Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#668043 Αξίζει στα 33.58€ το μήνα Vodafone 50άρα με Vodafone TV πλήρες πακέτο με αθλητικά κανάλια Nova (αποκωδικοποιητή);
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#668044
Giuseppe Busso έγραψε:Αξίζει στα 33.58€ το μήνα Vodafone 50άρα με Vodafone TV πλήρες πακέτο με αθλητικά κανάλια Nova (αποκωδικοποιητή);

ΜΕ 1000!

Πληρωνω στην δουλεια 29,30€ για 30ρα με απεριοριστα σταθερα και 120 κινητα-εξωτερικο. Οποτε το λες και ευκαιρια.

Αλλα! Σιγουρεψου οτι θα ειναι σταθερη η γραμμη χωρις αποσυνδσεις και ντραβαλα γιατι θα μπλεξεις ασχημα με την εξυπηρετηση πελατων
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#668045 Είναι πολύ σταθερή η γραμμή Νίκο.
Φέτος δεν βλέπω για διαρκείας στο γήπεδο, οπότε ψάχνω λύση να βλέπω τους αγώνες.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#668046
Giuseppe Busso έγραψε:Αξίζει στα 33.58€ το μήνα Vodafone 50άρα με Vodafone TV πλήρες πακέτο με αθλητικά κανάλια Nova (αποκωδικοποιητή);

Μονο αν επιστρεψει η γραμμη του οφσαιντ της νοβα!! :lol: :lol:

Με δεδομενο οτι εχει κανα 26αρι ευρω η 50αρα VDSL τα 7-8 ευρω το μηνα δεν μου φαινεται τιποτα φοβερο... Ορμα!!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668091 Ναι και; Θα συνδεθεί με καλώδιο στο router για σταθερή και αδιάλειπτη σύνδεση. Σ' επηρεάζει κάπου αυτό; Απλώς πρέπει να τραβήξεις καλώδιο
Άβαταρ μέλους
By gianik
#668112
Dimitris_P έγραψε:Ναι και; Θα συνδεθεί με καλώδιο στο router για σταθερή και αδιάλειπτη σύνδεση. Σ' επηρεάζει κάπου αυτό; Απλώς πρέπει να τραβήξεις καλώδιο



επειδή δεν κατάλαβα καλά , το box που λέει ο Bussos ειναι ο αποκωδικοποιητής;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#668114 επιτέλους η cosmote, δεησε να μεταφέρει την γραμμή που είχα 50 χρόνια στο βαθύ της Ιθάκης στο επισκευασμένο σπίτι σε ένα χωριό 20 χλμ μακρυά. Το νέο σπίτι, είχε στα 10 μέτρα κολώνα του ΟΤΕ που έδινε ήδη σε δύο σπίτια πλάι μου και από την άσφαλτο μπροστά μου περνάει οπτική ίνα. Έκανα αίτημα στις 20/7/20!!! Χωρίς ενημέρωση το ακύρωσαν!! Περίμενα ειδοποίηση κλπ τίποτα. Δεύτερη φορά το ίδιο. Τελικά ομολογούν ότι δεν έχουν 50αρα!!, και συμφωνώ να βάλουν ο,τι έχουν, τέλη Αυγούστου. Υπάρχει ένα άτομο μόνο στο νησί από αυτούς. Μου ομολόγησε ότι αν ήταν νέα σύνδεση και όχι μεταφορά είχαν να δώσουν 50αρα!!!! Τι να πω??

< Note >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#668119
fokion έγραψε:"Λογικό"
το "50αρα" χρησιμοποιήται ως "τυρακι" για νεους συνδρομητές, οχι τους "δεμενους".....


Οπως φυσικα και οι σουπερ προσφορες που βγαζουν κατα καιρους. Εισαι 10 χρονια πελατης σε μια εταιρια και ξαφνικα ανακαλυπτεις οτι οποιος γινει συνδρομητης σημερα, τις ιδιες παροχες με σενα τις πληρωνει 20% χαμηλοτερα (τυχαιο νουμερο). :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#668120 :lol:

χρόνια τώρα η nova το κάνει αυτό...

τον Φλεβάρη που τελειώνει η δέσμευση μου μαζί τους και αν δεν μου δώσουν καλή τιμή, αφού πρώτα δω τι τελική τιμή παίζει με vodafone tv κλπ θα κάνω αίτηση διακοπής και καπάκι αίτηση στο όνομα της :inlove: ....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668122
224v έγραψε:Υπάρχει ένα άτομο μόνο στο νησί από αυτούς. Μου ομολόγησε ότι αν ήταν νέα σύνδεση και όχι μεταφορά είχαν να δώσουν 50αρα!!!! Τι να πω??


Κανονικά αν δεν έχουν πόρτες δεν δίνουν σε κανέναν, ούτε σε νέο ούτε σε υφιστάμενο. Απλώς περιμένουν με σειρά προτεραιότητας. (για την cosmote αυτό)
Άβαταρ μέλους
By bebes
#668126
Giuseppe Busso έγραψε::lol: :lol: :lol:


Δίνουν ένα box το οποίο συνδέεται μόνο μέσω Ethernet στο δίκτυο και όχι μέσω wifi :dizzy:

Εχω την εντυπωση οτι οι "απλοί" αποκωδικοποιητές δεν δουλεύουν στην 50αρα.
Οταν άλλαξα απο 24 σε 50 το ΤιΒι δεν δούλευε.
Μου εστειλαν αλλον αποκωδικοποιητη, πάλι τιποτα.
Ηρθε τεχνικός στο σπίτι και με τα πολλά αποφάνθηκε οτι δεν συνεργάζεται ο αποκωδικοποιητης. Επικοινωνησαν απο το τμημα προσφορών, με αναβαθμισαν (δωρεαν) σε άλλο πρόγραμμα ΤιΒι, οποτε περιμένω (μερικους μηνες) να μου στείλουν το καινουριο "κουτί"
Η αληθεια ειναι οτι δεν παρακολουθω, οποτε ειμαι χαλαρός.
Τωρα που το θυμηθηκα θα τους ξαναενοχλήσω :rant:

Οπότε, βεβαιωσου για τη συμβατότητα γιατι τιποτα δεν ειναι δεδομένο μ'αυτούς
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#668132 ^ Άπαξ και μια συσκευή διαθέτει ethernet σημαίνει ότι έχει εν δυνάμει πρόσβαση στο internet, ό,τι κι αν είναι αυτή, 4ρα, 50ρα, 100ρα κλπ.
Άρα υπήρχε άλλο θέμα. Έλεγχος πρώτα στο τοπικό δίκτυο (καλώδια, switch/router). Άλλη συσκευή (πχ λαπτοπ) με το ίδιο καλώδιο και κλειστό wifi παίζει;