Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#524143
Νίκος Παππάς έγραψε:Καλα αν κοιταμε τις οπαδικες εφημεριδες τοσα χρονια ολοι οι μεγαλοι εχουν απο 10 πρωταθληματα :lol: :lol:

Πολυ ξανοιγεστε παντως. Ενα πρωταθλημα και αυτο οχι κρυσταλινο, πηρατε και βγαλατε γλωσσα :s_tongue :s_tongue :s_tongue

Κοιταξτε μην κλαιτε Δεκεμβρη μηνα :svivhaha:


Πότε βγάλαμε γλώσσα σύντροφε?
Εγώ στους δικούς μου εδώ μέσα έλεγα μην τρελλαίνεστε για τις μεταγραφές. Την ομάδα θα τη δούμε και όοοοταν τη δούμε θα πούμε που χρειάζεται ενίσχυση και εάν τελικά έγιναν όλα καλά το Καλοκαίρι.
Έχω ξαναπεί ότι θέλω έναν ελληνικό κορμό για την ομάδα μου ή μάλλον καλύτερα έναν μόνιμο κορμό για την ομάδα μου και από εκεί και πέρα καλό είναι να βγούνε παίκτες με χαμηλό μπάτζετ τουλάχιστον στην παρούσα φάση. Και αυτό γιατί ακόμα δεν έχω εδραιωθεί στην Ευρώπη για να έχω σίγουρα φράγκα από εκεί και δε γουστάρω καθόλου η ομάδα να κρέμεται από τα φρύδια του κάθε Τίγρη και να τον παρακαλάω να την πάρει ή να μην την αφήσει για να μην πέσει από τα χρέη.
Ότι μπορεί του χρόνου να το χάσω το πρωτάθλημα προφανώς και μπορεί. Δε λέει κανείς το αντίθετο, ούτε θεωρούμε την ΑΕΚ μόνιμη πρωταθλήτρια όπως μερικοί μερικοί θεωρούν ή τελοσπάντων θεωρούσαν την ομάδα τους. Και δεν αναφέρομαι σε εσένα συγκεκριμένα αλλά γενικότερα σαν κλιμα.
Για μένα η ΑΕΚΑΡΑ είναι μόνιμη πρωταθλήτρια μόνο στην καρδιά μου :inlove:


edit: ακριβώς τα ίδια έγραφε ακριβώς την ίδια στιγμή και από πάνου. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#524145
Deleted User 1 έγραψε:Εσύ είσαι φύλακας (=έχεις γνώση) και δεν ανοίγεσαι και καλώς πράττεις γιατί είναι άτιμο πράμα η μπάλα και ποτέ δεν ξέρεις. :shifty:

Για να μην έχουμε ισχυρισμούς στον αέρα:

diplomat 18-2-18 έγραψε:Edit, mini-rant και κολάζ παραθέσεων σε έγκαιρο χρονικό διάστημα από τονε δίπλωματ, ΚΛΕΙΝΑΤΕ ΤΑ ΩΤΑ ΣΑΣ ΟΜΩΣΕ. :x :x
Dislaimer, ενδεχομένως να έχει πέσει και ολίγον από μοταζιέρα

diplomat 7-8-17 έγραψε:Στα χαρτιά είναι θετική προσθήκη ο συγκεκριμένος κύριος. Ο Θρύλος έχει φανερό πρόβλημα στην σύνδεση της μεσαίας με την αμυντική γραμμή, κυρίως ανασταλτικά.

diplomat 14-10-17 έγραψε:Δεν γίνεται κάθε φορά που παίζει ο Θρύλος να λέμε πόσα θα μαζέψει. ΦΤΑΝΕΙ.

(...)

Πούσσε μου, πέρυσι, στο τέλος του πρωταθλήματος ο Θρύλος είχε 16 γκολ παθητικό, ενώ μέχρι τώρα έχει τσιμπήσει 8 τεμάχια σε 7 αγωνιστικές.
Το δε +/- (+1 atm), ήταν +65. ΣΥΝ ΕΞΗΝΤΑΠΕΝΤΕ. Το δεύτερο καλύτερο ήταν το +26 που είχαν τα ζελόνια. ΦΤΑΝΕΙ ΛΕΜΕ.

