Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bebes
#773674 Πήγε η κόρη σε κατάστημα wind να παρει μια βεβαίωση για το καρτοκινητό και της έκαναν πρόταση για συμβόλαιο (ή κατοσυμβόλαιο;), 10GB και απεριόριστη ομιλία και sms με 18€/μήνα.
Καλή φάση, αλλά μιας και το υπάρχον το πληρώνω εγω, δεν τσίμπισε.

Ουσιαστικά χρειάζεται ελάχιστα λεπτά ομιλίας, αλλά τα δεδομένα τα τσακίζουν τα παιδιά... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775576 παω σημερα σε Γερμανο για να φορτωσω το κοσμοτε στικακι που χρησιμοποιω εδω και χρονια στις διακοπες.
Περσυ 10 ευρω απεριοριστα γιγα για 1 μηνα.
Φετος 25 ευρω για 100 γιγα για 3 μηνες.
Τι να το κανω για 3 μηνες φιλε μου,δεν μου δινει ο εργοδοτης μου τοσο αδεια.
Δεν υπαρχει το πακετο αυτο φετος μου λεει ο υπαλληλος.
Υπαρχει για ενα μηνα με 10 ευρω και 10 γιγα μονο.

Ερε και τους παρει χαμπαρι ο υπουργος,μισο τρις προστιμο θα φανε. :s_yummy
Κατα τα αλλα εαν το βενζιναδικο περσυ τον Σεπτεμβρη ειχε 8% και φετος 11% κερδος ετρωγε προστιμο για αισχροκερδια.

Ειμαστε ετοιμοι να ακουσουμε για την καλυτερη χρονια σε κερδη για κοσμοτε?
ε ρε τριμπουρδελε Αδωνι?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775581
skous έγραψε:25€ για απεριόριστα για 3 μήνες ειναι


< >


ναι απο τα 10 πηγαμε στα 25 με την δικαιολογια οτι ειναι για 3 μηνες.Ποιος κανει 3 μηνες διακοπες?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#775582 Εικόνα


Εικόνα

Καglμερα

Του βλεπς αφτο; Μτο στλαν εψες.









Βαλεμ δγιο κιλα κι μενανε.
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 03 Αύγ 2022, 20:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#775584
dimviii έγραψε:Ποιος κανει 3 μηνες διακοπες?


Ξερουν οτι αυτο το πακετο το παιρναν ολοι στην ουσια για 15 μερες το πολυ (κι αν κανει και κανενας τοσες μερες διακοπες πλεον). Επισης ξερουν οτι θα τα πληρωσουν οι ενδιαφερομενοι ενιγουει αφου δε μπορουν αλλιως κι απλα τα χρεωνουν οσο θελουν.

Τελος κανανε την κουτοπονηρια "10€ ο ενας μηνας, 25€ οι τρεις μηνες" ωστε να φανει οτι αναλογικα δεν ειναι και κοροϊδια σε σχεση με παλια.

Με μια λεξη, αλητες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775592
g8777 έγραψε:Εικόνα


Εικόνα

Καglμερα

Του βλεπς αφτο; Μτο στλαν εψες.









Βαλεμ δγιο κιλα κι μενανε.


ο τυπος δεν υπαρχει γτχμ. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#775593
George_Prix έγραψε:
dimviii έγραψε:Ποιος κανει 3 μηνες διακοπες?


Ξερουν οτι αυτο το πακετο το παιρναν ολοι στην ουσια για 15 μερες το πολυ (κι αν κανει και κανενας τοσες μερες διακοπες πλεον). Επισης ξερουν οτι θα τα πληρωσουν οι ενδιαφερομενοι ενιγουει αφου δε μπορουν αλλιως κι απλα τα χρεωνουν οσο θελουν.

Τελος κανανε την κουτοπονηρια "10€ ο ενας μηνας, 25€ οι τρεις μηνες" ωστε να φανει οτι αναλογικα δεν ειναι και κοροϊδια σε σχεση με παλια.

Με μια λεξη, αλητες.


Και μεγαλυτερος αλητης η κυβερνηση που επετρεψε 150% αυξηση σε ΥΠΗΡΕΣΙΑ.
θα μου πεις εδω η Ελπεντισον(Λατσης +Κρατος) εδωσε 0,97 κιλοβατωρα,τι μας ζαλιζεις τα παπαργια για το ιντερνετ.
γτχκτπκτμπσπκ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776824
dimviii έγραψε:παω σημερα σε Γερμανο για να φορτωσω το κοσμοτε στικακι που χρησιμοποιω εδω και χρονια στις διακοπες.
Περσυ 10 ευρω απεριοριστα γιγα για 1 μηνα.
Φετος 25 ευρω για 100 γιγα για 3 μηνες.
Τι να το κανω για 3 μηνες φιλε μου,δεν μου δινει ο εργοδοτης μου τοσο αδεια.
Δεν υπαρχει το πακετο αυτο φετος μου λεει ο υπαλληλος.
Υπαρχει για ενα μηνα με 10 ευρω και 10 γιγα μονο.

Ερε και τους παρει χαμπαρι ο υπουργος,μισο τρις προστιμο θα φανε. :s_yummy
Κατα τα αλλα εαν το βενζιναδικο περσυ τον Σεπτεμβρη ειχε 8% και φετος 11% κερδος ετρωγε προστιμο για αισχροκερδια.

Ειμαστε ετοιμοι να ακουσουμε για την καλυτερη χρονια σε κερδη για κοσμοτε?
ε ρε τριμπουρδελε Αδωνι?



