Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#512398 Ακομα τα ιδια χαλια εδω, μπορει να μεινεις και κανα 5μερο χωρις τηλ μεχρι να ολοκληρωθει η αλλαγη.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#512400
g8777 έγραψε:Ακομα τα ιδια χαλια εδω, μπορει να μεινεις και κανα 5μερο χωρις τηλ μεχρι να ολοκληρωθει η αλλαγη.
Ζιμπάμπουε;

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#512403 Ελλαδα. Μην κοιτας εσυ που εχεις βυσμα και εβαλες σταθερο σε 1 μερα, για εμας μιλαμε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#512409
g8777 έγραψε:Ακομα τα ιδια χαλια εδω, μπορει να μεινεις και κανα 5μερο χωρις τηλ μεχρι να ολοκληρωθει η αλλαγη.

Στο σταθερο δυο φορες εμεινα για 2-3 ωρες χωρις τηλεφωνο και μια μερα χωρις internet.

Στο κινητο μια μερα ακριβως :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#512491
g8777 έγραψε:Ακομα τα ιδια χαλια εδω, μπορει να μεινεις και κανα 5μερο χωρις τηλ μεχρι να ολοκληρωθει η αλλαγη.



θα σε ρώταγα σε ποιο shithole μένεις, αλλα μετα θυμηθηκα οτι οντως ειναι shithole :shifty: :inlove:

Δε θυμαμαι ποτε διακοπη υπηρεσιας για πάνω απο μια ώρα, και εχω αλλαξει αρκετους παρόχους.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#512493 Θα χε πλακα να μου πηγατε ολοι Αυστρια και να με αφησατε μονο με τον Καμπαλα. :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By otso
#512666 Πτωχε g ο cabala δεν ειναι πια Ellada και ποσταρει απο εδω
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Mερικες προσφατες απο το facebook του βγηκε και αυτος στην συνταξη σαν τον μουσατο και την εχει κανει για το χωριο του.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#514068 Αλλαγές στη διαδικασία φορητότητας (ξεχάστε πλέον τα παζάρια και τις αντιπροσφορες, για το καλό μας φυσικά...)
http://www.news247.gr/oikonomia/aitisi- ... 20160.html

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#514126
belgarion έγραψε: (ξεχάστε πλέον τα παζάρια και τις αντιπροσφορες, για το καλό μας φυσικά...)


Δεν εχω φτάσει στο ιδιο συμπερασμα με σένα. Πως θα τις ξεχάσουμε? Λεει καπου οτι απαγορευεται η επικοινωνια με τον συνδρομητη μας οταν δουμε αιτηση φορητοτητας για αλλου?
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#514131 Και εγώ το ανάποδο κατάλαβα. Ότι έχεις δικαίωμα για 14 μέρες υπαναχωρήσεις από τον καινούργιο πάροχο, χωρίς πρόβλημα και χρεώσεις, και να μείνεις στον παλιό που σου έκανε αντιπροσφορά για να μείνεις.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#514134 Αφού ρε παιδιά λέει ότι δεν προωθείται το αίτημα για 14 ημέρες , πως θα σου κάνουν αντιπροσφορα?Ο παλιός πάροχος θα ενημερωθεί όταν πλέον είσαι "δεμένος" στον καινούριο. Άλλωστε δικαίωμα υπαναχώρησης αν η σύμβαση ήταν από απόσταση υπήρχε και ως τώρα

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#514143
belgarion έγραψε:Αφού ρε παιδιά λέει ότι δεν προωθείται το αίτημα για 14 ημέρες , πως θα σου κάνουν αντιπροσφορα?Ο παλιός πάροχος θα ενημερωθεί όταν πλέον είσαι "δεμένος" στον καινούριο. Άλλωστε δικαίωμα υπαναχώρησης αν η σύμβαση ήταν από απόσταση υπήρχε και ως τώρα

< >

Αυτό κατάλαβα και εγώ.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#514255 ναι τώρα το είδα ότι μετά τις 14 μέρες πηγαίνει το αίτημα στον πάροχο. Συγγνώμη.

Το έψαξα λίγο και δίνει το σκεπτικό εδώ.
Το οποίο έχει μια βάση γιατί το "παιχνιδάκι" να φτάνει ο κόμπος στο χτένι για να σου γίνει αντιπροσφορά δημιουργούσε προβλήματα μιας και εμπλέκονται και τεχνικοί στη μέση και το περιθώριο ήταν μέχρι να ενεργοποιηθεί η σύνδεση με τον νέο πάροχο ενώ παράλληλα υπήρχαν οι 14 μέρες υπαναχώρησης από απόσταση. Τρέχα γύρευε δηλαδή.

Υποθέτω ότι η ΕΕΤΤ θα πιστεύει ότι οι πάροχοι πάντα θα έχουν το κίνητρο να κερδίζουν πελάτες, οπότε εκεί που δε ένιωθε την πίεση ο πάροχος γιατί δεν πίστευε ότι θα φύγεις μέχρι που έκανες φορητότητα, ίσως να αλλάξει στάση στο προφορικό παζάρι βλέποντας τη συνδρομητική βάση να πέφτει.

Το πιο απλό θα ήταν να γινόταν ενημέρωση στον πάροχο ότι αιτήθηκε να φύγει ο πελάτης οπότε έχει 14 μέρες μέχρι να μπουν οι τεχνικοί στη μέση. Έτσι θα υπήρχε και η πίεση που υπάρχει τώρα και θα αποφεύγονταν τα περιττά κόστη.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#514256
Red Garland έγραψε:Υποθέτω ότι η ΕΕΤΤ θα πιστεύει ότι οι πάροχοι πάντα θα έχουν το κίνητρο να κερδίζουν πελάτες, οπότε εκεί που δε ένιωθε την πίεση ο πάροχος γιατί δεν πίστευε ότι θα φύγεις μέχρι που έκανες φορητότητα, ίσως να αλλάξει στάση στο προφορικό παζάρι βλέποντας τη συνδρομητική βάση να πέφτει


Νομίζω πως αυτή είναι η λογική τους και πιστεύω ότι θα έχει αποτελέσματα.
Σε κάθε περίπτωση το αλισβερίσι που γινόταν μέχρι σήμερα δημιουργούσε πιο πολλά προβλήματα από αυτά που έλυνε.