Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#636978 Αν αποφασίσω να τις βγάλω, θα κοπούν και θα γίνουν κούτσουρα για το τζάκι :lol: 35 χρονών δέντρα, η φιστικιά θέλει πολλή περιποίηση όλο το χρόνο για να αποδώσει. Είμαι υπό σκέψη.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#636987 Με τι κωδικό SMS καταφέρνουμε να πάμε στο εξοχικό; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#636991
ArrowsFA1 έγραψε:Με τι κωδικό SMS καταφέρνουμε να πάμε στο εξοχικό; :lol:


Έχεις pm :shifty:
Άβαταρ μέλους
By otso
#637149 αυτο που μου κανει τρελλη εντυπωση ειναι οτι πριν απο κανα χρονο μουρθαν αναμνησεις απο τις γαριφαλιες της μανας μου .
Δεν υπαρχουν πουθενα ουτε στα χωρια που κοιταω σε σπιτια να δω καμμια γλαστρα ουτε στα φυτωρια , εκει εχουν κατι νανακια κινεζικες αλλα και κατι αλλες αμα βρεις ειναι υβριδια μονοετη .Φυτωριουχος χρονια στο κουρμπετι γελαγε και μου ειπε
ξεχασε το δεν θα βρεις .
Ειναι απιστευτο οτι μεγαλωσαν τα παιδια μου και δεν εχουν δει στην ζωη τους γαρυφαλλο .
Άβαταρ μέλους
By markvag
#637155
Anonymous Founder έγραψε: Ή λωτούς (την καλή ποικιλία που είναι σκέτη γλύκα και καθόλου στυφή).



Οι λωτοί είναι συγκλονιστικά στυφοί αν είναι άγουροι και συγκλονιστικά γλυκείς αν είναι ώριμοι. Μήπως έφαγες κάποιον που ήταν άγουρος; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#637157 Δυσκολη καλλιεργεια (ακομα), το παραθυρο για συγκομιδη ειναι εξαιρετικα βραχυ και μετασυλλεκτικα εχουν αυξημενες απαιτησεις.
Άβαταρ μέλους
By otso
#637176 ρε συ g8777 ο χαλκος που μου ειπε το φυτωριο να ραντισω τα δεντρα μου και την ροδια μου που εχει προβλημα τι ειναι ; δηλητηριο; κανει για ραντισμα σε κατι που τρως;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#637179
otso έγραψε:ρε συ g8777 ο χαλκος που μου ειπε το φυτωριο να ραντισω τα δεντρα μου και την ροδια μου που εχει προβλημα τι ειναι ; δηλητηριο; κανει για ραντισμα σε κατι που τρως;

ε;Που είναι ο οτσο και τι του έχεις κάνεις;;!!!!! :rtfm:
https://www.agrocapital.gr/Category/Afi ... motita-toy
Άβαταρ μέλους
By g8777
#637183 Αν τηρησεις τις οδηγιες εφαρμογης που αναγραφονται στην ετικετα (ιδιαιτερα το PHI=Pre Harvest Interval) μπορεις να κοιμηθεις ησυχος οτσε.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#637186
otso έγραψε:Ειναι απιστευτο οτι μεγαλωσαν τα παιδια μου και δεν εχουν δει στην ζωη τους γαρυφαλλο .


Κλειστούς ένα τραπέζι στην Ζευγαρα να χορτάσει το μάτι τους



< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#637371
otso έγραψε:ρε συ g8777 ο χαλκος που μου ειπε το φυτωριο να ραντισω τα δεντρα μου και την ροδια μου που εχει προβλημα τι ειναι ; δηλητηριο; κανει για ραντισμα σε κατι που τρως;

ο χαλκός στις συνιστώμενες δώσεις είναι ακίνδυνος, ενω κάνει πολυ καλή δουλειά.

Πρόσεξε γιατι απο αυτη την εποχή και μετά δεν κάνει για όλα τα δέντρα, για κάποια (πχ ροδάκινα) είναι τοξικός
Άβαταρ μέλους
By bill33
#637372 Και στις αχλαδιές δεν κάνει νομιζω.