Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#12951
bill33 έγραψε:
NickTG έγραψε:Μπορείς όμως ακόμα να πας σε κατάστημα και να βάλεις 5Ε.

To ξέρω αλλά το κοντινότερο ειναι στο Ηράκλειο,60 χλμ απόσταση :s_mad

Υπάρχει και το PayPal. Αν και αυτόν τον μήνα τρέχει προσφορά στα καταστήματα, με 10€ δίνουν 1Gb δωρεάν για ένα μήνα. Είχα κάνα χρόνο ν' αγοράσω από κατάστημα, αλλά με αυτή την προσφορά, εννοείται πως πήγα (ή πιο σωστά, έστειλα την μάνα μου, που της αρέσουν τέτοιες βόλτες! :s_tongue ).
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12963
Anonymous Founder έγραψε:
bill33 έγραψε:
NickTG έγραψε:Μπορείς όμως ακόμα να πας σε κατάστημα και να βάλεις 5Ε.

To ξέρω αλλά το κοντινότερο ειναι στο Ηράκλειο,60 χλμ απόσταση :s_mad

Υπάρχει και το PayPal. Αν και αυτόν τον μήνα τρέχει προσφορά στα καταστήματα, με 10€ δίνουν 1Gb δωρεάν για ένα μήνα. Είχα κάνα χρόνο ν' αγοράσω από κατάστημα, αλλά με αυτή την προσφορά, εννοείται πως πήγα (ή πιο σωστά, έστειλα την μάνα μου, που της αρέσουν τέτοιες βόλτες! :s_tongue ).

To paypal θέλει κάρτα ε;


Που πρέπει να βάλεις λεφτά και η κοντινότερη τράπεζα είναι στα 30 χλμ :s_rofl
Ασε εδώ θα μας φάνε οι λύκοι τον χειμώνα. :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12976
Anonymous Founder έγραψε:Ανοίγεις έναν λογαριασμό στην Πειραιώς και βάζεις μέσα 100€. Με web banking, κάνεις τα πάντα από το σπίτι σου.

Θα βαλω τον λογαριασμό .Θα βάλεις τα € ? :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By g47
#12992 Eνα προσωπικο sum-up, οταν ειμαι Ελλαδα, βαζω 10 ευρω σε voda cu (πρεπει ναμαι απο τους ελαχιστους στην Ελλαδα).
Με αυτα εχω δωρο 500 Mb.
Εκτος αυτου, βαζω και ενα πακετο των 7 ευρω με 300 λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς ολους + 300 λεπτα προς CU + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό (παει η καρτα).
Το μονο κακο αυτου του πακετου ειναι το inernet οπου χρειαζομαι πολυ παραπανω δεδομενα το μηνα.
Για αυτα υπαρχει ξεχωριστο πακετο στη cu με 5 ευρω το 1Gb αλλα ετσι δε μου φτανει η μια καρτα.
Καποια εναλλακτικη προταση που να δινει οτι μου δινει το πακετο αλλα με πιο ανεβασμενο internet?
Δεν με ενδιαφερουν τα προς cu.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#12997 Ενεργοποίησε τούτο, τέκνον μου και θα δεις τα δάτα τα αληθινά...

online ανανέωση + just surf bonus και είσαι στα 750ΜΒ. Να κάνεις και "πάρε να'χεις" για να σου βάζουν και 100MB με κάθε ανανέωση οι φίλοι σου.

έκανες edit και μου άλλαξες τα δεδομένα :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By bill33
#13000
g47 έγραψε:Eνα προσωπικο sum-up, οταν ειμαι Ελλαδα, βαζω 10 ευρω σε voda cu (πρεπει ναμαι απο τους ελαχιστους στην Ελλαδα).
Με αυτα εχω δωρο 500 Mb.
Εκτος αυτου, βαζω και ενα πακετο των 7 ευρω με 300 λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς ολους + 300 λεπτα προς CU + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό (παει η καρτα).
Το μονο κακο αυτου του πακετου ειναι το inernet οπου χρειαζομαι πολυ παραπανω δεδομενα το μηνα.
Για αυτα υπαρχει ξεχωριστο πακετο στη cu με 5 ευρω το 1Gb αλλα ετσι δε μου φτανει η μια καρτα.
Καποια εναλλακτικη προταση που να δινει οτι μου δινει το πακετο αλλα με πιο ανεβασμενο internet?
Δεν με ενδιαφερουν τα προς cu.

