Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#463342
Μερικούς μήνες μετά (20 Οκτωβρίου) η επίσκεψη της Τσέλσι θα έφερνε ένα ακόμα πιο αηδιαστικό σκηνικό στην κεντρική εξέδρα του «Ολιμπίσκι». Η κάμερα κατέγραψε καθαρά τον αποτρόπαιο ξυλοδαρμό τεσσάρων μαύρων οπαδών, οι οποίοι κατά σύμπτωση ήταν οπαδοί της Ντινάμο Κιέβου. Το μαινόμενο πλήθος κυριολεκτικά λίντσαρε τους άτυχους οπαδούς, σε ένα επεισόδιο με καθαρά ρατσιστικές προεκτάσεις που έκανε την ΟΥΕΦΑ να τιμωρήσει την Ντιναμό με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών (συν άλλη μία με αναστολή), τριετές καθεστώς αυστηρής επιτήρησης και πρόστιμο 100.000 ευρώ.

Εικόνα



Κάπου εκεί σταματάς να διαβάζεις και αναρωτιέσαι αν κοροϊδευόμαστε.

junior, ελπίζω να έχεις κρατήσει τπτ κονσερβοκουτια :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#463345
junior gt έγραψε:Κι εσείς ίδιοι είστε. Μαζί με τ'αδέρφια σας της Σπαρτάκ και του Ερυθρού Αστέρα. Φασιστάκια....
Γι'αυτό λέω μήπως δε δώσουν εισιτήρια.
Είναι αλλιώς να είσαι Ντιναμό και γαύρος :whistlink:
Εντιτ: για οργανωμένους λέω. έτσι? Μην παρεξηγηθώ.
Όχι προσωπικά. Προς θεού.


Εγώ δεν παρεξηγώ. :iconcool:
Ό,τι και αν πεις για μένα, λες να μην ξέρω τι είδους άνθρωπος είμαι και τι πιστεύω έχω;

Απλά θα ήθελα σαν γηραιότερος να μας πεις 2 λόγια για τη ΝΟΠΟ, δηλαδή την ναζιστική οργάνωση Παναθηναϊκών οπαδών, αλλά και την φιλοφασιστική ΤΟΦΑ (Τρομοκρατική Οργάνωση Φιλάθλων ΑΕΚ), η οποία κατόρθωσε να ενταχθεί στην Original, γρήγορα όμως απομονώθηκε και μετονομάστηκε σε GETTO.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#463350 Το οποιο getto εχει στην ουσια εκδιωχθει απο την original και μαλλον εχει διαλυθει η φασουλα τους. Ακριβως το αντιθετο δλδ απο αυτο που συμβαινει στην κερκιδα του διορισμενου.

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463379 Για τους διεκδικητές του τίτλου: «Εγώ πάντα έναν αντίπαλο είχα, τον Παναθηναϊκό, μόνο αυτόν έβλεπα σοβαρά. Τώρα βέβαια έχει τεράστια προβλήματα. Ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ είναι καλές ομάδες, όμως μόνο που θα ακούνε την ανάσα μας δεν θα αντέξουν!».




γεια σου ρε Κυρ Σάββα... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#463391 A , respect τωρα ε; :lol:

Καταλαβες γιατι ειστε ΒΑΖΕΛΙΑ; :svivhaha:


Οχι γι αυτο:

Εικόνα
:s_sarcastic

Ουτε γι αυτο:
Εικόνα
:s_sarcastic


Αλλα γι αυτο:

Εικόνα


:s_sarcastic :s_sarcastic


Βεβαια τοτε ειχαμε ΚΡΑΤΟΣ :adminpower:

Εικόνα
:adminpower: :adminpower: :adminpower:

Εικόνα

:adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower:


Εικόνα

:roll: :roll: :roll:


:s_shout :s_shout :s_shout




Ξερω ξερω , παλι με χιονια με κιρσους :s_laughat :s_laughat :s_laughat :s_laughat :s_laughat

Το μεροκαματο σημερα ξερεις που θα παει ετσι;

Εικόνα

Να απαιτησετε και δωρο το Αrgoodακι. :s_roses
Ειναι για καλο σκοπο λεμαι. :s_roses





































































Βayern Note 8 . Mπλε. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#463413
Giuseppe Busso έγραψε:
junior gt έγραψε:Κι εσείς ίδιοι είστε. Μαζί με τ'αδέρφια σας της Σπαρτάκ και του Ερυθρού Αστέρα. Φασιστάκια....
Γι'αυτό λέω μήπως δε δώσουν εισιτήρια.
Είναι αλλιώς να είσαι Ντιναμό και γαύρος :whistlink:
Εντιτ: για οργανωμένους λέω. έτσι? Μην παρεξηγηθώ.
Όχι προσωπικά. Προς θεού.


Εγώ δεν παρεξηγώ. :iconcool:
Ό,τι και αν πεις για μένα, λες να μην ξέρω τι είδους άνθρωπος είμαι και τι πιστεύω έχω;

Απλά θα ήθελα σαν γηραιότερος να μας πεις 2 λόγια για τη ΝΟΠΟ, δηλαδή την ναζιστική οργάνωση Παναθηναϊκών οπαδών, αλλά και την φιλοφασιστική ΤΟΦΑ (Τρομοκρατική Οργάνωση Φιλάθλων ΑΕΚ), η οποία κατόρθωσε να ενταχθεί στην Original, γρήγορα όμως απομονώθηκε και μετονομάστηκε σε GETTO.


Τα έχω πει, έχω παραθέσει λίγκες βαριέμαι πια.
Ψάξτε να τα βρείτε. :rtfm:
















Άντε μια τελευταία:
Για ΝΟΠΟ κλπ δε γνωρίζω. Για την original μπορώ να σου πώ ότι θέλεις.
Κατ'αρχάς τα γήπεδα και ειδικότερα οι οργανωμένες κερκίδες είναι ένα πεδίο που οι φασιστικές οργανώσεις προσπαθούν πάντα να εισχωρήσουν και να στρατολογήσουν νέους. Κι αυτό γιατί είναι μία οργανωμένη φάση, ένας στρατός, έχει βία, έχει φανατισμό, έχει πειθαρχία, καλλιεργείται το μίσος κλπ. και είναι πολύ εύκολο μέσα από τη μάζα να επηρεαστούν συνειδήσεις και να στρατολογηθούν νέοι. Αυτό γίνεται και γινόταν παντού.
Και στην ΑΕΚ λοιπόν κάνουν κατά καιρούς την εμφάνισή τους διάφορα ακροδεξιά στοιχεία που προσπαθούν μέσα από το οπαδικό κίνημα να στρατολογήσουν κόσμο. Προφανώς και ζούνε ανάμεσά μας, προφανώς και έχουν προσπαθήσει να εκμεταλλευτούνε καταστάσεις (πχ γήπεδο της ΑΕΚ) αλλά δεν έχουν καταφέρει ούτε μία στο εκατομμύριο όχι να κυριαρχήσουν αλλά ούτε καν να φανερωθούνε στην μεγάλη μερίδα των φανατικών.
Στο ΟΑΚΑ το Πατήσια club που έχει λίγο πιο φανερές ακροδεξιές καταβολέςείναι καμμιά εκατοστή νοματαίοι (είναι αυτοί που βαρέσαν τον Στρατούλη και μετά φάγανε της χρονιάς τους από την original) κάθεται απέναντι από την original και το μόνο σύμβολο που τολμούν να αναρτούν στα κάγκελα είναι μια ελληνική σημαία .
Το getto club το οποίο πλέον έχει ενσωματωθεί στην original, υποτίθεται ότι πρεσβεύαν ένα καθαρά χουλιγκάνικο προφίλ, το no politica-υπεράνω όλων η ΑΕΚ και λοιπές παπαριές στυλ ΘΛ7, είχανε κάποιες ακροδεξιές καταβολές αλλά δεν τολμήσανε ή όπου τολμήσανε να εκφραστούνε φάγανε της χρονιάς τους και την κοπανήσανε.
H original τώρα, το συντριπτικό δηλαδή κομμάτι των οργανωμένων της ΑΕΚ έχει πεντακάθαρη, κρυστάλλινη αντιφασιστική , αριστερή, αντιεξουσιαστική όχι μόνο ιδεολογία αλλά και δράση.
Έχει παίξει ξύλο κατ'επανάληψη με χρυσαυγίτες, έχει οργανώσει άπειρες δράσεις για τους πρόσφυγες, έχει πάρει ξεκάθαρη θέση στο δημοψήφισμα και έχει συμμετάσχει φανερά με μπλοκ στις συγκεντρώσεις υπέρ του οχι, συμμετέχει με μπλοκ κάθε χρόνο στο συλλαλητήριο για το Γρηγορόπουλο και για το Φύσσα, είναι η μόνη οργάνωση οπαδών που καταθέτει στεφάνι κάθε χρόνο στο πολυτεχνείο κλπ.
Στα κάγκελα σε κάθε αγώνα είναι κρεμασμένες Παλαιστινιακές σημαίες, σημαίες του Τσε Γκεβάρα, αντιφασιστικά σύμβολα κλπ. Είναι αδέρφια με ό,τι πιο αντιφασιστικό, αριστερό υπάρχει στο Ευρωπαικό οπαδικό κίνημα, τους φανατικούς της Σαιντ Πάολι, της Λιβόρνο, της Μαρσείγ, της Φενέρ κλπ.
Αντίστοιχες αριστερές καταβολές και δράσεις για να μην τους αδικήσω έχουν και οι οργανωμένοι του Ηρακλή της Αυτόνομης Θύρας 10, οι οργανωμένοι της Παναχαικής κλπ.
Σε αντίθεση αυτών πρώτοι και καλύτεροι οι οργανωμένοι του Ολυμπιακού που με πρόσχημα το δήθεν no politica υπεράνω όλων ο Ολυμπιακός, οι πολιτικοί είναι προδότες, κράτος είναι ο Ολυμπιακος, έχουν πλασάρει και υποστηρίζουν ανοικτά πλέον μια ακροδεξιά, φασιστική ιδεολογία και δράση. Πολλά τα σύμβολα που παραπέμπουν στο φασισμό κρεμασμένα στα κάγκελα της Λ7, ευθείες σχέσεις λεσχών της Λ7 με τη Χρυσή Αυγή.
Τα αδέρφια τους είναι οι οπαδοί του Ερυθρού Αστέρα και της Σπαρτάκ Μόσχας γνωστοί για τη φασιστική ιδεολογία.
Μόνο μη με αναγκάσετε να ξανα ανεβάσω λίγκες για τα παραπάνω. Το έχω κάνει πολλάκις σε αυτό το τοπικό.

