Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By babakos
#566318
corsair έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Επίσης, ισχύς της κάρτας είναι πλέον δύο μήνες.


Περιμένω κάποτε να δω ποτε θα τους βάλει χέρι καποια ελεγκτικη αρχή, κάποια commision, καποιος κάτι....


Δεν πρόκειται...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#566349 Τηλεφώνησαν από cosmote για σταθερό+internet.
Προσφέρουν 28 ευρώ/μηνα double play, σταθερά + 8 ώρες κινητά, συν ίντερνετ στο κινητό εκτός σπιτιού (δεν κατάλαβα καλά πώς), συν δυνατότητα έως 5 καρτοκινητα της οικογένειας να έχουν τόσα λεπτά προς όλους και απεριόριστα μεταξύ τα.

Δεδομένου ότι εδώ και 5 βδομάδες ο ΟΤΕ αρνείται να δώσει κόμβο/γραμμή στη βόντα που πρόκριμα στο πατρικό σπίτι, σκέφτομαι αυτό σαν εναλλακτικό.
Ως τώρα είχαμε εκεί cosmo που έληξε εδώ και έναν μήνα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#566379
JarnoT έγραψε:Τηλεφώνησαν από cosmote για σταθερό+internet.
Προσφέρουν 28 ευρώ/μηνα double play, σταθερά + 8 ώρες κινητά, συν ίντερνετ στο κινητό εκτός σπιτιού (δεν κατάλαβα καλά πώς), συν δυνατότητα έως 5 καρτοκινητα της οικογένειας να έχουν τόσα λεπτά προς όλους και απεριόριστα μεταξύ τα.

Δεδομένου ότι εδώ και 5 βδομάδες ο ΟΤΕ αρνείται να δώσει κόμβο/γραμμή στη βόντα που πρόκριμα στο πατρικό σπίτι, σκέφτομαι αυτό σαν εναλλακτικό.
Ως τώρα είχαμε εκεί cosmo που έληξε εδώ και έναν μήνα.
Υποθέτω 28Mbps ?
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#566388 Νορμάλ 24άρα γραμμή.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#566392
JarnoT έγραψε:συν ίντερνετ στο κινητό εκτός σπιτιού (δεν κατάλαβα καλά πώς)


https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_my_wifi.html

Εδώ είσαι, πρακτικά παντού μπορείς να βρεις δίκτυο wifi από άλλους χρήστες, όπως και εσύ θα προσφέρεις λίγο από το δικό σου και με τα ίδια credentials θα μπαίνεις στο ίντερνετ σε ξεχωριστή γραμμή.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#566395 Αυτα στην θεωρια.
Στην πραξη δεν δουλευει σχεδον πουθενα, γιατι δεν ειναι τοσο δυνατο το σημα των ρουτερ των σπιτιων ωστε να συνδεθει οταν εσυ εισαι στο δρομο! Σου σπαει δε τα νευρα καθε τοσο με τα μπιπ μπιπ προσπαθοντας καθε τοσο να συνδεθει σε καποιο.
Στην εξαιρετικα απιθανη περιπτωση που καταφερει να συνδεθει, ειναι δωρον αδωρον γιατι, λογω χαμηλου σηματος, κανει οχτω ωρες να φορτωσει τη σελλιδα.

Διαβαστε τα σχολια: :lol:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fon.wifi.ote&hl=el

Aσε που μαλλον το χουν και οι ιδιοι παρατησει, αφου η τελευταια ενημερωση της εφαρμογης εχει γινει τον Φεβρουαριο του 2016... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#566506 Μμμμμ, τώρα κατάλαβα. Καλή πατάτα, οκ, να μην ονειρεύομαι.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566569 Έχω ένα προστατευτικό τζαμακι στο s8+ που έχει κάτσει καλά, καλές καμπύλες, αίσθηση.
Στις άκρες είχε λίγο μαύρο frame και εκεί κάποια κολλητική ουσία αλλά με τον καιρό ξεκόλλησε.... Σώζεται κάπως; τι να βάλω να την κολλήσω χωρίς να κάνω ζημιά στο τηλέφωνο
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#566574
KiloMeater έγραψε:Έχω ένα προστατευτικό τζαμακι στο s8+ που έχει κάτσει καλά, καλές καμπύλες, αίσθηση.
Στις άκρες είχε λίγο μαύρο frame και εκεί κάποια κολλητική ουσία αλλά με τον καιρό ξεκόλλησε.... Σώζεται κάπως; τι να βάλω να την κολλήσω χωρίς να κάνω ζημιά στο τηλέφωνο
Τίποτα.
Δες εδώ http://www.protectionfilms24.com/articl ... 31413.html
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#566581 μπα θα ξαναπαρω την ιδια καινουργια γιατι οποια αλλη δοκιμασα δε με βολεψε
κριμα γιατι ειναι η μοναδικη που δεν εσπασε-ραγισε :-)
Άβαταρ μέλους
By bebes
#567881 Χρησιμοποιεί κανείς αυτη την εταιρία να μας πει εντυπώσεις;

Φαίνεται να ειναι πολύ οικονομική λυση για κάποιον που μιλά λιγο (πχ για κάποιον ηλικιωμένο για να εχει κινητό)

5€ το χρόνο ελάχιστο, 0,10€/λεπτο οι εξερχομενες, 0,03€/λεπτο οι εισερχόμενες, ενας Ελληνικός αριθμός σταθερού και ενας Αγγλίας κινητου στην ιδια σιμ, καλή φαση φαίνεται...

https://www.intertelecom.gr/
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#573232 εχω στα κοντα ληξη του συμβολαιου στη cyta και συμβαινει τωρα, μετα την εξαγορα, η μεταβαση στη vodafone.
η voda πλασαρει ακριβοτερα πακετα για να γουσταρει (δεν θεμε).
υπαλληλος καταστηματος cyta με ειχε πει πως μετα τη ληξη του συμβολαιου θα συνεχισει με μια αυξηση 1-2€ το μηνα.
τωρα μιλησα με cyta τηλεφωνικα και μ' ενημερωσαν πως μπορω να κανω ανανεωση στο ιδιο προγραμμα, στην ιδια τιμη, για αλλα 2 χρονια. και οτι παρολο που εξαγοραστηκε θα εξακολουθει να δινει προσφορες και να κανει ανανεωσεις -πραγμα που ο υπαλληλος μ' ειχε πει πως δεν θα εχει τη δυνατοτητα :hmmm:

ετυχε σε καποιον ληξη/ανανεωση/φορητοτητα κλπ στη cyta σ' αυτη τη μεταβατικη κατασταση?
Άβαταρ μέλους
By Serf
#580770 Αυτή τη στιγμή έχουμε double play από Forthnet (ADSL). Μας έγινε πρόταση σήμερα από τη Fothnet για το εξής πακέτο:
- €16,80/μήνα
- Απεριόριστα αστικά-υπεραστικά-κινητά
- 24Mbps (ADSL)

Επιπλέον, μας έγινε 2η προσφορά ως εξής:
- €24,20/μήνα
- Απεριόριστα αστικά-υπεραστικά-κινητά
- VDSL
- €41 άπαξ ως τέλος ενεργοποίησης (για router, κτλ)

Πώς σας φαίνονται οι τιμές των πακέτων; Του 1ου νομίζω είναι πολύ καλή. Για το 2ο δεν έχω άποψη.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#580779
Serf έγραψε:Αυτή τη στιγμή έχουμε double play από Forthnet (ADSL). Μας έγινε πρόταση σήμερα από τη Fothnet για το εξής πακέτο:
- €16,80/μήνα
- Απεριόριστα αστικά-υπεραστικά-κινητά
- 24Mbps (ADSL)

Επιπλέον, μας έγινε 2η προσφορά ως εξής:
- €24,20/μήνα
- Απεριόριστα αστικά-υπεραστικά-κινητά
- VDSL
- €41 άπαξ ως τέλος ενεργοποίησης (για router, κτλ)

Πώς σας φαίνονται οι τιμές των πακέτων; Του 1ου νομίζω είναι πολύ καλή. Για το 2ο δεν έχω άποψη.


:dizzy: :dizzy: :dizzy:

Πωπω μανα μου ξεβρακωμαααα :help: Οι τιμές ειναι εξαιρετικές και στις 2 περιπτώσεις. :iconcool: 15.75€ μου βγηκε τον μηνα σε ετησιο προπληρωμενο, σκέτο ιντερνετ. Στο σπιτι των γονιων πληρωνουμε 20.5€ αλλα με περιορισμο τις 2 ωρες στα κινητα.
Το VDSL επισης αχτυπητο ειναι... Φυγε για αυτο με κλειστα τα ματια.

Αληθεια, τις προσφορες αυτες πως τις πηρες? Απο μαγαζι τις δωσανε η τηλεφωνικα τους πηρες για ανανεωση? για πες... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By krom
#580780
Serf έγραψε:Επιπλέον, μας έγινε 2η προσφορά ως εξής:
- €24,20/μήνα
- Απεριόριστα αστικά-υπεραστικά-κινητά
- VDSL
- €41 άπαξ ως τέλος ενεργοποίησης (για router, κτλ)

Μου έκαναν την ίδια προσφορά όταν πήγα να αναβαθμίσω σε vdsl.
Μη το σκέφτεσαι, είναι το φτηνότερο vdsl αυτή τη στιγμή. Και οι 2 προσφορές είναι φοβερές, αλλα η vdsl μαμάει.