Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bebes
#616627 Ξέρει κανείς ενα mail για την εγυπηρετηση πελατων της Βοντα;

Τα πεθερικα μου ειχαν ενα πρόγραμμα τηλεφωνιας με απεριοριστα σταθερα και 240' σε κινητα γυρω στα 22€
Πριν δυο μηνες εγινε αιτηση να μπει και ιντερνετ (1€ επιπλεον εβγαινε).

Απο τοτε που εγινε η αίτηση (το ιντερνετ δεν ηρθε ακόμα), αφιρέθηκαν τα 240' προς κινητα.
Ηρθε λογαριασμος τον πρηγουμενο μηνα 55€, πηρα τηλ και αφου καταφερα να συννενοηθω με το τζιμάνι εκπρόσωπο, στον επομενο λογαριασμο αφαιρεθηκαν τα επιπλέον.

Τωρα ηρθε ο επόμενος. +45€ :dizzy:
Πάλι χρεωθηκαν τα κινητα.

Μιλησα με το τσατ, για συστεμικο προβλημα μου είπαν.
Ζήτησα να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο, "δεν χρειάζεται" μου είπαν.

Ζητησα email για να εκθεσω γραπτώς τα παραπονα μου, "θα μου στειλουν αντιγραφο της συνομιλίας μας στο τσατ" μου απαντησαν.

Ψαχνω ενα μαιιλ της εξυπηρετησης, να τους ξεχεσω λίγο και μετά φορητότητα.
Εντελώς απαράδεκτοι :rant:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#616634 Δοκίμασε σ' αυτό το mail (σε μία σύμβαση του 2016 το βρήκα):

5.13. Η Εταιρεία υποχρεούται να εξετάζει άμεσα, μέσω του Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών (τηλ: 13830, fax: 2130005090, e-mail: customercare.gr@vodafone.com), κάθε αίτημα/παράπονο του Πελάτη σχετικά με την παραγγελία, την εγκατάσταση, την έναρξη ή διακοπή, την τιμολόγηση, την ποιότητα των υπηρεσιών και την αποκατάσταση βλαβών ή τεχνικών προβλημάτων, και να το διεκπεραιώνει εντός ευλόγου χρόνου από τη λήψη του σχετικού αιτήματος του Πελάτη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#616734 Στείλε και fax στο 210 67.03.200, κάνε και ένα ποστ στο fb
Γενικά στείλε όπου βρεις, θα το πιάσουν το νόημα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#616744 Eστειλα και στο support, εστειλα και στο customercare, ηρθε αυτοματοποιημενη απάντηση οτι πλεον απευθυνομαστε μονο στο τσατ :rant:
Αγαπητέ/ή συνδρομητή/τρια,



Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.



Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο πλαίσιο της καλύτερης και πιο άμεσης εξυπηρέτησης, η επικοινωνία μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (email) έχει αντικατασταθεί από την ανανεωμένη υπηρεσία Live Chat.



Μέσω του Live Chat μπορείτε να συνομιλήσετε ζωντανά εύκολα και γρήγορα με έναν εκπρόσωπό μας 24ώρες το 24ωρο.



Για να ξεκινήσετε συνομιλία πατήστε www.vodafone.gr/live-chat. Η υπηρεσία Live Chat είναι διαθέσιμη και στο My Vodafone app.



Ευχαριστούμε πολύ,



Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών Vodafone


Ξαναεστειλα το σεντονι στο τσατ και περιμενω...

Μαλλον θα κανω φορητοτητα
Άβαταρ μέλους
By babakos
#616799 Voda μόνο chat πλέον εκτός αν είσαι άπλας πελάτης οπότε έχεις προσωπική εξυπηρέτηση.. Πάντως συνήθως η Vodafone διορθώνει τέτοια θέματα υπέρ του πελάτη μόλις γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι...

Δυστυχώς τα integrations των billing συστημάτων των εταιρειών με τις core πλατφόρμες ειναι ενα χάλι (ισχύει για όλους) οπότε όπου και να πάς να αναμένεις οτι μπορεί να αντιμετωπίσεις ανάλογα "συστημικά" προβλήματα..
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619612 Απεριόριστα data για 10 μέρες από cosmote. Τσάμπα μεν αλλά έχουνε ρίξει πολύ τις ταχύτητες. Στο ίδιο σημείο έπιανα 120 download και 60 upload.

Εικόνα

<+
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#619625 Σε τεστ που έκανα μόλις ίδια ταχύτητα με πριν μου βγάζει στο σημείο που είμαι.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#619706
NickTG έγραψε:Σε τεστ που έκανα μόλις ίδια ταχύτητα με πριν μου βγάζει στο σημείο που είμαι.


Αυτό
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619707
Dodger έγραψε:
NickTG έγραψε:Σε τεστ που έκανα μόλις ίδια ταχύτητα με πριν μου βγάζει στο σημείο που είμαι.


Αυτό


...και το άλλο. :lol:

Τώρα έπεσε και άλλο....7,3up/3,2down. :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619711 Εσείς οι κοσμοταιοι έχετε πρόγραμμα σε καρτοκινητη ανάλογο αυτουμιανου; :hmmm:

Δεν παλεύεται άλλο το επαρχιακό δίκτυο της Βονταφον. :s_whiteflag

Ελτεε αν εξτρα έχεις φοιτητικό what's up θα το μάθω. :x
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619734 Μίλα :adminpower:

Να δώσω τα 30 ευρώ για μετάβαση σε ανάλογο πρόγραμμα ή να κατέβω Γλυφάδα να φάω 2 σουβλάκια;; :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619735 Με 8,5€

400' προς wu
200' προς όλους
200 σμσ προς όλους
200ΜΒ

με κάρτα 10ευρη σου δίνει δώρο και 1200ΜΒ το μήνα.

το μεγαλύτερο ατού αν βάλεις το ίδιο πακέτο λίγο πριν λήξει μεταφέρονται αυτά που σου περίσσεψαν στον άλλο μήνα.