υγ: G είμαι όλος δικός σου τώρα... :whistlink: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από junior gt και 12 Δεκ 2017, 11:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#463415 Δημητρη (junior gt), αυτο,

Κατ'αρχάς τα γήπεδα και ειδικότερα οι οργανωμένες κερκίδες είναι ένα πεδίο που οι φασιστικές οργανώσεις προσπαθούν πάντα να εισχωρήσουν και να στρατολογήσουν νέους


δεν ισχυει αν εισαι Αστερας Εξαρχειων ή St Pauli. :s_wink

:s_howdy :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#463471
gianik έγραψε:Ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ είναι καλές ομάδες, όμως μόνο που θα ακούνε την ανάσα μας δεν θα αντέξουν!».[/i]

Τόσο πολύ βρωμάει; :iconcool: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#463642 Και για τη συνέχεια της προηγούμενης κουβέντας:
Εμείς:
Το χωριό Μπελογιάννης είναι από τα νεότερα της Ουγγαρίας. Η ανοικοδόμηση του άρχισε στις 6 Μαΐου 1950 και χτίστηκε από εθελοντές. Σε σύντομο χρονικό διάστημα, ανεγέρθηκαν 418 σπίτια, το σχολείο, ο παιδικός σταθμός, η βιβλιοθήκη, το λαϊκό μέγαρο, το ιατρείο και το δημαρχείο.

Αρχικά ονομάστηκε Görögfalva, δηλαδή Ελληνοχώρι, αφού προοριζόταν να φιλοξενήσει εξόριστους Έλληνες, αριστερούς του ελληνικού εμφυλίου πολέμου 1946-49.
Στις 3 Απριλίου 1952 μετονομάστηκε από τους συντρόφους του σε Μπελογιάννης(Beloiannisz στα ουγγρικά) προς τιμήν του αγωνιστή της αντίστασης Νίκου Μπελογιάννη, ο οποίος είχε εκτελεστεί στην Ελλάδα λίγες μέρες νωρίτερα, επειδή ήταν κομμουνιστής και αντίθετα από τους εκτελεστες του, πατριώτης που πολεμησε και δεν συνεργάστηκε με τους φασίστες!
Κομμάτι της ιστορίας του χωριού είναι και η ποδοσφαιρική της ομάδα.......

Η ΑΕΚ ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗΣ.

Η τιμή για εμάς τους ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ ειναι τεράστια και ένας ακόμη λόγος να νιώθουμε ότι η διαφορετικοτητα και οι αξίες αυτής της "ομαδας" δεν έχουν σύνορα.....:

https://ibb.co/kEhS5R

Και πρόσφατα εσείς:
https://ibb.co/bGqmzm

:rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463780 https://mobile.twitter.com/E29EMENIKE/s ... %2F3484417


:lol: :lol:
Διαβαστε τα σχολια απο κατω....
Ενδεικτικα ενας Τουρκος: You son of a bitch robbed Fenerbahçe a lot. So that is justice...


:s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#463806
gianik έγραψε:g8777 :inlove:

Ελα τώρα με το τσίρκο τον Χατζηπαναγή



:rtfm: :rtfm: