Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#597977 Tζουνιορα;;;;
Τι χαμπάρια ρε συ;
Δε μου λες, εσύ που της μιλάς της μπάλας ( :s_sarcastic) , ο προπονητής θα κάνει παρέλαση ή όχι;

.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#597989 Είναι πολύ νωρίς ακόμα ρε συ.
Καταρχάς θα είναι πολύ κρίσιμα τα τέσσερα ευρωπαϊκά ματς που τα εντός θα γίνουν και χωρίς κόσμο. Και για τη ψυχολογία της ομάδας αλλά και για τον προπονητή.
Η διοίκηση νομίζω αύξησε το μπάτζετ εφετο, ενισχύθηκε η ομάδα σε θέσεις που πονούσε. Αν δεν κάνω λάθος και αν δε μου διαφεύγει κανενας έφυγαν Μπακασετας, Γκαλο, Πονσε, Λαμπροπουλος και πήρα Σιμαο, Ζεραλδες για το κέντρο, Βρανιες κεντρικό αμυντικό, Πάουλινιο δεξί μπακ, Βέρντε εξτρεμ, Ολιβειρα φορ. Μιλάμε για εντεκαδατους. Ξέχωρα κάτι Ντελετιτς, Σαμπανατζοβιτς κλπ.
Μεγάλο ρόλο θα παίξει λοιπόν πόσοι από αυτούς θα σε βοηθήσουν, οι τραυματισμοί (ήδη ο Τσιγκρι έγινε αλλαγή σήμερα), σε τι κατάσταση θα είναι παλιοι παίκτες που περιμένεις από αυτούς πχ ο Μανταλος όπως τον έχω δει από τα λίγα ματς φέτος πιστεύω θα είναι ανεβασμένος, ο Σιμοες, ο Λοπεζ που επανέρχεται από δύσκολο τραυματισμό, ο Γαλανόπουλος και κυρίως ο τρελό Μαρκος.
Το σύστημα που προσπαθει να παίξει πάντως είναι σύγχρονο και φαίνεται να επιμένει πολύ σε κάποια πραγματάκια που πιστεύω είναι σωστά. Για να το παίξεις όμως χρειάζεσαι ομοιογένεια, φυσική κατάσταση και βοήθειες από τον πάγκο. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι εύκολο. Ακόμα προσπαθούν να το αφομοιωσουν και γι'αυτο έκαναν και μερικά παιδαριωδη λάθη όταν πιεστηκαν.
Σε δυο φιλικά που την είδα από την τηλεόραση μου άρεσε, σήμερα που την είδα από κοντά όχι.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#598020 Και βέβαια η μεγαλύτερη οργάνωση οπαδών ευαίσθητη πάντα σε κοινωνικά θέματα, πιστή στα ιδανικά της δικαιοσύνης, της ανθρωπιάς, της αλληλεγγύης που πρεσβεύει η αγαπημένη μας ομάδα-ιδέα ήταν και εχτές εκει:
https://www.newsit.gr/athlitika/podosfa ... c/2843653/
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#598048 Τσου.
Για πε άμα είσαι κοντά να ρθω να σε βρω. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By g8777
#598057 Εικόνα
:yahoo:
Θα πάει η πρατινα και το Σσσσιβας ΓΟΝΑ Τζούνιορα. :iconcool:

Καλα για Χρυσουλα Τζαμαλη πρεπει να δεις απο κοντα Τζουνιορα :s_laughat

Είναι φολκλορικό να είσαι ΑΕΚ Τζουνιορα :s_roses :s_roses :s_roses

Εικόνα



Ποιος Κοκονεας και ποιος Μελιστας ρε Τζουνιορα πλακα με κανς; :svivhaha:


















Ασιμω ποσα ατομα θα ειστε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#598064 Προβατίνα γουστάρω με χίλια Τζι. :eat: :eat: :eat:
Κλαρίνα πανιγυριώτικα δεν τα παλεύω με τίπτις. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#598072 Κάνει και η ομαδάρα μου ο Ηρακλής τέτοιο ποιοτικό γλέντι!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#598103
σαν σημερα...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#598603 Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το ελληνικό ποδόσφαιρο, όποιος γνωρίζει λίγο από το παρασκήνιο για τις ποδοσφαιρικές μεταδόσεις, γράφει. Από αυτά που είχα καταλάβει, η προηγούμενη διοίκηση της ΕΡΤ, ήταν πολύ γαλαντόμος με τα λεφτά που θα μοίραζε στις ΠΑΕ (ρουσφετάκια δηλαδή...), τώρα, η νέα κυβέρνηση πρότεινε μειώσεις (και πολύ καλά έκανε, αν δεν γουστάρουν, να πουλήσουν το προϊόν τους αλλού!).
https://www.sport24.gr/football/ellada/ ... 70746.html
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#598695 Ρουσφετακια...
Χημειοθεραπείες στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Μήπως και αντέξει κάνα χρόνο.
Γιατί το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι άρρωστο εδώ και είκοσι τόσα χρονια.
Και όσο υπήρχε χρήμα με τις Χημειοθεραπείες κρατιοταν στη ζωή. Τώρα η κατάσταση επιδεινώθηκε.
Δυστυχώς ο Σύριζα έχασε μια ευκαιρία να γράψει στο ενεργητικό του μια επιτυχία αυτή της εξυγίανσης και γιατρειάς του ποδοσφαίρου. Το ξεκίνησε καλά με τον Κοντονη αλλά μετά κύκλοι που κινούν τα νήματα και σε ποδόσφαιρο και πολιτικά επέβαλαν τον αχυρανθρωπο Βασιλειάδη. Ο οποίος η μόνη εντολή που είχε είναι να πάρει ο Μπαοκ το πρωτάθλημα (από περσι άλλο αν βάλανε τα χεράκια τους και βγάλανε τα ματάκια τους) σαν αντάλλαγμα στα καρντασια για τη Μακεδονία. Τα υπόλοιπα τα άφησε όπως ήταν.
Οι μεγαλύτερες λερες να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο από τον Μαρινακη και τον Μελισσανιδη μέχρι τον Κομποτη, τον Μπεο και τον Κούγια, τόσο στημένοι αγώνες για το στοίχημα που γελάει ο κόσμος και ομάδες σφραγίδες όπως παλαιότερα ο Αγροτικός Αστέρας να ανεβαίνουν τις κατηγορίες δύο δυο. Πχ Νέος Βόλος του υποδικου Μπεου. Τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια.
Αντί λοιπόν να κάνει το αυτονόητο και να κυνηγήσει τις συμμορίες βοηθούμενος και από τα μέσα που διαθέτει η ΟΥΕΦΑ επικεντρωθηκε στο πως θα βγάλει σε πέρας τη δουλειά που του είχανε αναθέσει και έδωσε και κάποια ψίχουλα στους μικρούς μέσω ερτ για να ρίξει σταχτη στα μάτια του κόσμου εεεε συγνώμη στις ομάδες ώστε να δημιουργηθούν οι απαιτούμενοι συσχετισμοί στη Σούπερ λίγκα.
Τώρα τα κοζια αλλάζουνε, κουμάντο πλέον κάνει ο Μαρινακης ξεκάθαρα (δεν το κρύβει κι ολας) και τη βρώμικη δουλειά της χρηματοδότησης την έχει αναλάβει ο ίδιος. Δε χρειάζεται ερτ.