Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509279 Εδώ και χρόνια είναι ψιλοάκυρο το +1. Είναι απλά μία τακτική να δείχνουν μία προδιάθεση εμπιστοσύνης οι ομάδες προς του παίκτες για να αποφεύγουν τα κλειστά συμβόλαια. Από τη στιγμή που ασχολήθηκε ο γαύρος σημαίνει ότι ο παίκτης ήταν ελεύθερος. Τσάμπα τα χουν τα νομικά τμήματα? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#509287 Από την άλλη εφ' όσον δεν δεσμεύει κάποιον, τι σκατα εμπιστοσύνη δείχνει;

Στο ΝΒΑ απ' όσο ξέρω ισχύει κανονικά, είτε ως player option, είτε ως team option.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#509294 Και από την άλλη επειδή όταν προσβάλεις ένα συμβόλαιο έχει δικαστήρια, ασφαλιστικά κλπ, θα υπάρχουν νομολογίες ένθεν και ένθεν και οι σοβαρές ομάδες δε θέλουν να έχουν εκκρεμότητες. Δεν είναι και ο Μέσι για να αξίζει τον κόπο. :s_sarcastic Θα'ρθουν και οι δικοί μας μαρτύροι στο δικαστήριο που λένε και στο χωριό μου. :lol:
Ακριβώς ίδια περίπτωση ήταν του Ντίντακ όπου η Εσπανιόλ πλήρωσε τελικά στην ΑΕΚ για να τον αποδεσμεύσει.
Τέλος πάντων όπως λέει και ο Stefan έχουν κολλήσει να τον ξεφτιλίσουν περισσότερο για σανό στον κόσμο και για να έχουνε να γράφουνε τα ΑΡΔακια. Ίσως έκανε και αυτός μ@λ@κίες πιπιλισμένος από τους μανατζαραίους. Είπε και αυτό για απειλές που νομίζω είναι χοντρό αν δεν έχει κάτι χειροπιαστό και αποδεικτέο και μπορεί να τον τρέξουν και ποινικά.
Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι αυτή η φιλολογία κάνει κακό στην ομάδα. θες να τον κυνηγήσεις? Βάλε τους χασοδίκες να τρέχουν και τέλος.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#509296
junior gt έγραψε:Ακριβώς ίδια περίπτωση ήταν του Ντίντακ όπου η Εσπανιόλ πλήρωσε τελικά στην ΑΕΚ για να τον αποδεσμεύσει.

Αν έχω καταλάβει καλά, του Ντίντακ κατατέθηκε επέκταση συμβολαίου με την υπογραφή του, για την οποία ο ίδιος κατήγγειλε πλαστογραφία (αποκλείεται βεβαια ο Μελισσανίδης να έχει κάνει τέτοια πράγματα :shifty: ).
Οπότε όχι δεν είναι ίδια περίπτωση, γιατί ο ΛΧ δεν έχει υπογράψει και γι' αυτο τα ραντεβού που προηγήθηκαν (θα μου πεις σάμπως είχε υπογράψει ο Ισπανός :lol: )
Και οι Ισπανοί (παρά τις απειλές του Τιγρη "θα τον βάλω να κόβει ξύλα"κλπ) πλήρωσαν 100 χιλιάρικα, για να μην τραβιούνται στα δικαστήρια για τέτοια ποσά και χανουν χρόνο (ήταν ήδη Αύγουστος) κι όχι γιατί υπήρχε περίπτωση να χάσουν τη δίκη.
Γενικά στα +1 η μονομερής ανανεωση δεν γίνεται δεκτή ΕΚΤΟΣ αν έχει μπει σχετικός όρος με συμμετοχές κλπ (που δεν φαίνεται να ισχύει στην περίπτωσή μας)
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#509298 Όταν λες ότι όποιον θες τον κρατάς, οφείλεις να βάλεις το χέρι στην τσέπη και να φέρει παίκτη ανώτερου επιπέδου. Αλλιώς πας και για δεύτερο γκολ από τον γαύρο πριν καν αρχίσει το πρωτάθλημα.

Παρόλα τα ευρά του τσουλου, δεν βλέπω διάθεση για υπέρβαση, Ο ΠΑΟΚ πετάει, ο δε γαύρος δεν την ξαναπατάει :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509304 Για ποια € του τσουλού λέμε? Έχουμε 2 προκριματικούς συν πλέυ ωχ κι αυτά μες το κατακαλόκαιρο, πιθανότατα χωρίς ολοκληρωμένο ρόστερ κτλ κτλ. Συντηρητικά θα πάει πρώτον γιατί είναι γερολαδάς και δεύτερον γιατί τα (περισσότερα) χρήματα του τσουλου δεν είναι καθόλου εξασφαλισμένα.
Άβαταρ μέλους
By soch
#509309 ΔΕΝ υπάρχει +1 (δηλαδή δικαίωμα μονομερούς ανανέωσης από την ομάδα στο υπάρχον συμβόλαιο).
Υπάρχει ΝΕΟ συμβόλαιο, υπογεγραμμένο από το Λάζαρο, με ημερομηνία έναρξης 1/7/2018 και λήξης 31/6/2019.
Θα κατατεθεί τις επόμενες μέρες και θα δούμε τι θα γίνει.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#509310
Bayern7 έγραψε:Στέφανε ο Γιόχανσον τι λέει. Σε τι κατάσταση είναι; :lipsealed:

Ξέρω γω. Σε ότι κατάσταση μπορεί να είναι αθλητής μετά από χιαστούς. Θα τον πάρετε κι αυτόν? Αν είναι να πάει έτσι δεν παίρνετε και Μασούντ και Μοράν να ησυχάσουμε?
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#509312
soch έγραψε:ΔΕΝ υπάρχει +1 (δηλαδή δικαίωμα μονομερούς ανανέωσης από την ομάδα στο υπάρχον συμβόλαιο).
Υπάρχει ΝΕΟ συμβόλαιο, υπογεγραμμένο από το Λάζαρο, με ημερομηνία έναρξης 1/7/2018 και λήξης 31/6/2019.
Θα κατατεθεί τις επόμενες μέρες και θα δούμε τι θα γίνει.


Αν υπάρχει τέτοιο πραγμα θα γίνει πανηγυρι :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#509313
Asimov έγραψε:
junior gt έγραψε:Ακριβώς ίδια περίπτωση ήταν του Ντίντακ όπου η Εσπανιόλ πλήρωσε τελικά στην ΑΕΚ για να τον αποδεσμεύσει.

Αν έχω καταλάβει καλά, του Ντίντακ κατατέθηκε επέκταση συμβολαίου με την υπογραφή του, για την οποία ο ίδιος κατήγγειλε πλαστογραφία (αποκλείεται βεβαια ο Μελισσανίδης να έχει κάνει τέτοια πράγματα :shifty: ).
Οπότε όχι δεν είναι ίδια περίπτωση, γιατί ο ΛΧ δεν έχει υπογράψει και γι' αυτο τα ραντεβού που προηγήθηκαν (θα μου πεις σάμπως είχε υπογράψει ο Ισπανός :lol: )
Και οι Ισπανοί (παρά τις απειλές του Τιγρη "θα τον βάλω να κόβει ξύλα"κλπ) πλήρωσαν 100 χιλιάρικα, για να μην τραβιούνται στα δικαστήρια για τέτοια ποσά και χανουν χρόνο (ήταν ήδη Αύγουστος) κι όχι γιατί υπήρχε περίπτωση να χάσουν τη δίκη.
Γενικά στα +1 η μονομερής ανανεωση δεν γίνεται δεκτή ΕΚΤΟΣ αν έχει μπει σχετικός όρος με συμμετοχές κλπ (που δεν φαίνεται να ισχύει στην περίπτωσή μας)


Αυτά τα συμβόλαια είναι ήδη υπογεγραμμένα. Δε είναι χαζός ο Ντίντακ να πάει να υπογράψει ενώ συζητάει με την Εσπανιόλ.
Κάτι αντίστοιχο λέει και η ΑΕΚ ότι έχει κάνει και ο Λάζαρος.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#509325 Πάντως ο Ντιντακ έλεγε ότι η υπογραφή του πλαστογραφηθηκε : δεν έχει σχέση αυτό με νέα συμβόλαια, επεκτάσεις κλπ., είναι άλλο πράγμα.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#509330 Δεν υπάρχουν αυτά πλέον.
Μόνο ο συγχωρεμένος κολλητός του G τα έκανε.
Αν είναι πλαστογραφία είναι το πιο εύκολο πράγμα να αποδειχτεί και μετά σε πανε στην ουέφα και όχι μόνο π@πα κ@λο.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#509336
Deleted User 1 έγραψε:Έχουν κολλήσει τώρα οι μαλάκες στην ΠΑΕ να τον ξεφτιλίσουν. :thumbsdown: Αφήστε το ρε να πάει στο διάολο και κάντε κάνα scouting γιατί πάλι θα τρέχουμε τέλη Αυγούστου.

Έτερον εκάτερον, και για τον επόμενο θα ψαχτούμε και τον Λάζαρο θα κυνηγήσουμε.
Ας μην έκανε χοντράδες, οι κοροϊδίες και το κρυφτούλι θα πληρωθούν. Κάποτε με τους Αδαμίδηδες όποιος ήθελε άνοιγε την πόρτα και τον ξεπροβοδίζαμε κιόλας, έ όχι δα πλέον.

Κώδικας: Επιλογή όλωνΣτα αποδυτήρια, μετά τον Μελισσανίδη, μίλησε και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, ο οποίος κι αυτός έδωσε με τη σειρά του συγχαρητήρια σε ολους, τονίζοντας πως η χρονιά ήταν απόλυτα επιτυχημένη, ζητώντας παράλληλα από τους παίκτες έξτρα προσοχή κατά τη διάρκεια των διακοπών τους.

Τώρα μάθαμε και τον ρόλο του Μπάεβιτς :shifty: