Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#503245
gianik έγραψε:Παντως ρε μπαγασηδες ολα πριμα σας πανε φετος...
Μεγαλη ρεντα..
Πρωταθλημα ,κυπελλο στην μπαλα..
F4 στο μπασκετ..


Καλά δεν παίζουν και στην Ευρωλιγκα στο μπάσκετ. Για το Κορατς μιλάμε. Σιγά τα αυγά. :roll: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#503252 Κλασικό όνειρο-εφιάλτης Χιμένεθ. Έχασε τσάμπα ένα ημίχρονο με το 3-5-2. Ε'ιμαι πραγματικά περίεργος εάν μπορούσε να μου εξηγήσει τι σκέφτηκε όταν αποφάσισε να παίξει αυτό το σύστημα σε ένα παιχνίδι κυπέλου με τη Λάρισα να τη βολεύει η ισοπαλία. Και με όλους τους παίκτες ετοιμοπόλεμους. Να πω ξερω γω δεν έχεις το Χούλτ και το Λόπεζ απο αριστερά...
Κατ'αρχήν ξέρεις ότι ο αντίπαλος θα στήσει το πούλμαν πίσω. Άρα πρέπει να το ανοίξεις χρησιμοποιώντας πλάτος. Άρα παίζεις από τα άκρα. Από τα δύο άκρα όμως. Γιατί αν παίξεις από το ένα άκρο (όπως έπαιξε από αριστερά και μάλιστα με τον Μπακάκη με ανάποδο πόδι) κάνεις μια τρύπα στο νερό. Άρα μοιραία παίζεις 4-4-2 που μια χαρά σύστημα είναι για την ΑΕΚ με τους παίκτες που έχεις.
Το καλό με τον Μανώλη όπως έχω ξαναπεί είναι ότι δεν είναι κομπλεξικός. Και την μ@λακία του τη διορθώνει. Έτσι στο δεύτερο ημίχρονο γύρισε στο 4-4-2, πήγε ο Μπακάκης στο καλό του πόδι και φάνηκε πόσο άλλαξε η ροή του παιχνιδιού. Πλέον η ΑΕΚ ήταν επικίνδυνη, έκανε ευκαιρίες. Το κακό όμως είναι ότι σε αυτά τα παιχνίδια το πρώτο ημίχρονο είναι το 80% του παιχνιδιού και το δεύτερο το 20%. Όχι μόνο από χρόνο παιχνιδιού αλλά και από το ότι η ομάδα αγχώνεται, τα πόδια βαραίνουν και επέρχεται και η κούραση.
Έχεις φάει λοιπόν το 80% και πας στο υπόλοιπο 20% να βάλεις το γκολάκι. Και έρχεται η γκολάρα αλά Κριστιάνο του Λάζαρου στην τελευταία φάση. ΟΚ το ψαλιδάκι έγινε από δικό του κοντρόλ με το στήθος αλλά αν βάλεις ότι είναι από πλάγια, και ότι μπαίνει στο 95, τότε που τα πόδια τρέμουν και οι παλμοί είναι στο max μπορεί να μην είναι πιο τεχνικό σίγουρα όμως είναι πιο αντρίκιο και δύσκολο.
Το έχω ξαναπεί και δεν το λέω επειδή το κάνανε στην ΑΕΚ: ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (γιατί έξω τουλάχιστον στα πρωταθλήματα που βλέπουμε γίνεται στο 10%) ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ. Αν είχα χρόνο θα το έκανα να ξαναέβλεπα το παιχνίδι και να μέτραγα πόσα λεπτά φάγανε με τους τραυματισμούς και τις αλλαγές. Πρέπει να είναι πάνω από είκοσι. Δεν είναι μπάλα αυτό. Και στο τέλος 5 λεπτά καθυστερήσεις :slap: . Δυστυχώς σε σοβαρά πρωταθλήματα δεν το βλέπουμε ποτέ γιατί πολύ απλά ντρέπονται οι ποδοδσφαιριστές να το κάνουνε. Το ίδιο και οι προπονητές να δώσουνε τέτοιες οδηγίες.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#503261 Όπως έχουμε ξαναπεί στις καθυστερήσεις που θα δώσει ο κόρακας καταλαβαίνεις τα κόζα. Γενικά πάλι χθες μας βιάσανε τη λογική. Διεκδίκηση μπάλας στον αέρα, σπρώξιμο και 2μ παραπάρα ο Λιβάγια --> παίζεται. Ίδια διεκδίκηση από την άλλη με χάδι Τσίγκρι, φρρρρρρρρρρ.

