Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#484205 Με Λάρισα στο κύπελο ε?
Ήμουν σίγουρος ότι θα κληρωνομασταν με τον ΠΑΟΚ. Καλύτερα. Άμα περάσουμε και περάσουνε θα τα πούμε στον τελικό. Να δω που και πως θα γίνει αυτό το παιχνίδι. :whistlink:
Για χτες: Έβγαλε χαρακτήρα η ομάδα, μου έκανε εντύπωση η φυσική κατάσταση. Βέβαια δυστυχώς τους τραυματισμούς από την υπερκόπωση είναι αδύνατο να τους αποφύγεις. Με τη Ντιναμό μείναμε μόνο με Σιμόες, Γαλανό από αμυντικά χαφ.
Η πρώτη του Χούλτ νομίζω θετική. Ειδικά στο δεύτερο. Η επιστροφή στην κανονικότητα του 4-2-3-1 με τα σωστά πόδια των ακραίων μπακ θα βοηθήσουν πιστεύω τόσο στην ορθή ανάπτυξη όσο και στην αμυντική λειτουργία. Ανυπέρβλητος ο Λαμπρόπουλος που δε μασάει από rotation. Tι κι αν έμεινε έξω στα ντέρμπι (που προφανώς η συμμετοχή σε αυτά είναι το όνειρο του κάθε παίκτη). Έπαιξε σα βασικός. Με την ίδια αυτοπεποίθηση, φόρμα, συγκέντρωση. Μεγάλο κεφάλαιο για την ΑΕΚ. Και χωρίς ΑΕΚοφροσύνες, μαλακισμένα ποσταρίσματα στα σοσιαλ μιδια κλπ.
Τέλος νομίζω η ΑΕΚ θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το ματς από πολύ νωρίς και να αποφεύγονταν το ψυχολογικό στρες και η φυσική καταπόνηση των παικτών. Ας όψεται ο αμυντικός βράχος του Αστέρα Σέρτζιο Αραούχο. Δεν πειράζει αγόρι μου. Ξεμπούκωσες την προηγούμενη Τετάρτη. :inlove:
Σε άλλα νέα:
Μετά τον Κωστάκη και ο Κοντοές έκανε πίπα το γραφικό γαμωΑΡΔακι που συνεχίζει να πληρώνεται από εμάς συμπληρώνοντας τα βρώμικα ρούβλια από το αφεντικό:
http://www.gazzetta.gr/article/1197122/ ... kontoe-vid
'Ελεος εκεί στην ΕΡΤ. Τι άλλο πρέπει να κάνει ο κομπλεξικός πο@τανας γιος.??? :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#484209 Κάτι πήρε το αυτί μου στα ελ ρέηντιοζ (διονυσοβερβελέ άκουγα, ναι) περί αιτήσεως μπάουγκ για τελικό όχι στο οάκα αλλά στο βόλο.

Volos part two; footbridge reloaded.

Ε-ξ-υ-γ-ι-α-ν-σ-η. Εξυγίανση. :s_laughat :s_laughat :s_laughat :s_laughat

Edit, mini-rant και κολάζ παραθέσεων σε έγκαιρο χρονικό διάστημα από τονε δίπλωματ, ΚΛΕΙΝΑΤΕ ΤΑ ΩΤΑ ΣΑΣ ΟΜΩΣΕ. :x :x
Dislaimer, ενδεχομένως να έχει πέσει και ολίγον από μοταζιέρα

diplomat 7-8-17 έγραψε:Στα χαρτιά είναι θετική προσθήκη ο συγκεκριμένος κύριος. Ο Θρύλος έχει φανερό πρόβλημα στην σύνδεση της μεσαίας με την αμυντική γραμμή, κυρίως ανασταλτικά.

diplomat 14-10-17 έγραψε:Δεν γίνεται κάθε φορά που παίζει ο Θρύλος να λέμε πόσα θα μαζέψει. ΦΤΑΝΕΙ.

(...)

Πούσσε μου, πέρυσι, στο τέλος του πρωταθλήματος ο Θρύλος είχε 16 γκολ παθητικό, ενώ μέχρι τώρα έχει τσιμπήσει 8 τεμάχια σε 7 αγωνιστικές.
Το δε +/- (+1 atm), ήταν +65. ΣΥΝ ΕΞΗΝΤΑΠΕΝΤΕ. Το δεύτερο καλύτερο ήταν το +26 που είχαν τα ζελόνια. ΦΤΑΝΕΙ ΛΕΜΕ.

Το άπντέητ εδώ ποιό είναι; Το ότι έχεις φάει περισσότερα γκολ από την κούλα και τον μπάουγκ μαζί, ενώ ήδη είσαι στα +5 γκολ παθητικό απ'ότι ήσουν στο τέλος της περυσινής χρονιάς.
Το δε +/-, είναι χαμηλότερο από του περυσινού βάζελου.

Επιπλέον, αυτή η ανηπαρξία στη σύνδεση της άμυνας/κέντρου, όχι μόνο ανασταλτικά αλλά και στην πρώτη πάσα/αντίδραση σε πρώτο χρόνο ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.
Κατήντησες μετά το 60' όπου πσοφάς, να βλέπεις συχνά-πυκνά τα τσουρούκια της άμυνάς σου να μην μπορούν να βγάλουν πρώτη πάσα, ενώ τα έτερα τσουρούκια του κέντρου να σφυράνε κλέφτικα. :whistlink: :whistlink: :whistlink:
Σέντρε πακ. ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ, μόνον οι κεφαλιές ανάμεσα στο πλήθος κώνων χωρίς άλμα λένε πολλά. Και βγήκαν κάποιοι άπαλοι να πουν για τεφορμέ προτό, λες και δεν σ'έχει σώσει πολλάκις φέτο.

:s_no :s_no :s_no
Άβαταρ μέλους
By g8777
#484235
diplomat έγραψε:Κάτι πήρε το αυτί μου στα ελ ρέηντιοζ (διονυσοβερβελέ άκουγα, ναι) περί αιτήσεως μπάουγκ για τελικό όχι στο οάκα αλλά στο βόλο.

Volos part two; footbridge reloaded.

Ε-ξ-υ-γ-ι-α-ν-σ-η. Εξυγίανση.


Συναινεί ο ΠΑΟΚ για τελικό στο ΟΑΚΑ

Νιαου. :shifty:

Εγω ξερω ποσο θα ρθει το αποτελεσμα. :s_yes

Εικόνα


:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:





























































Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#484261 Εγώ θέλω παγκρήτιο φετος. Να συναντηθούν μεσοπέλαγα τα καράβια των οπαδών, να γίνει μια ωραία ναυμαχία με ρεσάλτα κλπ κι όποιος επιζήσει να πάει να δει τον τελικό. :lol: :lol: :lol:
Αυτό με τις αλλαγές έδρας δεν μπορώ να καταλάβω.
Τι σημαίνει συναινώ και δε συναινώ.
Που γίνονται οι τελικοί: στα μεγαλύτερα στάδια της κάθε χώρας, στις πρωτεύουσες. Παγκοσμίως.
Στο wembley στην Αγγλία, στο Ολύμπικο στην Ιταλία, στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου στη Γερμανία, στο stade de France στη Γαλλία κλπ.
Τι να κάνουμε τώρα?
Και έξω αυτά τα στάδια τυγχαίνει κάποιες φορές να είναι μόνιμες ή προσωρινές έδρες ομάδων. της Τότεναμ, της Ρόμα, της Λάτσιο, της Χέρτα.
Θα μου πεις εδώ ακόμα λέμε συμπρωτεύουσα και έχουμε και το Μίνο να πουλάει χουλιγκανιλίκι στη κρατική τηλεόραση για να τους ταίζει σανό... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#484270 Επίσης έξω τους αντιπάλους τους χωρίζει μια σειρά σεκιουριτάδες. Αλλά αν γίνει αυτό εδώ, θα σκούζεις πρώτος και καλύτερος εσύ, για την αχαρακτήριστη απόφαση και την ανεκδιήγητη στάση της ΕΛΑΣ, ενώ τα παλουκάρια μας δε φταίνε σε τίποτα και ακόμα περισσότερο οι ομαδάρες μας.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#484276 Εντάξει στην Ιταλία πχ δεν είναι έτσι. Ούτε στη Γαλλία. Δεν τους χωρίζει μια σειρά σεκιουριτάδες. ούτε βέβαια και πενήντα μέτρα κενό με διακόσιες διμοιρίες στη μέση.
Αλλά ένας λόγος παραπάνω οι τελικοί να γίνονται σε ένα μεγάλο, εύκολο και ασφαλές γήπεδο όπως το ΟΑΚΑ όπου και η ίδια η ΕΛΑΣ έχει την εμπειρία και το έχει ξανακάνει επιχειρησιακά.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#484277 E ναι. Την άλλη φορά έφαγαν ξύλο οι γονείς των παικτών, υπάρχει εμπειρία πράγματι :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#484290 Δλδ Τζουνιορ οι υπεροχοι λαοι των Δικεφαλων θελουν ΟΑΚΑ για να κατσουν καλα ε; Σε αλλα γηπεδα η ΕΛΑΣ ειναι ανικανη να τους κουμανταρει ; :lol: :lol:

