Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#520999 Μην μου πεις οτι μαζευεις και ποντους στα σουπερ μαρκετ για ποτηρια και πετσετες .
σου μενει χρονος για τετοιες βλακειες;
εσεις οι πλουσιοι βεβαια προσπαθειτε να βγαλετε και απο την μυγα ξυγκι.
Εγω μαζευω εδω και 4.5 χρονια ποντους απο την cell , μεγαλωσανε τα παιδια και ακομα να παρουμε την ρημαδα την μπαλα
ακομα στο αποσμητικο ειμαι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#521000
funkyreverend έγραψε:Από τα προγράμματα επιστροφών, Yellow, Bonus, Επιστροφή κλπ. τι εμπειρία έχουν οι petrolheads; Αξίζει κανένα τον κόπο ή πολύ κακό για το τίποτα;

Το bonus της Alpha με έχει βολέψει αρκετές φορές. Βέβαια τη μεγάλη διαφορά την κάνουν οι 100Κ πόντοι σε κάθε ανανέωση μιας προθεσμιακής.

Κατά τα άλλα τους πόντους τους χρησιμοποιώ μόνο για να γλιτώσω ΦΠΑ στη βενζίνη και για δωρεάν αεροπορικά, αν και αυτό θέλει πολύ καλό σχεδιασμό ή ταξίδια σε άκυρες περιόδους.

Τα Yellows είναι ψιλομούφα. 19Κ έχω μαζέψει σε ένα χρόνο και δε βλέπω που θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω. Πιο πολύ χρήση έχω κάνει το Cosmote Deals for you.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#521007
Εγω μαζευω εδω και 4.5 χρονια ποντους απο την cell , μεγαλωσανε τα παιδια και ακομα να παρουμε την ρημαδα την μπαλα
ακομα στο αποσμητικο ειμαι.

:lol: :lol:

Φοβερο ποστ
Εξυπνο χιουμορ
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#521026
Deleted User 1 έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Από τα προγράμματα επιστροφών, Yellow, Bonus, Επιστροφή κλπ. τι εμπειρία έχουν οι petrolheads; Αξίζει κανένα τον κόπο ή πολύ κακό για το τίποτα;

Το bonus της Alpha με έχει βολέψει αρκετές φορές. Βέβαια τη μεγάλη διαφορά την κάνουν οι 100Κ πόντοι σε κάθε ανανέωση μιας προθεσμιακής.

Κατά τα άλλα τους πόντους τους χρησιμοποιώ μόνο για να γλιτώσω ΦΠΑ στη βενζίνη και για δωρεάν αεροπορικά, αν και αυτό θέλει πολύ καλό σχεδιασμό ή ταξίδια σε άκυρες περιόδους.

Τα Yellows είναι ψιλομούφα. 19Κ έχω μαζέψει σε ένα χρόνο και δε βλέπω που θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω. Πιο πολύ χρήση έχω κάνει το Cosmote Deals for you.
Εγώ μαζεύω yellows λόγω μισθοδοσίας στην Πειραιώς, επειδή βάζω καύσιμα shell συνήθως (που δίνουν και δεκαπλάσια yellows) κάνω εξαργύρωση εκεί και μια στο τόσο γλυτωνω ένα γέμισμα, επίσης σε public και intersport. Πάντως προσπαθώ να περιορίσω την χρήση της κάρτας και του e banking γιατί πέρυσι έφτασα σε έξοδα πάνω από το μισό του εισοδήματος και μου είπε ο λογιστής να μαζευτω

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#521029 Κι εγώ μισθοδοσία έχω εδώ και ένα χρόνο στην Πειραιώς αλλά τα χρήματα μένουν ελάχιστα μέσα. Γι' αυτό και έχω μόνο 19Κ yellows. Επίσης βάζω BP λόγω πιστωτικής Alpha Bonus οπότε δεν μου χρησιμεύουν ούτε εκεί. Κοιτάω κάθε τόσο στο yellowday να δω αν έχει βγει τίποτα καλό αλλά δεν έχω βρει κάτι που πραγματικά να το χρειάζομαι.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#521031
Deleted User 1 έγραψε:Κι εγώ μισθοδοσία έχω εδώ και ένα χρόνο στην Πειραιώς αλλά τα χρήματα μένουν ελάχιστα μέσα. Γι' αυτό και έχω μόνο 19Κ yellows. Επίσης βάζω BP λόγω πιστωτικής Alpha Bonus οπότε δεν μου χρησιμεύουν ούτε εκεί. Κοιτάω κάθε τόσο στο yellowday να δω αν έχει βγει τίποτα καλό αλλά δεν έχω βρει κάτι που πραγματικά να το χρειάζομαι.


:x
:shifty:

Shell και σκλαβενιτη παιδι μου
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#521033 Δεν έχω καμιά φθηνή Shell γύρω μου και πλέον τη μισή βενζίνη του μήνα τη βάζω αναγκαστικά aegean. Σκλαβενίτης είναι το πάρκινγκ στη δουλειά αλλά έχω κάτω απ' το σπίτι ακριβώς ΑΒ City και στα 800μ είναι το μεγάλο ΑΒ του Ψυχικού, οπότε και πάλι Alpha Bonus! Δε σας χάλασε! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#521057 Κι εγώ με Bonus κάτι κάνω...
Χρεωστική Business Gold βέβαια, αλλά γλυτώνω κάτι βενζίνες στη ΒΡ και θέλω να ψάξω και τα αεροπορικά...
Το ότι είναι ΑΜΕΧ δημιουργεί θέμα μια στο τόσο...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#521066
funkyreverend έγραψε:Από τα προγράμματα επιστροφών, Yellow, Bonus, Επιστροφή κλπ. τι εμπειρία έχουν οι petrolheads; Αξίζει κανένα τον κόπο ή πολύ κακό για το τίποτα;


Ε... εγώ γλιτώνω κανένα 10ρικο στο σούπερ μάρκετ το μήνα με τα yellows, δεν μου κοστίζει τίποτα, γιατί να μην το κάνω; Η μισθοδοσία είναι στην Πειραιώς, οπότε αναγκαστικά τα χρησιμοποιώ...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#521093
mirage έγραψε:Vagmag θεωρεις τα ποστακια αυτα αστεία ή απλα ανηκεις κι εσυ στα τρολακια που κρυβονται πισω απο μια επίφαση σοβαρότητας; Διαβαζω τα ποστακια σου και πολλές φορές αναρωτιεμαι....


Συγνώμη που δεν απάντησα , αλλά δεν μπήκα στο θέμα από τότε.

Αναφέρεσαι στην απάντηση εδώ ;
vagmag έγραψε:
JarnoT έγραψε:Καμία ενεργοποίηση δεν χρειάστηκε. Το μόνο που έκανα ήταν να αλλάξω το αρχικό pin που μου έδωσαν στο χέρι.
Σας λέω, τρελό μπαγκ στο σύστημα: Μπήκα, έδωσα μια παλιά, πήρα μια καινούρια έτοιμη για χρήση, συνδεδεμένη με λογαριασμό, με το pin της, και ουδέποτε ρωτήθηκα ή απέδειξα ποιος είμαι.
Ιντερνετο-αγορές, με το pin σε φυσικό κατάστημα, και φυσικά ανάληψη από ATM.... Θα μπορούσα να μου κάνω ζημιά :lol:


Εχεις πρόσωπο...... :s_drinks


Μπορείς να το πάρεις και σαν τρολάρισμα προς την ασφάλεια του τραπεζικού συστήματος
ή σε αυτό;

vagmag έγραψε:
Geo f1 έγραψε:
Θέμα: Άνοιγμα Καταθετικού Λογαριασμού μέσω winbank


Με γνώμονα τη διευκόλυνση του πελάτη στην απόκτηση βασικών προϊόντων της Τράπεζας αλλά και τη συνεχή αναβάθμιση των υπηρεσιών της winbank, από σήμερα 06/06/2018 παρέχεται εκ νέου και εμπλουτισμένη η δυνατότητα online ανοίγματος ατομικού καταθετικού λογαριασμού.

Μέσω ενός γρήγορου wizard, ο χρήστης μπορεί να ανοίξει εύκολα έναν από τους παρακάτω λογαριασμούς, ανάλογα με τις ανάγκες του και τον σκοπό χρήσης του:

για αποταμίευση:

Βασικό Ταμιευτήριο σε Ευρώ
.
.
.
.
Σημειώνεται ότι η περιοδική ενημέρωση του πελάτη για τις κινήσεις του λογαριασμού του, θα γίνεται αποκλειστικά μέσω της winbank, με την ανάρτηση του ηλεκτρονικού statement. Επιπλέον, αν ο χρήστης είναι εγγεγραμμένος στην Υπηρεσία e-statement, θα λαμβάνει ειδοποίηση με email για την έκδοση του ηλεκτρονικού Αντιγράφου Κινήσεων Λογαριασμού.



Πως κ δεν κατηγορηθηκες για προώθηση... :whistlink:


Αν αναφέρεσαι σε αυτό, μου έφερε στο μυαλό την αντιμετώπιση που είχε κάποιο μέλος , όταν είπε για συγκεκριμένη μάρκα τηλεοράσεων και θεωρήθηκε διαφήμιση και το σχολίασα ....

Και εγώ διαβάζω διάφορα δικά σου ποστάκια ... και δείχνουν κάπως οι απαντήσεις πχ ...

mirage έγραψε:Pilatus PC-24 για να προσγειώνεται και σε χωράφι.
σχολιάζοντας στην "εργασιασή κατάσταση...", συνεχίζοντας το (τρολάρισμα;) σχόλιο του Δία ; ...

mirage έγραψε:Και πινακιδες στην εφορία.
σχολιάζοντας την πρόταση του 224v για μαζεράτι ...

mirage έγραψε:H πραγματικότητα ειναι α) οι 2 Μαζερατι για καθημερινά δεν ειναι πραγματικότητα επισης δεν εχουν ολοι την δυνατοτηα να εχουν 3 αμαξια και να διαλέγουν. Τελικα το Mini ειναι super mini ή οι διαστασεις που εβαλα ειναι κι αυτες μαρκετινιστικο κολπο;
Υ.Γ. Φανταζομαι υπέρμαχος των ταμπουρων και των cross ply ελαστικών. Τα αλλα ολα ειναι μαρκετινιστικα κολπα...
εδώ συνεχίζεις να σχολιάζεις... τρολάρεις ή κρύβεσαι πίσω από μία επίφαση σοβαρότητας ;
κλπ κλπ στο ίδιο στυλ ύφος....
mirage έγραψε:Οχι ρε παιδιά να δίνουμε δουλειά στους Τούρκοι....

mirage έγραψε:Μάρκο 3 το λάδι, 3 το ξύδι, 3 και το λαδοξυδο και ο νοών, νοείτω.

mirage έγραψε:Καλά φυσικά αυτο που γράφεις δεν ειναι καθολου απαραίτητο αλλα ΟΚ ο νοών νοείτω.

στις θρησκείες.... χτυπάει κάπως κάθε φορά ο νοών ... κλπ
mirage έγραψε:Επειδή το γράφεις και το ξαναγραφεις θα σου ξανααπαντησω.
Ναι θα τον κάνει σκόνη ο Πουτινακος τον δικο σου τον κιοφτε οπως τον εκανε σκόνη και ο Κιμ. Ο δε Πουτινακος φροντίζει να εχει και την Μερκελινα χαρούμενη και να ταΐζει το Εγώ του κιοφτε που νομιζει πως υπογράφει ΓΑΜΑΤΕΣ συμφωνίες. Αυτά σαν περίληψη


Τα παραπάνω απλά στις πρώτες σελίδες των τελευταίων ποστ... δεν έχω χρόνο παραπάνω...

Εννοείτε ότι πιθανόν σκεφτόμαστε, γράφουμε, εκφραζόμαστε διαφορετικά....
Το ότι απευθύνθηκες προσωπικά, δείχνεις κάτι να σε ενόχλησε και προσπάθησα λίγα να εξηγήσω και να παρουσιάσω πως και εμένα ή άλλους κάποια από αυτά που γράφεις μπορεί να φαίνονται περίεργα εκφρασμένα.
Τέλος πάντων αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο από εμένα , υπάρχουν τα pm , όπου μπορούμε να ανταλλάξουμε και τηλ, και να συζητήσουμε οποιαδήποτε απορία , ή και να βρεθούμε για κάποιο καφέ, όπου πιο εύκολα εξηγούνται κάποια πράγματα πρόσωπο με πρόσωπο χωρίς τις μικροπαρεξηγήσεις που μπορεί να δημιουργούνται από τα ποστ στο φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#521178
vagmag έγραψε:
vagmag έγραψε:
Geo f1 έγραψε:
Θέμα: Άνοιγμα Καταθετικού Λογαριασμού μέσω winbank


Με γνώμονα τη διευκόλυνση του πελάτη στην απόκτηση βασικών προϊόντων της Τράπεζας αλλά και τη συνεχή αναβάθμιση των υπηρεσιών της winbank, από σήμερα 06/06/2018 παρέχεται εκ νέου και εμπλουτισμένη η δυνατότητα online ανοίγματος ατομικού καταθετικού λογαριασμού.

Μέσω ενός γρήγορου wizard, ο χρήστης μπορεί να ανοίξει εύκολα έναν από τους παρακάτω λογαριασμούς, ανάλογα με τις ανάγκες του και τον σκοπό χρήσης του:

για αποταμίευση:

Βασικό Ταμιευτήριο σε Ευρώ
.
.
.
.
Σημειώνεται ότι η περιοδική ενημέρωση του πελάτη για τις κινήσεις του λογαριασμού του, θα γίνεται αποκλειστικά μέσω της winbank, με την ανάρτηση του ηλεκτρονικού statement. Επιπλέον, αν ο χρήστης είναι εγγεγραμμένος στην Υπηρεσία e-statement, θα λαμβάνει ειδοποίηση με email για την έκδοση του ηλεκτρονικού Αντιγράφου Κινήσεων Λογαριασμού.



Πως κ δεν κατηγορηθηκες για προώθηση... :whistlink:


Αν αναφέρεσαι σε αυτό, μου έφερε στο μυαλό την αντιμετώπιση που είχε κάποιο μέλος , όταν είπε για συγκεκριμένη μάρκα τηλεοράσεων και θεωρήθηκε διαφήμιση και το σχολίασα ....


Το οποιοδήποτε μέλος προτείνει ΠΑΝΤΑ μόνον μία μάρκα, είτε πρόκειται για τηλεόραση, είτε για κινητά είτε για τρανζιστοράκια, εύλογα μπορεί να θεωρηθεί πως κάνει προώθηση της συγκεκριμένης μάρκας για ιδιοτελείς λόγους.
Αυτό που έγραψε ο Geo f1 κατά την ταπεινή μου άποψη και βοηθά και δεν προωθεί τίποτε άλλο παρά την πληροφόρηση των μελών του φόρουμ, δεν βλέπω πώς συνδέεται με το άλλο, αλλά καλή καρδιά, ο καθένας με την άποψή του και είναι σεβαστή.
:s_howdy