελσίου. :s_omg

ΓΤΧΚΤΠΜΟΥ ξυπνάμε σαν τον Τσακ Νικόλσο κάθε πρωί :rant: :rant:

Είναι και ο θερμοστάτης ντιπ τούβλο, αυτοί οι παλιοί με την ροδέλα :( , δεν υπάρχει συμπονοια. :sorry:

Να βαλεις πυτζαμες ρε. Με το βρακι ολη μερα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#687222
Νίκος Παππάς έγραψε:
g8777 έγραψε:Συκνωμη (θα το δούμε και έτσι σε λίγο) , μόνο εγώ θέλω το βράδυ υψηλότερα τον θερμοστάτη; Μόνιμη πηγή γκρίνιας, πάει κρυφά Η ΆΛΛΗ και το κατεβάζει στους 11 Κελσίου. :s_omg

ΓΤΧΚΤΠΜΟΥ ξυπνάμε σαν τον Τσακ Νικόλσο κάθε πρωί :rant: :rant:

Είναι και ο θερμοστάτης ντιπ τούβλο, αυτοί οι παλιοί με την ροδέλα :( , δεν υπάρχει συμπονοια. :sorry:

Να βαλεις πυτζαμες ρε. Με το βρακι ολη μερα :s_tongue

Εικόνα
:s_blush
Άβαταρ μέλους
By g8777
#687232 Εντάξει.
Μας την είπε ο Σάξονας τώρα που ξυπνάει μόνο για να φάει. :s_whiteflag
Να καθόμαστε λέει το βράδυ στους 2 βαθμούς κελσίου ( έχω απώλειες) γιατί είμαστε λέει κάτω τα παπλώματα.

Και καλά.
Πες ότι βάζω καθετήρα συνδεδεμένο με την αποχέτευση. Για να πάω να φάω κουραμπιεδες Βιολάντα :yahoo: :metalo: :inlove: όταν οι υπόλοιποι έχουν κοιμηθεί (βαριά) πώς ακριβώς θα κινηθώ;

Εικόνα

ΈΤΣΙ; :s_shout

Σάξονα το ηθικό δίδαγμα από το παραμύθι Το κοριτσάκι με τα σπίρτα είναι ότι το κοριτσάκι ζούσε πάνω από τις δυνατότητες του, έτσι;

:vava: