Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#754482 Ακριβώς. Έχει μια προθεσμία 4-5 ημερών.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#754485 Παιδιά δεν διαφωνώ με το έναντι, διαφωνώ με το να βάζουν δικηγόρους να ενοχλουν ενώ δεν έχουν solid evidence,για την υποχρέωση την οικονομική. Και φυσικά να σε χρεώνουν 100 ρια για το ρεύμα μόνο, και τα του Δήμου κλπ κάτι ακόμα. Όταν μετρήσουν και το ποσό είναι δεδομένο ας μου κάνουν και αγωγή αν καθυστερήσω να εξοφλησω.
Το γεγονός ότι η συνολικη αναλυτική χρέωση στη πίσω σελίδα είναι 130 και μπροστά ζητάει 190 πληρωμή είναι οκ??

.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#754489 Τι εννοείς δεν έχουν evidence? Χρωστάς ή δεν χρωστάς με αποδείξεις;
Οι εισπρακτικες και η λειτουργία τους είναι όντως πρόβλημα, αλλά εσένα δεν σε αφορά.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#754496 Όταν το ποσο εναντι, το βγάζουν από το στομάχι τους και όχι από το ρολόι εγώ το θεωρώ ότι δεν έχουν απόδειξη για την απαίτηση τους αυτή. Εσύ διαφωνείς???
Το δικαστήριο εάν έφτανε εκεί το θέμα σε ποιον θα έδινε δίκιο.
Άλλωστε το ότι χρεώνουν ο,τι να ναι, φάνηκε και από το γεγονός ότι ζητάνε περισσότερα από την πίσω αναλυτική.

.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#754498
224v έγραψε:Όταν το ποσο εναντι, το βγάζουν από το στομάχι τους και όχι από το ρολόι εγώ το θεωρώ ότι δεν έχουν απόδειξη για την απαίτηση τους αυτή. Εσύ διαφωνείς???
Το δικαστήριο εάν έφτανε εκεί το θέμα σε ποιον θα έδινε δίκιο.
Άλλωστε το ότι χρεώνουν ο,τι να ναι, φάνηκε και από το γεγονός ότι ζητάνε περισσότερα από την πίσω αναλυτική.

.
Εσύ ψάχνεσαι γενικά μου φαίνεται.
Όσο και να σε χρεωνανε θα έρχονταν ο εκκαθαριστικός με την αληθινή χρέωση και θα ισοφαρίζονταν θέλοντας και μη.
Το να μη πληρώνεις το έναντι επειδή δε σου έβαζαν τη πραγματική κατανάλωση είναι διακαιολογιες για να μη πληρώνεις ούτε τα βασικα.
Δηλαδή μας λες ότι: αν έμενες εκεί μόνιμα και εκαιγες στο φουλ αιρκοντίσιον φούρνο θερμοσίφωνα και σου έβαζαν χαμηλότερες kwh απ' ότι πραγματικά εκαιγες πάλι δε θα τους πλήρωνες?
Πάλι δε θα τους πλήρωνες επειδή δε θα το είχαν μετρήσει και θα τους ελεγες:δε σας πληρώνω επειδή εχω κάψει παραπανω και μου βάζετε τυχαίες καταναλωσεις!!!
Έλα τώρα....μάλλον μας τρολαρεις τόση ωρα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#754503 Οι ημερομηνίες καταγραφής ισχύουν επακριβώς, έχει τύχει και σε μένα να δώσω 2 μέρες μετά και να μην το δέχονται. Πας για εκκαθάριση δλδ στο 8μηνο.
Το ότι τελευταία ο δεδδηε την έχει δει κάπως και δεν περνά καν για καταμέτρηση το αφήνω στην άκρη. Το αποκορύφωμα ήταν όταν την συγκεκριμένη μέρα που ήταν να περάσουν(αναγράφεται επίσης στον λογαριασμό) πέρασαν και άφησαν χαρτάκι ότι δεν βρήκαν κανέναν ενώ η πεθερά μου περίμενε σαν τσοπανόσκυλο :shifty: :shifty: όλο το πρωί. Hint: τα ρολόγια είναι μέσα σε ένα γκαράζ και πρέπει να ανοίξει κάποιος για να πάρει το συνεργείο τις μετρήσεις, αυτό γίνεται όμως μια ζωή. Προφανώς ήρθαν, είδαν τα...ζόρια και την έκαναν αφήνοντας πίσω τους το χαρτάκι των νιπτώμενων χεριών :roll:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#754504
dimitrisB έγραψε:Το εντπωσιακό είναι ότι μερικοί, είμαστε τόσο πεπεισμένοι ότι "έχουμε δίκιο", που γράφουμε ή γενικότερα ισχυριζόμαστε πράγματα, που μ'ονο σε βάρος μας είναι και μας "εκθέτουν".
Και καλά στο φόρουμ ή στην παρέα, αλλά έχω πετύχει και σκηνικά στην ΤV, όπου η κλάψα του(της) χ-ψ, είναι παντελώς αβάσιμη, για να μην πώ ότι εξοργίζουν όσους με το α-β τρόπο παλεύουν να είναι ΟΚ στις όποιες υποχρεώσεις τους !!!


In before: "Με αντιμετώπισαν σαν εγκληματία, σαν τελειωμένο φεσατζή ενώ ήμουν πάντα τύπος και υπογραμμός στις υποχρεώσεις μου." :lol:

g8777 έγραψε:Για αυτό δεν μπορείτε να έχετε 2 G στο forum. :s_roses


Ο τυπικός ενήλικας αντέχει έως και 2.24G

Εικόνα

με τον θάνατο να επέρχεται στα 8.777G. Το εφαρμόζουν ως μέθοδο θανατικής καταδίκης στην Σουηδική Αραβία.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#754510
nikos έγραψε:
224v έγραψε:Όταν το ποσο εναντι, το βγάζουν από το στομάχι τους και όχι από το ρολόι εγώ το θεωρώ ότι δεν έχουν απόδειξη για την απαίτηση τους αυτή. Εσύ διαφωνείς???
Το δικαστήριο εάν έφτανε εκεί το θέμα σε ποιον θα έδινε δίκιο.
Άλλωστε το ότι χρεώνουν ο,τι να ναι, φάνηκε και από το γεγονός ότι ζητάνε περισσότερα από την πίσω αναλυτική.

.
Εσύ ψάχνεσαι γενικά μου φαίνεται.
Όσο και να σε χρεωνανε θα έρχονταν ο εκκαθαριστικός με την αληθινή χρέωση και θα ισοφαρίζονταν θέλοντας και μη.
Το να μη πληρώνεις το έναντι επειδή δε σου έβαζαν τη πραγματική κατανάλωση είναι διακαιολογιες για να μη πληρώνεις ούτε τα βασικα.
Δηλαδή μας λες ότι: αν έμενες εκεί μόνιμα και εκαιγες στο φουλ αιρκοντίσιον φούρνο θερμοσίφωνα και σου έβαζαν χαμηλότερες kwh απ' ότι πραγματικά εκαιγες πάλι δε θα τους πλήρωνες?
Πάλι δε θα τους πλήρωνες επειδή δε θα το είχαν μετρήσει και θα τους ελεγες:δε σας πληρώνω επειδή εχω κάψει παραπανω και μου βάζετε τυχαίες καταναλωσεις!!!
Έλα τώρα....μάλλον μας τρολαρεις τόση ωρα


Φίλτατε, δεν τρολαρω κανένα, και δεν είναι θέμα πληρωμής ή όχι μιας και πάντα εξοφλω στην ώρα και μέρα που έχω διορία. Επέλεξα να ξοφλησω τον εκκαθαριστικό τωρα, αφού χρεωναν έναντι ο,τι νόμιζαν. Έρχεται λοιπόν ο εκκαθαριστικός και στην αναλυτικη που έχει στην πίσω σελίδα έχει σύνολο 130. Στην μπροστινη σελίδα όμως δίνει για πληρωμή 60 ευρώ παραπάνω. Γιατί συμβαίνει αυτό είναι η ερώτηση μου.


