Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#509530 Tώρα μη βαυκαλίζεστε, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει δεκτό συμβόλαιο ποδοσφαιριστή υπογεγραμμένο το 2016 και αρχή διάρκειας 1/7/2018. 6 μήνες πριν τη λήξη μόνο ο παίκτης είναι ελεύθερος να διαπραγματεύεται ότι θελήσει ακόμα και με αντιπάλους. Αν οι υπογραφές έπεσαν σε αυτό το διάστημα έχει καλώς, αν όχι τζάμπα εκτίθεται η άξια πρωταθλήτρια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#509548 Τζουνιορα έχεις να μου χαλάσεις από μια δεσμίδα Ταληρακια;

Χειρότερος κι απ’ τον Κώστα Μανωλά, γιατί πολύ απλά τότε δεν υπήρχε Μελισσανίδης!

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον, είναι ότι με τον Μελισσανίδη δεν «παίζεις» το παιχνίδι σου. Δεν θα σου χαριστεί επειδή πιστεύεις ότι δικαιούσαι. Αυτός θα κρίνει πότε είναι το σωστό «timing». Δεν θα τον ξεγελάσεις. Το έχει αποδείξει άλλωστε, κι’ ας θέλουν οι απέναντι αλλά και οι «μίζεροι» να τον λένε ότι θέλουν. Δεν ξεπούλησε ποτέ την ομάδα, ειδικότερα μεσούσης της σεζόν για οποιαδήποτε πρόταση είχε έρθει, για οποιονδήποτε Βράνιες, Μάνταλο, Σιμόες, Γκάλο κλπ. Αντιθέτως, ο καθένας απ’ αυτούς είτε κάθεται στο συμβόλαιο του (Βράνιες), είτε ανανέωσε(Μάνταλος, Λαμπρόπουλος, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Γαλανόπουλος, Μπακάκης, Σιμόες σύντομα).



Για όσους αγχώνονται, να σταματήσουν. Θα έρθει καλύτερος και σε καλύτερη ηλικία και με περισσότερα λεφτά. Και όχι μόνο για αντι-Λάζαρος, αλλά γενικότερα, η ΑΕΚ θα αλλάξει επίπεδο αυτή την μεταγραφική περίοδο.


Αυτά που λες Τζουνιορα. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#509549
Corto Maltese έγραψε:Tώρα μη βαυκαλίζεστε, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει δεκτό συμβόλαιο ποδοσφαιριστή υπογεγραμμένο το 2016 και αρχή διάρκειας 1/7/2018. 6 μήνες πριν τη λήξη μόνο ο παίκτης είναι ελεύθερος να διαπραγματεύεται ότι θελήσει ακόμα και με αντιπάλους. Αν οι υπογραφές έπεσαν σε αυτό το διάστημα έχει καλώς, αν όχι τζάμπα εκτίθεται η άξια πρωταθλήτρια.
Καλά προφανώς. Όλη αυτή η ιστορία γίνεται για επικοινωνιακους λόγους, μέχρι να συμφωνήσει κάνας Φετφα ή κάνας Ταχτσιδης ξέρω γω για να ξεχαστεί το πράγμα και να εμφανιστεί ως αντίδραση. Αν και πιθανότατα δεν έχουν ούτε αυτό, γιατί αλλιώς δεν θα έκαναν τα ραντεβού, να τον πείσουν να υπογράψει.

Πάντως ο Φετφα λένε σήμερα ότι πιο πολύ για Ολυμπιακό προσπαθεί γιατί όσο να ναι από το 1,5 που καθαρίζει τώρα στα 320 του ΧΛ (που υποθέτω ότι του προτείνει η ΑΕΚ) του κακοφαινεται. Όχι ότι στον Ολυμπιακό θα πάρει 1,5, αλλά λέμε τώρα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#509551 Κάτι τέτοια, όπως τα γράφει ο ασήμω ακούω/διαβάζω και σφουγγίζω το κούτελο. Αυτή η ελληνοποίηση δε με πείθει στο ελάχιστο.

Τί καιροί όμως ε; Να ψαχνόμαστε τί θα κάνει ο Θρύλος από τα ΜΕΣΑ ΜΑΪΟΥ ρε φίλε. Για να μημπιάσω το μπάσκετ, που επίσης στραβώνει συνεχώς.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#509556 Το τί προτιμάω είναι σχετικό.

Αυτό που είδα είναι ότι, το πολύ μπλαμπλά πέρυσι κόστισε στο Θρύλο, ενώ η κούλα με σύνεση και καβουράκια πήρε τίτλο. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#509561
g8777 έγραψε:Τζουνιορα έχεις να μου χαλάσεις από μια δεσμίδα Ταληρακια;

Χειρότερος κι απ’ τον Κώστα Μανωλά, γιατί πολύ απλά τότε δεν υπήρχε Μελισσανίδης!

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον, είναι ότι με τον Μελισσανίδη δεν «παίζεις» το παιχνίδι σου. Δεν θα σου χαριστεί επειδή πιστεύεις ότι δικαιούσαι. Αυτός θα κρίνει πότε είναι το σωστό «timing». Δεν θα τον ξεγελάσεις. Το έχει αποδείξει άλλωστε, κι’ ας θέλουν οι απέναντι αλλά και οι «μίζεροι» να τον λένε ότι θέλουν. Δεν ξεπούλησε ποτέ την ομάδα, ειδικότερα μεσούσης της σεζόν για οποιαδήποτε πρόταση είχε έρθει, για οποιονδήποτε Βράνιες, Μάνταλο, Σιμόες, Γκάλο κλπ. Αντιθέτως, ο καθένας απ’ αυτούς είτε κάθεται στο συμβόλαιο του (Βράνιες), είτε ανανέωσε(Μάνταλος, Λαμπρόπουλος, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Γαλανόπουλος, Μπακάκης, Σιμόες σύντομα).



Για όσους αγχώνονται, να σταματήσουν. Θα έρθει καλύτερος και σε καλύτερη ηλικία και με περισσότερα λεφτά. Και όχι μόνο για αντι-Λάζαρος, αλλά γενικότερα, η ΑΕΚ θα αλλάξει επίπεδο αυτή την μεταγραφική περίοδο.


Αυτά που λες Τζουνιορα. :s_roses


Αγαπη μου εγω λεω μη διαβαζετε.
Ας παιζω εγω με Μπαρκα τερμα, Μπακακη, Γκαλο δεξια, Χουλτ, Λοπεζ και αλλον εναν Αριστερα, Μητσο, Τσοσοτς και Λαμπροπουλο πισω, Σιμοες, Γαλανο ενα χρονο μεγαλυτερο, Κονε με προετοιμασια και αλλον εναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ κοφτη για βασικο, Μανταλο, Λιβαγια, Μπακασετα, και ΑντιΛαζαρο για τον ασβεστη,
εναν μπροστα μαζι με Αλμπανη και Γιακουμη, εχοντας κανει και προετοιμασια ολοι μαζι και ας τους αλλους να ψαχνονται.
Τουτεστη μια, δυο, τρεις, τεσσερις προσθηκες απο τα πανω ραφια.
Φιλακια...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#509565
elteo έγραψε:Έπαιρνε 1.5 ο Φετφα;;; :dizzy: :vava: :tomato:

