Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#536384
georgetz έγραψε:ή το το μπρελόκ του έχει τον δικέφαλο της Θεσσαλονίκης ας πούμε, και κατεβαίνει ως νέος φοιτητής κάποτε στο Πειραιά , για καφεδάκι στο πασαλιμάνι Κυριακή απόγευμα , που έπαιζε και ο γαύρος και πάλι καλά ο καλός του φίλος-συμφοιτητής που είναι καλός γαύρος , του λεει διακριτικά
"Θα σου πρότεινα να το κρύψεις για σήμερα, χωρίς παρεξήγηση, είναι και κάποιοι πολύ τρελοί" :oops:


Αυτά είναι που με κάνουν και σιχαίνομαι τόσο πολύ τους οπαδούς...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#536386
funkyreverend έγραψε:
bill33 έγραψε:
funkyreverend έγραψε:
JarnoT έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:... και με κόσμο έως τις γραμμές του γηπέδου. :iconcool:

Πάντα έτσι δεν γίνεται; :innocent:
Όλως τυχαίως, θα βρεθώ Θεσσαλονίκη την Κυριακή. Να θυμηθώ να αποφύγω την περιοχή ολόκληρη.
Δεν ξέρω πού να δω το παιχνίδι με "ασφάλεια".. Σε καναν αρειανό σύνδεσμο ίσως; :help:


Δεν νομίζω να σε ξέρουν στην πόλη ότι είσαι ΑΕΚ, οπότε αν αποφύγεις να φορέσεις φανέλα, καλά θα είσαι και δεν θα σε πειράξει κανείς.

Α, και σε περίπτωση που σκοράρει η ΑΕΚ μην ανέβεις στο τραπεζάκι ουρλιάζοντας λόγια που στην τηλεόραση θα έπαιρναν πολλαπλά μπιπ. :lol:

+άλλαξε το ringtone σου :ninja:


Νομίζω ότι αν έχει κάποιος ringtone τον ύμνο της ομάδας, το αξίζει το κυνήγι. :lol:

:lol: Τίποτα από τα παραπάνω.. ελπίζω η πόλη να μην θυμάται τα 14 αεκτζήδικα χρόνια που έζησα εκεί.
Συμφωνώ με stefan ότι θα είχε φάση να εισχωρήσω σε κανα στέκι παοκιών, με τούμπα-λίμπρε στο χέρι και ασπρόμαυρο μπεγλέρι, χαχ. Δεν με εμπιστεύομαι, όμως, σε ενδεχόμενο γκολ στο '89 ας πούμε. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#536406 'Οπως κατήντησε το παιχνίδι, το χηνάρι ήτο λουκούμι, ίσως και για τους δύο.

Για να είμαι ειλικρινής, έχω την εντύπωση ότι ο Θρύλος καλώς φυλάχθηκε όσο φυλάχθηκε - όλοι θυμόμαστε τηζμπόρτινγκ. Ακόμη κι αν η ομάδα είναι βελτιωμένη φέτος, η άμυνα παραμένει ευάλωτη, ενώ η πρώτη πάσα από το εξάρι αποτελεί δύσκολη υπόθεση. Τίποτε που δεν διορθώνεται θα μου πει ο πούσσος, αλλά όπως και να την κάνεις τη σούμα, βγάζεις αποτέλεσμα κάτω του μετρίου. Τουλάχιστον ήταν ο μόνος που έφερε ευρωπαϊκούς βαθμούς (λογικό). Πολλά τσαφάκια και από τη μπέτις BTW, δόθηκαν κάποιες ευκαιρίες να τους πλεχτώσεις.

Είδα και το δεύτερο ημιχρόνιο του πάορκ, εμετούλης το πανώ τους και αδιάφοροι αγωνιστικά. Είναι φανερό ότι σκέφτοναι το κυριακάτικο σουαρέ με κούλα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#536408 Σε αυτά τα ματσάκια δεν δικαιούσαι να χάνεις δύο τετ α τετ, δεν θα βρεις πολλές ευκαιρίες.
Θα μπορούσε να κερδηθεί το παιχνίδι αν δεν έβγαινε ο Τσιμικας: εμ έπαιζες με 10 εμ χάθηκε κι η αλλαγή του Γκερερο, αφού μπήκε αναγκαστικά ο Τορο.

Η άλλοι είχαν παιχταράδες στο μεταξύ, ειδικά αυτόν τον Λο Σενσο πολύ τον ζήλεψα.
Καταπληκτικός.

