Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bebes
#541325 Φιλος μου εφτιαξε συμβόλαιο με Βούλγαρο πάροχο με 10 Λέβα (5+€)
800' και 800ΜΒ.
Πληρωμή μέσω app και τελος.
Θα το δοκιμασει μερικους μηνες να δουμε πως παει.

Με 25 Λέβα έπαιρνε απεριοριστη ομιλια και 5 Γιγα
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#541326 Στο 4μηνο παίζει να του έρθει ειδοποίηση περί μόνιμου roaming, όπως ήρθε σε εμένα. Υπάρχει μια πιθανότητα να το κάνουν μόνο στην απεριόριστη περίπτωση.

Το σύστημα βλέπει πόσες μέρες κάνεις register σε roaming κατάσταση και σου λέει ότι θα αρχίσει να χρεώνει ακριβά και όχι απεριόριστα κλπ. Βέβαια οι Βούλγαροι μπορεί να μην το κυνηγάνε καθόλου.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#542109 Aλλαξα παροχο.
Ειναι δυνατον λογω αυτου να εχω κακο ηχο ακομα και οταν το σημα ειναι πληρες;
Οταν λεω κακο ηχο δεν εννοω διακοπες, αλλα οχι πεντακαθαρο οπως πριν, αλλα καπως θαμπο και με ισως καποια αντηχηση με αποτελεσμα πολλες φορες, συνηθισμενος απο τον πεντακαθαρο που ειχα πριν, να καταβαλω προσπαθεια να καταλαβω τον αλλον.
:hmmm:


(Απο κοσμοτε συμβολαιο πηγα σε βονταφον καρτοκινητη CU).
Άβαταρ μέλους
By g8777
#542119 Ναι, η κοτε εχει το HD Voice , σαν αυτο που ειχε ο Ζαχαριαδης για να ακουγεται απο τον ΠΑΤΟ της Vorkuta. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#542126 Ω ευχαριστω!
:(
Οποτε δεν διορθωνεται...
Ζω ετσι ή παλι αλλαζω παροχο :oops:

Edit: Τωρα ειδα οτι υποτιθεται οτι το προσφερει και η βονταφον...
https://www.vodafone.gr/exypiretisi/roaming-diktyo-alles-ypiresies/diktyo/ti-mou-prosferei-to-hd-voice-kai-ti-chreiazetai-gia-na-to-chrisimopoiiso/

Κολοκυθια! Απο βονταφον σε βονταφον σκατα ηχο εχω :x (σε σχεση με αυτον που ειχα πριν!)
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#542199 Samsung Note 8

Εχω νεωτερα!
Πηρα την εξυπηρετηση της βονταφον και ζητησα την τεχνικη υποστηριξη.
Βγαινει μια κοπελιτσα και μετα τα «πως μπορω να σας εξυπηρετησω» κλπ, της εξηγησα οτι μετα την αλλαγη δεν εχω ευκρινη ηχο και ρωτησα μηπως φταιει καποια ρυθμιση τους.
«Οχι απο εμας» μου λεει. «Εσεις πρεπει να κανετε στη συσκευη σας. Μπειτε στις ρυθμισεις και ρυθμιστε ...
πιο δυνατα τον ηχο! :lol: :yahoo: :superman: :thumbsup: :s_shout :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By George6636
#543861 Χαιρετώ την παρέα.Θα σας φανεί γελοίο αλλά μιας και είμαι στο κρεβάτι ακόμα τις περισσότερες ώρες λόγο εγχείρησης χιαστου,μηνίσκου κλπ κλπ έκατσα και διάβασα από την 1η σελίδα (μ αρέσει να διαβάζω για κινητή ιστορίες και άλλα) και ας με πείτε τρελό.Καταρχήν χαίρομαι που είστε όλοι καλά από την αρχή μέχρι σήμερα,2ον κάποια παιδιά σας βλέπω και στο My Phone(George6633 μας ξέφυγε ένας αριθμός εδώ :lipsealed: ) και ας κλείσω το :offtopic: εδώ.Φοιτητικο Whats up έχω,είχα και το F2G με τα 300' και την ειδική προσφορά αλλά δεν μπορώ να το συντηρώ πια και το άφησα.Ισως με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων βάλω και ένα Cu αν και για κάποιο λόγο που δεν ξέρω δεν μου χει κάτσει καλά η Vodafone :thumbsdown: Απλά την είχα συμπαθήσει αρκετά την Wind και την στήριξα στα δύσκολα (για μένα κυρίως με τέτοιο σήμα) στα Τρίκαλα αλλά ρε γαμωτη δεν παλεύεται με τόσες αυξήσεις..αυτα προς το παρόν,υπόσχομαι να γράφω λιγότερα από δω και πέρα :rtfm: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#543867 Γεια σου George και σιδερενιος.

Εγω ειμαι σε μια ανελεητη μαχη διαπραγματευσης. Εφυγα για wind και ξαναπαω βονταφον. Επιδοτησεις απο 200--250--520 και τωρα 650 ευρ,
Που οχι δεν θα κανω χρηση.

Γενικα ενας χαμος.
Μια ερωτηση που με ενδιαφερει αμεσα.
Αν πριν 4-5 μερες ο αριθμος της κουτσουνας πηγε wind και τωρα θελω να ξαναερθω Βοντα, αυτο γινεται με καποιο πεναλτυ? Εχω μπερδευτει λιγο στο κομματι αυτο.

Το θεμα ειναι οτι επρεπε να γινουν ολα αυτα για να μου δωσει φοβερες προσφορες η βοντα που φυσικα με τουμπαρε. Σε συμβολαιο παντα.
Άβαταρ μέλους
By George6636
#543870 Ευχαριστώ Geo να σαι καλά.650€ πολύ καλή επιδότηση αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τι πληρώνεις και τι σε συμφέρει.Οσο για το άλλο μη σε πάρω στο λαιμό μου ας απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει σίγουρα.Εχω ακούσει να λένε ότι πρέπει να κάτσεις 2 μήνες και άλλα τέτοια αλλά φαντάζομαι και ελπίζω να είναι ένα είδος εκφοβισμου από τα καταστήματα.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#544147 Α ρε Γκεάκο δέσμιος της κόκκινης είσαι..
Καλή η επιδότηση δεν λέω αλλά με τις τιμές φαρμάκι που έχει η VF δεν ξέρω αν αξιζει
Δεν μας λες και τι σου έδωσαν τελικά ;

Παρεπιπτόντως πρόσφατη προσφορά από Wind

1000 λεπτά προς Wind/Q
600 λεπτά προς όλους
100 SMS προς όλους
11 (ναι έντεκα) GB data
8 Ευρώ υπόλοιπο στην κάρτα

Τελική τιμή : 14.5 Ευρώ/μήνα !
Τελευταία επεξεργασία από babakos και 22 Οκτ 2018, 15:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By babakos
#544150
Geo f1 έγραψε:Γεια σου George και σιδερένιος.

Μια ερωτηση που με ενδιαφέρει άμεσα.
Αν πριν 4-5 μερες ο αριθμος της κουτσουνας πηγε wind και τωρα θελω να ξαναερθω Βοντα, αυτο γινεται με καποιο πεναλτυ? Εχω μπερδευτει λιγο στο κομματι αυτο.



Πώς έκανες την αίτηση φορητότητας ;
Σε κατάστημα ή τηλεφωνικά ;
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#544155 Σε καταστημα. Ηταν καλο το ντιλ. Κατσε να δουμε τι θα γινει σημερα. Παντως η επιδοτηση με αναστατωσε παλι..αλλα κράτησα

.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#544157 Aν έκανες την αίτηση φορητότητας σε κατάστημα Wind (για την γυναίκα σου) τότε μάλλον θα πληρώσεις πέναλτι για να επιστρέψει στην VF .. Ειδικά αν έχει ήδη ενεργοποιηθεί.