συνεχεια σχετικα με το στικακι.
Ξαναπαω σε καποιον αλλο Γερμανο οσο ημουν Αθηνα για να ρωτησω για απεριοριστα για το στικακι εν οψει διακοπων.
Μου λεει τι στικακι εχετε,του το δειχνω σε φωτο.
Α μου λεει αυτο δεν θα παιζει γιατι ειναι 3g και πλεον ο κοσμοτε το εχει καταργησει και ειναι πλεον 4g
ωραια τι πρεπει να κανουμε?
Να παρετε αυτο το μοντεμακι που ειναι για 16 συσκευες
τι να τις κανω τις 16 συσκευες,δεν μενουμε τοσοι πολλοι στο σπιτι.
ετσι βγαινουν αυτα τι να σας πω...
να μου πειτε την τιμη.
49 ευρω με τις μπαταριες του μου λεει.(καταλαβατε τωρα γιατι ειναι για 16 συσκευες)
ωραια και ποσα γιγα εχει φορτωμενο?
δεν εχει μου λεει,για να εχετε απεριοριστα πρεπει να δωσετε αλλα 25 παμε στα 74.
με λιγα λογια απο 10 ευρω περσυ,στα 74 γιατι καταργηθηκε το 3g=αχρηστο το στικακι,και 25 ευρω για να φορτωσεις το μοντεμ των 16 συσκευων.
Ωραια φαση τα 74 ευρω για 2 εβδομαδες,το λες και ευκαιρια. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
γτχκτμπσπκ.
Ψαχνω βονταφον να δω πακετα για το εταιρικο τηλ και απο το τηλεφωνο να δινω στο λαπτοπ.
5,90 απεριοριστα για 2 εβδομαδες,+ τα 8 γιγα που ειχα απο το προγραμμα που θα φθασουν για την επομενη εβδομαδα.
Απο του χαρου τα δοντια γλυτωσα. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#776837 Ενταξει το 3G καταργείται γενικά στον κόσμο δεν ειναι μονο της Cosmote πατέντα. Καποτε είχαμε 56κ modem τωρα κατι αλλο κλπ. Καποτε δεν είχαν καν Internet τα κινητά τώρα χωρις 5G δεν ζει κανείς κλπ.
Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για στικακια για 2 βδομαδες μόνο, όταν μπορείς να κάνεις ευκολα την δουλειά σου με το κινητό σαν mobile hotspot οποτε τελικα κατέληξες στην λογική επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776839
mirage έγραψε:Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για στικακια για 2 βδομαδες μόνο όταν μπορείς να κάνεις ευκολα την δουλειά σου με το κινητό σαν mobile hotspot οποτε τελικα κατέληξες στην λογική επιλογή.



g8777 έγραψε:Εικόνα





ΑΛΛΑ !!!!!


g8777 έγραψε:Εικόνα



- Tethering λεγεται Μητσο και ειναι απλο. :s_yes

-Α ; Τιδερι δεν ιναι αυτο πβγαινουμε 10 νουματαιοι με τα σκλια για να στησουμε καρτερ στου λυκου;


:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#776840
mirage έγραψε:Ενταξει το 3G καταργείται γενικά στον κόσμο δεν ειναι μονο της Cosmote πατέντα. Καποτε είχαμε 56κ modem τωρα κατι αλλο κλπ. Καποτε δεν είχαν καν Internet τα κινητά τώρα χωρις 5G δεν ζει κανείς κλπ.
Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για στικακια για 2 βδομαδες μόνο όταν μπορείς να κάνεις ευκολα την δουλειά σου με το κινητό σαν mobile hotspot οποτε τελικα κατέληξες στην λογική επιλογή.


+1

Κι εμεις καθε χρονο στις διακοπες δινουμε 10€ για 1 μηνα απεριοριστα στην Κοσμοτε, κανουμε χοτ σποτ να εχουν αβερτα και τα παιδια κι ολα καλα. Το μονο που φροντιζω να μαθω σε περιπτωση που νοικιαζουμε καπου σπιτι, ειναι αν εχει σημα 4 Τζι (δε σε χορταινω ρε μπαγασα :inlove:) η περιοχη. Εστω και 2-3 γραμμες ειναι καλυτερες απο το μεσο σπιτικο νετ σε απομακρυσμενες περιοχες. Ακομα και να λεει οτι εχει ασυρματο στο σπιτι, δεν το εμπιστευομαι καν. Μου εχει τυχει να ειναι τοσο χαλια το ιντερνετ που εκανε 1 λεπτο να ανοιξει το γκουγκλ.

Περσι που λετε μου απαντησε ο σπιτονοικοκυρης:
Τι 4.... Εδω πιανει 5 με φουλ σημα.

Στα @@ μας ρε φιγουρατζη πηγα να του πω. Εμας πιανει μονο 4 Τζι :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776843
mirage έγραψε:Ενταξει το 3G καταργείται γενικά στον κόσμο δεν ειναι μονο της Cosmote πατέντα. Καποτε είχαμε 56κ modem τωρα κατι αλλο κλπ. Καποτε δεν είχαν καν Internet τα κινητά τώρα χωρις 5G δεν ζει κανείς κλπ.
Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για στικακια για 2 βδομαδες μόνο, όταν μπορείς να κάνεις ευκολα την δουλειά σου με το κινητό σαν mobile hotspot οποτε τελικα κατέληξες στην λογική επιλογή.


εγω δεν ειπα να μην το καταργησει,αλλα να δωσεις λυση στα ιδια χρηματα πανω κατω.
Δωσε στικακι 4g με λογικη τιμη.
Τι παπαριες ειναι αυτες με το μοντεμ για 16 ατομα και καλα για να δικαιολογησεις την κλοπη των 74 ευρω?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776844
g8777 έγραψε:

g8777 έγραψε:Εικόνα



αυτο ειναι προσφορα περσινη γιδοβοσκε. :x