Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#570289
Χαλκιδική: Βρέφος έπεσε από τα χέρια παπά που το "σαράντιζε" και τραυματίστηκε σοβαρά

Ένα σοκαριστικό ατύχημα είχε ένα νεογέννητο από την Νικήτη Χαλκιδικής. Ένας ιερέας κρατούσε στα χέρια του το βρέφος, προκειμένου να του διαβάσει την ευχή της Εκκλησίας για τις 40 ημέρες ζωής του, το «σαραντισμό», όταν σκόνταψε, έχασε την ισορροπία του και το νεογέννητο του έπεσε από τα χέρια.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του "Καλημέρα Ελλάδα" το άτυχο μωράκι έπεσε στο πάτωμα και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου όπου διαπιστώθηκε ότι φέρει κάταγμα στο πόδι και κάκωση στο κεφάλι.

Η κατάσταση της υγείας του κρίνεται κρίσιμη, σύμφωνα με τον πατέρα του παιδιού.

Ο ιερέας είναι πολύ μεγάλης ηλικίας και οι κάτοικοι της περιοχής έχουν ζητήσει την αντικατάστασή του.


Πηγή


ΓΜΤΠ :x [Edit mod]
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#570347 Τουλάχιστον δεν είναι ακρωτηριασμός όπως η περιτομή

Αλήθεια νιώθεις θυμό για την περίτομη που σου έκαναν μικρό; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#570387 Εγώ απορώ πως κατά τη διάρκεια μιας θείας τελετής ένα παιδί τραυματίζεται. Δεν το προστατεύει το Άγιο Πνεύμα;;;;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#570389
Serf έγραψε:Εγώ απορώ πως κατά τη διάρκεια μιας θείας τελετής ένα παιδί τραυματίζεται. Δεν το προστατεύει το Άγιο Πνεύμα;;;;

< Note >
Ήταν θέλημα θεού.
Άβαταρ μέλους
By VPap
#570393
QsisVTS έγραψε:Τουλάχιστον δεν είναι ακρωτηριασμός όπως η περιτομή

Αλήθεια νιώθεις θυμό για την περίτομη που σου έκαναν μικρό; :hmmm:


Ευτυχως δεν ειχα βαρβαρους γονεις.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#570397 Πάλι καλά

Αν κι εγώ δέχομαι τη διαφορετικότητα, εσύ από την άλλη ακούγεται λίγο ρατσιστρουλης, κοίτα μην σε πάρει χαμπάρι το Κόμμα
Άβαταρ μέλους
By VPap
#570403
QsisVTS έγραψε:Πάλι καλά

Αν κι εγώ δέχομαι τη διαφορετικότητα, εσύ από την άλλη ακούγεται λίγο ρατσιστρουλης, κοίτα μην σε πάρει χαμπάρι το Κόμμα


Δεν νομιζω να εχεις βγει ποτε απο την Ελλαδα αγαπουλα, σωστα;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#570442
Serf έγραψε:Εγώ απορώ πως κατά τη διάρκεια μιας θείας τελετής ένα παιδί τραυματίζεται. Δεν το προστατεύει το Άγιο Πνεύμα;;;;

< Note >


:lol: :lol: Είναι όπως το αλεξικέραυνο σε εκκλησίες... Δεν μπορείς παρά να αναρωτηθείς... :lol:

Εικόνα

:lol: :lol: :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#570566 Ή οταν παλια στο χωριο εφερνε η γιαγια μου παπα στο σπιτι να κανει τρισαγιο να φυγουν τα ποντικια και φευγοντας οταν του εδινε το πενηνταρικακι και του ελεγε: 'ολα καλα πατερ, φυγανε? '
Απαντουσε:' ναι ολα καλα, αλλα παρε και μια γατα καλου κακου'
:lol: