Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#475832 Το διάβασα και αυτομάτως διέγραψα τη Voda από τη λίστα μνηστήρων της Nova. Θα μου κάνει πολύ εντύπωση να χτυπήσει και δεύτερη συγχώνευση σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα γιατί μαθαίνω ότι μέσα στο Φλεβάρη θα έχει ολοκληρωθεί και το θέμα Nova.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#475843 H Tσίτα στην αποτίμηση αυτή είναι καλή περιπτωση για την Vodafone. Ετοιμο πελατολόγιο, υπάρχουσες συνέργειες και κυρίως πολύ δυνατό δικτυο κορμού οπτικών ινών ειδικά σε περιοχές όπου πέρα από τον ΟΤΕ υπαρχει το απόλυτο χάος (Κρήτη).

Η VF θα την ενσωματώσει, θα ελαχιστοποιησει τα λειτουργικά κόστη (κλεισιμο καταστημάτων, εθελουσιες για το πλεονάζον προσωπικό, consolidation υποδομων) και θα κάνει rationalization (που λένε και στα χωριά) στην τιμολογιακή πολιτικη ==> αυξήσεις.

Η Forthnet δυστυχώς είναι πολύ πιο δύσκολη περιπτωση αφού δεν υπάρχει περιπτωση ούτε η wind ούτε η voda να ενδιαφερθουν για οτιδήποτε χωρίς γενναίο κούρεμα των υποχρεώσεων της, κάτι που δεν το θέλουν οι Τράπεζες. Είναι δύσκολη εξίσωση..
Άβαταρ μέλους
By xenos
#475889 Έχω ακούσει ότι έχει κάνει offer η voda για forthnet.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#475979
Giuseppe Busso έγραψε:Η Vodafone εξαγοράζει την Cyta Hellas με 120 εκατ. ευρώ
https://techblog.gr/b2b/vodafone-aquire ... llas-6635/


πραγματικα δυσαρεστα νεα.... :(
Άβαταρ μέλους
By Serf
#478208 Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των παραληπτών που μπορεί να έχει ένα SMS; Αν ναι, εξαρτάται από το κινητό ή από τον πάροχο; Έστω ότι θέλουμε να ενημερώσουμε μαζικά τις επαφές μας ότι αλλάζουμε αριθμό κινητού.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#478236
Serf έγραψε:Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των παραληπτών που μπορεί να έχει ένα SMS; Αν ναι, εξαρτάται από το κινητό ή από τον πάροχο; Έστω ότι θέλουμε να ενημερώσουμε μαζικά τις επαφές μας ότι αλλάζουμε αριθμό κινητού.



Αλλαξε τον αριθμο στο viber.
Θα ενημερωθουν ολες οι επαφες σου (οσες εχουν viber) με σχετικο μυνημα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#478406 15 E τέλος διακοπής .... ούτε σταματάω δεν μπορείς να τους πείς ?

Είναι δυνατόν ?

( το συμβόλαιο έληξε πριν 4 ημέρες και ζήτησα να μην συνεχιστεί )
Άβαταρ μέλους
By gianik
#478410
St.Devote έγραψε:15 E τέλος διακοπής .... ούτε σταματάω δεν μπορείς να τους πείς ?

Είναι δυνατόν ?

( το συμβόλαιο έληξε πριν 4 ημέρες και ζήτησα να μην συνεχιστεί )





:thumbsdown:
Το ιδιο κ εγω... :rant:
Μαλιστα τα Χριστούγεννα αλλαξε η διαδικασια...
Πας εσυ σε Γερμανο ,Cote ζητας ακυρωση κ εντος 7 εργασιμων ημερων σε παιρνουν τηλ για αντιπροταση απο τα κεντρικα κ αν δεν δεχτεις σου δινουν κωδικο κ ξαναπας σε Γερμανο η Cote.....
Εγω περιμενω να με παρουν τηλ ,ηδη αγορασα 2 γραμμες whats up με 10€/μηνα κ θα εχω 1.500' προς ολους κ 1.5. gb. data +500mb δωρο σε καθε ανανεωση...
Αντε γεια συμβολαια.... :s_bye
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#478411
gianik έγραψε:Εγω περιμενω να με παρουν τηλ ,ηδη αγορασα 2 γραμμες whats up με 10€/μηνα κ θα εχω 1.500' προς ολους κ 1.5. gb. data +500mb δωρο σε καθε ανανεωση...
Αντε γεια συμβολαια.... :s_bye


Πως γίνεται αυτό ? είναι κάποια προσφορά ή είναι πρόγραμμα του whats up ?
Άβαταρ μέλους
By xenos
#478438
St.Devote έγραψε:
gianik έγραψε:Εγω περιμενω να με παρουν τηλ ,ηδη αγορασα 2 γραμμες whats up με 10€/μηνα κ θα εχω 1.500' προς ολους κ 1.5. gb. data +500mb δωρο σε καθε ανανεωση...
Αντε γεια συμβολαια.... :s_bye


Πως γίνεται αυτό ? είναι κάποια προσφορά ή είναι πρόγραμμα του whats up ?


Έλα ντε... :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By babakos
#478442 Είναι προσφορά που δινεται εύκολα σχετικά κυρίως σε καταστήματα Γερμανός.
Αντιστοιχεί σε παροχές φοιτητικού καρτοκινητου απλά προυποθέτει νέο νούμερο (δεν παίζει σε φορητότητα)