http://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paketa ... giga-surf/
δίνει 1 gb και 100λεπτά προς wind & Q με 5€.Βαζεις και ενα https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/paket ... -all-more/ με 2€ που σου δίνει 100λεπτα προς όλους και 50 λεπτα προς wind.
Oπότε με 7€ έχεις 1gb ,100 λεπτά προς όλους και 150 λεπτα προς wind.Aν εκμεταλευτείς και το log & win μπορεις να προσθέτεις κάθε 7 μέρες 300ΜΒ ,δεν ξερουμε μέχρι πότε θα το δίνει,ή 20 λεπτά προς όλους .Αν έχεις και γνωστούς που δεν ενεργοποιούν τα δώρα μπορούν να σου τα στέλνουν.
Τα πακέτα των 2€ τα βάζεις όσες φορές θες μέσα στον μήνα ανανέωσης.
Σημαντικότατο να έχεις καλό σημα wind στα μέρη που κινείσαι,δεν είναι και το πιο σίγουρο.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#13001
g47 έγραψε:Eνα προσωπικο sum-up, οταν ειμαι Ελλαδα, βαζω 10 ευρω σε voda cu (πρεπει ναμαι απο τους ελαχιστους στην Ελλαδα).
Με αυτα εχω δωρο 500 Mb.
Εκτος αυτου, βαζω και ενα πακετο των 7 ευρω με 300 λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς ολους + 300 λεπτα προς CU + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό (παει η καρτα).
Το μονο κακο αυτου του πακετου ειναι το inernet οπου χρειαζομαι πολυ παραπανω δεδομενα το μηνα.
Για αυτα υπαρχει ξεχωριστο πακετο στη cu με 5 ευρω το 1Gb αλλα ετσι δε μου φτανει η μια καρτα.
Καποια εναλλακτικη προταση που να δινει οτι μου δινει το πακετο αλλα με πιο ανεβασμενο internet?
Δεν με ενδιαφερουν τα προς cu.


Η q λέμε :rtfm:
Με το που βάζεις 10€ κάρτα (είτε με paypal είτε σε κατάστημα) σου δίνει 1gb data και 1000΄ προς Q (μάλλον αδιάφορο για τους ποιο πολλούς) και σου αφαιρεί τον φόρο νομίζω 11% οπότε σου μένει περίπου καθαρό 9€ και μετά διαλέγεις πακετάκια που είναι τσάμπα και χρέωση ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ και όχι 3λεπτο. Απλά να ξέρεις η ανανέωση πλέον ισχύει για 6 μήνες

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/
Άβαταρ μέλους
By Mark
#13004 Κάτι παίζει με το CU και τις παροχές που δίνει τις αναφέρει αλλιώς στην εφαρμογή my vodafone και αλλιώς στη σελίδα τους. Ήξερα πως το πακέτο με τα 500mb/5€ το δίνει με 2 διαφορετικούς τρόπους. Απλό που το ενεργοποιείς μια φορά και τέλος, και με αυτόματη ενεργοποίηση κάθε μήνα. Στην εφαρμογή της vodafone αν το επιλέξεις με αυτόματη ανανέωση σου δίνει άλλα 500. Ωστόσο αν πας στη σελίδα του CU απο υπολογιστή και συνδεθείς με τον κωδικό σου και επιλέξεις το απλό(χωρίς αυτόματη ενεργοποίηση) σου δίνει σε αυτό τα άλλα 500δώρο. Αρκεί να το ενεργοποιήσεις "on line".
Άβαταρ μέλους
By GTS
#13005 Τα καλα f2g εχουν καλυτερες προσφορες απο Q και εφαρμογη για να τα διαχειριστεις. Δεστε το ποστ για την τελευτσια ανανεωση που εκανα.
Άβαταρ μέλους
By g47
#13006 Eυχαριστω για τις απαντησεις, πολυ χρησιμα ολα.
Θα αλλαξω την επομενη εβδομαδα, παω για wind οπως ολα δειχνουν για να εχω και την ευκολια του app.
Ειναι σημαντικη η διαφορα απο cu.
Επισης τα τελευταια δυο χρονια δεν εχω καθολου καλο σημα στο σπιτι με voda (Αγια Σοφια Πατρας) ενω ο αγγλικος μου αριθμος με roaming προτιμα wind η οποια ειναι full σε σημα με διπλα διπλα τα κινητα.
Τελευταία επεξεργασία από g47 και 21 Σεπ 2014, 13:50, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#13007
gakost έγραψε:
g47 έγραψε:Eνα προσωπικο sum-up, οταν ειμαι Ελλαδα, βαζω 10 ευρω σε voda cu (πρεπει ναμαι απο τους ελαχιστους στην Ελλαδα).
Με αυτα εχω δωρο 500 Mb.
Εκτος αυτου, βαζω και ενα πακετο των 7 ευρω με 300 λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς ολους + 300 λεπτα προς CU + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό (παει η καρτα).
Το μονο κακο αυτου του πακετου ειναι το inernet οπου χρειαζομαι πολυ παραπανω δεδομενα το μηνα.
Για αυτα υπαρχει ξεχωριστο πακετο στη cu με 5 ευρω το 1Gb αλλα ετσι δε μου φτανει η μια καρτα.
Καποια εναλλακτικη προταση που να δινει οτι μου δινει το πακετο αλλα με πιο ανεβασμενο internet?
Δεν με ενδιαφερουν τα προς cu.


Η q λέμε :rtfm:
Με το που βάζεις 10€ κάρτα (είτε με paypal είτε σε κατάστημα) σου δίνει 1gb data και 1000΄ προς Q (μάλλον αδιάφορο για τους ποιο πολλούς) και σου αφαιρεί τον φόρο νομίζω 11% οπότε σου μένει περίπου καθαρό 9€ και μετά διαλέγεις πακετάκια που είναι τσάμπα και χρέωση ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ και όχι 3λεπτο. Απλά να ξέρεις η ανανέωση πλέον ισχύει για 6 μήνες

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/
6 μηνες διαρκεί κ για τη cu...
είχα βάλει πέρυσι το καλοκαίρι κ το Πάσχα φέτος είχαν διαγραφεί :s_mad