.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#754511
edmond έγραψε:Οι ημερομηνίες καταγραφής ισχύουν επακριβώς, έχει τύχει και σε μένα να δώσω 2 μέρες μετά και να μην το δέχονται. Πας για εκκαθάριση δλδ στο 8μηνο.
Το ότι τελευταία ο δεδδηε την έχει δει κάπως και δεν περνά καν για καταμέτρηση το αφήνω στην άκρη. Το αποκορύφωμα ήταν όταν την συγκεκριμένη μέρα που ήταν να περάσουν(αναγράφεται επίσης στον λογαριασμό) πέρασαν και άφησαν χαρτάκι ότι δεν βρήκαν κανέναν ενώ η πεθερά μου περίμενε σαν τσοπανόσκυλο :shifty: :shifty: όλο το πρωί. Hint: τα ρολόγια είναι μέσα σε ένα γκαράζ και πρέπει να ανοίξει κάποιος για να πάρει το συνεργείο τις μετρήσεις, αυτό γίνεται όμως μια ζωή. Προφανώς ήρθαν, είδαν τα...ζόρια και την έκαναν αφήνοντας πίσω τους το χαρτάκι των νιπτώμενων χεριών :roll:


Πως γίνεται να φυλάει η πεθερά σου σα τσοπανόσκυλο να μη τους βλέπει αλλά το χαρτάκι να το αφήνουν?
Το χαρτάκι πως το άφησαν χωρίς να τους δει?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#754513 Σαν την acs που λέει ότι πέρασε και δεν ήταν κανείς κι εσύ είσαι από μέσα να κοιτάς συνεχώς το ματάκι
Άβαταρ μέλους
By edmond
#754519
nikos έγραψε:
edmond έγραψε:Οι ημερομηνίες καταγραφής ισχύουν επακριβώς, έχει τύχει και σε μένα να δώσω 2 μέρες μετά και να μην το δέχονται. Πας για εκκαθάριση δλδ στο 8μηνο.
Το ότι τελευταία ο δεδδηε την έχει δει κάπως και δεν περνά καν για καταμέτρηση το αφήνω στην άκρη. Το αποκορύφωμα ήταν όταν την συγκεκριμένη μέρα που ήταν να περάσουν(αναγράφεται επίσης στον λογαριασμό) πέρασαν και άφησαν χαρτάκι ότι δεν βρήκαν κανέναν ενώ η πεθερά μου περίμενε σαν τσοπανόσκυλο :shifty: :shifty: όλο το πρωί. Hint: τα ρολόγια είναι μέσα σε ένα γκαράζ και πρέπει να ανοίξει κάποιος για να πάρει το συνεργείο τις μετρήσεις, αυτό γίνεται όμως μια ζωή. Προφανώς ήρθαν, είδαν τα...ζόρια και την έκαναν αφήνοντας πίσω τους το χαρτάκι των νιπτώμενων χεριών :roll:


Πως γίνεται να φυλάει η πεθερά σου σα τσοπανόσκυλο να μη τους βλέπει αλλά το χαρτάκι να το αφήνουν?
Το χαρτάκι πως το άφησαν χωρίς να τους δει?

Δεν στέκεται και όλη την ώρα στην είσοδο της πολυκατοικίας αφενός, αφεδύο πάντα χτυπάνε το κουδούνι, πως αλλιώς θα γινόταν εξάλλου. Το θέμα είναι ότι υπάρχει κάποιος για να εξυπηρετήσει, δεν δικαιολογείται από πουθενά να ήρθαν και να έφυγαν με συνοπτικές. Πρώτη φορά γίνονται αυτά, επαναλαμβάνω πως μια ζωή έτσι γίνεται πάντα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#754525 Επιβεβαιώνω, τα ίδια κι εδώ
Άβαταρ μέλους
By bill33
#754526
224v έγραψε:
nikos έγραψε:
224v έγραψε:Όταν το ποσο εναντι, το βγάζουν από το στομάχι τους και όχι από το ρολόι εγώ το θεωρώ ότι δεν έχουν απόδειξη για την απαίτηση τους αυτή. Εσύ διαφωνείς???
Το δικαστήριο εάν έφτανε εκεί το θέμα σε ποιον θα έδινε δίκιο.
Άλλωστε το ότι χρεώνουν ο,τι να ναι, φάνηκε και από το γεγονός ότι ζητάνε περισσότερα από την πίσω αναλυτική.

.
Εσύ ψάχνεσαι γενικά μου φαίνεται.
Όσο και να σε χρεωνανε θα έρχονταν ο εκκαθαριστικός με την αληθινή χρέωση και θα ισοφαρίζονταν θέλοντας και μη.
Το να μη πληρώνεις το έναντι επειδή δε σου έβαζαν τη πραγματική κατανάλωση είναι διακαιολογιες για να μη πληρώνεις ούτε τα βασικα.
Δηλαδή μας λες ότι: αν έμενες εκεί μόνιμα και εκαιγες στο φουλ αιρκοντίσιον φούρνο θερμοσίφωνα και σου έβαζαν χαμηλότερες kwh απ' ότι πραγματικά εκαιγες πάλι δε θα τους πλήρωνες?
Πάλι δε θα τους πλήρωνες επειδή δε θα το είχαν μετρήσει και θα τους ελεγες:δε σας πληρώνω επειδή εχω κάψει παραπανω και μου βάζετε τυχαίες καταναλωσεις!!!
Έλα τώρα....μάλλον μας τρολαρεις τόση ωρα


Φίλτατε, δεν τρολαρω κανένα, και δεν είναι θέμα πληρωμής ή όχι μιας και πάντα εξοφλω στην ώρα και μέρα που έχω διορία. Επέλεξα να ξοφλησω τον εκκαθαριστικό τωρα, αφού χρεωναν έναντι ο,τι νόμιζαν. Έρχεται λοιπόν ο εκκαθαριστικός και στην αναλυτικη που έχει στην πίσω σελίδα έχει σύνολο 130. Στην μπροστινη σελίδα όμως δίνει για πληρωμή 60 ευρώ παραπάνω. Γιατί συμβαίνει αυτό είναι η ερώτηση μου.


.

Προηγούμενη οφειλή ίσως;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#754537
224v έγραψε:Όταν το ποσο εναντι, το βγάζουν από το στομάχι τους και όχι από το ρολόι εγώ το θεωρώ ότι δεν έχουν απόδειξη για την απαίτηση τους αυτή. Εσύ διαφωνείς???
Το δικαστήριο εάν έφτανε εκεί το θέμα σε ποιον θα έδινε δίκιο.
Άλλωστε το ότι χρεώνουν ο,τι να ναι, φάνηκε και από το γεγονός ότι ζητάνε περισσότερα από την πίσω αναλυτική.

.

Όταν μπήκες στο προγραμμα ενημερώθηκες οτι θα παιρνεις 3 μηνιαιους έναντι και έναν εκκαθαριστικο.
Οφείλεις να πληρωσεις τους έναντι και να συμψηφιστουν στον εκκαθαριστικό.
Συμφωνα με αυτά που έγραψες θα είχες πίστωση για 2-3 μηνιαιους ακόμα.
Οι εισπρακτικές μπήκαν στο παιχνιδι εξαιτίας της μη πληρωμης.

Για την διαφορά στο ποσο πληρωμης είτε έκανες λάθος εσύ, είτε αυτοί.
Επειδή αυτών βγαίνει από το συστημα αυτόματα, μάλλον ξανακάνε τις πραξεις σωστά αυτή την φορά. :)