Πέφτανε, αλλάζανε 3 εκτελεστές σε κάθε φάουλ και πλάγιο, κάτι τάκλιν στην καροτίδα που αν δεν πήδαγαν από πάνω οι δικοί μας θα έπαιρναν τα πόδια στο χέρι. Άστα διάλα με τις κωλοομάδες. Αλλά εμείς φταίμε, δε φταίει κάνας άλλος. Στο πρώτο ματς στο χωράφι έπρεπε να κάτσουμε πίσω 10 νοματαίοι να μην περνάει τίποτα κι αστους να οργώνουν και να έρθουν μετά ΟΑΚΑ να ψάχνουν γκολ.
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#503274 Σωστά, μια κίτρινη την ήθελε ο Ζίζιτς που καθόταν κάτω προκλητικά με ανοιγμένο κεφάλι και ο Μόρας που δεν έτρεξε στον πάγκο για να του βάλει ο γιατρός τον ώμο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#503278 Έχω τρελαθεί γαμω το μπελά μου λέμε! Δεν έχω φωνή καθόλου. Φόρτωσα κι ένα κουτί σφολιατάκια να κεράσω στο γραφείο. (Γκεάκο ήρεμα :rtfm: )

Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#503280 ΝΕ ΤΙ? Ο γαύρος τον έφαγε όταν έπρεπε. Από πίσω κι από μπρος. Δηλαδή εντός κι εκτός έδρας. Μην πάει αλλου το μυαλό σου. Καλά να μαστε, του χρόνου πάλι εσείς. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#503281
Deleted User 1 έγραψε:Έχω τρελαθεί γαμω το μπελά μου λέμε! Δεν έχω φωνή καθόλου. Φόρτωσα κι ένα κουτί σφολιατάκια να κεράσω στο γραφείο. (Γκεάκο ήρεμα :rtfm: )



Κι εγώ ρε γμτ ξέφυγα χτες.
Παρ'όλο που προσπαθώ να είμαι συγκρατημένος, μετά το γκολ του Λάζαρου τα παιδιά είδαν για πρώτη τους φορά τον μπαμπά τους σε πριαπισμό ανεβασμένο στο κάθισμα να κάνει άσεμνες χειρονομίες στους παίκτες της αντίπαλης ομάδας και να τραγουδάει υβριστικά συνθήματα για τους προσεχείς αντιπάλους μας στον τελικό :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#503284
Deleted User 1 έγραψε:ΝΕ ΤΙ? Ο γαύρος τον έφαγε όταν έπρεπε. Από πίσω κι από μπρος. Δηλαδή εντός κι εκτός έδρας. Μην πάει αλλου το μυαλό σου. Καλά να μαστε, του χρόνου πάλι εσείς. :rtfm:


Κρατάτε χαμηλό προφίλ. Του χρόνου είναι άλλη χρονιά. :shifty:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#503287 Το προφίλ είναι αυτό που πρέπει για την περίοδο που βρισκόμαστε. Από τέλη Αυγούστου θα κοιτάμε ξανα τον κάθε αγώνα ξεχωριστά, 11 αυτοί-11 εμείς, στο τέλος κάνουμε ταμείο κτλ.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#503292 Μπάρκας για άλλη μια φορά αυτός που πρέπει

Μπακασέτας, αν μάθει να ξεχωρίζει πότε πρέπει να χρησιμοποιεί το -ομολογουμένως καλό- ποδάρι του για σουτ και πότε για πάσα θα γίνει αστεράκι

Μόλις μπήκε ο Κρητικός τράβαγε όλη τη άμυνα πάνω του.


Δύσκολα τα πράγματα τα επόμενα χρόνια για γαύρους και γαύρους του βορρά

Μια λέξη, τόση αλήθεια.

Π
Ο
Υ
Τ
Σ
Α


:shifty:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#503293 Να γυρίσει και Πετράν, να μείνει Αραούχο που χθες είχε σκυλιάσει παρόλο που δεν του έβγαινε το παιχνίδι, ένα καλό χαφ αντί Μοράν, πούλο ο βλάκας ο Μασούντ και 2 καλά εξτρέμ και είμαστε ΟΚ. Ηλικιακά η ομάδα είναι σούπερ, ελληνικό στοιχείο έχει κάργα, δεν της λείπει τίποτα για το επίπεδο της σουπερλιγκ.

Εννοείται παίρνω ως δεδομένη την παραμονή Χιμένεθ.