Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#506102
stavrosg έγραψε:
Red Garland έγραψε:
rafi έγραψε:Στο καινουριο σπιτι που εκανα μεταφορα γραμμης οτε το 24αρι στα speedtest πιανει 23,7mbps down και 0,9 up. Στο αλλο σπιτι ειχα αντιστοιχα 13down 1,2 up. Στο down ειναι αισθητη η διαφορα. Up δεν το εχω τεσταρει ακομα.

.

Ή είσαι μεσοτοιχία με καμπίνα vdsl ή μετακόμισες μέσα στον ΟΤΕ. :lipsealed:


Εικόνα

:ninja:

μην κλέβεις dsl λέμε
κάτι τέτοιο :s_cry -->

Εικόνα



@rafi
Βρε συ, τι αισιόδοξος, εδώ πιάνεις το θεωρητικό max.
If it ain't broke, don't fix it :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#506123 Ναι βρε δεν εχω παραπονο, ισα ισα. Απλα ειχα ρωτησει τον τεχνικο αν θα πιανω παραπανω απο τα 13 που επιανα στο παλιο λογω της εγγυτητας της καμπινας και δεν ηταν πολυ αισιοδοξος. Και σε σχεση με το upload μου κανει εντυπωση που ειναι χειροτερο απο πριν την ιδια στιγμη που το down εχει σχεδον διπλασιαστει. Κανενα παραπονο..

.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#506193 Δε μου λέτε, μια hrs mobile που διαχειρίζεται συμβόλαια της vodafon την ξέρετε; Γιατί μας έκανε μια καλή συλλογική προσφορά και το σκέφτομαι για τα σταθερά+ίντερνετ. Για δώστε μου feedback.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#506464 Μμ, thanks.
Η vodafon φαίνεται πουθενά στην όλη συνεννόηση; Πχ τεχνικά θέματα, κλπ, η εταιρεία τα διαχειρίζεται;
Άβαταρ μέλους
By babakos
#506500 http://www.hrsmobile.gr/downloads/application.pdf

Άρθρο 2
Τυχόν λύση της σύμβασης ή διακοπή της λόγω οποιασδήποτε αιτίας, συνεπάγεται αυτοδίκαια αναμεταβίβαση στην HRS του δικαιώματος χρήσεως του αριθμού του Συνδρομητή που έχει στη διάθεσή του ο Συνδρομητής καθώς και κάθε άλλου δικαιώματος σε σχέση με τον ίδιο αυτό Αριθμό Συνδρομητή. Η αναμεταβίβαση αυτή συντελείται αυτοδικαίως χωρίς ανάγκη ανακοίνωσης ή άλλης έγγραφης δήλωσης από οποιοδήποτε συμβαλλόμενο μέλος.

Αν ισχύει ακόμα αυτός ο όρος ζητήστε γραπτές διευκρινήσεις Αλλιώς φορητότητα στο μέλλον γιοκ..
Γενικά διαβάστε προσεκτικά τους όρους...... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#506551 οτι θελει και τα 500 ζευγαρια ναικι,
για κανενα συγκεκριμενο λογο. απλα πηγε εβαλε τη ταχυτερη συνδεση που ηταν διαθεσιμη στην περιοχη του.

fuck logic
Άβαταρ μέλους
By corsair
#506561
red_monster έγραψε:
Τι θες τόσο μεγάλες ταχύτητες upload? :hmmm:


τετοια ερώτηση πρωτη φορα ακουω... Γιατι να μην της θέλει? Κάμερες, cloud, videocalls, λοιποι αυτοματισμοι... ολα ζητάνε.
Εδώ θα πάμε σε PRO πακέτα απο τρίτες εταιριες για να έχουμε ιδιο UP-DOWN.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#507058 Φορθνετ στορυ:
O κόμπος εφτασε στο χτένι. Τις τελευταιες μερες και λογω καιρικων συνθηκων εμεινα απο ιντερνετ και τηλεφωνο για αρκετες ωρες. Οταν δεν εχω διακοπη, έχω κατι αθλια στατιστικά συνδεσης.
Καιρο τα εκανε αυτά... πλεον ομως εχουν ενταθεί τα φαινομενα. Δεν επικοινωνουσα με την υποστηριξη γιατι ειναι μια δυσκολη προς αποδειξη και αντιμετωπιση υποθεση. Δεν πηγαινε ομως αλλο. Εντος 36 ωρων τους εστειλα πολλαπλα μυνηματα σε social media - email κλπ... με σαφη θέση οτι αν δεν το αντιμετωπίσουν διακοπτω αζημιως και παω ΟΤΕ.

Σήμερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο και στείλανε τεχνικό το απογευμα!!! Long story short και ευτυχως δλδ... ηταν παραπανω απο προφανες οτι το θεμα δεν ειναι δικο μου (ειχα φροντίσει να συνδεθω στο δισυρματο και να κανω δικες μου μετρησεις για να διασφαλισω οτι εγω ειμαι καθαρος). Οποτε τωρα περιμενω συνεργειο του ΟΤΕ.... οπου θα τα βρει ολα καλώς και θα γινω μπαλακι μεταξυ ΟΤΕ και Forthnet (συνηθως καπως ετσι παει)

HCN story:
2 βδομάδες περάσαν. Ακομα δεν φάνηκε ουτε ενας εργάτης να σκάψει την οδο και να στρώσει οπτικη ινα... :sleep: Ραντεβου τον Αυγουστο... :s_hang