Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#510823
bill33 έγραψε:http://www.mobyloop.com/gr/contact/ στείλε και email ,βάλε το προσωπικό σου στυλ ,ξες εσύ!!!


του ειπες οτι χρεωνουν 20 ευρω για καθε μπλοκαρισμα?
Άβαταρ μέλους
By otso
#510829 Συμφωνα με τον ποτε μονο 5ψηφιοι αριθμοι χρεωνουν και εγω εχω φραγη .
Το θεμα ειναι πως μπλοκαρονται η πιανονται τετοιοι απατεωνες
Άβαταρ μέλους
By bebes
#510890
otso έγραψε:Συμφωνα με τον ποτε μονο 5ψηφιοι αριθμοι χρεωνουν και εγω εχω φραγη .
Το θεμα ειναι πως μπλοκαρονται η πιανονται τετοιοι απατεωνες

Οτσο, δεν ειναι απαραίτητο η "εγγραφή" να έγινε απο το τηλέφωνο σου. Το πιο πιθανο είναι να εβαλες (ή να έβαλε καποιος) το νουμερο σου σε κάποια φόρμα στο ίντερνετ. Συνηθως σου ζητανε τηλεφωνο για να σου στείλουν κουπονια για Σ/Μ ή άλλες "προσφορές". Βάζεις το νούμερο και μετα την πατάς.

Ετσι επαθε ο γιος μου, του άδειασαν κανα δυο φορες την κάρτα (στέλνοντάς του κρύα ανέκδοτα) και μετα το πηρα χαμπάρι και τον διεγραψα.

ΠΟΤΕ δεν βαζουμε τον αριθμο του κινητου μας σε φορμες "προσφορών" στο ίντερνετ.
Το ιδιο ισχύει και για κάποιους διαγωνισμους. Εχει "ψιλά" (αλλά πολύ "ψιλά") γράμματα απο κάτω που λένε πως θα σου πάρουν τα €€€.

Στέλνοντας το μνμ στο νουμερο που αναφέρουν σταμάτησαν τα μηνύματα σε μας
Άβαταρ μέλους
By gianik
#510893 Πως γίνεται '' από πριν'' να έχεις απενεργοποιήσει τις χρεώσεις από 5ψήφια?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#510898
bebes έγραψε:
otso έγραψε:Συμφωνα με τον ποτε μονο 5ψηφιοι αριθμοι χρεωνουν και εγω εχω φραγη .
Το θεμα ειναι πως μπλοκαρονται η πιανονται τετοιοι απατεωνες

Οτσο, δεν ειναι απαραίτητο η "εγγραφή" να έγινε απο το τηλέφωνο σου. Το πιο πιθανο είναι να εβαλες (ή να έβαλε καποιος) το νουμερο σου σε κάποια φόρμα στο ίντερνετ. Συνηθως σου ζητανε τηλεφωνο για να σου στείλουν κουπονια για Σ/Μ ή άλλες "προσφορές". Βάζεις το νούμερο και μετα την πατάς.

Ετσι επαθε ο γιος μου, του άδειασαν κανα δυο φορες την κάρτα (στέλνοντάς του κρύα ανέκδοτα) και μετα το πηρα χαμπάρι και τον διεγραψα.

ΠΟΤΕ δεν βαζουμε τον αριθμο του κινητου μας σε φορμες "προσφορών" στο ίντερνετ.
Το ιδιο ισχύει και για κάποιους διαγωνισμους. Εχει "ψιλά" (αλλά πολύ "ψιλά") γράμματα απο κάτω που λένε πως θα σου πάρουν τα €€€.

Στέλνοντας το μνμ στο νουμερο που αναφέρουν σταμάτησαν τα μηνύματα σε μας



Δεν είναι απαραίτητο να έχεις δώσει πουθενά το νούμερο.
Άβαταρ μέλους
By otso
#510899
gianik έγραψε:Πως γίνεται '' από πριν'' να έχεις απενεργοποιήσει τις χρεώσεις από 5ψήφια?


Παιρνεις τηλ τον παροχο και το ζητας , μου το ειχαν προτεινει και οι ιδιοι παλιοτερα

bebes έγραψε:
otso έγραψε:Συμφωνα με τον ποτε μονο 5ψηφιοι αριθμοι χρεωνουν και εγω εχω φραγη .
Το θεμα ειναι πως μπλοκαρονται η πιανονται τετοιοι απατεωνες

Οτσο, δεν ειναι απαραίτητο η "εγγραφή" να έγινε απο το τηλέφωνο σου. Το πιο πιθανο είναι να εβαλες (ή να έβαλε καποιος) το νουμερο σου σε κάποια φόρμα στο ίντερνετ. Συνηθως σου ζητανε τηλεφωνο για να σου στείλουν κουπονια για Σ/Μ ή άλλες "προσφορές". Βάζεις το νούμερο και μετα την πατάς.