Σε καλό δρόμο είμαστε πάντως για τόσο νέα ομάδα, που δεν έχουν μπει όλοι ακόμα. Ειδικά αν ξεκολλήσει ο Μαρτινς, που ενώ την έστησε καλά την ομάδα, έχασε 30 λεπτά (και μια αλλαγή) με τον Μπουχαλακη, που δεν μπορώ να καταλάβω πως του έχει κατσικωθει έτσι. Το καλό είναι ότι δεν μάσησε να τον αλλάξει άμεσα και το άλλο καλό ότι άφησε εκτός τον Μιράντα.
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#536409 Σήμερα έκανε 2 σημαντικά λάθη ο Πορτογαλος, τον παλαιμαχο και αδιάφορο Φετφατζιδη και το σέντερ φορ. Για αυτό ξεπατωσαν το Τσιμικα καθώς και τα χαφ αφού δεν μπορούσαν να κρατήσουν καθόλου μπαλα. Το δε φορ στατικό δεν μπορούσε να σπάσει μπαλά ή να τη κρατήσει λίγο για να ανέβει η ομάδα. Ευτυχώς δεν ανεβαιναν τα μπακ γιατί θα κλέγανε μανούλες.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#536417 Ναι όντως ο Φέτφα δεν κάνει για τα άκρα. Για αλλαγή 10-20 λεπτά του Φορτουνη είναι.
Και κακώς επιμένει αφού έχει παίκτες για τη θέση.
Και ναι ο Χασαν δεν ήταν γι αυτό το ματς, ο Ισπανός λόγω χαρακτηριστικών ήταν ταμάμ.
Καλύτερα να βγαίνουν τώρα νωρίς αυτά βέβαια για να κόβονται.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#536422
Asimov έγραψε: και το άλλο καλό ότι άφησε εκτός τον Μιράντα.


Έτσι λέω και εγώ, αλλά και ο άλλος ο Μεριά είναι....
Τρίπλες μέσα στην περιοχή :lipsealed: , αργός και βαρύς μου φάνηκε. Τουλάχιστον έτσι φαινόταν από την εξέδρα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#536427 Θέλει δουλειά ακόμα αλλά φαίνεται καλός παίκτης
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#536438
diplomat έγραψε:Είδα και το δεύτερο ημιχρόνιο του πάορκ, εμετούλης το πανώ τους και αδιάφοροι αγωνιστικά. Είναι φανερό ότι σκέφτοναι το κυριακάτικο σουαρέ με κούλα.


Ενώ αλλιώς θα είχαμε κυριαρχία, κατοχή και ένα εύκολο απόγευμα με 2-0. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#536448 Απλώς μου φαίνεται λάθος η λογική του "καλό είναι το ένα τεμάχιο". Παίξε ό,τι μπορείς για τον κόσμο σου που φωνάζει να βάλεις ένα γκολ.

Με την τσέλσι παίζεις, ας φας δεύτερο, βλέφαρο δεν θα κουνηθεί. Απροπό, ψιλοέκγλημα αν δεν ξεκινήσει ο μπίσεσβαρ την κυριακή.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#536460 Με τα δεύτερα παίζαμε χθες ρε, με τη πιο φορμαρισμένη ομάδα της Πρέμιερ , καλά πήγαμε :lol:

Βγήκαν 4-5 τελικές στο 2ο , στο 1ο ημίχρονο ήμασταν ανύπαρκτοι.
Μόνο το γκολ να δει κάποιος , καταλαβαίνει οτι ο ΠΑΟΚ χθες έκανε υπέρβαση , 21 τελικές έκανε η Τσέλσι ενώ το
πολυπόθητο πέναλτι που θέλαμε , το έπνιξε ο ρεφ.
Εντάξει , τι να λέμε τώρα, υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα για να παίξει Καντέ, Ζιρού, Φάμπρεγκας και Πέδρο? :lol:

Απλά ο Λουτσέσκου χθες , πήγε χαμηλά τη μπαλα , έβαλε τα 2α αυτή τη στιγμή (Ζαμπά, που έπαιξε καλά, Τόσκα και Βέρνμπλουμ , που πρέπει να τον προσέξουμε απο κάρτες) και ξεκούρασε Πρίγιο , Κρέσπο , Πέλκα και Μπίσεσβαρ για το ματς με την ΑΕΚ την Κυριακή , το ματς της Τετάρτης με τον Άρη και μετά Ολυμπιακό. :vava:

Το μόνο κοινό που είχαμε με τη Τσέλσι (όπου Ζιρού, Φάμπρεγκας , Καντέ αποθέωσαν την Τούμπα ενώ και ο Σαρρί θεώρησε οτι καλά παίξαμε και του έκανε εντύπωση ο Πέλκας , αν και δεν απέδωσε χθες) ,
είναι το δύσκολο πρόγραμμα στη συνέχεια. :lol:
Αυτή αντιμετωπίζει Γουέστ Χαμ Κυριακή και Λίβερπουλ τη Τετάρτη.