Στα Εμιράτα τα έπαιρνε. Enough said......

~~~~~~~~~~~

Σε άλλα νεα. Διαβάζουμε στο πιο αντικειμενικό αθλητικό site, το to10.gr το παρακάτω:

Κάθε μέρα στο Ρέντη ο Φορτούνης
Ο Ελληνας μεσοεπιθετικός βρίσκεται καθημερινά στο Ρέντη και δουλεύει σκληρά, προκειμένου να είναι έτοιμος για την έναρξη της προετοιμασίας


http://to10.gr/podosfero/superleague/25 ... o-martins/

:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By elteo
#509566
EDDIE_147 έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Ο μυρωδιάς αν είχε ξεκινήσει τον Μήτρογλα θα είχαμε άλλο παιχνίδι που μου έβαλε τον Αμπαλίδη


Πόσο φλώροι οι Μαρσεγέζοι όμως.
Έρχονται οι Σπανιόλες οι αδερφές και τους παίρνουν το κουπέτο ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ και δεν σφάζουν 10 τουλάχιστον;
Δεν γεμίζουν με καπνογόνα, φλογοβόλα, ναπάλμ το γήπεδο να σταματήσει ο αγώνας;
Είναι αυτοί αρρωστάκια που αγαπούν την ομαδάρα τους;
:thumbsdown:


οι τυφλωμένοι οπαδοί είναι παντού ίδιοι....

[ Επεισόδια από οπαδούς της Μαρσέιγ μετά τον χαμένο τελικό από την Ατλέτικο ]

και δεν μιλάμε για παρθένες αλλά μπουμπούκια

[ Επεισόδια στο San Mames, οπαδοί της Μαρσέιγ μαχαίρωσαν δύο άνδρες ]
Άβαταρ μέλους
By soch
#509572 Προσέξτε κωλοτούμπες γαύρικες.
1. Μέχρι χθες, τα μέσα του ΟΣΦΠ έγραφαν πως ο Λάζαρος ΔΕΝ έχει υπογράψει τίποτα.
2. Σήμερα πρωτοσέλιδο χτύπημα του Πρωταθλητή: ΔΕΝ υπάρχει συμβόλαιο αλλά ιδιωτικό συμφωνητικό.
3. Απόψε γράφει ο Νικολακόπουλος:
Τα βήματα του Ολυμπιακού έγιναν ένα προς ένα, ήταν πολύ προσεκτικά και μελετημένα. Τη Δευτέρα ενημέρωσε την ΑΕΚ ότι μιλάει με τον παίκτη και την Τρίτη στις 9.30 το πρωί έστειλε το υπογεγραμμένο συμβόλαιο του Λάζαρου στη Λίγκα προς επικύρωση. Διότι τα συμβόλαια πρέπει να επικυρώνονται μέσα σε εφτά ημέρες από την υπογραφή τους, σύμφωνα με τους κανονισμούς. Αν το πας για κατακύρωση μετά από τις εφτά ημέρες πολύ απλά δεν επικυρώνεται.
· Κι αυτή είναι μία λεπτομέρεια που θα την ξαναβρούμε μπροστά μας στην πορεία της υπόθεσης…


Μας αποκαλύπτει λοιπόν εμμέσως πλην σαφώς πως υπάρχει συμβόλαιο του MVP με την ΑΕΚ, αλλά δεν έχει επικυρωθεί στον προβλεπόμενο χρόνο (κατά την άποψή του)

:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#509573 Βάλε όλο το άρθρο και όχι το κομμάτι που αφήνει "σκιές".


Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, η Λίγκα ενημέρωσε όλους τους συλλόγους για τους ελεύθερους ποδοσφαιριστές της μεταγραφικής περιόδου. Και το έκανε στις 10 του Μάη, δηλαδή ακριβώς μία εβδομάδα πριν, αφού σήμερα έχουμε 17.

· Έστειλε λοιπόν η Λίγκα τη λίστα των ελεύθερων ποδοσφαιριστών προς όλες τις ομάδες, προφανέστατα και προς τον Ολυμπιακό και προς την ΑΕΚ. Μέσα στη λίστα των ελεύθερων ποδοσφαιριστών με λήξη συμβολαίου 30 Ιουνίου 2018 ήταν κανονικότατα και το όνομα του Χριστοδουλόπουλου

Και η Λίγκα τον έβαλε στη λίστα των ελεύθερων, πολύ απλά γιατί το συμβόλαιο που έχει κατατεθεί μεταξύ ΑΕΚ και Χριστοδουλόπουλου εδώ και δύο χρόνια έχει λήξη 30.6.2018.


:s_bye :s_bye :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#509585 Ζήτησε αφαίρεση βαθμών από ΑΕΚ και ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός!
Επιβολή ποινής που θα περιλαμβάνει αφαίρεση βαθμών σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ για τα συμβάντα στον τελικό Κυπέλλου ζήτησε ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν καταγγελία στον ποδοσφαιρικό εισαγγελέα.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... os/3522690

:slap: :slap: :slap:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#509588

https://www.youtube.com/watch?v=LhTn0Zv7wW4
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#509589 Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η οψιον θεωρείται άκυρη. Αν και οι δυο συμβαλλόμενοι συμφωνούν ότι το ένα από τα δυο μέρη μπορεί να παρατείνει τη συνεργασία κάτ´ επιλογήν του, γιατί να μην θεωρείται έγκυρο;

Στο ΝΒΑ πχ είναι πολύ σύνηθες να υπάρχει player option ή team option στον τελευταίο χρόνο.