Ετσι επαθε ο γιος μου, του άδειασαν κανα δυο φορες την κάρτα (στέλνοντάς του κρύα ανέκδοτα) και μετα το πηρα χαμπάρι και τον διεγραψα.

ΠΟΤΕ δεν βαζουμε τον αριθμο του κινητου μας σε φορμες "προσφορών" στο ίντερνετ.
Το ιδιο ισχύει και για κάποιους διαγωνισμους. Εχει "ψιλά" (αλλά πολύ "ψιλά") γράμματα απο κάτω που λένε πως θα σου πάρουν τα €€€.

Στέλνοντας το μνμ στο νουμερο που αναφέρουν σταμάτησαν τα μηνύματα σε μας


Δεν υπαρχει περιπτωση να συμπληρωσα φορμα , 30 χρονια ιντερνετ δεν ειμαι χτεσινος , 5 χρονια ειμαι χωρις antivirus
Η μονη περιπτωση και απο κει με βρισκουν ειναι απο αγορες σε ιντερνετομαγαζα , καποιοι μαλακες τους πουλανε οτι πληροφοριες μαζεουν απο τους πελατες τους , σε μαγαζια που δεν ξερω δινω σταθερο για το κουριερ αλλα σε μεγαλα εχω δωσει και κινητο . Υποψιαζομαι αυτους τους μαλακες του eshop.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#510905
otso έγραψε:
Δεν υπαρχει περιπτωση να συμπληρωσα φορμα , 30 χρονια ιντερνετ δεν ειμαι χτεσινος , 5 χρονια ειμαι χωρις antivirus

κάτι σαν τα Νταν στο καράτε ειναι αυτό?

otso έγραψε:Υποψιαζομαι αυτους τους μαλακες του eshop.


χρόνια τωρα δεν ειχα ποτε κρουσμα στο νουμερο που δινω στο eshop.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#511073
otso έγραψε:corsair τραβα ως την γωνια να δεις αν ερχομαι

με ολο τον σεβασμο ,επειδη εισαι πλουσιος.



Πήγα. Δεν έρχεσαι. :hmmm:

Ευτυχως που μαι πλουσιος, γιατι διαφορετικα θα ταν διχως σεβας :s_sad
Άβαταρ μέλους
By otso
#511099
corsair έγραψε:
otso έγραψε:corsair τραβα ως την γωνια να δεις αν ερχομαι

με ολο τον σεβασμο ,επειδη εισαι πλουσιος.



Πήγα. Δεν έρχεσαι. :hmmm:

Ευτυχως που μαι πλουσιος, γιατι διαφορετικα θα ταν διχως σεβας :s_sad


Τελικά δεν χαλαρωνεις ποτε ; δεν πινεις ποτε φραπογαλο στην βεραντα χαλαρα;
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#512298 Για τουρίστα 20 ημερών, ποια εταιρεία (πακέτα) προτείνουμε; Κυρίως data προφανώς και λιγότερο τα όποια λεπτά. Θα παίξει και εκδρομή εκτός Αθηνών, οπότε θέλουμε και καλή κάλυψη.

βλέπω στο f2g έχει ένα ωραίο με 8.5 ευρώ (400' ψιλοάχρηστο τόσο πολύ , και 1 γίγα) . Τι extra bonuses υπάρχουν μέσα από τα apps ;

Γράσιας.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#512306 Για Wind f2g, ίσως το σήμα να μην ικανοποιήσει, εξαρτάται την περιοχή.
Σου ανέβασα τι έχει μέσα το app.

Πρώτη σελίδα: Για κάθε ανανέωση πάνω από 10 ευρώ έχεις 500 MB bonus(30μερες), από 12 και πάνω έχεις εξτρά MB επιπλέον για 15 μέρες.
Αυτό μάλλον δεν το δικαιούται γιατί θα κάνει κατευθείαν αγορά της κάρτας .


Με 2,5 ευρώ υπάρχουν τα πακέτα More και μπορείς να ψωνίσεις 100λεπτά προς όλους και δώρα 100MB.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#512315 Επειδή θα αγοράσει την πρώτη κάρτα ήδη με χρήματα μέσα
δεν ξέρω αν θα ισχύουν τα log n win και τα bonus ανανέωσης.