Αυτους τους οπαδους εχουμε ε; :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#484311
g8777 έγραψε:Δλδ Τζουνιορ οι υπεροχοι λαοι των Δικεφαλων θελουν ΟΑΚΑ για να κατσουν καλα ε; Σε αλλα γηπεδα η ΕΛΑΣ ειναι ανικανη να τους κουμανταρει ; :lol: :lol:

Αυτους τους οπαδους εχουμε ε; :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:


Μη μου πεις οτι περιμενες εμενα να το επιβεβαιωσω?
Το ειχε πει και ο Σωκρατης εξ'αλλου οταν ο Ντεμης εδωσε τους δικους του:
'αυτους τους οπαδους εχουμε, με αυτους θα πορευτουμε'.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#484314 Την λες και ευνοϊκή την ποινή του Ολυμπιακού. Από 50k ως 250k το χρηματικό, άρπαξε 90k. Από 2 ως 4 αγωνιστικές η έδρα, άρπαξε 2. Αφαίρεση 3 βαθμών, μονόδρομος, αυτούς άρπαξε. Στα πούπουλα..
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#484317 Επειδη δεν ασχολουμαι με τις χαμηλες θεσεις του πινακα και δε θυμαμαι ο βαζελος τον περασε? :whistlink: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#484321
Deleted User 1 έγραψε:Έφαγε -3 ο gay? :s_wacko Λογικά θα εκπέσει δευτεροβάθμια. Δεν μπορεί. Υπάρχει δεδικασμένο? Μόνο ο μπάοκ ίσως από πέρσι στα πλέι ωχ? :hmmm:

Εννοείται ότι θα εκπέσει. Δεν θυμάσαι πέρσι με το φιάσκο του Πλατανια; :lol:
Αυτοί οι δικαστές είναι όλοι του Κοντονή, στη δευτεροβάθμια είναι τακτικοί και δικάζουν κανονικά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#484323 Ντάξει μένω ήσυχος. Αφού τους χάνετε τους βαθμούς και μόνοι σας, δε χρειάζεται βοήθεια.

Ερώτηση: υπάρχει ποδοσφαιριστής Τζούρτζεβιτς? Αυτός ούτε το όνομα δεν πέτυχε. Θα πετύχαινε στο γαύρο? Κάνει τον Κλωναρίδη να φαντάζει μεταγραφή της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#484325
Deleted User 1 έγραψε:Ντάξει μένω ήσυχος. Αφού τους χάνετε τους βαθμούς και μόνοι σας, δε χρειάζεται βοήθεια.

+1. Aδιάφορη η ποινή για όλους πλην του ατρομήτου, που μπορεί να καλοβλέπει την τρίτη θέση και ΔΙΚΑΙΩΣ.

Deleted User 1 έγραψε:Ερώτηση: υπάρχει ποδοσφαιριστής Τζούρτζεβιτς? Αυτός ούτε το όνομα δεν πέτυχε. Θα πετύχαινε στο γαύρο? Κάνει τον Κλωναρίδη να φαντάζει μεταγραφή της χρονιάς.

Υπάρχει. Υπάρχει για σκίζει φανέλες και για να παίρνει πάνω του με περίσσιο θράσος μπέναλντι που τα βαράει σαν παλτό από το πάνω ράφι.

Υ.Γ. ο παίκτης χατζισαφί, υπάρχει; :s_dunno