Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#503299
Deleted User 1 έγραψε:Να γυρίσει και Πετράν, να μείνει Αραούχο που χθες είχε σκυλιάσει παρόλο που δεν του έβγαινε το παιχνίδι, ένα καλό χαφ αντί Μοράν, πούλο ο βλάκας ο Μασούντ και 2 καλά εξτρέμ και είμαστε ΟΚ. Ηλικιακά η ομάδα είναι σούπερ, ελληνικό στοιχείο έχει κάργα, δεν της λείπει τίποτα για το επίπεδο της σουπερλιγκ.

Εννοείται παίρνω ως δεδομένη την παραμονή Χιμένεθ.


Εγώ έχω φάει ένα κώλυμα (το έχω ξαναπεί) και θα δοκίμαζα τον Πετράν δίπλα στο Σιμόες και το Μάρκο μπροστά του στα χαφ στο 4-2-3-1 ή στο 4-4-1-1
Θα έκανα δηλαδή τον Πετράν ένα νέο Κατσού στο πολύ ποιοτικότερο. Έχω την αίσθηση ότι εκεί θα γράψει ιστορία.
Κατά τα άλλα ο Κονέ (και χτες ήταν ο αδύναμος κρίκος) δεν έχει δείξει τίποτα, ο Αραούχο έχει θέμα με την εξωγηπεδική ζωή (?), με κάτι τέλος πάντων και μπορεί να είναι χώμα σε ένα παιχνίδι ή μπορεί να σου βάλει το απίστευτο. Γιατί το τόπι το ξέρει. Από τον Κωστάκη περιμένω κατακόρυφη άνοδο του χρόνου (αντίστοιχη με αυτήν του Μπακάκη φέτος) γιατί θα έχει ανταγωνισμό η θέση.
Ο Λάζαρος πιστεύω με το χτεσινό του γκόλ, μόνο και μόνο σαν επιβράβευση μια αναπροσαρμογή πρέπει να την πάρει. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#503322
Deleted User 1 έγραψε:Κλείσαμε και για τη φιεστα. Τα πάντα όλα. Πιο πολύ ΟΑΚΑ φέτος την έχουμε βγάλει παρά σε κάνα bogart.



Τέρμα μούφα το μπογκαρτ εφετο :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#503332 Δεν απαντούμε στις προκλήσεις. :superman:
Η ταναπου ο Asimov προσπαθεί να βάλει φυτιλιές. Και ο υπουργός από δίπλα :lipsealed:
AEK UBER ALLES :metalo:
ΚΟΜΜΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ, ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#503402
junior gt έγραψε:Εγώ έχω φάει ένα κώλυμα (το έχω ξαναπεί) και θα δοκίμαζα τον Πετράν δίπλα στο Σιμόες και το Μάρκο μπροστά του στα χαφ στο 4-2-3-1 ή στο 4-4-1-1
Θα έκανα δηλαδή τον Πετράν ένα νέο Κατσού στο πολύ ποιοτικότερο. Έχω την αίσθηση ότι εκεί θα γράψει ιστορία.

Ή πάλι να παίξει μπροστά πίσω από τον 1 στο 4-4-1-1, κάτι σαν Σκόκο. Αν και περισσότερο γέρνω κι εγώ στο δίδυμο με Σιμόες, ό,τι βάζει εσχάτως τον Κονέ δηλαδή ή ότι έπαιζε παλιότερα ο Τσιάρτας, στην κορυφή του ρόμβου. Αν και όλα αυτά μου μοιάζουν παλαιάς κοπής, ειδικά για έναν παίκτη σύγχρονης λογικής, με πολλά τρεξίματα και καλή ντρίπλα έξω από την περιοχή.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#503615 Κι εγώ το ρόμβο τον γουστάρω απλά είναι πιο επιθετικό σχήμα με ένα αμυντικό χαφ πχ Σιμόες, στο αριστερό του ρόμβου Μπακασέτα (ποτέ όμως ο συγκεκριμένος αλλά και ο Πετράν στον ασβέστη-την έκανε και αυτή τη |λογοκρισία| ο Μανώλης με τη Λάρισα), στο δεξιό ο Λάζαρος ή κάποιος Λάζαρος και στην κορυφή όπως λες ο Πετράν. Και μπροστά ο Μάρκος με τον Αραούχο. Εκεί θα είναι όσα φάμε με όσα βάλουμε. :yahoo:
Αλλά επειδή έχει γίνει πιο τρεχαλατζίδικο το παιχνίδι και δίνουν μεγάλη σημασία στη μετάβαση, οι αποστάσεις στις γραμμές έχουνε μικρύνει και έχουνε δώσει περισσότερο πλάτος. Γι'αυτό όπως λες είναι λίγο ξεπερασμένο σα διάταξη τουλάχιστον, άλλο που μέσα στο παιχνίδι πολλές φορές το παίζουνε.
Γι'αυτό παίζουνε ξερω γω 4-4-1-1 με σύο αμυντικά χαφ για να έχουνε φορτωμένα φτερά και στην άμυνα και στην επίθεση. Θέλεις βέβαια στα άκρα μηχανάκια.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#503637 Έ ρε γιορτή που έχει να γίνει την Κυριάκη. Έχω βγάλει πρόγραμμα: θα πάω στη μάνα μου να μαγειρέψει κάτι καλό, μετά θα πάω για καφεδάρα στα Αγια χώματα με φανέλα ΑΕΚΑΡΑΣ (τέρμα γραφικός :rtfm: ) και μετά γήπεδο!
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#503666
Deleted User 1 έγραψε:Έ ρε γιορτή που έχει να γίνει την Κυριάκη. Έχω βγάλει πρόγραμμα: θα πάω στη μάνα μου να μαγειρέψει κάτι καλό, μετά θα πάω για καφεδάρα στα Αγια χώματα με φανέλα ΑΕΚΑΡΑΣ (τέρμα γραφικός :rtfm: ) και μετά γήπεδο!

Α ρε μπαγάσηδες, σας ζηλεύω που θα πάτε. Εγώ κείνη τη μέρα θα είμαι στη φωλιά των βόρειων Ποντικών, να δω πού και πώς θα δω το ματσάκι χωρίς να φύγω στα τέσσερα..