Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523574 γενικά δεν κόβουν, πρέπει να πετύχεις τον κατάλληλο πρόθυμο υπάλληλο και να υπάρχει και το σχετικό εργαλείο για να κόψουν

τελοσπάντων ένα 5ευρο θα φύγει, μικρό το κακό
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#523588 Η Vodafone πάντως μου την άλλαξε δωρεάν.
Και η καινούργια είναι όπως περιγράφει ο HF, έχει διάφορα μεγέθη.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#525201 Έχουμε ελπίδα/προβλέπεται να διακόψουμε χωρίς πρόστιμο συμβόλαιο τηλεφώνου/internet για σπίτι το οποίο πλέον δεν υπάρχει (από την φωτιά στο Νέο Βουτζά); Έχουν βάση τα περί εκτάκτων/ακραίων γεγονότων; Ή θα μας πουν ότι το συμβόλαιο είναι συμβόλαιο; Νομίζω forthnet είναι η σύνδεση (τη διαχειρίζεται ο πατέρας μου).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#525203 Διαβάζω ότι η ΔΕΗ διέγραψε τις οφειλές των πληγέντων επομένως κάτι αντίστοιχο θα κάνουν φαντάζομαι και οι υπόλοιποι πάροχοι.

edit: http://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1627018/nova-protovoylies-gia-toys-pyroplhktoys-se-anatoli.html
Άβαταρ μέλους
By elteo
#525785 Πέσαμε στην φάκα τελικά. Μου έκανε προσφορά η Cosmote 50αρι vdsl , 250 σταθερά και 120 σε κινητή για τους πρώτους 6μηνες στα 34,5 ευρώ και την δέχτηκα (24 μήνες συμβόλαιο). Πριν είχα 30αρι vdsl , 250 σταθερά και 30 κινητά με 32 ευρώ. Πιο πολύ με νοιάζει το ίντερνετ, δεν μιλάω στο σταθερό.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#525796 :s_dunno

Πριν δυο εβδομαδες μου εκανε η cosmote
προσφορα 32 ευρω τελικη τιμη στο ταμειο, vdsl50, απεριοριστα σταθερα και 360 λεπτα κινητα.
Πριν για το ιδιο, πλήρωνα 37,28
Εκαναν ανατιμολογησεις στις χρεωσεις των κλησεων με δικαιωμα καταγγελιας της συμβασης μεχρι τελος Ιουνιου. (Το εγραφε με παρα πολυ ψιλα γραμματα ο λογαριασμος του Μαιου, ουτε που το πηρα χαμπαρι, αλλα μου το ειπε ο γυιος μου)
Εκανα γραπτως, τους το ειπα και τηλεφωνικα οτι αν δεν με παρουν μεχρι συγκεκριμενη ημερομηνια για αντιπροταση, θα φυγω να παω αλλου! :lol:
Με πηραν για αντιπροταση ομως αφου περασαν οι 14 ημερες και ενεργοποιηθηκε το αιτημα της αλλης και δεν ειχα πλεον δικαιωμα υπαναχωρησης.
Τους ειπα να πανε να γαμηθουνε και οτι αυτη δεν ειναι σοβαρη αντιπροταση ειδικα αφου πλεον αν εφευγα απ την αλλη θα πληρωνα ρητρα.
Μου ειπαν οτι δεν εχουν καλυτερη προταση και χαιρετηθηκαμε! :lol:
Μου εκανε ο γυιος μου που δουλευει στην Φορθνετ, με 28 ευρω στο ταμειο, απεριοριστα σταθερα, απεριοριστα κινητα, vdsl50 και ρουτερ δικο τους.

(Αν εδιαφερεται κανεις ας μου στειλει με πμ τηλεφωνο, να του το δωσω να σας παρει)
Άβαταρ μέλους
By babakos
#525862 Καλή τιμή είναι αλλά δεν ξέρω αν είναι sustainable.. που λένε στα χωριά μας .. ειδικά για την Forthnet που έχει μπεί σε περιπέτειες και το μέλλον της είναι (στην καλύτερη περίπτωση) αβέβαιο.....

Ρούτερ δικό τους δίνουν όλοι οι πάροχοι σε συνδέσεις VDSL, δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#525863 Παρεπιπτόντως η καλύτερη προσφορά που έχω δει τελευταια να γίνεται σε απλό ιδιώτη για συμβόλαιο κινητού (καρτοσύνδεση)

(Από Wind)

1000 λεπτά προς Wind/Q
600 λεπτά προς όλους
2 Gb internet
100 SMS

Τελική τιμή : 11 Ευρώ το μήνα για 24 μήνες.

Θα πάμε μαζί σήμερα να δούμε το συμβόλαιο :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#525877
babakos έγραψε:Καλή τιμή είναι αλλά δεν ξέρω αν είναι sustainable.. που λένε στα χωριά μας .. ειδικά για την Forthnet που έχει μπεί σε περιπέτειες και το μέλλον της είναι (στην καλύτερη περίπτωση) αβέβαιο.....

Ρούτερ δικό τους δίνουν όλοι οι πάροχοι σε συνδέσεις VDSL, δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο.


Αυτό ακριβώς. Η Φορθνετ είναι στα πρόθυρα πτώχευσης ή εξαγοράς. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται κάτι αξιόπιστο για το μέλλον. Χώρια που είχα μαζί τους παλαιότερα δυσάρεστη εμπειρία και δεν θέλω να τους βλέπω ούτε ζωγραφιστούς.

Τώρα με βάση τα δικά μου δεδομένα γιατί προφανώς κάθε πελάτης είναι ξεχωριστός μου έκαναν μια προσφορά που στην ουσία με 2,5 ευρώ παραπάνω διπλασιαζω το ίντερνετ που με ενδιαφέρει κυρίως. Στο σταθερό δεν μιλάω σχεδόν καθόλου οπότε δεν με νοιάζουν τα λεπτά ομιλίας.

Ξέρω ότι υπάρχουν καλύτερες τιμές στους άλλους, ο γαμπρός μου έχει με 24 ευρώ 50 αρι vdsl απεριόριστα σταθερά και 240 λεπτά προς κινητά. Εγώ όμως προτιμώ την cosmote λόγω μεγέθους και αξιοπιστίας.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#525892
babakos έγραψε:Παρεπιπτόντως η καλύτερη προσφορά που έχω δει τελευταια να γίνεται σε απλό ιδιώτη για συμβόλαιο κινητού (καρτοσύνδεση)

(Από Wind)

1000 λεπτά προς Wind/Q
600 λεπτά προς όλους
2 Gb internet
100 SMS

Τελική τιμή : 11 Ευρώ το μήνα για 24 μήνες.

Θα πάμε μαζί σήμερα να δούμε το συμβόλαιο :hmmm:



καλη τιμη αν και το δικτυο της Wind ειναι απο τα χειροτερα...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#525984
gakost έγραψε:Κοινό δίκτυο έχουν μέσω της victus

https://www.victus.gr/about/

κοινοπραξία 50-50

Ψαξου καλύτερα.
Οτι ειπα παραπανω ισχύει.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#526046 Καλό ξεκαλο 15gb για 2μηνες με 10€ έχω αυτό το καλοκαίρι

Ποια η προσφορά της Vodafone για φέτος; Γιατί πέρυσι όσοι είμασταν διακοπές με voda είχαν καταστραφεί και περίμεναν να πιάσω πρίζα να μοιράσω internet