Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#619737 Δεν έχω WU αλλά απλή Cosmoκαρτα και έχω αυτά.

ME THN ΠPOΣΦOPA THΣ COSMOKAPTA, AΠO THN ANANEΩΣH ΠOY EKANEΣ EXEIΣ 450' ΠPOΣ OΛOYΣ & 200MB ME AYTOMATH XPEΩΣH 6€.

SMS δεν θέλω, ποιος στέλνει άλλωστε SMS σήμερα.....

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα όμως γιατί είμαι παλιός σχετικά

Από το Mi A1.

Α, ξέχασα

Λόγω ανανέωσης ηλεκτρονικά δίνει δώρο και 600 mb για 15 μέρες
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619741 Ευχαριστώ πολύ Ελτεε. Με χαλάει ο χρόνος ομιλίας προς τρίτους, εναλλακτικά θα προτιμούσα να έχω τα 400 λεπτά προς κοτε, όχι μόνο wu.

Βασιλειε τί είναι αυτό; Παίζει σε συχνή βάση ή είναι προσφορά λόγω εορτών;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619757
g8777 έγραψε:...

Βασιλειε τί είναι αυτό; Παίζει σε συχνή βάση ή είναι προσφορά λόγω εορτών;




Αυτη την προσφορά έχω κάθε μήνα στο whats up λόγω δουλειάς.. Σου δίνει κ δώρο 1.200 gb οπότε είναι σούπερ..

.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#619760
g8777 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ Ελτεε. Με χαλάει ο χρόνος ομιλίας προς τρίτους, εναλλακτικά θα προτιμούσα να έχω τα 400 λεπτά προς κοτε, όχι μόνο wu.

Βασιλειε τί είναι αυτό; Παίζει σε συχνή βάση ή είναι προσφορά λόγω εορτών;

Είναι το λεγόμενο προνομιακό πακέτο που έδινε η cosmote πριν ένα χρόνο και βάλε. Συνήθως με προσφορά μέσω τηλεφώνου ή σε ειδικά stands στο μετρό, σε πλατείες κλπ.
Και δίνει αυτά που πόσταρε ο Βασίλης (1500' προς όλους και 1,5GB με 8.5€). Πλέον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο.
Μπορείς να το βρεις μόνο από αγγελίες γύρω στα 50€ που τα πουλάνε κάποιοι οι οποίοι τα είχαν πάρει με το κιλό τότε.
Θέλει προσοχή όμως γιατί ο αριθμός έπρεπε να είχε ενεργοποιηθεί τότε για να ισχύει η προσφορά. Όσοι δεν το ενεργοποίησαν και απλά κράτησαν το πακέτο στο συρτάρι έχουν ένα απλό whatsup :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619761 Εμάς τα είχαν φέρει στη δουλειά τότε.. Τον Γενάρη κλείνω αισίως 2 χρόνια από τότε που το ενεργοποίησα.. (σε κατ/μα Cote ο υπάλληλος υποτιμητικά μου είπε " αυτό σε 3-4 μήνες δεν θα ισχύει" ..)

.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#619762
gianik έγραψε:Εμάς τα είχαν φέρει στη δουλειά τότε.. Τον Γενάρη κλείνω αισίως 2 χρόνια από τότε που το ενεργοποίησα.. (σε κατ/μα Cote ο υπάλληλος υποτιμητικά μου είπε " αυτό σε 3-4 μήνες δεν θα ισχύει" ..)

.

Ναι εσάς είχε κάνει συμφωνία η υπηρεσία με την κοσμοτέ και σας τα έδιναν.
Η μεγάλη μάζα του κόσμου τα πήρε όπως λέω.
Έχω και εγώ ένα τέτοιο, δεν το χρησιμοποιώ όμως λόγω εταιρικού, και απλά του βάζω μια κάρτα κάθε Ιανουάριο για να μη χαθεί το νούμερο (και η προσφορά).
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619764 Το έχω γράψει πολλάκις εδώ μέσα.. Είναι αμαρτία τα λεφτά που έδωσα τόσα χρόνια σε συμβόλαια..

.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#619834
Bayern7 έγραψε:
gianik έγραψε:Εμάς τα είχαν φέρει στη δουλειά τότε.. Τον Γενάρη κλείνω αισίως 2 χρόνια από τότε που το ενεργοποίησα.. (σε κατ/μα Cote ο υπάλληλος υποτιμητικά μου είπε " αυτό σε 3-4 μήνες δεν θα ισχύει" ..)

.

Ναι εσάς είχε κάνει συμφωνία η υπηρεσία με την κοσμοτέ και σας τα έδιναν.
Η μεγάλη μάζα του κόσμου τα πήρε όπως λέω.
Έχω και εγώ ένα τέτοιο, δεν το χρησιμοποιώ όμως λόγω εταιρικού, και απλά του βάζω μια κάρτα κάθε Ιανουάριο για να μη χαθεί το νούμερο (και η προσφορά).

Εμένα με πήραν τηλεφωνο σε ένα Wind που είχα τότε ,ίδιας λογικής, και το παρέλαβα.Δεν το ενεργοποιώ κάθε μήνα το πακέτο καθώς δεν το χρειάζομαι.Μονο όταν επιστρέφω Ελλαδα το βάζω.

Σε κάτι περίεργο που συμβαίνει απο χθες:εγώ έχω σιμ αγγλική και την απο πάνω κοσμοτέ.Η γυναίκα έχει στην Ελλάδα σιμ βονταφον και αγγλική ωστε να την καλώ με το αγγλικό μου νουμερο που έχω απεριόριστα.
Απο εχθές όποτε με καλεί με την βονταφον στο κοσμοτέ εμφανίζονται σαν καλούντες στο κινητό μου άγνωστα νούμερα απο Βερολίνο χθες και απο Παρίσι και Γαλλία σήμερα.
Τι κουφό είναι αυτό; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#619955 Τι απάτη; αφού τον καλεί η γυναικα εκείνη τη στιγμη;

Λογικά έχει να κάνει με το routing που κάνουν οποτε εχει χαθεί το αρχικό νούμερο.

Το έχω συναντήσει πολλές φορές στην δουλεια όταν με καλούν συνάδελφοι από εξωτερικό.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#619956
bibendum έγραψε:Τι απάτη; αφού τον καλεί η γυναικα εκείνη τη στιγμη;

Λογικά έχει να κάνει με το routing που κάνουν οποτε εχει χαθεί το αρχικό νούμερο.

Το έχω συναντήσει πολλές φορές στην δουλεια όταν με καλούν συνάδελφοι από εξωτερικό.

< >

Σε άλλο πρέπει να αναφέρεται ο Σαξον. Σε καλούν άγνωστα νούμερα για να καλέσεις πίσω και να χρεωθείς.Μου έχει συμβεί με Μαροκο και Τυνησία.


Κάτι τέτοιο που λες φαντάζομαι ότι συμβαίνει.