Το άπντέητ εδώ ποιό είναι; Το ότι έχεις φάει περισσότερα γκολ από την κούλα και τον μπάουγκ μαζί, ενώ ήδη είσαι στα +5 γκολ παθητικό απ'ότι ήσουν στο τέλος της περυσινής χρονιάς.
Το δε +/-, είναι χαμηλότερο από του περυσινού βάζελου.

Επιπλέον, αυτή η ανηπαρξία στη σύνδεση της άμυνας/κέντρου, όχι μόνο ανασταλτικά αλλά και στην πρώτη πάσα/αντίδραση σε πρώτο χρόνο ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.
Κατήντησες μετά το 60' όπου πσοφάς, να βλέπεις συχνά-πυκνά τα τσουρούκια της άμυνάς σου να μην μπορούν να βγάλουν πρώτη πάσα, ενώ τα έτερα τσουρούκια του κέντρου να σφυράνε κλέφτικα. :whistlink: :whistlink: :whistlink:
Σέντρε πακ. ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ, μόνον οι κεφαλιές ανάμεσα στο πλήθος κώνων χωρίς άλμα λένε πολλά. Και βγήκαν κάποιοι άπαλοι να πουν για τεφορμέ προτό, λες και δεν σ'έχει σώσει πολλάκις φέτο.

:s_no :s_no :s_no

Τα έλεγα και τα έγραφα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#524149
junior gt έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Καλα αν κοιταμε τις οπαδικες εφημεριδες τοσα χρονια ολοι οι μεγαλοι εχουν απο 10 πρωταθληματα :lol: :lol:

Πολυ ξανοιγεστε παντως. Ενα πρωταθλημα και αυτο οχι κρυσταλινο, πηρατε και βγαλατε γλωσσα :s_tongue :s_tongue :s_tongue

Κοιταξτε μην κλαιτε Δεκεμβρη μηνα :svivhaha:


Πότε βγάλαμε γλώσσα σύντροφε?
Εγώ στους δικούς μου εδώ μέσα έλεγα μην τρελλαίνεστε για τις μεταγραφές. Την ομάδα θα τη δούμε και όοοοταν τη δούμε θα πούμε που χρειάζεται ενίσχυση και εάν τελικά έγιναν όλα καλά το Καλοκαίρι.
Έχω ξαναπεί ότι θέλω έναν ελληνικό κορμό για την ομάδα μου ή μάλλον καλύτερα έναν μόνιμο κορμό για την ομάδα μου και από εκεί και πέρα καλό είναι να βγούνε παίκτες με χαμηλό μπάτζετ τουλάχιστον στην παρούσα φάση. Και αυτό γιατί ακόμα δεν έχω εδραιωθεί στην Ευρώπη για να έχω σίγουρα φράγκα από εκεί και δε γουστάρω καθόλου η ομάδα να κρέμεται από τα φρύδια του κάθε Τίγρη και να τον παρακαλάω να την πάρει ή να μην την αφήσει για να μην πέσει από τα χρέη.
Ότι μπορεί του χρόνου να το χάσω το πρωτάθλημα προφανώς και μπορεί. Δε λέει κανείς το αντίθετο, ούτε θεωρούμε την ΑΕΚ μόνιμη πρωταθλήτρια όπως μερικοί μερικοί θεωρούν ή τελοσπάντων θεωρούσαν την ομάδα τους. Και δεν αναφέρομαι σε εσένα συγκεκριμένα αλλά γενικότερα σαν κλιμα.
Για μένα η ΑΕΚΑΡΑ είναι μόνιμη πρωταθλήτρια μόνο στην καρδιά μου :inlove:


edit: ακριβώς τα ίδια έγραφε ακριβώς την ίδια στιγμή και από πάνου. :lol: :lol: :lol:

Δεν ηταν κατι που εγραψε εδω καποιος αλλιως θα εκανα παραθεση.
Βλεπω ομως μια προσπαθεια και απο τον Στεφαν και απο αλλους φιλους μου ΑΕΚτζηδες να υποβαθμισουν μεταγραφες αλλων, αποδεσμευσεις, χωρις την ιδια στιγμη να λενε κατι για την ομαδα τους.

