Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#487753 Η θερμοκρασία είναι στους -7 και μπορεί να φτάσει ακόμη και στους -11 όσο περνάει η ώρα! (από sport24)

Ευχαριστούμε mike! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By soch
#487802 Κρίμα!
Όλα τα παιδιά προσπάθησαν. Οι απουσίες φάνηκαν σήμερα στις αλλαγές. Πραγματικά πιστεύω πως αν απόψε αντί του Μασούντ είχαμε το Λιβάγια (όχι στην απίστευτη χαμένη ευκαιρία αλλά σε όλο το παιχνίδι) θα είχαμε προκριθεί!

Ας είναι. Τελειώσαμε αήττητοι. Το κεφάλι κάτω και πάμε για νίκη τη Δευτέρα. Αυτό είναι που μετράει πλέον.

Και πάλι μπράβο σε όλους!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#487805 Δεν ήθελε η ταναπου σήμερα. Δεν πειράζει. Παίξαμε σοβαρή μπάλα και τους ξεκωλιάσαμε μέσα στο σπιτάκι τους.

Ας ελπίσουμε να μην αδειάσανε ψυχολογικά και να πάνε όπως πρέπει στο ματς πρωταθλήματος.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#487870 Γαμ@ τον Αλλάχ και την Περσία όλη. :twisted: :twisted:
Α ρε Μασούντ έχασεσς ένα γκόλ που και ο γιός μου θα το έβαζε.
Τελικά αυτό το χαλαρό στυλάκι του Μασούντ το πληρώσαμε δύο φορές χτές.
Και στην ευκαιριάρα αυτή αλλά και στο παραλίγο αυτογκόλ που άμα ήταν κάνας Βράνιες ή κανας Λιβάγια θα είχανε μπει με την μπάλα και τον αμυντικό μέσα.
Είχανε δίκιο κάτι φίλοι μου Πανιώνιοι που μου λεγαν μόλις πήραμε το Μασούντ ότι έχετε να ρίξετε πολύ μπινελίκι παρ'όλο που ξέρει πολλά κιλά μπάλα.
Εάν δεν ήταν αυτή η ευκαιρία θα έλεγα ότι η πρόκριση χάθηκε από το πλασματικό αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα.
Επίσης το χρονικό σημείο που χάνει το γκολ ο Ιρανός είναι κομβικό γιατί αν παρατηρήσατε μοιραία κόβει τα πόδια των παικτών - εδώ έκοψε τα δικά μας. Με τέτοια υπερπροσπάθεια, εκτός έδρας, κάτω από τέτοιες συνθήκες με το κ@λοκρυο τους να τρυπάει κόκαλα είναι δύσκολο να ξαναβρεις κουράγια.
Και τότε είναι που χρειάζεσαι τη βοήθεια από τον πάγκο. Φρέσκοι παίκτες, ξεκούραστοι σωματικά και ψυχολογικά. Και δυστυχώς με τους τραυματισμούς και τις στοχευμένες κάρτες του πρώτου αγώνα η ομάδα ήτανε γυμνή στον πάγκο. Δεν ξέρω αν πχ είχες έστω μόνο το Λιβάγια και τον Κονέ ή ακόμα και το Μοράν δηλωμένο τι θα γινότανε.
Ο διαιτητής χτες σαφώς έπαιξε έδρα (με χαρακτηριστικό τη φάση στη λήξη του α ημιχρόνου όπου ενώ δεν αφήνει πλεονέκτημα, δίνει φάουλ υπέρ της ΑΕΚ και πριν εκτελεστεί σφυράει τη λήξη. Εκεί όσοι έχουν παίξει μπάλα καταλαβαίνουν ότι ο διαιτητής θέλει κάτι να πει, κάτι να δηλώσει), σε αντίθεση με την Αθήνα που έπαιξε σαφώς τη Δυναμό. Μου'χετε και αντιρατσιστική καμπάνια και σπρώχνετε αυτούς που τους έχετε βάλει τιμωρία να γράφουν στις φανέλες τους 'no to racism'.
Μπράβο πάντως στην ΑΕΚΑΡΑ για την εμφάνιση και στα δύο παιχνίδια. Εσείς πήρατε την πρόκριση στην καρδιά μας.
Τώρα προέχει αυτό που είπε και ο Stefan να μην τους πάρει από κάτω ψυχολογικά σε συνδιασμό με την κούραση.
Αν και δε νομίζω. Στο Περιστέρι με τον ΠΑΟΚ του Νότου :rtfm: εεεε τον Ατρόμητο (http://www.enwsi.gr/podosfairo/vasilaka ... monomaste/ - τι δεν καταλαβαίνεις ???) , θα μπορεί λογικά να κάνει ένα στοιχειώδες rotation με Βράνιες, Μοράν, Χουλτ, Λιβάγια, ενώ δεν ξέρω τι θα γίνει με τους τραυματισμένους Κονέ, Λόπεζ που μάλλον δεν προλαβαίνουν.
Πάμε για πρωταθλημα... :metalo:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#487887 Θα έχουμε θέμα στα πίσω άκρα με τους κάγκουρες του Περιστερίου. Μπακάκη τον βλέπω κάνα μήνα έξω, έχει κάκωση λεει. Ο Γκάλλο θα σκάσει, χθες έκοψε 2-3 κούρσες μετά το 60'. Ευτυχώς αριστερά έχει Χουλτ και δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμος και ο Λόπες.

Θα μαστε μέσα όμως να στηρίξουμε την ομάδα. Ούτως ή άλλως όλοι στα επίσημα ΑΕΚατζήδες είναι πάντα στο Περιστέρι. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#488016 Αυτοί οι μαλάκες λένε ότι μόνο όσοι έχουν διαρκείας μπορούν να πάρουν κι αλλο εισιτήριο:
http://www.atromitosfc.gr/el/news-el/ne ... empti.html :x
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#488210 Ο Immobile είναι παικτούρα!!
Θα πάρει πολλά λεφτά η Λάτσιο από αυτόν το καλοκαίρι....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#488434 Εικόνα


http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/kougias-dinei-400-000-eurw-gia-karatasio-o-olumpiakos/3502033#/

Το αποκαλυψε 3 μερες νωριτερα. :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#488504
Deleted User 1 έγραψε:Θα έχουμε θέμα στα πίσω άκρα με τους κάγκουρες του Περιστερίου. Μπακάκη τον βλέπω κάνα μήνα έξω, έχει κάκωση λεει. Ο Γκάλλο θα σκάσει, χθες έκοψε 2-3 κούρσες μετά το 60'. Ευτυχώς αριστερά έχει Χουλτ και δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμος και ο Λόπες.

Θα μαστε μέσα όμως να στηρίξουμε την ομάδα. Ούτως ή άλλως όλοι στα επίσημα ΑΕΚατζήδες είναι πάντα στο Περιστέρι. :twisted:

Τελικά καλά τα νέα για Μπακάκη. Μάλλον θα είναι στην αποστολή και βλέπουμε αν παίξει. Μπας και το μοιράσει με Γκάλο αν το επιτρέψει ο αγώνας.
Λόπες και Κονέ θέλουν μινιμουμ 1 βδομάδα για να είναι σε φουλ πρόγραμμα, άγνωστο για την παικτούρα τον Τσόσιτς.
Νομίζω δεν θα έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με Ατρόμητο.