Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#516776 Ερώτηση νομικής φύσεως

Έχω σταθερή με κάποιες παροχές

Τηλεόραση, ίντερνετ, τηλέφωνο

Ας πουμε ότι είμαι σε καθεστώς όπου δεν έχω δέσμευση

Θέλω να κάνω τροποποίηση του συμβολαίου και να κόψω την τηλεόραση :hmmm:

Από πού και ως πού μπορούν να με δεσμεύσουν για άλλα δύο χρόνια για αυτή τη τροποποίηση; Έχει κάποια βάση αυτό το πράγμα; Πώς μπορώ να κάνω τροποποίηση χωρίς δέσμευση;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523519 έχει έρθει σε κάναν άλλον από τη wind μήνυμα για 15GB και 60 μέρες με 10€ αντί για για τα 10GB για έναν μήνα που είναι η τρέχουσα γνωστή προσφορά; :hmmm: (τα 15 για 60 μέρες ήταν η προσφορά για όλους πέρυσι )

εμένα μου είχε έρθει με περιθώριο ενεργοποίησης μέχρι τις 16/7 και παραλίγο να αγνοήσω τελείως το μήνυμα, το έβαλα βέβαια γιατί 15 είναι καλύτερα από 10
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#523538 Σάββατο απόγευμα κάνω αγορά στο site του OTE το πρόγραμμα με τα 50Mps και γράφω να με πάρουν τηλέφωνο την επόμενη εργάσιμη το πρωί ( που λογικά είναι Δευτέρα). Κυριακή μεσημέρι στις 12 με βλέπουν "μέσα" ( είμαι πελάτης τους) και με παίρνουν τηλ. για επιβεβαίωση . Στις 2 το μεσημέρι η αναβάθμιση είχε πραγματοποιηθεί ! Εντυπωσιάστηκα !
Άβαταρ μέλους
By babakos
#523552
mousatos έγραψε:Σάββατο απόγευμα κάνω αγορά στο site του OTE το πρόγραμμα με τα 50Mps και γράφω να με πάρουν τηλέφωνο την επόμενη εργάσιμη το πρωί ( που λογικά είναι Δευτέρα). Κυριακή μεσημέρι στις 12 με βλέπουν "μέσα" ( είμαι πελάτης τους) και με παίρνουν τηλ. για επιβεβαίωση . Στις 2 το μεσημέρι η αναβάθμιση είχε πραγματοποιηθεί ! Εντυπωσιάστηκα !


Με γειές!

Αν είσαι πελάτης τους και έχεις ήδη κάποιο SpeedPort modem τότε η αναβάθμιση είναι εύκολη υπόθεση.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#523553
QsisVTS έγραψε:έχει έρθει σε κάναν άλλον από τη wind μήνυμα για 15GB και 60 μέρες με 10€ αντί για για τα 10GB για έναν μήνα που είναι η τρέχουσα γνωστή προσφορά; :hmmm: (τα 15 για 60 μέρες ήταν η προσφορά για όλους πέρυσι )

εμένα μου είχε έρθει με περιθώριο ενεργοποίησης μέχρι τις 16/7 και παραλίγο να αγνοήσω τελείως το μήνυμα, το έβαλα βέβαια γιατί 15 είναι καλύτερα από 10


Ναι ήρθε και σε μένα και το ενεργοποίησα επίσης..
Μαζί με τα 15Gb που πήρα και από το Whatsup ειναι μια χαρά για το καλοκαιράκι..
(Σε δίκαρτο setup εννοείται..)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#523555
babakos έγραψε:Αν είσαι πελάτης τους και έχεις ήδη κάποιο SpeedPort modem τότε η αναβάθμιση είναι εύκολη υπόθεση.


Ναι, το modem μου το είχαν αναβαθμίσει ήδη από πέρσι επειδή το προηγούμενο είχε παλιώσει και δεν μπορούσα να συνδεθώ .
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#523558 υπάρχει εργαλείο για να κόβει κάρτες που έχουν πολλές εταιρίες στα καταστήματα(κάποιες τις κόβουν και τζάμπα)
αλλά μπορείς να την κόψεις και με απλό ψαλίδι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#523559 Αν είναι καινούρια, έχει ήδη κόψιμο για nano. Οι παλιές, στις περισσότερες περιπτώσεις κόβονται με ψαλίδι και πολλή προσοχή.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#523560
KiloMeater έγραψε:Για να κάνω μια sim nano κόβω με το ψαλίδι ή θέλει κάτι ειδικό;


Με ψαλιδι κινδυνευεις να μην την κανεις καλα. Υπαρχουν ειδικα κοφτακια γι αυτη τη δουλεια.
Αν πας σε κοσμοτε πχ θα σου την αλλαξουν (5€).
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#523561
xenos έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Για να κάνω μια sim nano κόβω με το ψαλίδι ή θέλει κάτι ειδικό;


Με ψαλιδι κινδυνευεις να μην την κανεις καλα. Υπαρχουν ειδικα κοφτακια γι αυτη τη δουλεια.
Αν πας σε κοσμοτε πχ θα σου την αλλαξουν (5€).
Wind είναι και εδώ κοντά δεν έχει, έχει Γερμανο όμως που είναι cosmote.Αλλάζουν και wind?
Άβαταρ μέλους
By babakos
#523562 Eχει διάφορα video στο tube που περιγράφουν την διαδικασία. Δεν είναι πολύ δύσκολο
Εναλλακτικά αλλαγή με νέα SIM..
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523571 εμένα στη wind της γλυφάδας μου την είχαν κόψει τζάμπα, αν και αργότερα μου την είχαν αλλάξει δωρεάν με πιο νέα (λόγω 4g) που μπορούσαν να βγoυν τα πλαίσιά της και να πάρει το επιθυμητό μέγεθος

η αλλαγή πάντως είναι στο τάληρο, επίσης wind εξυπηρετούν και τα public

το μόνο θέμα είναι να έχουν διαθέσιμες sim γιατί κάποιες φορές δεν είχαν, επίσης οι sim των συνδέσεων σε αυτούς είναι διαφορετικές στα καρτοκινητά και διαφορετικές στα συμβόλαια :dizzy: οπότε μπορεί να έχουν για συνδέσεις πχ αλλά όχι για κάρτα