Ολοι αναμενουμε τις κινησεις των ομαδων, την προετοιμασια, τα παιχνιδια για τα προκριματικα που θα δειξουν καποια πραγματα και εν τελει την εναρξη του πρωταθληματος.

Μεχρι στιγμης παντως κανεις δεν ειναι ετοιμος απο πλευρας μεταγραφων και αυτο μονο καλο δεν ειναι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#524152
Νίκος Παππάς έγραψε:χωρις την ιδια στιγμη να λενε κατι για την ομαδα τους.


WHAT? :lol:

Deleted User 1 έγραψε:Κράτα τον ρε σπαγκοραμμένε γερολαδά! Τι θα τα κάνεις? Μαζί σου θα τα πάρεις? :rant:

Εικόνα


Ένα μικρό δείγμα... μονο κράζουμε βδομάδες τώρα.
Άβαταρ μέλους
By Vasilakis
#524568 Εικόνα

- Les Bleus - Une autre histoire de France, 1996-2016

2016 13+ 1h 43m

This documentary charts 20 years of the French national soccer team, Les Bleus, whose ups and downs have mirrored those of French society.

https://www.netflix.com/title/80164075


- Liberté, Egalité, Mbappé: French football and the banlieues

https://www.rte.ie/eile/brainstorm/2018 ... banlieues/
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#524760 Γενικά τις σκωτσέζικες τις έχεις.
Πάντως μετά τη Σάλτσμπουργκ το πιο δύσκολο ζευγάρι.
Το καλό λέει είναι ότι άμα παίξεις με τη Σέλτικ και την περάσεις μετά στα πλευ ωχ πας στους ισχυρούς.
Δεύτερο παιχνίδι εντός δηλαδή 14 Αυγούστου. Θα μας φάνε τα χιλιόμετρα. :whistlink:
Θα κιτρινίσουν οι Εθνικές και φέτος :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#525075 https://www.facebook.com/11165517220622 ... =3&theater

Αλλη
Εντελώς
Κατάσταση

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#525138 Ακόμα και εδώ μικροπολιτική; :(
ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ......... :(
Σύνδεσμοι οπαδών όλων των ομάδων (των μεγάλων τουλάχιστον) κινητοποιήθηκαν και πρόσφεραν όποια βοήθεια μπορούσε ο καθένας.


https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6901250171


https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6901250171


https://www.facebook.com/OlympiacosFC/p ... 96/?type=3

«H ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ συμμετέχει στο μέγα ελληνικό πένθος για τους συνανθρώπους μας που έφυγαν τόσο άδοξα.

Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και ο κ. Βαγγέλης Μαρινάκης θα προσφέρουν άμεσα 1 εκατομμύριο ευρώ για την ανακούφιση των πληγέντων ενώ θα ξεκινήσουν οι απαραίτητες διαδικασίες για να ανοιχτούν λογαριασμοί σε τρείς τράπεζες (Πειραιώς, Εθνική, Alpha) ώστε οι φίλαθλοι του Συλλόγου και όποιος άλλος επιθυμεί να προσφέρουν ανάλογα με τις δυνατότητές τους.

Σε αυτές τις δύσκολες ώρες όλοι οι Έλληνες πρέπει να είμαστε ενωμένοι και να σταθούμε δίπλα στους συνανθρώπους μας που δοκιμάζονται.»

Δε χωράνε οπαδικά σε τέτοιες καταστάσεις.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#525156 Ναι δε χωράνε, και σε κάθε αντάμωμα συλλόγων πέφτουν μαχαίρια και όπλα :lol: :metalo: :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#525219 Ναι η χθεσινή 4αρα ήταν ίσως η μοναδική ευχάριστη είδηση αλλά ήταν τέτοιος ο κόμπος στο στομάχι που δεν είχα καν την όρεξη να το ποστάρω.

Καλύτερα πάντως να πέφτουν τώρα οι φάπες παρά το Γενάρη. Υπενθυμίζω ξανά την περσινή περίοδο και τους ντεμέκ πανάκριβους παικταράδες (πχ Ενχελς --> 7M --> :svivhaha: ) που θριάμβευαν Ιούλη μήνα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#525222 Συμφωνώ. Καλύτερα τώρα παρά μετά οι φάπες.

Βέβαια, έχεις και τα προκριματικά για το γιουρόπα, αλλά δε γαμείς.