Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#355230 Ρε μπούσε, βγαίνει η Τερέσα να μιλήσει και πριν πει " Good evening" , η λίρα μοιάζει με καρδιογράφημα. Πήγαινε , πέρασε καλά και η όποια διαφορά θα έχεις με 3-4 λεπτά στην λίρα, ζήτημα αν θα είναι 20 ευρώ συνολικά. My 2 cents.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#355231
pierce21 έγραψε:Ρε μπούσε, βγαίνει η Τερέσα να μιλήσει και πριν πει " Good evening" , η λίρα μοιάζει με καρδιογράφημα. Πήγαινε , πέρασε καλά και η όποια διαφορά θα έχεις με 3-4 λεπτά στην λίρα, ζήτημα αν θα είναι 20 ευρώ συνολικά. My 2 cents.


Δεν μιλάω για αυτό μόνο όμως. Τα "κόλπα" με τη Revo τα έχω μάθει και στην Ελένη και επειδή τις στέλνουν χρήματα οι γονείς της για πληρωμές κλπ, θέλουμε να δούμε πότε μας συμφέρει και αν η μετατροπή.
Και με ενδιαφέρει η τάση του νομίσματος.
Στα 300 ευρώ είναι slow the egg. Στα 3000 ευρώ όμως είναι διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#355233 H δικη μου αποψη οτι ειναι ποιο πιθανο να παει στο 1.20 παρα στο 1.10. Βεβαια ειναι δυσκολο να κανεις προβλεψεις γιατι πολλα μπορει να γινουν και να δωσουν μια κατευθυνση πανω ή κατω. Γενικα ομως σε 15 μερες δυσκολα θα κανει τοσο μεγαλη κινηση.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#355238 O τελευταίος μήνας
Εικόνα


Μετά το δημοψήφισμα

Εικόνα

Αν εξαιρέσεις μέσα Σεπτέμβρη-Οκτώβρη που βούτηξε (εκεί δεν είχε βγεί για hard brexit? ) δείχνει μια σταθερότητα πέριξ του 1.15.
Απλά ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγεί κάποιο άλλο "πλάνο" για το πως θα γίνει η δουλειά και να είναι όπου φυσάει ο άνεμος.

Η γνώμη μου πάντα ως άνθρωπος με μικρή σχετικά εμπειρία στο επάγγελμα :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#355271
Giuseppe Busso έγραψε:Μπορεί να μου πει κάποιος γάτος πως προβλέπει την ισοτιμία Λίρας Αγγλίας-Ευρώ για το επόμενο 2βδόμαδο;


1.178

Επίσης τα νούμερα του Τζόκερ θα είναι 20 22 29 31 12 ΤΖΟΚΕΡ: 5
ΟΦΗ - Πανηλειακός 0-1 ημίχρονο και 2-1 τελικό
Η ΕΤΕ θα τσιμπίσει 2.65%

Ελπίζω να κατάλαβες ότι αν μπορούσε να προβλέψει επιτυχώς κατι τέτοια, θα είχε τετράφυλη Τζούλια για daily driver...

Και μου είπε ότι δεν υπάρχουν έξοδα, πέρα από το 3% της έγκρισης, το οποίο μετά το πέρας 15 ημερών, επανέρχεται στο λογαριασμό.

Δεν βγάζει νόημα αυτό που σου είπε. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#355363 Εχει την προμηθεια της μετατροπης απο ευρω σε λιρα αγγλιας που χρεωνει καθε τραπεζα!
Ειτε λοιπον πας στο ταμειο και ζητησεις λιρες αγγλιας ειτε αγορασεις με καρτα το κερδος της η τραπεζα θα το βγαλει...
Τωρα σε οτι αφορα ταξιδι, πραγματικα η ισοτιμια ειναι τζαμπα φαια ουσια!
Αμερικη που πηγα ειχα στη ρεβολουτ 2000 ευρω και αν τα εκανα δολλαρια 15 μερες νωριτερα θα ειχα κερδισει 20$! Πραγματικα δεν μου καηκε καρφακι...
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#357667 Προς Geάκο και λοιπόυς γνώστες:
σε έγγραφο όπου απαιτείται συμπλήρωση στοιχείων τραπεζικού λογ/μού, εκτός από SWIFT/BIC έχει ένα πεδίο που λέγεται "ABA". Ξέρουμε τι είναι και αν έχουν οι ελληνικές τράπεζες; Στο νετ βρήκα αυτό, δεν το έχω συναντήσει πουθενά για ελληνική/ευρωπαϊκή τράπεζα.
Άβαταρ μέλους
By otso
#358311 εγραφε ενα αρθρο η γυναικα μου (για σκανδιναβια) γυρω απο

υπαρχουν εταιρειες που αν εισαι καθαρος απο τραπεζικης πλευρας χορηγουν δανεια μικρης περιοδου και αναλογα την οικονομικη σου κατασταση ,απο 500 ως 10000 συνηθως με επιτοκιο λιγο μεγαλυτερο απο το τραπεζικο , χορηγουνται δε και σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.
επεσα απο τα συννεφα (οχι στην κυριολεξια) καθως δεν το ειχα ξανακουσει αν και υπαρχει απ οτι εμαθα εδω και παρα πολλα χρονια.
στην προφανη ερωτηση τι ειναι αυτο εταιρειες τοκογλυφοι με την ανοχη του κρατους; μου ειπε οτι δεν το βλεπουν ετσι και οτι το επιτοκιο δεν ειναι τοκογλυφικο . αντι να ζητησεις απο συγγενεις φιλους η την δουλεια σου χρηματα για κατι εκτακτο που σου ετυχε (πχ ζημια αυτοκινητου) τα παιρνεις απο κει και δεν εχεις να δωσεις λογω πουθενα για την οικονομικη σου κατασταση.
ενδιαφερον . εχουμε κατι αντιστοιχο εδω;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#358315
otso έγραψε:ενδιαφερον . εχουμε κατι αντιστοιχο εδω;

Tώρα ήρθες Ελλάδα;
Άβαταρ μέλους
By otso
#358320 οχι αλλα ζω απομονωμενος , εφημεριδες δεν διαβαζω ,τηλεοραση δεν βλεπω , μην σου πω οτι την ενημερωση την εχω μεσα απο φορουμ.

εννοεις τους τοκογλυφους;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#358324
otso έγραψε:οχι αλλα ζω απομονωμενος , εφημεριδες δεν διαβαζω ,τηλεοραση δεν βλεπω , μην σου πω οτι την ενημερωση την εχω μεσα απο φορουμ.

εννοεις τους τοκογλυφους;

Εννοώ capital control
Άβαταρ μέλους
By otso
#358348 ταχα ξεχασει μπιλ επειδη με τα φραγκοδιφραγκα που εχω δεν με αφορα . αλλα εχεις δικιο.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#358374
bill33 έγραψε:
otso έγραψε:οχι αλλα ζω απομονωμενος , εφημεριδες δεν διαβαζω ,τηλεοραση δεν βλεπω , μην σου πω οτι την ενημερωση την εχω μεσα απο φορουμ.

εννοεις τους τοκογλυφους;

Εννοώ capital control


Απαγορεύεται η σύναψη δανείων μεταξύ ιδιωτών λόγω CC; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#358379 Οι εταιριες ειναι ιδιωτες που μπορουν να χορηγουν δανεια χωρις να εχουν εγκριση της Τραπεζας της Ελλαδος;