Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#432509
g8777 έγραψε:Αγορά κωδικού ανανέωσης CU 10€ από περίπτερο. Χρέωση 10,50 :roll:

Γιατί έτσι;
Ε, να μην βγάλουμε και μεις κάτι;



Άκου ρε μλκ. :dizzy: :x

Καταρχήν ισχύει; (Ο περιπτεράς είπε ότι το κάνουν όλοι πλέον).
Και αν ναι, από πότε;
Και μένα μου έτυχε αυτό σε κάρτα cosmote σε περίπτερο στην Πανεπιστημίου.
Σ άλλο περίπτερο στη Σοφοκλέους κανονικά την τσίμπησα με 10€.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#432510
bibendum έγραψε:στο whatsup πως απενεργοποιω την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου;
Εφαρμογή whatsup στο κινητό εχεις κατεβάσει?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#432599 Οχι δεν το χρησιμοποιω. Εχω δικαρτο και βαζω καθε 6 μηνες καρτες για να κρατησω τον αριθμο αλλα μου την δινει που μου τα τρωει με το ετσι θελω.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#432601
bibendum έγραψε:στο whatsup πως απενεργοποιω την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου;

Νατασα καλησπέρα. Στην περίπτωση που έχεις εγγραφεί στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του CALL THEM ALL 600 για να διαγραφείς κάλεσε δωρεάν στο 1317 και έπειτα πίεσε το 3.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#433785 Οι cuαδες στειλτε onstage στο 1252 και θα χετε τσαμπέ 1 gb από Παρασκευή μέχρι Κυριακή μεσάνυχτα!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#436474 https://www.cosmote.gr/mobile/content/e ... initis.pdf
Τελικά αν τα καταλαβαίνω σωστά οι εταιρείες σταμάτησαν εκείνα τα τερτίπια που ήθελαν στην αρχή να κάνουν για να μη δινουν τελικα (επι της ουσιας) δωρεαν roaming στους συνδρομητές καρτοκινητής.

Ισχύει ακόμη αυτό, σωστά; χρησιμοποιούμε εντός ΕΕ ελεύθερα το διαθέσιμο χρόνο ομιλίας/internet του πακέτου μας;
Άβαταρ μέλους
By mcduck
#436624 Το καλοκαίρι που επισκέφτηκα τρεις χώρες ΕΕ δεν είχα κάποιο πρόβλημα με cosmote. Μάλιστα χρησιμοποίησα και τα data extra που είχα στο πρόγραμμα, όχι μόνο τα βασικά.
Με συμβόλαιο αυτά, της συζύγου που ήταν cosmocarta τα data της δεν έπαιξαν. Δεν ξέρω γιατί, δε ρώτησα, πιθανότατα να έπρεπε να είχα κάνει κάτι πριν φύγουμε.


< >
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#436659 Αυτός ήταν ο αρχικός σχεδιασμός τους: για συνδρομητές συμβολαίου δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα αλλά για καρτοκινητή στην ουσία δεν υπήρχε δωρεάν roaming. Νομίζω όμως ότι άλλαξαν γνώμη τελικά, αλλά θέλω κάποιον να μας το επιβεβαιώσει...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#437498 Η βοντα τα εξτρα πακετα τα χρεωνει (συμβολαιο παντα).