Είδα και τον Ολυμπιακό χθες στην ανάπαυλα, δεν έπαιξε άσχημα αλλά η Μπέτις είναι μια κλάση πάνω, απλά ήταν φλύαρη.
Χρωστά πολλά στο τέρμα του και στις ατομικές (1-2) του Φετφατζίδη.
Θα είναι πολύ ενδιαφέρον το ματσάκι στο τηγάνι.

ΥΓ Βιερίνια , έχει πέσει πολύ , θέλει ανάσες. Ουάρντα, πρέπει να χαλαρώσει , ήταν για κόκκινη μετά την κόκκινη που έπρεπε
να δώσει στο ψηλό της Τσέλσι για τη σφαλιάρα.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#536468
georgetz έγραψε:Εντάξει , τι να λέμε τώρα, υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα για να παίξει Καντέ, Ζιρού, Φάμπρεγκας και Πέδρο? :lol:


Νομίζω ότι αν είχαμε μέσα Κίτσιου, θα συγκρατούσε και τους 4 και θα άνοιγε διαδρόμους για να κατεβάζει μπάλα και να μοιράζει παιχνίδι ο Κρέσπο. :ninja:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#536471 Πάντως και τα τρία ματσάκια των ελλ ήταν καλές φάπες επαναφοράς στην πραγματικότητα. Αυτό που παίζεται εδώ είναι άλλο άθλημα. Το ποδόσφαιρο δεν έχει πατήσει ακόμα ελλάδα.

Έτσι για να μην ξεχνάμε τι έχει προκαλέσει η 20ετία της παράγκας.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#536472 Χτες φάνηκε πεντακάθαρα και ξεκάθαρα ο κομπλεξισμός των Βορείων και του προπονητή τους.
Παίζεις στους ομίλους της δεύτερης τη ταξη Ευρωπαική διοργάνωση, σε μια διοργάνωση που δεν είσαι και κάθε χρόνο στους ομίλους, παίζεις στην έδρα σου, παίζεις με μια από τις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης και παίζεις με τα δεύτερα (αφού το λέτε έτσι θα είναι) γιατί? Γιατί παίζεις ένα ντέρμπι την Κυριακή σε ένα πρωτάθλημα που θέλει ακόμα 26 παιχνίδια :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Με κίνδυνο μάλιστα να ξεφτυλλιστείς καθώς από καθαρή κωλοφαρδία γλύτωσες την ....πεντάρα.
Προφανώς και με αυτά τα μυαλά ποτέ δε θα γίνεις μεγάλη ομάδα και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα.
Αντιθέτως ο γαύρος αν και πιο χορτασμένος Ευρωπαικά προσπάθησε για το καλύτερο, τα έδωσε όλα όμως η Μπέτις ήταν πολύ καλύτερη και η ισοπαλία την αδικεί αν και στην οικονομία του ματς τις πιο μεγάλες φάσεις (όχι σε πλήθος αλλά σε κλασικότητα :lol: ) ο γαύρος τις έκανε έστω και από μ@λακίες των αμυντικών.
Πιστεύω ότι ο γαύρος ίσως θέλοντας να διώξει από πάνω του το αμαρτωλό παρελθόν έχει φέτος μια υπερβολική εμμονή σε Έλληνες πάικτες. Οι οποίοι όμως δεν είναι καλύτεροι από αντίστοιχους ξένους. Πχ Φετφατζίδης, Μπουχαλάκης ίσως και Τσιμικας.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#536476 Κεσκεσέ Μπουχαλάκης? Τον έχω πετύχει και σε ματς της εθνικής. Ρε τι κακέκτυπο του Τζιόλη είναι αυτός ρε? Ήμαρτον ρε.

Προφανώς εκεί θα παίξει ο Πουρές κανονικά έτσι?