Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#776846
dimviii έγραψε:
mirage έγραψε:Ενταξει το 3G καταργείται γενικά στον κόσμο δεν ειναι μονο της Cosmote πατέντα. Καποτε είχαμε 56κ modem τωρα κατι αλλο κλπ. Καποτε δεν είχαν καν Internet τα κινητά τώρα χωρις 5G δεν ζει κανείς κλπ.
Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για στικακια για 2 βδομαδες μόνο, όταν μπορείς να κάνεις ευκολα την δουλειά σου με το κινητό σαν mobile hotspot οποτε τελικα κατέληξες στην λογική επιλογή.


εγω δεν ειπα να μην το καταργησει,αλλα να δωσεις λυση στα ιδια χρηματα πανω κατω.
Δωσε στικακι 4g με λογικη τιμη.
Τι παπαριες ειναι αυτες με το μοντεμ για 16 ατομα και καλα για να δικαιολογησεις την κλοπη των 74 ευρω?
Λύσεις υπάρχουν ρε συ, δεν ειναι υποχρεωτικό να ψωνισεις απο κατάστημα Cosmote, Γερμανο κλπ κατι τέτοιο. Βεβαια οι τιμές παίζουν καπου στα ίδια με το modem που σου πρότειναν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776851
mirage έγραψε:
dimviii έγραψε:
mirage έγραψε:Ενταξει το 3G καταργείται γενικά στον κόσμο δεν ειναι μονο της Cosmote πατέντα. Καποτε είχαμε 56κ modem τωρα κατι αλλο κλπ. Καποτε δεν είχαν καν Internet τα κινητά τώρα χωρις 5G δεν ζει κανείς κλπ.
Προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για στικακια για 2 βδομαδες μόνο, όταν μπορείς να κάνεις ευκολα την δουλειά σου με το κινητό σαν mobile hotspot οποτε τελικα κατέληξες στην λογική επιλογή.


εγω δεν ειπα να μην το καταργησει,αλλα να δωσεις λυση στα ιδια χρηματα πανω κατω.
Δωσε στικακι 4g με λογικη τιμη.
Τι παπαριες ειναι αυτες με το μοντεμ για 16 ατομα και καλα για να δικαιολογησεις την κλοπη των 74 ευρω?
Λύσεις υπάρχουν ρε συ, δεν ειναι υποχρεωτικό να ψωνισεις απο κατάστημα Cosmote, Γερμανο κλπ κατι τέτοιο. Βεβαια οι τιμές παίζουν καπου στα ίδια με το modem που σου πρότειναν.


το ειδα οτι ολοι παιζουν στα 60-70 ευρω για εξοπλισμο 4g
γτστ ολνων. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776853
g8777 έγραψε:https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/summer-offer

Τον απερασες τον Διάκου. :(


οταν θα δεις το αρμα στην εξωπορτα μην με παρεις τηλεφωνο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#776860
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:

g8777 έγραψε:Εικόνα



αυτο ειναι προσφορα περσινη γιδοβοσκε. :x


Παίζει και φέτος με 9.90 για ένα μήνα, ισχύει για αιτήσεις μέχρι τέλος Αυγούστου
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776865
Dimitris_P έγραψε:
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:

g8777 έγραψε:Εικόνα



αυτο ειναι προσφορα περσινη γιδοβοσκε. :x


Παίζει και φέτος με 9.90 για ένα μήνα, ισχύει για αιτήσεις μέχρι τέλος Αυγούστου

ναι αλλα καταργησαν το 3g αχρηστο το στικακι μου=αγορα καινουριου μοντεμ 4g=74 ευρω.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#776872
dimviii έγραψε:
το ειδα οτι ολοι παιζουν στα 60-70 ευρω για εξοπλισμο 4g
γτστ ολνων. :inlove:


Μη δεις πόσο πάει ο αντίστοιχος εξοπλισμός 5G... :inlove:

Να ξέρεις όμως, τα G είναι καλύτερα όσο πιο πολλά έχεις. Στα 8777:

Εικόνα


Πάντως, το 3g καταργείται πανευρωπαϊκά. Ούτως ή άλλως, με τις ταχύτητες που είχε δεν μπορούσες πλέον να κάνεις και πολλά εκτός από βασικό browsing. Η καλύτερη και φθηνότερη λύση αυτό που έκανες (απεριόριστα data στο κινητό + hotspot και γειά σας)
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#776873
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:

g8777 έγραψε:Εικόνα



αυτο ειναι προσφορα περσινη γιδοβοσκε. :x
Όχι, μόλις το ενεργοποίησα. Ισχύει για 30 μέρες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#776878
Νίκος Παππάς έγραψε:Κέντρο Καλαμάτας.

Ντίμη πονάς;

Εσύ g?Εικόνα

.


δεν ειχα θεμα με την ταχυτητα,με τα 74 ευρω ειχα.
να πω την αληθεια με το 3g μια χαρα σερφαριζα,δεν ειχα θεμα.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#776907 Υπάρχει generic λύση (π.χ. eSim) για δεδομένα για δύο 24ωρα σε Βοσνία/ Μαυροβούνιο/ Αλβανία;

Η εναλλακτική είναι να ενεργοποιήσω το Vodafone Πας Παντού. Την πρώτη μέρα για Βοσνία & Μαυροβούνιο και τη δεύτερη για Μαυροβούνιο & Αλβανία, δηλαδή (3 * €13,5 + €7,90) + φόρο κινητής.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#777481 Εγώ μετά από δική σας συμβουλή πέρσι, πήρα κάρτα με ελληνικό αριθμό της Frog (που είναι της cosmote), της έβαλα απεριόριστα data για ένα μήνα με 9,90 κι έκανα τη δουλειά μου. Φέτος το ίδιο, απλά φόρτωσα την προσφορά μέσα από το app της Frog και όλα ρολόι με το τηλέφωνο hotspot. Κανονικότατα ισχύει η προσφορά μέχρι τέλος Αυγούστου 2022.
Βέβαια τρώει μπαταρία και αν παραζεσταθεί (όταν έχω hotspot και βλέπω νετφλιξ στο τηλέφωνο) λέει ότι θα κλείσει το hotspot αλλά μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777482 Vodafone στη πόλη της Κέρκυρας,πιο αργό και από Τέσλα στην εθνική. :s_hang