Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By babakos
#478444
Serf έγραψε:Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των παραληπτών που μπορεί να έχει ένα SMS; Αν ναι, εξαρτάται από το κινητό ή από τον πάροχο; Έστω ότι θέλουμε να ενημερώσουμε μαζικά τις επαφές μας ότι αλλάζουμε αριθμό κινητού.


Περιορισμός μπορεί να υπάρχει στο κινητό, στο δίκτυο όχι. (με την προυπόθεση οτι υπάρχει επαρκές υπολοιπο ή ανάλογο πακέτο μηνυμάτων σε ισχύ)
Άβαταρ μέλους
By xenos
#478445
babakos έγραψε:Είναι προσφορά που δινεται εύκολα σχετικά κυρίως σε καταστήματα Γερμανός.
Αντιστοιχεί σε παροχές φοιτητικού καρτοκινητου απλά προυποθέτει νέο νούμερο (δεν παίζει σε φορητότητα)


Και ισχύουν για πάντα ή για ένα χρόνο όπως κάνει η βόντα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By babakos
#478448 Επίσημα δεν έχουν ημερομηνία λήξης. Δεν ξέρω αν στο Siebel της Cosmote είναι περασμένα σαν "φοιτητικά" οπότε ισχύουν για συγκεκριμένα έτη (4,5,6) (θα μάθω..)

Με το νέο τοπίο που διαμορφώνεται στην αγορά στην Ελλάδα, δεν νομίζω οτι μπορούν να μείνουν επ αόριστον. Αυτά τα πακέτα ειναι καθαρά για acquisition πελατειακής βάσης, το ARPU που αποφέρουν ειναι μηδαμινό.

Πάντως αν κάποιος δεν εχει πρόβλημα να αλλάξει αριθμό είναι μια καλή λύση με ελάχιστο κόστος.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#478523 Από πλανόδιους δινόταν (τώρα έχει σταματήσει) ή μετά από τηλεφώνημα από την κοσμοτε (κυρίως σε πελάτες wind/q) όπου και σου τα έστελναν σπίτι.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#485526 η wind κανει την αρχή, μάλλον θα ακολουθήσουν και οι άλλοι.
υποχρεωτική ανανέωση στα κατρτοκινητα κάθε 2 μήνες πλέον...
έλος ανακοινώνεται πως από τις 15 Μαρτίου 2018 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q και F2G. Συγκεκριμένα από την ανωτέρω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση τροποποιείται από 91 σε 60 ημέρες. Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 60 ημερών από την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα διαγράφεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-eta ... /?prid=486
Άβαταρ μέλους
By gianik
#485581 Ομολογω χωρις κανεναν ενδοιασμο :

Τι |λογοκρισία| εκανα τοσα χρονια κ πληρωνα συμβολαια.. :vava:

Με το (προνομιακο) whats up σωθηκα...
Φτασαμε 16 του μηνα ,εχω ακομα 1200' ομιλιας προς ολους ,απο τα 1500 που ειχα στις 1 του μηνα που το ξεκινησα κ επισης εχω 1.2. gbαπο το 1.5 που ειχα ,ενω καθε λιγο κ λιγακι σκανε προσφορες για δωρεαν mb...Μακαρι να κρατησει αυτη η προσφορα αιωνια...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#485586
gianik έγραψε:Ομολογω χωρις κανεναν ενδοιασμο :

Τι |λογοκρισία| εκανα τοσα χρονια κ πληρωνα συμβολαια.. :vava:

Με το (προνομιακο) whats up σωθηκα...
Φτασαμε 16 του μηνα ,εχω ακομα 1200' ομιλιας προς ολους ,απο τα 1500 που ειχα στις 1 του μηνα που το ξεκινησα κ επισης εχω 1.2. gbαπο το 1.5 που ειχα ,ενω καθε λιγο κ λιγακι σκανε προσφορες για δωρεαν mb...Μακαρι να κρατησει αυτη η προσφορα αιωνια...
Είδες και εσύ το φως όπως όλοι μας. Τώρα προσπαθώ να πείσω συνάδελφο ότι είναι παράλογο να πληρώνει 70€ τον μήνα για 2 συνδέσεις (δικιά του και της γυναίκας του) και ότι με 20€ έως το πολύ 40€ θα είναι μια χαρά.

< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#485607
gianik έγραψε:Ομολογω χωρις κανεναν ενδοιασμο :

Τι |λογοκρισία| εκανα τοσα χρονια κ πληρωνα συμβολαια.. :vava:

Με το (προνομιακο) whats up σωθηκα...
Φτασαμε 16 του μηνα ,εχω ακομα 1200' ομιλιας προς ολους ,απο τα 1500 που ειχα στις 1 του μηνα που το ξεκινησα κ επισης εχω 1.2. gbαπο το 1.5 που ειχα ,ενω καθε λιγο κ λιγακι σκανε προσφορες για δωρεαν mb...Μακαρι να κρατησει αυτη η προσφορα αιωνια...

αυτο σκέφτηκα κι εγω οταν περασα σε καρτα (μετα απο "μεγαλα" συμβόλαια). Τελικα η κάρτα είναι σωτήρια :s_thumbsup

στα καινούρια νεα: με πήραν σήμερα απο το 13888 και μου στέλνουν μια καρτα whatsup η οποια θα δινει 1500' προς όλους και 1500ΜΒ με 8,5€
Άβαταρ μέλους
By xenos
#485670 Το θεμα με αυτες τις προσφορες ειναι οτι πρεπει να αλλαξεις αριθμο κ συνηθως διαρκουν ενα χρονο. Μετα πας στα ιδια με τους αλλους.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#485758 ειμαι με την WIND πανω απο 10 χρονια.... και πληρωνω 25 περιπου για 1500 λεπτα, και αλλα τοσα μηνυματα και 2 G.... πλησιαζει να ληξει τωρα και με εχουν τρελλανει να με παιρνουν τηλ. για αλλαγη... προσωπικα δεν θελω παραπανω σε τιποτα, προφανως θα αυξησουν το κοστος νομιζω, συμφερει να παω σε αλλη εταιρια????
Αξιζει να παω στην βονταφον, να κανω συμβολαιο, να το μαθουν αυτοι (WIND) και να ερθουν με αλλη προσφορα ανταγωνιστικη??? και μετα να ακυρωσω το συμβολαιο με την Βονταφον που εχω καιρο 15 μερες να το κανω???
Άβαταρ μέλους
By bill33
#485838
bebes έγραψε:
gianik έγραψε:Ομολογω χωρις κανεναν ενδοιασμο :

Τι |λογοκρισία| εκανα τοσα χρονια κ πληρωνα συμβολαια.. :vava:

Με το (προνομιακο) whats up σωθηκα...
Φτασαμε 16 του μηνα ,εχω ακομα 1200' ομιλιας προς ολους ,απο τα 1500 που ειχα στις 1 του μηνα που το ξεκινησα κ επισης εχω 1.2. gbαπο το 1.5 που ειχα ,ενω καθε λιγο κ λιγακι σκανε προσφορες για δωρεαν mb...Μακαρι να κρατησει αυτη η προσφορα αιωνια...

αυτο σκέφτηκα κι εγω οταν περασα σε καρτα (μετα απο "μεγαλα" συμβόλαια). Τελικα η κάρτα είναι σωτήρια :s_thumbsup

στα καινούρια νεα: με πήραν σήμερα απο το 13888 και μου στέλνουν μια καρτα whatsup η οποια θα δινει 1500' προς όλους και 1500ΜΒ με 8,5€

To ίδιο πακέτο με του gianik σου πρότείναν .
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#485869 Wind f2g φρέσκα κουλούρια [ισχύ από 15 Μαρτίου 2018 ]
1. Από 91 μέρες που είχε ισχύ το υπόλοιπο πάει 60 μέρες
2. Με το 10€ πλέον δε θα έχει μπόνους ΜΒ, μόνο με 12 ευρω θα έχει 600ΜΒ δώρο.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-eta ... /?prid=486
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#485899 Τελικά το πρόγραμμα με τα 17 ευρώ ήταν ακριβώς ότι μου ταίριαζε .Μιλάω ελεύθερα και έχω μειώσει το κόστος συνολικά. :roll:
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#485902
Red Garland έγραψε:Wind f2g φρέσκα κουλούρια [ισχύ από 15 Μαρτίου 2018 ]
1. Από 91 μέρες που είχε ισχύ το υπόλοιπο πάει 60 μέρες
2. Με το 10€ πλέον δε θα έχει μπόνους ΜΒ, μόνο με 12 ευρω θα έχει 600ΜΒ δώρο.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-eta ... /?prid=486


Για το Νο2 πάντως κάνει αναφορά για ανανέωση μέσα από καταστήματα της Wind για την online ανανέωση....παίρνει παράταση μέχρι 15/04/2018...όπως και να έχει αίσχος....τώρα θα βγάλουν και από τη μύγα ξύγκι.... όπως και οι τράπεζες.... :dizzy: