Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#507090 Εμ, δεν ακολουθείς τακτική geakou για κατέβασμα όλου του tubegalore σε μερικούς εξωτερικούς. Αν το είχες κάνει δεν θα είχες τέτοια θέματα.
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#510660 Κάτοχος συμβολαίου κοσμοτέ εδώ και 6+ χρόνια, τον τελευταίο χρόνο αυνειδητοποίησα (με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια) την κοροιδία του πράγματος, σε σχέση με τις ανάγκες μου και τη χρήση που κάνω στο κινητό. Αυτή τη στιγμή είμαι στο πρόγραμμα Cosmote Mobile 25 και έχω 1500' προς Cosmote, 60' προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, 350Mb δεδομένα, 1500 sms σε cosmote και 30 sms προς λοιπά δίκτυα.
Για όλα αυτά πληρώνω τελική τιμή γύρω στα 30 ευρώ το μήνα (με όλες τις επιβαρύνσεις), ποσό που θεωρώ υπερβολικό, δεδομένου ότι πλέον, λόγω και του viber, σπάνια ξεπερνάω σε χρήση τα 500' χρόνου σε cosmote, ενώ ενδεικτικά, σήμερα που λήγει ο μήνας του προγράμματος, έχω υπόλοιπο 59 λεπτά από τα 60 για χρόνο ομιλίας στα υπόλοιπα δίκτυα...Τα δεδομένα από την άλλη μου βγαίνουν οριακά, καθώς σήμερα το πρωί είχα υπόλοιπο μόλις 30 από τα 350 Mb (ιδανικά θα ήθελα τουλάχιστον 500 Mb). Με αυτά και αυτά με βλέπω δαγκωτό για καρτοκινητή..
Το συμβόλαιό μου έτσι κι αλλιώς έχει λήξει από τον περασμένο Οκτώβριο, οπότε δεν παίζει θέμα δέσμευσης. θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας παιδιά ως προς 2-3 σημεία που δεν γνωρίζω.
Κατ' αρχάς, ποια είναι η διαδικασία για να διακόψω το τωρινό συμβόλαιο; Μετάβαση σε κατάστημα Γερμανός πχ όπου δηλώνω την πρόθεση για διακοπή ή τηλέφωνο στο 13888 και ακολουθώ οδηγίες από εκεί;
Επίσης, κοιτώντας τα διαθέσιμα πακέτα whats up της Cosmote σκέφτομαι είτε το πακέτο COMBO CALL THEM ALL PLUSi με 8,5 ευρώ μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 8,5+7=15,5 ευρώ το μήνα θα έχω: 400' + 400 SMS προς WHAT'S UP & 200’+ 200 SMS προς όλους + 200M + 700=900Mb, ή εναλλακτικά, το πακέτο 500’ προς WHAT’S UP και 100’ προς όλα τα δίκτυα με 5,04€ X 2 φορές το μήνα, μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 5,04+5,04+7=17,08 €/μήνα θα έχω 1000' λεπτά προς Cosmote, 200' προς λοιπά δίκτυα και 700 Mb Internet. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση δεν έχω καθόλου sms. Τα υπολογίζω σωστά ή μου διαφεύγει κάτι στα σενάρια που παρέθεσα;
Επίσης, στο whats up υπάρχει κάποιο πακέτο data που να δίνει περισσότερα Mb ίντερνετ από τα 700 με 7 ευρώ το μήνα;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#510663 Εγω με το police whats up εχω με 8.5 ευρω/μηνα, 1.500' προς όλους (3λεπτα) κ 1.5 gb data....
Καθε μηνα ολο κ κατι προσφορες βαζει για data, του στυλ με 2€ 3giga για ενα σκ ή δωρεαν giga λογω αγ βαλεντινου (️) κλπ...
Δεν ξαναγυρναω σε συμβολαιο με τπτ.

.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#510775
lazarefa έγραψε:Κάτοχος συμβολαίου κοσμοτέ εδώ και 6+ χρόνια, τον τελευταίο χρόνο αυνειδητοποίησα (με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια) την κοροιδία του πράγματος, σε σχέση με τις ανάγκες μου και τη χρήση που κάνω στο κινητό. Αυτή τη στιγμή είμαι στο πρόγραμμα Cosmote Mobile 25 και έχω 1500' προς Cosmote, 60' προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, 350Mb δεδομένα, 1500 sms σε cosmote και 30 sms προς λοιπά δίκτυα.
Για όλα αυτά πληρώνω τελική τιμή γύρω στα 30 ευρώ το μήνα (με όλες τις επιβαρύνσεις), ποσό που θεωρώ υπερβολικό, δεδομένου ότι πλέον, λόγω και του viber, σπάνια ξεπερνάω σε χρήση τα 500' χρόνου σε cosmote, ενώ ενδεικτικά, σήμερα που λήγει ο μήνας του προγράμματος, έχω υπόλοιπο 59 λεπτά από τα 60 για χρόνο ομιλίας στα υπόλοιπα δίκτυα...Τα δεδομένα από την άλλη μου βγαίνουν οριακά, καθώς σήμερα το πρωί είχα υπόλοιπο μόλις 30 από τα 350 Mb (ιδανικά θα ήθελα τουλάχιστον 500 Mb). Με αυτά και αυτά με βλέπω δαγκωτό για καρτοκινητή..
Το συμβόλαιό μου έτσι κι αλλιώς έχει λήξει από τον περασμένο Οκτώβριο, οπότε δεν παίζει θέμα δέσμευσης. θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας παιδιά ως προς 2-3 σημεία που δεν γνωρίζω.
Κατ' αρχάς, ποια είναι η διαδικασία για να διακόψω το τωρινό συμβόλαιο; Μετάβαση σε κατάστημα Γερμανός πχ όπου δηλώνω την πρόθεση για διακοπή ή τηλέφωνο στο 13888 και ακολουθώ οδηγίες από εκεί;
Επίσης, κοιτώντας τα διαθέσιμα πακέτα whats up της Cosmote σκέφτομαι είτε το πακέτο COMBO CALL THEM ALL PLUSi με 8,5 ευρώ μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 8,5+7=15,5 ευρώ το μήνα θα έχω: 400' + 400 SMS προς WHAT'S UP & 200’+ 200 SMS προς όλους + 200M + 700=900Mb, ή εναλλακτικά, το πακέτο 500’ προς WHAT’S UP και 100’ προς όλα τα δίκτυα με 5,04€ X 2 φορές το μήνα, μαζί με το πακέτο 700MB με 7€ το μήνα, οπότε με 5,04+5,04+7=17,08 €/μήνα θα έχω 1000' λεπτά προς Cosmote, 200' προς λοιπά δίκτυα και 700 Mb Internet. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση δεν έχω καθόλου sms. Τα υπολογίζω σωστά ή μου διαφεύγει κάτι στα σενάρια που παρέθεσα;
Επίσης, στο whats up υπάρχει κάποιο πακέτο data που να δίνει περισσότερα Mb ίντερνετ από τα 700 με 7 ευρώ το μήνα;

Πρώτα απο όλα θες 30€ για μετατροπή σε καρτοκινητό ,αν δεν κάνω λάθος.
Αν κάνεις Online ανανέωση τότε με το reloadit παίρνεις 1,2GB για ένα μήνα,αν βλέπεις ότι κάτι σου περισσεύει και θες sms τότε κανεις παρε δωσε και δίνεις πχ 20 λεπτά ομιλίας και παίρνεις 50sms προς όλους.
Άβαταρ μέλους
By otso
#510806 Στο μη εξυπνο καρτοκινητο που εχω για τη δουλεια (λασπες χωματα) μου ηρθαν αυτα τα μηνυματα .

Συγχαρητηρια για την εγγραφη σας στην υπηρεσια VMCOMPS χρωσ 2,08/SMS 3 sms/ΕΒΔ
Διαγραφη με στοπ στο 19030
Τηλ ΕΞΥΠ 2117800019 VEDO

και καπακι 2ο

Ο Kωδικος PIN ειναι 811941 χρ 2,08/ΜΝΜ κ 0,52/ΜΝΜ
ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕ STOP ΣΤΟ 54850
ΤΗΛ εξυπ 2117800019

Σημερα ηταν η δευτερη φορα την πρωτη ειχα διαμαρτηρηθει στον ποτε οτι ειχα υπογραψει στην συμβαση τους και για το σταθερο και τα κινητα , να μην δεχομαι διαφημιστικα μηνυματα , και επειδη αφηνω παντα χρηματα στο καρτοκινητο για να μην μεινω ξαφνικα απο τηλ (αλλά δεν τα μετραω ουτε ποσα απομενουν) θελω να μαθω αν εχουν τραβηξει χρηματα οι συγκεκριμενοι και να μπλοκαριστει ο αριθμος τους καθως εγω δεν μπορω να τον δω με τιποτα . Μου απαντουν μονοτονα
οτι μπορουν να μου μπλοκαρουν μονο πενταψηφιους αριθμους τιποτα αλλο .
Τα εχω παρει στο κρανιο δεν μπορω να ασχολουμε με τον καθε |λογοκρισία| , ουτε μπορω να μαθω και ουτε θελω, καθε τεχνολογια στον πλανητη .Εχω στειλει και εχω υπογραψει καθε χαρτι να ειμαι στις λιστες που εξαιρουνται αλλα τιποτα .
ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ; με αυτους που εστειλαν τα σμσ δεν θελω να παρω τηλ , γιατι και εδω που ασχολουμαι πολυ τους ειναι . Καμμια συμβουλη;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#510810
otso έγραψε:Στο μη εξυπνο καρτοκινητο που εχω για τη δουλεια (λασπες χωματα) μου ηρθαν αυτα τα μηνυματα .

Συγχαρητηρια για την εγγραφη σας στην υπηρεσια VMCOMPS χρωσ 2,08/SMS 3 sms/ΕΒΔ
Διαγραφη με στοπ στο 19030
Τηλ ΕΞΥΠ 2117800019 VEDO

και καπακι 2ο

Ο Kωδικος PIN ειναι 811941 χρ 2,08/ΜΝΜ κ 0,52/ΜΝΜ
ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΕ STOP ΣΤΟ 54850
ΤΗΛ εξυπ 2117800019

Σημερα ηταν η δευτερη φορα την πρωτη ειχα διαμαρτηρηθει στον ποτε οτι ειχα υπογραψει στην συμβαση τους και για το σταθερο και τα κινητα , να μην δεχομαι διαφημιστικα μηνυματα , και επειδη αφηνω παντα χρηματα στο καρτοκινητο για να μην μεινω ξαφνικα απο τηλ (αλλά δεν τα μετραω ουτε ποσα απομενουν) θελω να μαθω αν εχουν τραβηξει χρηματα οι συγκεκριμενοι και να μπλοκαριστει ο αριθμος τους καθως εγω δεν μπορω να τον δω με τιποτα . Μου απαντουν μονοτονα
οτι μπορουν να μου μπλοκαρουν μονο πενταψηφιους αριθμους τιποτα αλλο .
Τα εχω παρει στο κρανιο δεν μπορω να ασχολουμε με τον καθε |λογοκρισία| , ουτε μπορω να μαθω και ουτε θελω, καθε τεχνολογια στον πλανητη .Εχω στειλει και εχω υπογραψει καθε χαρτι να ειμαι στις λιστες που εξαιρουνται αλλα τιποτα .
ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ; με αυτους που εστειλαν τα σμσ δεν θελω να παρω τηλ , γιατι και εδω που ασχολουμαι πολυ τους ειναι . Καμμια συμβουλη;

Στείλε το στοπ εκεί που λέει γιατι θα στα φάνε όλα τα €.Απατεώνες είναι.
Άβαταρ μέλους
By otso
#510816 δεν γραφτηκα πουθενα ειναι διεθνεις απατεωνες , που ακομα και αν παρεις και γραψεις στοπ θα σε χρεωσουν και βεβαια δεν σημαινει οτι θα σταματησουν .
Μολις ξαναμιλησα με ποτε ελεγξαν προς τα πισω και δεν εχουν παρει χρηματα , ζηταω να γινει φραγη και μου λενε δεν μπορουνε , μου ζητουν να τους πω τον αριθμο , τους λεω δεν μπορω να τον δω δειτε τον εσεις , μου λενε δεν μπορουνε , λεω τι να κανω και μου λενε αν μου τραβηξουν χρηματα να κινηθω νομικα . Λεω σας λεω ονομα εταιρειας απατεωνων και πως κινειτε και τι σμσ στελνει και εσεις αδιαφορειτε για το τι γινεται στο δικτυο σας και τι συμβαινει με τους πελατες σας ;
και μου λενε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα .
Στο διαολο τσογλαναρεοι .(οχι οι εργαζομενοι στα τηλεφωνα φυσικα)
Άβαταρ μέλους
By bill33
#510817
elteo έγραψε:Πως το κόρακα γράφτηκε;

Για αυτό είπα ότι είναι απατεώνες.Σε κάνουν εγγραφή απο μόνοι τους και τραβανε 6+€ την εβδομάδα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#510820 http://www.mobyloop.com/gr/contact/ στείλε και email ,βάλε το προσωπικό σου στυλ ,ξες εσύ!!!