Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522695
red_monster έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Είμαι προβληματισμένος:

- Η αγαπημένη μου Ρωσία είναι εκτός. Η δε Κροατία είναι του Τίτο.
- Η Αγγλία, στην οποία μεγάλωσα, είναι μέσα.
- Το Βέλγιο, η χώρα της αποθανούσης γιαγιάς μου, επίσης.
- Και μόνον την Γαλλία μισώ.



Πως γίνεται να μισεί κάποιος τη Γαλλία για οποιοδήποτε λόγο.

Τη χώρα του διαφωτισμού, τον επιστημών και της σύγχρονης δημοκρατίας

Δημοκρατία είπα Ωππππππ :lipsealed: :lipsealed:
Αυτός που δεν τρώει Καμαμπερ, Μπρι κλπ γαλλικά τυριά.

Η μυρωδιά τους είναι λόγος αρκετός

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By skous
#522706
Andreasdik έγραψε:Μέχρι τώρα νόμιζα ότι ο skous είναι γνώστης μόνο του μπάσκετ, αλλά βλέπω και στα ποδοσφαιρικά είναι γκουρού.


Είμαι κι σε άλλα, πιο προσωπικά σου, αλλα να μην στα αποκαλυπψω εδω γιατί θα φάω μπάν... :)


< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#522710
skous έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Μέχρι τώρα νόμιζα ότι ο skous είναι γνώστης μόνο του μπάσκετ, αλλά βλέπω και στα ποδοσφαιρικά είναι γκουρού.


Είμαι κι σε άλλα, πιο προσωπικά σου, αλλα να μην στα αποκαλυπψω εδω γιατί θα φάω μπάν... :)


< >


Μπράβο δάσκαλε
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522711
Andreasdik έγραψε:
skous έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Μέχρι τώρα νόμιζα ότι ο skous είναι γνώστης μόνο του μπάσκετ, αλλά βλέπω και στα ποδοσφαιρικά είναι γκουρού.


Είμαι κι σε άλλα, πιο προσωπικά σου, αλλα να μην στα αποκαλυπψω εδω γιατί θα φάω μπάν... :)


< >


Μπράβο δάσκαλε
Αυτό το φόρουμ ψοφαει για κουτσομπολιό.

Αν δεν θέλεις δημοσιοποίηση τουλάχιστον να ενημερωθούν οι συντονιστές.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#522712 Κανένα πρόβλημα ας πει τις σοφίες του και για τα προσωπικά μου.
Θέλω και εγώ να μαθαίνω καινουργια πράγματα....
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#522728
Νίκος Παππάς έγραψε:Γκοοοοοοοοολ!!

Allez led bleu

Από το Mi A1.


Και τωρα οι δυο μας συντροφε. :yahoo:

Πολυ ωραιο ματσακι, οι καλυτερες ομαδες του μουντιαλ που επρεπε να βρεθουν στον τελικο.
Νομιζω οτι η Γαλλια ηταν πιο διαβασμενη ενω το Βελγιο το φοβηθηκε περισσοτερο απο οσο επρεπε.
Εξουδετερωσαν με σωστο σχεδιασμο Αζαρ κυριως και Λουκακου, Ντεμπελε δεν εκανε πολλα πραγματα, μοιραια το παιχνιδι μετατοπιστηκε απο δεξια, ο Ντε μπροινε δε βοηθησε, ο, τι γινοταν δημιουργικα, γινοτανε απο τον Τσαρλι, τους καρφωσε το γκολακι και ο πιο αμπαλος παικτης της Γαλλιας και χασανε στις λεπτομερειες.
Ο Εμπαμπε παιζει σε λαθος ομαδα συλλογικα.
Τελευταία επεξεργασία από junior gt και 10 Ιούλ 2018, 23:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522730 Κάτσε Δημήτρη έχεις Κροατία πρώτα.

Δεν είναι εύκολος αντίπαλος.

Αύριο προβλέπω να " φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη" , άρα πέναλτι.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#522732 Το ξερω ρε. Ειναι πολυ δυσκολο ματσακι αυριο. Ελπιζω οπως ειπα και πιο πανω οτι ειδα τα αστερια τους λιγο 'σκασμενα'.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#522734 Τζούνιορα! Ένα λαθάκι έκανες μόνο. Τη μέρα του τελικού Βέλγιο-Αγγλία :lol:

Είχα πει ότι όποιος είδε τη Γαλλία και δεν τρόμαξε δεν πολυκαταλαβαίνει από το τόπι. Και σήμερα έδωσαν ρεσιτάλ σε όλα τα επίπεδα πλην των τελειωμάτων του πουλέν μου του Ζιρουντίν Ζιρουντάν
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#522759
Andreasdik έγραψε:
skous έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Μέχρι τώρα νόμιζα ότι ο skous είναι γνώστης μόνο του μπάσκετ, αλλά βλέπω και στα ποδοσφαιρικά είναι γκουρού.


Είμαι κι σε άλλα, πιο προσωπικά σου, αλλα να μην στα αποκαλυπψω εδω γιατί θα φάω μπάν... :)


< >


Μπράβο δάσκαλε


Το δάσκαλε το είπες τυχαία ;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#522777 Έχει πλάκα να είναι δάσκαλος!!
Τυχαία το είπα πάντως, δεν είμαι ο g :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#522783
Corto Maltese έγραψε:Είχα πει ότι όποιος είδε τη Γαλλία και δεν τρόμαξε δεν πολυκαταλαβαίνει από το τόπι. Και σήμερα έδωσαν ρεσιτάλ σε όλα τα επίπεδα πλην των τελειωμάτων του πουλέν μου του Ζιρουντίν Ζιρουντάν

Δε με λες, συμφωνεις κι εσυ με την αποψη οτι ο Ζιρου ειναι αχρηστο κρεας;
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#522799 Γνωμη μου ειναι οτι ο Ζιρου ειναι ο σεντερ φορ που ολοι οι προπονητες θα θελανε να εχουν σε αυτη την ομαδα. Ειδικα αν εχουν συγχρονως και Γριεζμαν, Εμπαπε.
Θελω να πω οτι ειναι ο σεντερ φορ που δεν ειναι ουτε Κέιν ουτε καν Λουκακου σε ποιοτητα και τελειωματα, ειναι ομως ο σεντερ φορ που θα κανει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που θα του πει ο προπονητης του.
Θα ανοιξει διαδρομους, θα παρει αμυντικους, δε θα παιξει εγωιστικα και ατομικα και το κυριοτερο θα βοηθησει τα μεγιστα οταν η ομαδα αμυνεται, θα ειναι ο πρωτος που θα μαρκαρει και οχι απλα θα παρενοχλησει οπως κανουν οι περισσοτεροι επιθετικοι στην αμυντικη μεταβαση. Θα παρει για θανατο τους αντιπαλους αμυντικους στα κορνερ και στα φαουλ απο πλαγια. Ενω ειναι πολυ καλος επιθετικα ψηλα ειδικα σε στημενες φασεις.
Γι'αυτο ειναι ενα πολυ χρησιμο εργαλειο ισως οχι για ολο το παιχνιδι αλλα για ενα μεγαλο μερος του.
Γενικως ειναι απο τους παικτες που κανει παρα πολλες αθορυβες δουλειες μεσα στο γηπεδο γι'αυτο και οι προπονητες τον 'πανε' ενω αντιθετα σε εμας τους φιλαθλους φαινεται λιγος.
Και βεβαια αμα κανουν το λαθος και οι αμυντικοι τον ξεχασουν ή τον αγνοησουν θα τα παστελωσει. Βλεπε γαυρος :inlove: